Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Wirtualne Wystawy Psów  (Przeczytany 11094 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #30 : 2003-08-19, 13:21 »
:shock: ;) hmm...

grupy mamy takie:

Grupa  1 - owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła
Grupa  2 - pinczery i sznaucery, molosy, psy górskie i szwajcarskie psy do bydła
Grupa  3 - teriery
Grupa  4 - jamniki
Grupa  5 - szpice i psy w typie pierwotnym
Grupa  6 - goncze
Grupa  7 - wyzly
Grupa  8 - aportery, płochacze i psy dowodne
Grupa  9 - psy ozdobne i do towarzystwa
Grupa 10 - charty
Grupa 11 - kundle (mieszance)
Grupa 12 - szczenieta wszystkich ras (w tym mieszancow)

czyli pierwsze 10 to grupy FCI + dwie nasze, wymyślone.
myślę, że ten Twój sposób tytułowania jest dość kłopotliwy i czasochłonny, a przecież nie mamy znowu tyle czasu... chodzimy do pracy, do szkoły... bo wiem już z własnego doświadczenia, że nie będzie nam się co tydzień chciało wybierać najlepszego psa rasy, potem grupy itd. Dlatego nawet już napisałam na stronie, że sam termin kiedy oceniamy psa to 1 dzien-3 tygodnie. A tak to jest jeden tytuł dla psa grupy - BOG, co miesiąc wybieramy najlepszego psa w każdej z grup. To powinno wystarczyć. Ew. możemy wymyśleć więcej wyróżnień, żeby ludzie mieli utytułowane psy :lol:. Naprawdę, nie obraź się, ale nie będzie nam się chciało tego wszystkiego oceniać, wybierać co tydzień te naj, nawet jeśli teraz myślimy inaczej...

ale wybór psa roku to bardzo dobry pomysł! Będzie 12 BIS'ów, a na końcu roku taki tytuł i-tu-wymyślmy-skrót, czyli wybór najlepszego z tych 12 :idea:
Zapisane

kapi

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #31 : 2003-08-19, 13:26 »
Wiesz mi nawet ten raz na miesiąc bardziej pasuje :) Zresztą nie sądze żeby było aż tyak dużo zgłoszeń by mieć jakiś wybór co tydzień.
Do tego może jeszcze jakies właśnie najzabawniejsze zdjęcie czy coś podobnego.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #32 : 2003-08-19, 13:34 »
może tak się nasza strona 'rozkręci', że będzie duuużo zgłoszeń, no przecież już mamy 'zamówionych' parę ocen, np. mojego psa :), pies Apiski i jej koleżanek, sąsiadów i babci Wiktorii, jakiś jeszcze sędzia zgłosił swojego ale nie pamiętam kto... no dużo, dużo, jak na początek :). I właśnie byłoby gorzej wybierać tego psa tygodnia, jakbyśmy miały dużo zgłoszeń - wiadomo że jak psów jest mało to wybieramy te które są, albo czekamy na następny tydzień, bo może będzie więcej zgłoszeń i tydzień pracy z głowy ;). Ciszę się, że ten tytuł przyznawany raz w miesiącu w grupie Ci się podoba. I również raz w miesiącu, po wybraniu każdego BOG'a wybieramy z nich jednego BIS'a. A pod koniec roku... no właśnie, jak to nazwiemy :?, ten tytuł raz w roku?

i jakie jeszcze wyróżnienia by można wymyśleć?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #32 : 2003-08-19, 13:34 »

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #33 : 2003-08-19, 13:39 »
najladniejszy psi nos ? :P najbardzie laciaty pies (kolorowy) ?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #34 : 2003-08-19, 13:39 »
to znaczy... bo coś się poplątałam... raz w miesiącu dla jednego psa ze wszystkich grup będzie przyznawany BOG. Potem BIS, będzie wyberany spośród tych BOG'ów z każdej grupy, ale czy ten BIS to będzie jeden na wszystkie kategorie (więcej psów do wyboru, i kundelki i rasowce byłyby tu razem), czy w każdej kategorii (jest ich 4) BIS? To w takim razie potrzebny jest jeszcze jeden tytuł, do wybrania z BIS'ów najlepszego psa wszystkich kategorii, będzie tego w jednym roku 12 (bo BIS'ów byłoby by 12x4=48) i ten tytuł coroczny dla najlepszego. Więc BIS to od razu tytuł jednego psa wszystkich kategorii, czy tylko jednej kategorii i jeszcze jeden tytuł trzeba wymyśleć? Jak wolicie? Mam nadzieję że mnie rozumiecie bo mi się wydaje że takie masło maślane napisałam :roll: :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #35 : 2003-08-19, 13:41 »
najładniejszy psi nos :)? Może być, a co jeśli pies będzie miał wszystkie zdjęcia z boku :)?

na najbardziej łaciatego się zgadzam całkowicie :)

wymyśl teraz skróty :lol:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #36 : 2003-08-19, 13:41 »
oj, wyszło piwo zamiast 48 i zamknięcia nawiasu :(
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #37 : 2003-08-19, 13:52 »
NPS -najladniejszy psi nos (puchar swiata :lol: ;) )
NLP-najbardziej laciaty pies :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #38 : 2003-08-19, 14:01 »
Twoje wyróżnienia Emilko już dodałam na stronę :). Patrzcie jak nam szybciutko idzie :). W tytułach zostało nam jeszcze dopracowanie tych BIS'ów i nazwa dla tytułu roku. Oooo, a może BOG tylko się tak będzie nazywał, a to będzie wybranie jednego psa z wszystkich grup ale w danej kategorii, czyli w jednym miesiącu 4 BOG'i i jeden BIS, który powstanie z wybrania najlepszego BOG'a. I pracy jeszcze mniej, bo nie musimy każdej grupy oglądać osobno, a tytułow tyle samo :). Ja to jestem mądra :lol: :P. A tytuł roku to może... BOY - Best of year :) i jak się podoba?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #38 : 2003-08-19, 14:01 »

kapi

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #39 : 2003-08-19, 14:25 »
Oj skomlikowane te skróty :(
NPR -najładniejszy pies rasy
NPG -najładniejszy pies grupy
NPM - najładniejszy pies miesiąca
THE BEST - pies roku!!
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #40 : 2003-08-19, 14:29 »
Kapi, ale my właśnie zrezygnowałyśmy z takich czasochłonnych tytułów jak NPR, NPG=BOG :), a NPM=BIS. THE BEST przyjmuję :).
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #41 : 2003-08-19, 14:35 »
zatwierdzone, przypieczętowane :) :

tytuły:
BOG - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa z każdej kategorii (czyli w miesiacu 4 BOG'i)
BIS - tytuł przyznawany raz w miesiącu dla najlepszego psa wystawy (z wszystkich czterech BOG'ów)
THE BEST - tytuł przyznawany raz w roku dla najlepszego psa z 12 BIS'ów

wyróżnienia:
NSP - tytuł przyznawany najsmieszniejszym psom oraz ich pozom
NPS - tytul przyznawany najladniejszym psim nosom
NLP - tytul przyznawany najbardziej laciatym psom

no, i jak teraz? usunelam te wszystkie Zw.xx bo to bylo to samo co BOG'i.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #42 : 2003-08-19, 15:05 »
tadaaaaaaaaaaaaa http://dogshow.w.interia.pl jak coś nie pasuje to gadać :) :) :D. A tak ogólnie to jak?? Nie za brzydko?
Zapisane

kapi

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #43 : 2003-08-19, 16:49 »
Ojejku ile tam czytania :( Dobra jutro zbieram się i czytam cała stronę od deski do deski. Dzisiaj już nie dam rady. Obiad i cisato do zrobienia mam a za dwie godziny mężuś wraca :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #44 : 2003-08-19, 17:06 »
:) pamiętajcie, jakby tylko coś nie pasowało - od razu pisać! Ale nie za brzydko?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #44 : 2003-08-19, 17:06 »

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #45 : 2003-08-19, 17:24 »
spoko pomysłu :) JUż normlanie cchem aby to sie zaczeło :)
Koleżanki sie zgodziły abym ich psiaki wystawiała :)
A czy sedziowie beda mogli swoje psy wystawiać? Chyba tak no nie? ALe oceniać będą tylko inni sędziowie :) To ile jest w sumie sędziów?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #46 : 2003-08-19, 17:32 »
Apiska wszystko mas zna stronie napisane. Norris SWIETNA ROBOTA! mnie sie bardzo podoba ale mozna by jeszcze dodac na strone glowna jakas fotke zeby bylo bardziej kolorowo :)  Czy mozna juz zglaszac pieski? acha i jeszcze jedno...czy trzeba miec strone internetowa o swoim piesku? Bo jak tak to moge raz dwa zrobic :P


P.S skoro szczeniaki ocenia tylko wiki to moze ja tez sie wkrece? chyba na koscu nie trzeba sie znac? ;P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #47 : 2003-08-19, 17:35 »
a) już się przecież zaczęło, zgłoszenia są czynne, możesz wysłać zgłoszenie! :) tylko chodzi o dopracowanie regulaminów i... wow, chyba tyle :lol: :).
b) no to psiaki koleżanek też zgłaszaj :).
c) już odpowiadałam na pytanie czy sędziowie będą mogli wystawiać. Jasne, że tak (sama wystawię :)), ale oczywiście właściciel nie oceni swojego własnego psa :).
d) sędziów jest 5: ja, Ty, Emilka, Kapi i Wiktoria. Wszystko jest na stronie w dziale "kto ocenia?".
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #48 : 2003-08-19, 17:37 »
Emilko dzięki :D :)

a) można już zgłaszać psy
b) nie trzeba mieć strony, to tylko taka dodatkowa darmowa reklama :)
c) już Cię dodaję do sędziów szczeniąt, a jak tylko najdzie mnie ochota to wszystkim Wam wyślę hasło do strony mailem (sorry ale teraz mi się nie chce :lol: ).

patrzcieee jaki mamy fajny adres :idea: www.dogshow.tk :wink: jeeee
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #49 : 2003-08-19, 17:41 »
bardzo fajny ...ale moze daloby sie zrobic cos z ta reklama ktora wyswietla sie przy otwieraniu, mnie akurat to nie przeszkadza ale..roznie to bywa
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #50 : 2003-08-19, 17:45 »
nie da rady :cry: chyba że sypniesz kasą to sie zaplaci i sami ją skasują :idea:

to zgłasza ktoś teraz pieska? jeśli tak to kto i w jakiej kategorii (a mogę ja :lol: ?)? Pasowałoby pierwszego psa 'omówić razem' w kwestii gdzie jakie dane wpisywać i w jaki sposób.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #50 : 2003-08-19, 17:45 »

paolinka

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #51 : 2003-08-19, 17:56 »
Fajny pomysl ;)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #52 : 2003-08-19, 18:01 »
o sorki, nie przeczytałam drugiej strony i zaczełam odpowiadac na pierwszej, ale teraz już "prawie" wszytko kapuje. Wiecie nie wiedziałam za bardzo o co chodzi z tymi BOG'ami i BIS'ami, ale powoli kapuje :) A stronka ojej naprawde sporo czytania, ale zabiore sie dziś albo jutro do tego :)
Już wysłałam fotki Apiska :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #53 : 2003-08-19, 18:03 »
wysłałam już zgłoszenie, jako pierwsza :). Hasła macie w PW. Ocenia 'mnie' albo Apiska, albo Wiktoria. Wiktorii chyba teraz nie ma, a i tak Apiska pierwsza była chętna na sędziowanie tej kategorii więc jest pierwsza. A więc Apisko: ściągasz z internetu wzorzec pinczera średniego, i mniej więcej oceniasz mojego psa odejmując od liczby 100 punkty jesli coś się nie zgadza (pamiętaj że to bez rodowodu więc oceniasz z maleńkim 'przymrużeniem oka' nawet jesli nie byłoby to potrzebne) lub coś Ci się nie podoba w moim psie ;). Ew. przyznajesz mi jakieś wyróżnienia (tytuły to tylko na koniec miesiąca są). Jak już ocenisz to podaj wyniki tu na forum, a ja je wstawię na stronę i od tego 'szablonu' będziecie wstawiać następne psy.

dzięki Paolinko :). Masz psa? Moze zglosisz go do oceny?
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #54 : 2003-08-19, 18:06 »
paolinka ma dwa rodowodowe beagle :) Piekne :)
Ojej zobaczymy jak sie sprawie w roli sedziny, zawsze i do dziś cchę być sedzią na wystawie i jak skońcxze studia, to zrobie kurs kynologiczny :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #55 : 2003-08-19, 18:07 »
no to od dziś zaczynasz prace :).

zaloguj się, wejdź na pocztę i tam jest zgłoszenie ode mnie. Obejrzyj sobie fotki i patrz mój poprzedni post :).
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #56 : 2003-08-19, 18:09 »
ojoj, Apiska wysłała post wtedy kiedy ja :) ale u mnie była pierwsza. Więc Apisko najpierw ja oceniam Twojego, czy Ty mojego?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #57 : 2003-08-19, 18:13 »
Apisko :cry: pisze wyraźnie że z serwera internetowego mają być zdjęcia, a nie z dysku... bo tak to ja mam tylko adresy i tyle... zaloguj się na tą naszą stronę, wejdź do działu 'pliki', potem kliknij 'wgraj' i wgraj te zdjęcia na nasz serwer...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedz #57 : 2003-08-19, 18:13 »

Apiska

  • Gość
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #58 : 2003-08-19, 18:15 »
ahia bo ja wlasnie nie wiedziałam o co chodzi hehe, ale zaraz to zrobie hehe :) Tak jak mi mówiesz :) Mówie że ze mnie łajza :D
aha najpierw ty oceniaj mojego :D
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Wirtualne Wystawy Psów
« Odpowiedź #59 : 2003-08-19, 18:18 »
A jak będš oceniane kundelki? Nie majš przecież wzorca... :?:
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 32 zapytaniami.