Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver  (Przeczytany 2778 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Nie wiem,czy nie było to już poruszane na forum:

Cytuj
Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver

Kanada jest wstrząśnięta sprawą brutalnego zabicia około stu psów husky. Podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver zwierzęta służyły do przewożenia turystów na saniach. Potem psy zostały zastrzelone jeden po drugim przez pracownika firmy turystycznej. Ranne zwierzęta dobijał nożem. Według świadków, niektórym rannym czworonogom udało się wydostać ze wspólnego dołu, w którym miały być pogrzebane.


Jak informują lokalne media, masakra w stacji narciarskiej Whistler miała podłoże czysto ekonomiczne. Dwie firmy organizujące przejażdżki psimi zaprzęgami, Outdoor Adventures i Howling Dogs, wycofały się po igrzyskach z interesu z powodu słabnącego zainteresowania ze strony turystów i nie potrzebowały już zwierząt.

Sprawę ujawnił sam sprawca masakry, który domagał się od jednej z kas ubezpieczeniowych i otrzymał... odszkodowanie za poniesiony stres. To nie była zwykła egzekucja jedną kulą. On widział straszne sceny - przyznał adwokat pracownika Corey Steinberg w wypowiedzi dla radia CKNW z Vancouver.

Według tej radiostacji, firma Outdoor Adventures nie tylko nie zaprzeczyła faktom, ale nawet skorygowała w górę liczbę zabitych zwierząt - z 70 do 100.
Reklama

Jak stanowi kanadyjskie prawo, osoba, która zabija lub rani zwierzęta, jest zagrożona karą do pięciu lat więzienia.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-masakra-psow-husky-po-igrzyskach-w-vancouver,nId,321529

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver
« Odpowiedź #1 : 2011-08-21, 18:59 »
O matko... Nie wiem jak można to skomentować. Po prostu brak słów. Człowiek który zabił dostał odszkodowanie... Jestem w szoku. 100 huskich. To jest nie mieści się w głowie. Żeby z zimną krwią zamordować jedno zwierzę, a co dopiero tyle...mam nadzieję że winni poniosą karę... Najcięższą z możliwych
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver
« Odpowiedź #2 : 2011-08-21, 21:55 »
ja juz o tym slyszalam to jest po prostu mord z zimna krwia
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver
« Odpowiedz #2 : 2011-08-21, 21:55 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver
« Odpowiedź #3 : 2011-08-23, 00:16 »
Podobno jakaś kanadyjska organizacja podala jednak sprawe do sadu, nigdzie jednak nie doczytalam czy oprocz odszkodowania ten czlowiek poniosł jakakolwiek kare.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Masakra psów husky po igrzyskach w Vancouver
« Odpowiedź #4 : 2011-08-23, 00:51 »
Ja wiem tylko tyle,że Kanada w związku z tym incydentem zmieniła ustawę o ochronie zwierząt w jeden miesiąc! - cóż,Polska na ten cel potrzebuje wielu miesięcy,sporów i kłótni wśród miłośników zwierząt,wśród polityków a i tak gdy już wszystko jest gotowe to efekt końcowy pełen jest dwuznaczności,niejasności i otwartych furtek ...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 27 zapytaniami.