Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KREW Z NOSA  (Przeczytany 3086 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiaraa

  • Gość
KREW Z NOSA
« : 2003-09-10, 22:04 »
mam do was pytanie, wczoraj jeździłam pierwszy raz po 10 dniowej przerwie na kotarzeW czasie jazdy Qumpela zauważyła że kotarzecieknie krew z nosa to była jakaś 30 minuta jazdy jeszcze nie zaczełam galopu. Fakt że miała fochy stawiała dęby i brykała, ale to u nej norma po nawet chwilowej przerwie. Fakt że nie wygląda najlepiej kondycyjnie, ale dostaje dużo witamin, musli i od czasu do czasu preparat witaminowy dla klaczy karmiących i warzywa, więc brak witamin odpada i nadmiar chyba też bo dostaje je w normie, osłabienie też raczej nie Może stres? albo ma problemy z ciśnieniem?dzisiaj rano też miała takie malutkie zakrzepy. CO to może być, nawet nie wiem czy mam ją teraz zostawiać w stajni czy na dworzu? Wet powiedział że to pewnie nic takiego ale wpadnie za paer dni ją obejżeć
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
KREW Z NOSA
« Odpowiedź #1 : 2003-09-10, 22:28 »
Przyczyn moze byc kilka: zbyt duzy wysilek, stres, cisnienie... W najgorszym wypadku jakas choroba. Mysle, ze nie zaszkodziloby, gdybys zrobila jej badania krwi. Chociaz jeden z "moich" koni tez mial ten problem, a badania bylo w porzadku. Dostal jakas kuracje witaminowa i mu przeszlo. Skonsultuj to z wetem. Nie przeciazaj na razie konia.
Zapisane

tiaraa

  • Gość
KREW Z NOSA
« Odpowiedź #2 : 2003-09-10, 23:48 »
dzieki, mysle ze przeciazenie raczej nie bo przez pae dni jak mnie nie bylo jezdzila na niej taka kilkunastoletnia dziewczyna,zresztą tylko stepem i klusem, martwi mnie raczej to cisnienie w koncu to juz nie taka mloda kobyla, do tego zrebak a ja na 20tego musze jechac na niej do kosciola na slub chyba nie pojade jak jeszcze raz to sie stanie a wet nie chce sie przyjechac powiedzial ze wpadnie za kilka dni no i mam dzwonic w razie gdyby jej sie pogorszylo. jeszcze raz stokrotne dzieki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

KREW Z NOSA
« Odpowiedz #2 : 2003-09-10, 23:48 »

Ciapka

  • Gość
KREW Z NOSA
« Odpowiedź #3 : 2003-09-11, 08:12 »
czasami tak sie zdarza,,, jalzi bediz soe to czescj zadrzac zrub jej te badania...a opuki co opserwuj kobyle..
Zapisane

Elwirka

  • Gość
KREW Z NOSA
« Odpowiedź #4 : 2003-09-11, 19:24 »
mnie się wydaje że to może być ciśnienie jeśli wcześniej takiego czegoś nie miała albo ma coś z zatokami Mój konik czasem ma coś takiego np dzisiaj bo było bardzo wysokie ciśnienie przed burzą
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 23 zapytaniami.