Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: VDH ?  (Przeczytany 3855 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galja25

  • Gość
VDH ?
« : 2002-08-28, 10:08 »
Jak to jest z VDH? Czy to jest oznaczenie Champion Niemiec? Czy żeby go zdobyć muszę być na przynajmniej 3 wystawach w Niemczech, zdobyć na nich 3x CAC? Czy tylko jeden CAC? A moze wogóle od razu przyznają  VDH? Proszę, jeżeli ktoś by miał wiarygodne wiadomości (moze ty BULDOG) o jakieś informacje na ten tema. W ogóle piszcie jak wyglądają wystawy w Niemczech, jakie panują na nich zasady.
Zapisane

Buldog

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #1 : 2002-08-28, 11:04 »
Galja25:

Nie wiem, jak tu wygladaja wystawy (moj pies, mimo, ze jak najbardziej ma papiery, to jest nie bardzo wystawowy, wiec go nie rejestrowalem tutaj), pewnie sie znajdzie ktos madrzejszy - swoja droga mozesz zajrzec na forum psy.pl, tam jest sporo ludzi, ktorzy sie szlajaja po roznych wystawach, w Niemczech rowniez. Jak wrzucisz tam swoje pytanie, to Cie oswieca.

Ale VDH to raczej nie jest zaden tytul. Jedyne VDH, ktore znam, to jest Verband für das Deutsche Hundewesen e.V., czyli tutejszy ZKwP. Z ta roznica, ze to jest raczej zwiazek klubow psow rasowych, ktore z tego, co mi wiadomo, tu sa o wiele silniejsze i bardziej prezne, niz ich polskie odpowiedniki, a VDH to jest tylko taka "czapa" nad nimi.

Jest oczywiscie - i kluby w nim zrzeszone - uznawany przez FCI. Bo jest tu tez pare klubow i zwiazkow, ktore przez FCI nie sa uznawane.

Aha - pytalem o p,p,p. Juz "zajarzylem" :-)
Zapisane

Galja25

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #2 : 2002-08-28, 11:27 »
A skąd Ci wiadomo, ze Kluby Ras prężniej działają w Niemczech aniezeli w Polsce.  W czym są silniejsze? Wystarczy popatrzeć na wyniki np. Światowych Wystaw i nie ma tam "tłumów" z Niemiec, za to jest coraz więcej polskich hodowców (polecam chociażby wyniki ze Swiatowej 2002 w Amsterdamie). Czy ten ktoś, który tak twierdzi był członkiem jakiegoś Klubu Rasy w Polsce? Muszę ci powiedzieć, ze ZKwP, jak i Kluby Ras funkcjonują wspaniale. Do mojego miasta na wystawę już kilka razy przyjechał Uwe Fischer i był zachwycony wynikami i umiejetnościami, poprowadzeniem wystaw itp.(czytałam Jego list), a to chyba coś znaczy.
Czyli VDH to nie inaczej odpowiednik ZKwP. I jeżeli mój pies zdobedzie CAC nie wiem albo jeden, albo trzy??? To wtedy bedzie Championem Niemiec, czyli championem VDH. Pytanie ile tych CAC (odpowiednik CWC), musi zdobyć, i w jakim czasie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

VDH ?
« Odpowiedz #2 : 2002-08-28, 11:27 »

Buldog

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #3 : 2002-08-28, 12:51 »
O tych klubach napisalem wlasnie "z tego, co mi wiadomo", bo sie tym niespecjalnie interesuje i wiem tyle, co mi wpadnie jednym uchem, wiec nie bede tego bronil.

A to, co mi "wpadlo" tym jednym uchem, to byly skargi wlascicieli bulowatych, labow i jeszcze paru na swoje kluby, a takze wypowiedzi ludzi znajacych obie strony - Polske i Niemcy - z wlasnego doswiadczenia i je porownujacych. Ale tak, jak pisze, to nie jest "moj" temat, wiec trudno mi tu dyskutowac. Pewnie wiesz wiecej ode mnie, jak o to chodzi.

Co do wymagan koniecznych, aby zdobyc championa Niemiec, to moge Ci poszukac, jesli chcesz. Choc powinni cos miec w Twoim klubie rasy?
Zapisane

Galja25

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #4 : 2002-08-28, 13:25 »
Zapewne, bedę w Zarzadzie Głównym w piatek to nie omieszkam spytać. I wtedy coś napisze. Zapewne nie tylko ja mam zapytania co do Champ. VDH, więc pisz, pisz, pisz...
A to , ze niektóre osoby narzekaja na Kluby to bedą robić to w Polsce, Niemczech, i nawet gdyby byli w Klubie Rasy w Meksyku  - poprostu sa tacy, którym się nie dogodzi, a jak przysłowie mówi "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził"Hahahahha!!! Pozatym ludzie mieszkajacy na terenach na których ja mieszkam (Śląsk) tak mówią: dobre, lepsze, NIEMIECKIE, czyli wszystko co NIEMIECKIE jest NAJLEPSZE!I sie nie zmienią, niestety.
Zapisane

Buldog

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #5 : 2002-08-28, 13:47 »
Galja25:

A ja nawet wiem czemu tak mowia :-)

Powtarzaja po prostu za swoimi dziadkami i rodzicami. Ktorzy tam troche pozyli i mieli okazje porownac ;-)

Zart.

Ja jestem Slazak ;-)
Zapisane

Galja25

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #6 : 2002-08-28, 14:05 »
To dobrze, ze ujołes to jako ŻART!!! Tez bywam od czasu do czasu w N., i jakoś nie marzę, aby tam zamieszkać. N. są schludne, zadbane etc., ale...to nie miejsce aby pisać o N. tu sie pisze o psiurach. Co do psów - Spike jest OK! Co ty chcesz od niego? szkoda, ze go w ruchu nie widziałam. Ma masywną głowę, jest krepy, tłów też ma krótki, widać, ze zwarty. Uszy ładnie osadzone., w kształcie róży. Mięśnie nóg - OK! A jak z uzebieniem? Nie wiem czego ty chcesz?  Marsz na wystawę! Powiedz, że poprostu Tobie i jemu się nie chce - lenie! Hahahahahahahahahahaha!!!
Zapisane

Buldog

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #7 : 2002-08-28, 14:21 »
Galja25:

No to sie nie przyjrzalas dokladnie ;-)

Lewe ucho ma klapniete, do przyjecia by moze bylo, ale roza to to nie jest.
Lapy ma troche "zajecze", nie jest to ideal buldozych lap.
Zeby tez troche nie te, bo ma troche krzywe dolne siekacze i osadzone nie w prostej linii, tylko na luku - ale tego nie widac na zdjeciach.

Poza tym jest - moim zdaniem - dosyc ladnym, "lekkim", przynajmniej na razie, psem.

Ale podstawowej wady nie widac na zdjeciu - z jednej strony ma HD. Lekkie, bo nie widac tego wlasciwie, kiedy chodzi, a tylko czasem w biegu, ale ma na pewno, bo mu robilem zdjecia. Przeszkadzac mu to nie przeszkadza jakos specjalnie, poza tym jeszcze rosnie - ma 14 miesiecy - ale wiem sorry, Winnetou - czempionem juz nie bedzie :-(
Na pewno nie bede go rozmnazac.
Zapisane

Galja25

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #8 : 2002-08-28, 15:47 »
Nooo na zdjęciach wygląda naprawde ciekawie. Ty wiesz lepiej bo go znasz , widzisz go "na żywo", ja tyle co na fotce. Zresztą pisałam, że szkoda że go nie widze w ruchu, to zawsze dużo zmienia. "lekki"?, nie widziałeś lekkich psów. Pozatym kynologia po woli odchodzi od przerasowania psów, co za tym idzie od nalanych, do przesady krepych buldogów itp.  Ma być mocnej budowy, ale ładnie wyrzeźbionejitp.
HD? Jakiego stopnia? Robiłeś mu przeswitlenie?  Czy któreś z rodziców tez miało?
Zapisane

Forum Zwierzaki

VDH ?
« Odpowiedz #8 : 2002-08-28, 15:47 »

Buldog

  • Gość
VDH ?
« Odpowiedź #9 : 2002-08-28, 16:19 »
No to tez opisalem to, czego nie widac na zdjeciu ;-)

Piszac "lekki pies", mialem na mysli "jak na buldoga" ;-)
Bylem w zeszlym roku sobie popatrzec na miedzynarodowce w Poznaniu - w porownaniu z tymi bykami, ktore tam byly, to ten moj prosiak jest chudzinka ;-) Nawet z tymi w podobnym wieku :-)

Jesli ludzie sie przejma tym, co pisze chocby Imelda Angehrn - mam jej ksiazke, jest super - to dla buldogow nastana znowu lepsze czasy. Te pieski, ktorych ona teraz uzywa do hodowli, sa jak dla mnie ekstra - zadne tam kloce, majace problemy z poruszaniem. Jej suki tez rodza na ogol bez cesarki. Ciekawy tez jest eksperyment z Olde English Buldogge, ktore wlasnie wkrzyzowuje w angole. BTW musze do niej zajrzec, co porabia - jakbys tez chciala, to adres jest http://www.pickwick-bulldogs.ch/ - ma tez wersje angielska i francuska, wiec pewnie Ci lepiej pojdzie niz po niemiecku ;-)

Jak chodzi o HD, to nie robilem takich "ostatecznych zdjec" (bo jest na to zreszta za mlody), tak, ze nie okresle Ci stopnia, ale mial zrobione dwa i nie ma zadnych watpliwosci. Poza tym, jak juz pisalem, kiedy biega, to to czasem widac.

A po wypowiedzi hodowcy, ze "dysplazja? buldogi nie maja czegos takiego, nie daj sie pan weterynarzom nabierac", dalem sobie spokoj z ustalaniem, czy przypadkiem rodzice nie byli obciazeni - zreszta buldogow nie trzeba na to przeswietlac, wiec mogliby nawet nie miec zadnych papierow a i tak by dostali uprawnienia hodowlane :-(

Wiem tylko, na co bede zwracal uwage, kiedy sie wezme za skombinowanie Spajkowi towarzystwa :-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 24 zapytaniami.