Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Slepy kotek- jak postepowac?  (Przeczytany 9682 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« : 2003-08-30, 16:04 »
Witajcie:)
Osoby ktore sledza temacik Kocia tragedia juz wiedza ze od dwuch dni jestem posiadaczek kociaka:). KOciaka znalazlem na dzialkach siedzial sam i z tego co mi mowili sasiedzi juz caly dzien tam siedzial. wiec go wziolem. Ale juz bylo szaro i malo byl widoczny jak go przynioslem do domu bylem w szoku jak zobaczylem jego oczy. Wygladaly jak zepsute owoce winogrona doslownie. i jeszcze na jednym byla rana. Nastepnego dnia chcialem zaniesc go do weta zeby uspic lecz kot caly wieczor biegal mimo ze ma 3 tygodnie. no i nastepnego dnia poszelem do weta ale juz nie z nastawieniem zeby go uspic a ratowac:) No i go ratujemy choc oczy ma juz nieodwracalnie zniszczone i bedzie slepy:(. Ale mam nadzieje ze to bedzie jego zaleta a nie wada. Mam pytanie jak z nim postepowac chodzi mi o przyuczanie go do zycia w ciaglej ciemnosci??? czy macie jakies doswiadczenia w tej sprawie?? potrzebuje pomocy zeby go nauczuc zyc mimo braku oczu. Oczywiscie kot juz na dwor nie wyjdzie zawsze bedzie w domu u mnie:).
Przesylam jeszcze fotke jak Amant go pilnuje. pozdrawiam i czekam na pomoc:)
Zapisane

myszka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #1 : 2003-08-30, 16:39 »
Grzesiu, przede wszystkim nie przejmuj się, oczy u kota domowego w pełni mogą zastąpić inne zmysły - pamiętaj, że kot wiele "widzi" wibrysami, pamiętaj, że doskonale słyszy. Niewychodzący kociak nie da ci odczuć, że nie widzi - będziesz to wiedział tylko patrząc na oczka, które może trzeba będzie, niestety, amputować :( Ale w takim wypadku zaszywa się powieki i nie wygląda to wcale strasznie. Oczywiscie, na początku na pewno będziesz musiał trochę go pilnować, żeby nie zrobił sobie krzywdy, ale kiedy pozna rozkład domu, będzie śmigał jak widzący, zobaczysz :)
A jak reaguje na niego Amant? Tak przyjaźnie jak widać na fotce?
No i przede wszystkim gratuluję ci decyzji, po raz kolejny dowodzisz, że świetny z ciebie gość :wink:

PS. Kociak śliczniasty! :mrgreen:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #2 : 2003-08-30, 19:03 »
Świetny z Ciebie gość! Tak 3maj!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #2 : 2003-08-30, 19:03 »

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #3 : 2003-08-30, 21:39 »
Dziekuje dziekuje za dobre slowa :oops: .ale napewno tez Wy tez byscie go nie zostawili na pastwe losu!
Amant zachowuje sie jak ojciec pilnuje, lize go choc musialem mu juz w tym przeszkodzic bo kot jest mokry po takiej terapi :) Ale naprawde nie spodziewalem sie takiej reakcji ze strony Amanta. jest  niesamowicie delikatny pozwala sobie wchodzic na lapy.
Kotek czuje sie coraz lepiej co juz slychac:) bo krzyczy  zeby dac mu jesc a wczoraj ledwo piskal. wiec poprawa jest! Jedno oko po kroplach juz zmienilo barwe na bardziej biale lecz to sa jednak ciagle rany. jak sie zagoja pewnie bedzie go czekac amputacja jak napisala Myszka.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc na biezaco bede Was informowac o postepach malego:)
Zapisane

myszka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #4 : 2003-08-30, 21:47 »
A tak się bałeś kota przygarnąć :lol: Niestety, kot przygarnął sobie ciebie :mrgreen: I świetnie. Dla Amanta porcja ekstra głasków za koleżeńską postawę :wink:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #5 : 2003-08-30, 22:21 »
Kiedyś widziałam dokument o ślepej suczce collie, właścicielka zawsze kiedy dawała miske żarełka tupała albo stukała w podłoge, pies trzymając sie zawsze bokiem do ściany przychodził w to miejsce i jadł. Niestety bez wypadków typu obolały nos sie nie obędzie ale po paru takich wędrówkach kić utrwali sobie przestrzenną mape domu i będzie poruszał sie bezbłędnie, pamiętaj tylko żeby oszczędzić mu przemeblowań bo sie nie połapie.
Zapisane

SKR

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #6 : 2003-09-01, 13:18 »
Biedny kotek ale mam nadzieje ze sie pozbiera i bedzie mu dobrze
Zapisane

Buffy

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #7 : 2003-09-01, 19:23 »
niom.. kochane maleństwo. A tobie i Amantowi Abakusie, gratuluję!
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #8 : 2003-09-01, 23:12 »
Witajcie:)
Chcialem Wam powiedziac ze dzis juz nadalem imie malemu, myslalem jakie bedzie najlepsze dla niewidomego futrzaka. I tak wiec maly od dzis nazywa sie Krecik. Chyba pasuje do nie go co?;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #8 : 2003-09-01, 23:12 »

myszka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #9 : 2003-09-01, 23:29 »
Pasuje pasuje :D Bardzo fajne imię :)
Zapisane

kareena

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #10 : 2003-09-02, 09:37 »
Gratuluję Krecika :wink: to super że są jeszcze takie osoby, którym nie przeszkadza że kotek nie widzi..
Zapisane

Gopi

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #11 : 2003-09-02, 14:01 »
Wspaniale, że Krecik trafił na takiego człowieka, któremu nie przeszkadza brak wzroku u niego :) Gratulacje z posiadania kotka!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #12 : 2003-09-02, 14:39 »
Abakusie, ciesze sie razem z Toba że maluszek ma sie lepiej, jesteś osobą których tak bardzo potrzeba inni wyrzuciliby albo co gorsza dobili.
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #13 : 2003-09-03, 12:19 »
Gratuluje kotka-i tak jak inni popieram,że nie wyrzuciłeś tego kotka tylko go przygarnąłeś :)  
MOJA KOTKA miała przez pierwszy miesiąc pobytu straszny paraliż tylnej łapki!dALIśmy jej lekarstwa no i po jakimś czasie przeszło-ale wyglądało,na to,że ktoś ją musiał bić albo kopać to straszne :cry:
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #14 : 2003-09-03, 15:56 »
Witajcie:)
Nie weim czy pamietacie pisalem 28,08 o kocie z uszkodzonym kregoslupem. o to cytat tego co pisalem
".dzis przyszla moja mama i mowi mi ze jest u niej na dzialce kot ktory ma chyba zlamany kregoslup. wiec polecialem zobaczyc i byl faktycznie, ale jest to calkowicie dziki kot i nie udalo mi sie go zlapac. ma uszkodzone tylnie nogi:( i jak ucieka to w pozycji jakby siedzial i tak szurajac ucieka. lezac wluczy nogami. Niestety nie udalo mi sie mimo prub go zlapac. Jutro rano moja mama ma sprobuje go zwabic do altanki jedzeniem moze sie uda i wtedy go zamknie. Ja rano pracuje wiec nia mam jak go upolowac."
Udalo mi sie go po calotygodniowym polowaniu zlapac. juz mial mniej sily zeby uciekac choc dlugo trwalo jak go zlapalem. Juz jest uspiony. bardzo sie ciesze z tego, bo cierpial strasznie. gdyz na nogch mial rany od ciagania ich jak sie przemieszczal:(.
A Krecik zadowolony caly czas juz nabral pewnosci siebie i sprawdza wszystko:), ciagle sie bawi ze mna i Amantem. Oczy sa juz w lepszym stanie oczywiscie zewnatrz, bo byly bardzo napuchniete juz to wszystko zeszlo i wyglada bardzo dobrze. Ale niestety wet jeszcze dzis obejzal je dokladnie i mowi ze plyno w sirodku sie wylal i uszkodzil  calkowicie siatkowke. Ale to kociakowi nie przeszkadza:)
pozdrawiam goraco  [/list]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #14 : 2003-09-03, 15:56 »

Maxim

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #15 : 2003-09-03, 16:46 »
Te koty w swoim nieszczęściu dostały dar od losu, że to Ciebie Abakusie spotkały na swej drodze, poprostu jesteś niesamowity gość, gratulacje. Uściski dla Amanta i Krecika.
Zapisane

Buffy

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #16 : 2003-09-03, 18:59 »
To dobrze, że ukróciłek męki tego biednego kotka... A Krecik ton wprost wyborne imię dla tego kotka! ;) Mają szczęście, że na ciebie natrafiły ;) ;) ;)
Zapisane

dominika

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #17 : 2003-09-09, 20:59 »
Jejuśku, kocurek przekochany, z całego serca życzę żeby się pięknie chował! :)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #18 : 2003-09-10, 00:32 »
Witajcie:)
Mam apel do osob ktore mialy, maja w domu kota niepelnosprawnego, chodzi tu o niewidomego czy po amputacji konczyny itp. A o co chodzi- otoz moja siostra po podsunieciu jej pomyslu robi dzial na swojej stronce o takich wlasnie zwierzakach niepelnosprawnych. Nieocenione beda rady przezycia osob ktore dosiwadczyly zycia z takim zwierzakiem, ja sam szukalem na roznych stronach i zadnych takich porad nie znalazlem wiec moze na siostry stronie wreszcie cos takiego sie znajdzie i ktos inny bedzie mial wybor dac zyc czy uspic i wybieze darowanie zycia i dowie sie ze taki kot daje sobie b. dobrze rade bez oczu.
Z gory bardzo dziekuje a oto adres siosty mojej  aga@zwierzeta.w.pl
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #19 : 2003-09-29, 15:05 »
Witajcie:)
Dzis odebralem z naprawy aparacik wiec moge Wam kilka fotek przedstawic. Juz teraz pan Krecik;) jest troszke wiekszy i bardziej ruchliwy co sprawia ze zrobic mu zdjecie jak chwilke stoi jest wielkim wyczynem:)
milego ogladania. az sie wierzyc nie chce ze on nie widzi.
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #20 : 2003-09-29, 15:08 »
jeszcze jedno przesylam:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #20 : 2003-09-29, 15:08 »

SKR

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #21 : 2003-09-29, 18:21 »
Faktycznie jest juz troszke większy ale w porównaniu z Tym pieskiem jest nadal taki maleńki i słodziutki :)
Zapisane

Ash

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #22 : 2003-09-30, 15:44 »
Chciałąm Ci tylko powiedzieć, że jesteś wapaniałym człowiekiem i Krecik ma szczęscie. Oby takich ludzi jak Ty było jak najwięcej!

Pozdrowienia dla Waszej trójki!  :)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #23 : 2003-09-30, 20:02 »
Dziekuje za mile slowa:)Staram sie nie przechodzic obojetnie jak widze ze jakies zwierze potrzebuje pomocy. Krecik stanol na mojej drodze wiec pomoc uzyskal choc na poczatku jak wiecie miala byc inna. Stalo sie inaczej i z tego bardzo sie ciesze:)))
Krecik ma malutkie problemy z uszkami gdyz u ich nasady kilk adni temu zaczol sie drapac i powstaly strupki:(. bylem u weta odrazu dostal masc i juz jest lepiej:). Nigdy nie myslalem ze kot potrafi byc tak zabawny jak i wesoly, Krecik jest pelen sily i radosci:)A ogon mu sie nie zatrzymuje od machania. zazwyczaj kot jka macha ogonem jest zly tak slyszalem. A ten biega i macha jak pies, super to wyglada. Mozna sie patrzec na Amanta i Krecikai najlepszy film takiego widoku nie zastapi jak sie bawia wyglupiaja itd.
Zapisane

Ash

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #24 : 2003-10-01, 10:40 »
Może Krecik jest taki pełen radości życia, dlatego że o mało tego życia nie stracił? Zwierzaki potrafią docenić życie  :)

Co do uszek - bardoz dobrze, że zareagowałeś. Kot moich rodziców (też znajdka) miał takie problemy z uchmantem jednym i tak strasznie się drapał, że do dziś ma bliznę. Ale ucho wet wyleczył  :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #25 : 2003-10-02, 19:53 »
Ale suuper! Naprawdę sie cieeszę!!Gratuluję! :) Niestety coraz rzadziej sie takich ludzi spotyka... :( Ucałowannia dla kochanego opiekuńczego tatulka Amanta i szczegolne 'głaski' dla kocia :) (głaski- głaskanie, tak dla wyjasnienia ;) )
Zapisane

Emilka

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #26 : 2003-10-06, 09:29 »
widze ze kotek bardzo polubil Amanta =)
Zapisane

Maxim

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #27 : 2003-10-06, 19:02 »
Właściwie to nie wiadomo kto kogo bardziej lubi, pies kota czy kot psa :?:  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedz #27 : 2003-10-06, 19:02 »

Abakus

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #28 : 2003-10-06, 19:12 »
Witajcie:)
Tak Krecik i Amant to przyjaciele jak sie patrzy:)
Troszke jest problemow z tymi zadrapanianiami kolo uszu i oczkami. Najparwdopodobniej bola go oczy i chcac je podrapac zachacza i przez to pojawily sie strupki i one pozniej swadzac powodowaly ze sie slabo goilo. Teraz ma kolniezyk wczesniej byl troszke owiniety bandazem i juz jest owiele lepiej. Dostawal tez masc ktora dal wet. Niestety oczy daja o sobie znac tym ze ciagle czeapia sie ich infekcja. Jedno juz prawie sie zapadlo drugie jest napuchniete. I jak tylko teraz troszke infekcja sie cofnie bedzie przeprowadzona operacja usuniecia ich:) ciesze sie bo juz dawno chcialem zeby wet ja przeprowadzil ale ten probowal zrobic tak zeby zostaly. Teraz juz definiktywnie postanowilismy ze jak tylko podleczymy tak zeby nie bylo juz infekcji odrazu operacja.
Bo jakby nie te oczki to kot jest pelen zycia i ruchu wszedzie go pelno, jak przychodze z pracy np po nocce Amant biegnie cieszac sie ze przyszedlem a zaraz Krecik tez leci machajac ogonem zeby sie przywitac:)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Slepy kotek- jak postepowac?
« Odpowiedź #29 : 2003-10-07, 11:43 »
ALe słooooodkie! :) Super! Napisz jeszcze, czy jest juz jakis tam termin operacji??
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 28 zapytaniami.