Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wyścigi hartów  (Przeczytany 2666 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Wyścigi hartów
« : 2004-07-29, 12:04 »
Czy ktoś z was orientuje się gdzie odbywają się takie wyścigi i kiedy, albo skąd można się dowiedzieć ?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #1 : 2004-07-29, 12:27 »
Wyścigi chartów organizowane są co roku w Bytomiu (dzień przed wystawą), w Świerklańcu odbywa się coursing, ale o bardziej szczegółowe informacje możesz zadzwonić do żwiązku Kynologocznego. Może charciarze będą mieli więcej wiadomości na ten temat, na pewno się tu zgłoszą  :) .
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

msa

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #2 : 2004-07-29, 18:52 »
Moderatorze ratuj - zmień nazwę topiku z hartów na chartów bo mnie zęby bolą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyścigi hartów
« Odpowiedz #2 : 2004-07-29, 18:52 »

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #3 : 2004-07-29, 20:47 »
Asinka
AAAAAAA!!!!!! CHARTY pisze sie przez CH? nie wiecie tego??????

Są jak juz powiedziane w Bytomiu, Świerklańcu, Pomiechówku. Ale tez co roku albo w Chojnicach (tu mieszkam :) ), albo w Swornychgaciach (koło Chojnic). W tym roku 4 września w Swornychgaciach są Terenowe Wyścigi chartów, czyli Coursing. W tym samym dniu jest w Swornychgaciach Klubowa Wystawa Chartów Polskich :)
Zapisane

Tilia

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #4 : 2004-07-31, 10:25 »
lista zatwierdzonych wyścigów na 2004:
http://www.deerhound.pl/wyscigi.html
oraz biegi licencyjne w Śmiglu (28 albo 29 sierpnia).
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #5 : 2004-07-31, 20:52 »
Asinka
A co interesujesz sie wyscigami? :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #6 : 2004-07-31, 21:58 »
Tak nakrzyczeliście na Asinke, że teraz się nie pojawia tutaj. Przecież każdemu może się zdażyć.
Ja jeszcze nigdy nie widziałam wyścigów chartów, od dawna się wybieram, ale zawsze mi coś wypadnie. Słyszałam, że wyścigi w Polsce są kiepsko przygotowywane, jest bardzo dużo kontuzji.
Dominisia, czy twoja Arika biega lub będzie biegać na wyścigach?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Tilia

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #7 : 2004-07-31, 23:06 »
wyścigów torowych w Polsce właściwie nie ma, a terenowe są przygotowane- jak wszędzie ;) kontuzje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #8 : 2004-07-31, 23:16 »
Dlaczego piszesz, ze wyścigów torowych w polsce właściwie nie ma? Co masz ma myśli?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Wyścigi hartów
« Odpowiedz #8 : 2004-07-31, 23:16 »

Tilia

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #9 : 2004-08-01, 09:57 »
Mam na myśli to, że w Polsce nie ma toru wyścigowego dla chartów z prawdziwego zdarzenia. Był w Mosinie ale teraz jest nieczynny. W maju były wyścigi w Bytomiu (te planowane na wrzesień nie wiadomo kiedy się odbędą, bo w tym samym czasie wypadła klubówka), ale nie wiem jak tam jest.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #10 : 2004-08-01, 15:42 »
kkaassiiaa
Arika w tym roku tylko poleci tak jako widz (ma 10 miechow) :) Jak skonczy 18 miesiecy bedzie zdawac na licencje coursingową :)
Zapisane

Tilia

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #11 : 2004-08-04, 10:15 »
Dominika, licencję możesz jej już po 15 zrobić, chociaż to bez różnicy, i tak pewnie będziesz ją puszczać wiosną. Teraz może biegać w tzw biegach pokazowych- nieocenianych przez sędziego. Moja Dru pierwszy raz pobiegła jak miała jakieś 4 miesiące ;) (oczywiście na krótszy dystans)
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #12 : 2004-08-04, 10:49 »
Cytat: Tilia
Dominika, licencję możesz jej już po 15 zrobić, chociaż to bez różnicy, i tak pewnie będziesz ją puszczać wiosną. Teraz może biegać w tzw biegach pokazowych- nieocenianych przez sędziego. Moja Dru pierwszy raz pobiegła jak miała jakieś 4 miesiące ;) (oczywiście na krótszy dystans)


Tilia, licencje zdawac mogą whippety i charciki włoskie jak skonczą 15 miesięcy. Duże charty jak skończą 18 miechow. A mowilam, ze teraz 4 wrzesnia Arika poleci jako widz - czyli nie bedzie oceniana przez sędziego, i tu nie ma znaczenia, czy by miala 4 miesiace, czy jak ma 10 :mrblue:
Zapisane

Tilia

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #13 : 2004-08-04, 11:19 »
Arika biegi licencyjne może zaliczyć po ukończeniu 15 mies., ale wtedy licencję odbierasz po 18. mies. Sesilka- borzojka tak biegła.
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #14 : 2004-08-06, 20:45 »
Witajcie!!

Oglądałam ostatnio program o psach i było tam również o wyścigach chartów....to co usłyszałam i zobaczyłam kompletnie mnie zaszokowało i za smuciło :( .....
Były pokazane na początku wyściki (ok) a pozniej co robią z psami które przegrały ;( i to chcesz płakać ;( sprzedają je ze grosze dla "kucharzy" a tych ktore zostały zamykają na kilka dni do klatkki wielkości...(bez komentarza ;( ) a z rana jada na tak zwane cmentarzysko chartów ts. TORY KOLEJOWE!!!!!!!!!!! "właściciele tych chartów przywiązują je do szyn...;( .....i cięgnie je za sobą pociąg  a przed tym przecinają im sie łapy od "zmieniania" szyn..... ;( ;( zabiłabym tyc ludzi co tak robią.....lub zrobiła imto samo.....

Pozdrawiam ;(
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Forum Zwierzaki

Wyścigi hartów
« Odpowiedz #14 : 2004-08-06, 20:45 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #15 : 2004-08-06, 21:03 »
To chyba jakieś skrajne przypadki.  :shock:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #16 : 2004-08-06, 21:13 »
Ni skrajne lecz "normalne" baaardzo czeste ale w USA nie wiem czy jest tak równiez w polsce............

Pozdrawiam
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #17 : 2004-08-06, 21:20 »
Cytat: Tilia
Arika biegi licencyjne może zaliczyć po ukończeniu 15 mies., ale wtedy licencję odbierasz po 18. mies. Sesilka- borzojka tak biegła.


Naprawde? No cuz - człowiek całe zycie sie uczy :)

Aisa
To kłamstwo! To sie nie zdaza.

Arika ma szlaban na wyscigi Torowe od czasu kiedy Kaska L powiedziala mi o whippce z jej hodowli. Zawsze Pierwsza - ZAPI Lazarus oberwala w kregoslup  jak wybiegala z boksu i jest kaleką do dzis, omało nie złamała kręgoslupa. Takie porazenie bylo ze pol roku chodzila , nie chodzila, ciagnela tylem przod tylko zyl a tyl byl martwy :( Teraz to ona prawie biega - wlasciwiee KICA!
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #18 : 2004-08-06, 21:26 »
Cytuj
To kłamstwo! To sie nie zdaza.

zdarza się, zdarza... jasne że nie wśród takich ludzi jak my, tu na forum, ale takich, dla których liczy się tylko zysk i duma - pies nie spełnia już swojej roli, nie jest potrzebny - to trzeba się go pozbyć... ludzie niestety tak robią - ale czy można ich nazwać ludźmi :??
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #19 : 2004-08-06, 21:31 »
Czy można ;( ja tez nie wiem....

A tam chodują charty miesięcznie ok. 100 tys. się rodzi.....więc jeśli pies przegra to po co on komu........tak oni sądzą....a jeszcze jak te psy są traktowane ;(
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

siersciuszek

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #20 : 2004-08-06, 21:44 »
charty sie tez wiesza na galeziach.....:\ za smycz za przegrana ;((
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyścigi hartów
« Odpowiedz #20 : 2004-08-06, 21:44 »

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #21 : 2004-08-06, 21:54 »
z tego powodu, nic nie napisze, tylko dam to :

['] Moje najkochansze charty - wiem, ze odeszlyscie przez zlosc ludzi, wiem, ze cierpialicie, ale to nie moja wina :( Pamiętajcie, ze jest ktos na ziemi, kto o was pamięta! Do zobaczenia w niebie! [']
Zapisane

siersciuszek

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #22 : 2004-08-06, 22:20 »
:cry:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Wyścigi hartów
« Odpowiedź #23 : 2004-08-06, 22:25 »
:(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.223 sekund z 28 zapytaniami.