Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Wirtualne Wystawy Psów  (Przeczytany 11101 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« : 2003-08-18, 14:06 »
ostatnio znalazłam zagraniczną strone z wirtualnymi wystawami psów, a ponieważ w polsce jeszcze sie z czymś takim nie spotkałam, postanowiłam sama stworzyć :). Będzie to zwykła strona, na stronie nasze własne regulaminy naszych własnych wystaw :), przyznawane przez nas tytuły, formularze ze zgłoszeniem (oczywiście nie takie do wydrukowania i wysłania pocztą tradycyjną tylko e-mailem) itp. Każdy pies będzie oceniany indywidualnie, choć ogólnie jedna wystawa będzie trwała 1 miesiąc i np. pod koniec miesiąca jakaś ocena typu BIS dla najlepiej prezentujacego sie i z najlepszym tytułem i oceną psa :). I byłyby takie kategorie: rasowe z rodowodem, bez rodowodu, kundelki i szczenieta wszystkich ras, razem z kundelkami (w jednej kategorii) i to wszystko będzie miało własne tytuły do przyznawania, własne regulaminy, własne kryteria oceniania, własne zgłoszenia no i wszystko własne ;). Jak piesek zdobędzie jakiś tytuł do właściciel dostanie np. mailem w załączniku taki symboliczny dyplomik np. do wydrukowania :). Aha i oceniać będziemy tylko na podstawie przysłanych zdjęć (do 5 zdjęć jednego psa) - im lepsze zdjęcie tym wiadomo dokładniej ocenimy psa... jak zdjęcia będą złe to psa nie ocenimy i poprosimy o lepsze zdjęcia. Charakteru nie będziemy oceniać bo jak? Każdy przecież wciśnie że jego pies jest najlepszy, ma wspaniały charakter itp.

nie będzie to nic oficjalnego, nie będziemy współpacować z żadnym ZK i inną organizacja kynologiczna, po prostu będzie to taka amatorska strona :wink:.

bardzo spodobało mi się coś takiego na zagranicznych stronach, więc postanowiłam sama zrobić coś takiego. Problem w tym, że oprócz mnie nie ma jeszcze żadnego oceniającego :). No i tu pytanko: są jacyś chętni? To ja poprosze numer gg :). I co o tym w ogóle sądzicie? Zgłosilibyście swoje pieski do takiej oceny?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #1 : 2003-08-18, 15:07 »
Mysle, ze to sympatyczny pomysl ;)
Kazdy bedzie sie mogl pochwalic swoim pupilkiem :)
Mam tylko nadzieje, ze zglaszajacy swoje pieski do oceny beda mieli swiadomosc, ze jest to forma zabawy, a wynik bedzie subiektywna ocena jury!
Norris, a moze zamiast z gory ustalonego skladu sedziowskiego po prostu robic glosowanie wsrod internautow?
Zapisane

kapi

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #2 : 2003-08-18, 15:32 »
Po co stały skład śedziowski? Może poprostu ocena internautów? Wtedy będzie to wynik z większej ilości głosów. Ale jęsli nie to może ja bym chciała zostać takim sędzią ? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #2 : 2003-08-18, 15:32 »

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #3 : 2003-08-18, 15:51 »
wedlug mnie to z ta ocena internautow to kiepski pomysl. Uczestniczylam w roznych konkursach na najlepszego bloga gdzie te zliczyly sie glosy internautow...tyle ze wygrywal ten ktory mial najwiecej znajomych na necie..i najczesciej byly to oszustwa. Wiec ja jestemz a stalym skladem ...chetnie bym mogka byc sedzia...tyle.ze chcialabym zglosic swojego pieska :P :) Uwazam ze to swietny pomysl
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #4 : 2003-08-18, 16:11 »
No właśnie, Emilka. Lepiej stały skład. Mogłabym zostać sędzią ponieważ nie zgłoszę swojego pieska, bo nie mam pieska :P Co Ty na to, Norris?
Zapisane

kazuja

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #5 : 2003-08-18, 16:33 »
hej,  taka stronka to bardzo fajny pomysl :) ale staly sklad sedziowski to ryzyko faworyzowania ulubionej rasy danego sedziego  :? , oczywiste jest ze jak ktos lubi dogi niemieckie to wybierze takiego wlasnie psa a nie jamnika, natomiast glosy internautow bylyby bardziej obiektywne, wiadomo ze to bylaby zabawa wiec nie podejrzewam zeby komus chcialo sie namawiac znajomych by glosowali na jego psa he he :) tym bardziej ze nie bedzie zadnej materialnej nagrody...i podejrzewam ze to wystarczajaco znecheci potencjalnych kombinatorow  :wink:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #6 : 2003-08-18, 17:09 »
oczywiscie wszystkie z Was przyjmuję do składu sędziowskiego :). Cieszę się, że tak się Wam ten pomysł spodobał. Sędziowie również będą mogli zgłosić swojego pieska (sama skorzystam :)), ale będzie on oceniany przez kogoś innego a nie właściciela oczywiscię :). Tylko jak to będzie: każdy piesek będzie musiał zostać "przewałkowany" przez każdego sędziego (oprócz właściciela jeśli będzie w składzie), czy sędziowie będą podzieleni na kategorie które będą oceniać (każdy inną, a jak będzie więcej sędziów to np. po trzech albo dwóch w jednej kategorii) i będą mieli wydzielone albo dni tygodnia kiedy oceniają, albo jedna osoba z kategorii jednego pieska ze zgłoszenia, druga następnego. Potem znów pierwsza, druga i tak w kółko ;)... nie mam pojęcia :roll:. A jak już strona zrobi się popularna (czego już nam życzę :)), to może internauci będą głosowali na psa wystawy (czyli miesiąca) przez 1 (przy wieeeelkiej popularności) do 7 (ale to by trzeba te pieski które zostaną tydzień przed końcem miesiąca zgłoszone zaliczyć już do nowej wystawy) dni. A tak to sędziowie będą przyznawali wszystkie tytuły, oceny itp.

aha, ja już zrobiłam projekt strony (mam nadzieję, że się spodoba [nawiasem mówiąc bardzo znam sie na html'u ;)]) i zaczęłam robić działy np. napisałam już 'z grubsza' regulaminy, tytuły wbrew pozorom nie tak łatwo wymyśleć :?, oceny to sie może będzie wyznaczało biorąc pod uwagę ilość pkt.: pies startuje i ma 100 pkt., nie dodajemy nowych, tylko odejmujemy jeśli np. ma jakieś odstępstwa od wzorca, w przypadku kundelków jest nieproporcjonalny itp. i np. 90-100 pkt. - ocena doskonała, 80-89 - ocena bardzo dobra, 70-79 - ocena dobra itd. Jak Wam się podobają moje pierwsze propozycje :idea:? Czekam na Wasze pomysły :).

pozdrawiam 8)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #7 : 2003-08-18, 17:19 »
mi sie bardzo podoba ten pomysł :) Nawet bardzo !! :)))  Naprawde świetny pomysł :)) A masz jeszcze gdzieś ta stronke ska wzięłas pomysł?
Pozdróffka 8)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #8 : 2003-08-18, 17:43 »
adres zagranicznych wirtualnych wystaw - www.dogshow.com. Nie wiem, czy tam chodzi dokładnie o to samo, ale spodobał mi się sam tytuł i po króciutkim przejrzeniu strony wzięłam się za robienie własnej i pojawił się problem... skąd wezmę sędziów :roll:. Ale widzę, że z tym już nie ma problemu :lol:. Zapraszam nowych oceniających i tych, którzy chcą poddać swojego czworonoga ocenie.

czas zająć się tym, kto by jaką oceniał kategorię. Ponieważ jest za mało sędziów, każdy narazie będzie się zajmował dwoma. Kto jakie wybiera? Są: psy rasowe z rodowodem, psy rasowe bez rodowodu, kundelki, i szczenięta wszystkich ras (w tym mieszańców). Ja narazie nie jestem zdecydowana, mogłabym mieć właściwie wszystko, oprócz szczeniąt bo ja się tam na budowie kośćca, maści i tych sprawach u szczeniąt (szczególnie rasowych) nie znam. W kundelkach chodzi o proporcjonalność itp. Najchętniej jednak wzięłabym rasowe rodowodowe i bez rodowodu :wink:.

pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #8 : 2003-08-18, 17:43 »

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #9 : 2003-08-18, 17:46 »
yhyhyhy ja sie nawet nie znam na budowie kośćca :D Ale sedzią mogę być :)) A czy psy rasowe bez rodowodu to są takie, które nie mają teraz rodowodu, ale rodzice byli rodowodowi? A czy np. jak ja nie wiem czy Apisa rodice mieli rodowody a on sam nie ma to do jakiej kategorii on sie zalicza??
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #10 : 2003-08-18, 17:57 »
rodzice nie muszą mieć rodowodu, żeby pies był "rasowy bez rodowodu", ale to nie może być w żadnym wypadku rasa, która wyszła przez przypadek, z przypadkowego krycia! Nie może być to pies "rasopodobny". Musimy wiedzieć co kupujemy, i od kogo (ja np. też mam rasowego bez rodowodu, ale znam nazwisko hodowczyni, od której nabyłam moją sunię), a nie kupić kundelka, który potem nagle zamieni się w owczarka niemieckiego :roll:...

o kościec chodzi mi tylko u szczeniąt, czy wiadomo będzie na jakiego wyrośnie - to muszą oceniać raczej ci troche bardziej zaawansowani w tych sprawach ;). Wybierz więc dwie kategorie które chcesz oceniać. Kościec dotyczy tylko szczeniąt, ale musisz umieć oceniać proporcje.

pozdrawiam
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #11 : 2003-08-18, 18:13 »
Ahia ja znam nazwisko hodowcy Apiska :) Czyli Apis jest rasowym bez rodowodu???
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #12 : 2003-08-18, 18:19 »
no... wiesz chodzi jeszcze o to czy rodzice Apisa rzeczywiście byli beagle'ami i Apis przynajmniej w większości odpowiada wzorcowi rasy... jeśli tak to nie widzę przeciwskazań żeby zaliczyć go do tej kategorii :).

aha sędziów (Apisko proszę wreszcie :)) proszę oprócz podania kategorii które chcą sędziować także swoje imie, nazwisko na własne ryzyko (a co jeśli właściciel psa któy dostał kiepską ocenę naśle jakąś mafię :lol:?), nick (pseudo), hm miasto czy to takze ryzyko? ;) i e-mail. Chyba tyle wystarczy?
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #13 : 2003-08-18, 20:42 »
norris hehe to ciesze sie, że Apis zalicza sie do kategori :)
Ja ozywiście zgadzam sie być sedziną :) A dane mamy przesyłac na priva? Chyba raczej tak co nie? .....:)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #14 : 2003-08-18, 21:22 »
To w takim razie ja tez moge byc sedzina?
Jezeli tak to mam na imie Emilka i moja ksywka to tez jest Emilka :P mieszkam w Swetochlowicach a moj email to boliwia@o2.pl
Czy mam wybrac dwie kategorie czy jedna? W kazdym razie zaklepuje sobie kundelki....moge?
Pozdro!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #14 : 2003-08-18, 21:22 »

kapi

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #15 : 2003-08-19, 09:39 »
No cóż takim znawcą to aż nie jestem ale na sędziego może się nadaje ;) Moze nie dam plamy.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #16 : 2003-08-19, 10:22 »
już Was dopisałam do składu sędziowskiego :). Teraz sędziów mamy już czterech, Apiska i ja mamy po dwie kategorie a Emilka i Kapi narazie po jednej. Ale potrzebujemy więcej oceniających, bo wolnych miejsc jest jeszcze 6 (albo ew. 2 do szczeniąt jeśli nikt się nie zgłosi, bo wszędzie musi być taka sama liczba) (jeszcze Wiktoria zgłaszała chęć bycia sędzią, no to prosimy, prosimy :)):

-1 miejsce w rasowych z rodowodem (zajęte 2)
-1 miejsce w rasowych bez rodowodu (zajęte 2)
-1 miejsce dla kundelków (zajęte 2)
-i 3 miejsca dla szczeniat (zajęte 0 :cry: nikt ich nie chce)

jeśli nikt się nie zgłosi do sędziowania szczeniąt, usuniemy tę kategorię.

pozdrawiam

punkt następny: tytuły :lol:
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #17 : 2003-08-19, 11:37 »
norris jeszcze ktoś sie znajdzie kto będzie chciał wziąść szczeniaczki zobaczysz :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #18 : 2003-08-19, 11:48 »
może się ktoś znajdzie... narazie nie ważne - jeśli kogoś to zainteresuje to przeczyta wszystkie posty i zgłosi się na sędziego. Nie możemy ciągle siedzieć w tym skoro jeszcze tyle spraw do omówienia :). A więc, teraz tytuły. Czy będą to takie jak na 'tradycyjnych' wystawach np. BIS (przyznawany dla jednego psa raz w miesiącu), Zw. i tu skrót kategorii np. Zw.ras.rod. :lol: to dla najlepszego psa rodowodowego (niezależnie od rasy) w miesiącu, i tak dla każdej kategorii, BOG, czyli zwycięzca grupy (tak, tak, oprócz kategorii mamy również grupy, 1-10 to grupy FCI, 11 - kundelki :) i 12 - szczenięta) tylko jak w danej grupie będzie tylko jeden pies to przyznajemy mu ten tytuł czy przesuwamy na następny miesiąc, w razie potrzeby na następny, następny aż się znajdzie konkurencja? A może wymyślamy jakieś własne tytuły? To ja w takim razie nie mam pomysłów :roll:... wydaje mi się, że te prawdziwe wystawowe tytuły będą najlepsze.

pozdrawiam
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #19 : 2003-08-19, 11:49 »
Jasne, jasne. Ja bym mogła sędziować w kundelkach i szczeniętach?? Jeśli tak to super:) Jeśli można zgłosić swego pieska, to ja też zgłoszę- pieska sąsiadów i pieska babci :) A co do tego faworyzowania rasy- uwielbiam dogi i owczarki niemieckie, ale absolutnie nie będę faworyzować piesków :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #20 : 2003-08-19, 11:55 »
Wiktorio, możesz sędziować i kundelki, i - huraaaaa :lol: - szczenięta :). Teraz podaj tylko imię, nazwisko jeśli chcesz, nick (pseudo), miasto i e-mail :).

no, to teraz wszyscy którzy na początku byli chętni są sędziami :). Uff :). Teraz naprawdę czas się zająć tytułami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #20 : 2003-08-19, 11:55 »

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #21 : 2003-08-19, 11:57 »
Ja sadze ze wystawowe tytuly beda ok i jeszcze mozna by dodac jakies np. wyroznienia...smieszne :) np. na psa z najdluzszym ogonem itp :P No widzisz norris juz sie Wiki zajmie szczeniakami :)
Pozdro!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #22 : 2003-08-19, 12:03 »
Cytat: !_Emilka_!
Ja sadze ze wystawowe tytuly beda ok i jeszcze mozna by dodac jakies np. wyroznienia...smieszne :) np. na psa z najdluzszym ogonem itp :P No widzisz norris juz sie Wiki zajmie szczeniakami :)
Pozdro!


Tak tak Emilka, już ja się zajmę tymi szczeniakami ;)

P.S. Wyróżnienia śmieszne, ekstra pomysł, ale może nie na psa z najdłuższym ogonem, no bo jak to sprawdzimy :/ Ale może np. na najweselszego psa, na najbardziej kolorowego itp. ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #23 : 2003-08-19, 12:07 »
no wlasnie oto mi chodzilo...troche glupi przyklad podalam :) albo  np psa z najciekawsza mina :) mozna by tego wymyslac i wymyslac
P.S jakby cos to moglabym troche pomoc w htmlu
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #24 : 2003-08-19, 12:16 »
genialne :lol: to może wymyślmy i zróbmy tak, podam na przykładzie pierwszego tytułu:

BIS - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa wystawy
i tu następny tytuł - opis
następny - opis

takie różne skróty powymyślajmy :)

i proszę, nie wysyłajcie mi prywatnych wiadomości, bo mi się przeglądarka wiesza, co za tym idzie nieraz i cały komputer, i musze resetować (np. teraz resetowałam) :roll:.
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #25 : 2003-08-19, 12:31 »
Aha sorki norris hehe :) Nie wiedziałam wieć poam dane tutaj :)
Paulina, nick Apiska, Bogatynia, paulinka2011@interia czy coś jeszcze :)
A jesl ichodzi o te tytuły to spoko pomysł :)
Już sie nie moge doczekać :) Aha a mam pytanie czy mozna wystawia np. psy keelżanek, jesli one wyrażają zgode?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #26 : 2003-08-19, 12:39 »
tzn. ostatecznie mogę czytać wiadomości, i Twoją Apisko już dawno przeczytałam ;) ale trochę to trwa, bo muszę w brutalny sposób wyłączyć przeglądarkę, jak się zawiesi i godzinę czekać aż mi się załaduje skrzynka (no i przy tym trzymać kciuki żeby się nie zawiesiło znów) i w ogóle same kłopoty mam z tym :roll:. Najlepiej rozmawiać tu, na głównym temacie, żeby każdy wiedział o co chodzi :).

Wiktoria też chce wystawić pieska swoich sąsiadów i babci :), więc jeśli Twoja koleżanka Apisko wyrazi zgodę, a będziesz miała fotki (to samo dotyczy psów które chce wystawić Wiktoria), to jak najbardziej możesz wystawić :).
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #27 : 2003-08-19, 12:54 »
To bardzo dobrze :) Bo ja tez mam pieska ktorego bardzo kocham i uwazam z apieknego a poprostu nie mieszka z emna tylko u mojej rodziny :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #27 : 2003-08-19, 12:54 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #28 : 2003-08-19, 13:04 »
:wink:

tytuły:
BIS - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa wystawy
BOG - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa z każdej grupy (najpierw przyznajemy BOG a potem z BOG'ów ;) jednego BIS'a)
Zw.Rdw. - Zwycięzca Rodowodowy - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa kategorii Psy rasowe z rodowodem
Zw.bRdw. - Zwycięzca bezRodowodu - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa kategorii Psy rasowe bez rodowodu
Zw.Knd. - Zwycięzca Kundelków - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego kundelka kategorii Mieszańce (kundelki)
Zw.Szcz. - Zwycięzca Szczeniąt - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego szczenięcia kategorii Szczenięta wszystkich ras (w tym kundelków)

wyróżnienia:
-NSP - (taki skrót jakby napisać NajSmieszniejszyPies bez Ś bo np. niektóre strony nie tolerują tej litery, to samo jest z czcionkami a co jakby trzeba było jakoś ładnie na dyplomie napisać? Poza tym NŚP niezbyt mi sie podoba. Jakiś puchar świata w odwortnej kolejności :lol: ) tytuł przyznawany psom, które na którymś z przysłanych zdjeć będą wyglądały śmiesznie, będą w śmiesznej pozie.

no i mi się już pomysły skończyły :) co Wy na to?
Zapisane

kapi

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #29 : 2003-08-19, 13:05 »
Ja bym podzieliła psy na grupy rasowe. I tak:
- co tydzień wybór psa danej rasy
- z nich wybór psa grupy
- potem wybór z tego psa tygodnia
- i na koncu z psów tygodnia psa miesiąca
A na koniec roku wybór psa roku!!
Co wy na to?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 32 zapytaniami.