Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: kot czy...?  (Przeczytany 3236 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice_kot

  • Gość
kot czy...?
« : 2004-03-14, 19:31 »
Kot czy Swinka morska?Co wybrac?Dlugo czekalam na kota ale mam mnie teraz namawia na swinke...moze wiecie co jest lepsze?
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kot czy...?
« Odpowiedź #1 : 2004-03-14, 19:56 »
Kota!!!
Ja też dłuuugo musiałam czekać na moją kicię ale opłacało się :D  Tyle miości i radości daje mi to moje stworzonko kochane :petting:  :serce:
Miała kiedyś świnkę i bardzo ją kochałam, ale wydaję mi się, że z kotem jest większy kontakt emocjonalny, a mi na tym zależy.
Zapisane

Kira

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #2 : 2004-03-14, 19:56 »
:) mam kotke od 10 lat i mialam świnke z odzysku i zdechla po 4 miesiacach jak ją wziełam.. :cry: .byla na cos chora... :(
i dlatego polecam kotka -kotke :)  :wink:
 :)  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot czy...?
« Odpowiedz #2 : 2004-03-14, 19:56 »

pola

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #3 : 2004-03-15, 19:36 »
chyyba kotka ;);)
Zapisane

Olka1992

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #4 : 2004-03-15, 19:54 »
Kota! One są bardzo sympatyczne. Ich mruczenie tak świetnie relaksuje. I wogóle. Niestety świnki morsjkie żyją krótko, a jeśli ty przywiązujesz się emocjonalnie do zwierzaka może być ci trudno.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
kot czy...?
« Odpowiedź #5 : 2004-03-15, 21:46 »
ja nie wiem mialm siwnke ale jak byla mala znacyz moj brat mial kota nigdy nie mialam nie wybralabym pomkiedzy tymi zwierzetami ale powiedz cyz bardzije chcesz hmm kogos do glaskania moze indywidualiste moze takeigo ktory keidy chcesz tez ma ochote na glaskanie hmm powiedz co batdziej bys chciala ...
Zapisane
To piekło nie raj :)

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kot czy...?
« Odpowiedź #6 : 2004-03-15, 21:59 »
Mója koteczka ciągle ma ochotę na głaskanie, najchętniej nie scjodzilaby mi z kolan, a jeśli wstaje to muszę brać ją ze sobą :lol:
Więc w dalszym ciągu stawiam na KOTA!
Zapisane

myszka

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #7 : 2004-03-15, 22:01 »
Z kotem jest chyba większy kontakt ;) Ale świnka jest mniej kłopotliwa :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kot czy...?
« Odpowiedź #8 : 2004-03-15, 22:13 »
Eee tam, a ile to z kotem kłopotu? Ja tego wcale nie odczuwam. Wydaję mi się nawet, że lepiej kotu zrobić jeść niż sprzątać klatkę po śwince. Przynajmniej tak wynika z moich dowiadczeń.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot czy...?
« Odpowiedz #8 : 2004-03-15, 22:13 »

myszka

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #9 : 2004-03-16, 07:47 »
Jednak w powszechnej świadomości świniak to mniej kłopotliwe stworzenie, choćby dlatego, że siedzi w klatce i nie robi setek niedozwolonych rzeczy na naszych stołach i firankach :lol:
Zapisane

Ash

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #10 : 2004-03-16, 07:55 »
Zdecydowanie kota - mimo wiekszego skomplikowania obslugi  ;) Moze i jest wiecej roboty przy kocie, ale tez i duzo wiecej satysfakcji. Koty sie pryzwiazuja do opiekunow, nawiazuja kontakt, sa interaktywne  :wink: Koty rules  8)
Zapisane

myszka

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #11 : 2004-03-16, 08:10 »
Mój kot właśnie przeszedł mi po kolanach, napychając mi  jedzone jabłko wkładką z włosiąt, bo jakże to tak :lol:
Zapisane

Ash

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #12 : 2004-03-16, 08:25 »
To Pchla dzisiaj wlazla monszowi pod koldre, wykorzystujac moment kiedy wstawalam i koldra sie lekutko odchylila... oburzenie TZ bylo glosne i zdecydowane  :lol:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kot czy...?
« Odpowiedź #13 : 2004-03-16, 10:22 »
Mój chlop wczoraj na kolanach czytał mapę, a kota wlazłza mu do koszulki i wystawiła głowę, przy jego szyji :lol: Poza tym pomagała mu wczoraj urządzać terrarium dla skorpiona- wchodziła do środka i kopała sobie w piasku :lol:  Miałam nadzieję, że zrobi siku ale zawiodłam się.

Alice kot daje tyle radości, że chyba nie ma się nad czym zastanawiać ;)
Zapisane

Talagia

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #14 : 2004-03-16, 16:32 »
No wiesz co skarb mówisz tak jakby świnka nie dawała radości!!!
To przecież nie jest jakies wstrętne zwierzątko które tylko , je śpi i sika...
Z tego co wiem to kotkowi trzeba zmieniać codziennie kuwete :)
A śwince wystarczy raz na tydzień :P
Miałam kotka ale ja wiem,  :?  kot sam sobie wybiera kiedy chce być głaskany i wszystko zależy w tej kwesti od niego... A świnke możesz tulić kiedy chcesz i napewno cie nie podrapie :P
Świnki wcale nie gniują w tych klatkach :) Są naprade baardzo mądre i samodzielne :]
Lubie kotki ale wybrałabym chyba świnke... (Może dlatego że jestem uczulona na koty  :lol: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot czy...?
« Odpowiedz #14 : 2004-03-16, 16:32 »

olc!a

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #15 : 2004-03-16, 19:03 »
Ja uwielbiam po prostu sierściuszki (i psiaki też ;) ), dlatego wybrałabym kociaczka :) Świniaczki też bardzo lubię, ale to nie to uczucie co do kotków jednak ;)

Kuwety całej codziennie zmieniać nie trzeba, trzeba tylko wybierać z niej łopatką wiadomo co :P ;)
Swinki są bardzo przytulaśne, ale też trochę upierdliwe (moja Zuza ciągle jest głodna :roll: tak się wydziera, że muszę jej coś dać, przynajmniej kawałeczek, zresztą po jakiejś godzinie znowu się wydziera, choćby dostała całą górę jedzenia :lol: )
Zapisane

Ax

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #16 : 2004-03-16, 19:18 »
Cytat: myszka
Z kotem jest chyba większy kontakt ;) Ale świnka jest mniej kłopotliwa :)

Zgadzam się. Myszce chodziło chyba o to, że ze świnką jest mniej kłopotu np przy wyjazdach. Mam i to i to i z Pipi jest o wiele mniej kłopotu jeżeli chodzi o wyjazdy. Ją na 2-3 dni można zostawić samą z maxymalnym zapasem jedzenia i wody, a kota chyba troszkę trudniej...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #17 : 2004-03-16, 19:32 »
Jesli zalezy CI na kontakcie ze stworkiem to oczywiscie KOT!!! ;) On zaraz po psie jest najbardziej kontaktowym zwierzakiem :) !!!
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kot czy...?
« Odpowiedź #18 : 2004-03-16, 21:25 »
Cytuj

To przecież nie jest jakies wstrętne zwierzątko które tylko , je śpi i sika...
Z tego co wiem to kotkowi trzeba zmieniać codziennie kuwete

Miałam 2 świnki, były wspaniałe i bardzo je kochałam. Mam teraz kotka i uwazam, że jest fajniejszym zwierzątkiem domowym. Większy z nim kontakt i wyraznie widać jego przywiązanie. Kuweta to nie problem, wyrzucasz łopatką co trzeba i po kłopocie zajmuje to dosłownie kilka sekund. Więcej kłopotu sprawiało mi sprzątanie klatki czy terrarium.
Cytuj

kot sam sobie wybiera kiedy chce być głaskany i wszystko zależy w tej kwesti od niego... A świnke możesz tulić kiedy chcesz i napewno cie nie podrapie  

Mój kot zawsze chce być głaskany a nawet jak się bawi i jest zajęta a ją biorę na kolana to zawsze bardzo się cieszy i od razu mruczy. Poza tym fajne jest to, że kot sam przychodzi do człowieka i daje do zrozumienia, że ma ochotę na nasze towarzystwo a świnkę trzeba wyciągać i tak naprawdę nie wiadomo czy ona akurat tego sobie życzy czy nie.
Co do drapania, to kotu się obcina pazurki :P

Ja wcale nie umniejszam zalet świnkom bo bardzo je lubię, po prostu z tych dwojga wybrałabym kota jako domowego przyjaciela i dla mnie wybór byłby oczywisty.
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
kot czy...?
« Odpowiedź #19 : 2004-03-17, 12:14 »
ja osobiście wolałabym świnkę, ale zrobisz jak zechcesz ;)
Zapisane
-

Zwierzaczek

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #20 : 2004-03-17, 18:47 »
Świnke !!  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot czy...?
« Odpowiedz #20 : 2004-03-17, 18:47 »

Trinity...

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #21 : 2004-03-19, 14:15 »
nie przepadam za kotami, dlatego wybrałabym świnkę :)
Zapisane

mili

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #22 : 2004-03-19, 18:33 »
ja mam świnki i bardzo je kocham, ale  jednak na Twoim miejscu wybrałabym kotka, bo to bardziej kontaktowe zwierze, nie mówie jednak ze swinki nie sa kontaktowe
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #23 : 2004-03-19, 19:09 »
chyba wybiore kota.....ale zobaczymy,jutro jade z Mama do drugiego schroniska  :wink:
Zapisane

Nefra

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #24 : 2004-03-19, 20:34 »
Dla mnie mój kociamber jest najlepszy i wolę jednak jak zwierzak chodzi po domu "wolno".
Swinkę trzeba chyba pilnować bo jest mała i bałabym się żeby ktoś na nią nie nadepnął.
Polecam koteczka. Czasem rozrabia , ale przez to jest weselej ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #25 : 2004-03-19, 20:37 »
Koty się właśnie kocha za to że rozrabiają :lol: ;) :lol:
Zapisane

awangarda

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #26 : 2004-03-20, 13:34 »
koooot!! swinki ktortko zyja... pozatym nie sa taki milutkie nieprzytula sie niepomrucza i niebeda z toba spac:P
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kot czy...?
« Odpowiedź #27 : 2004-03-20, 13:36 »
A taka kołysanka-mruczanka to super sprawa :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

kot czy...?
« Odpowiedz #27 : 2004-03-20, 13:36 »

SKR

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #28 : 2004-03-20, 16:42 »
Obydwa zwierzatka sa kochane. Ja zawsze najbardziej ze wszystkich zwierzakow kochałam koty więc jego bym wybrała, ale nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu
Zapisane

Kira

  • Gość
kot czy...?
« Odpowiedź #29 : 2004-03-21, 02:27 »
Koty maja wiekszy kontakt z ludzmi i z wiekiem kotka mi wcale nie zdzicza :)w/g teori mojej cioci  :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 28 zapytaniami.