Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: próby polowe  (Przeczytany 1985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trinity...

  • Gość
próby polowe
« : 2004-02-09, 14:28 »
Ostatnio na właścicieli piesków myśliwskich nałożono nowy obowiązek. Chodzi mi o próby polowe. Każdy pies, który stara się o miano Championa Polski musi ukończyć próby polowe. Dla mnie jest to troszkę głupie.... Po co rozbudzać w psie instynkty, gdy w późniejszym czasie nie będą miału one ujścia. Nie każdy kto ma myśliwskiego psa jest myśliwym, nie każdy ma wogóle okazję od czasu do czasu zabrać psa na polowanie...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #1 : 2004-02-09, 14:51 »
Bzdura !!! Skad masz takie info?  :roll:
Zapisane

paolinka

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #2 : 2004-02-09, 14:52 »
Trinity kochana.... Z kad to wytrzasnelas??
Moze nie doczytalas, ale taki obowiazki trzeba spelnica na INTERCHAMPIONA  :roll:
Pozdr  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

próby polowe
« Odpowiedz #2 : 2004-02-09, 14:52 »

Trinity...

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #3 : 2004-02-09, 21:07 »
ups....... :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:
Jesteście pewne, że tak nie jest?? ;)  :oops:  :oops:  :oops:
Zapisane

Puppy

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #4 : 2004-02-09, 21:25 »
może to nie jest takie głupie?...
nie znam się, ale jeśli jest możliwe coś takiego jak "zatracenie instunktu"  to te próby są dla mnie rzeczą zrozumiałą. Rozumiesz, jeśli ktoś kupi psiaka myśliwskiego, po championach itp itd, to czegoś od niego oczekuje. Jeśli natomiast będzie chciał chodzić z nim na polowania,a okaże się, że od iluśtam pokoleń żaden z przodków psiaka polowania na oczy nie widział? I nie będzie miał tego instynktu myśliwskiego, to znowu jaki z niego pies myśliwski? hę? Może więc warto podtrzymywać ten instynkt, kontrolować ich zanik(osłabienie), bo przecież w jakimś celu taka właśnie rasa powstała.

Oczywiście, jeśli sama sobie ubzdurałam coś takiego jak zanik instynku :] hehe
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #5 : 2004-02-10, 07:22 »
Puppy isntieje cos takiego jak zanikanie instynktu, ale to nie jest tak ze jednemu psu instynkt zanikl , a drugiemu nie :) U takich psow jak bassety, beagle, labladory ten instynkt zanika przez to ze staja sie one psami domowymi, ktore (przynajmniej jakas ich czesc) czesciej widza zatloczona ulice niz las w ktorym przebywaly ciągle ileś tam lat temu!
A na wystawie bardziej chodzi o wygląd niz ten was instnkt :) A to co napisala Triniti to bzdura ;) Nie wiem skad ci sie to wzielo.
Zapisane

paolinka

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #6 : 2004-02-10, 18:14 »
Ja kupujac psa absolutnie nie myslalam o tym zeby polowac.... Kupilismy psa z mysla o domowym przyjacielu i takim, ktory bedzie mogl chodzic na wystawach.
Kazdy normalny czlowiek myslac o pp nie kupi sobie takiego, ktorego rodzice nie poluja  :roll:  Bo na co?

Pozniej maja pretensje, ze pies nie ma instynktu....  :roll:
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #7 : 2004-02-11, 10:15 »
Pomysl z probami polowymi jest genialny i popieram go z cala moca. Szkoda tylko ze informacja nie jest prawdziwa bo takiego obowiazku nie ma. Kupowanie psa mysliwskiego tylko "z mysla o domowym przyjacielu" jest moim zdaniem beznadzieja i troche szkoda takich psow...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #8 : 2004-02-11, 10:32 »
fajny przeciwnik wogole nie rozumiem twojego podejscia
Cytuj
Kupowanie psa mysliwskiego tylko "z mysla o domowym przyjacielu" jest moim zdaniem beznadzieja i troche szkoda takich psow...

Czy to znaczy ze moje 2 beagle (mieszkam w domu w miescie) sa poszkodowane???? Myslisz ze chodzenie z nimi na laki i do lasu prawie codziennie to dla nich katorga...?  :roll: na proby pollowe nie chodze chociaz moj jeden pies sam potrafi sobie pobiec w las na dlugo czas! Jak widzisz instynkt mu nie zanika...  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

próby polowe
« Odpowiedz #8 : 2004-02-11, 10:32 »

paolinka

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #9 : 2004-02-11, 11:22 »
fajny przeciwnik - ja rowniez sie z Toba nie zgadzam  :roll:
Moje psy instynkt na pewno maja, o czym tak samo jak Taraa codziennie sie przekonuje. Moze nie maja takiego dobrego jak psy ktore poluja, ale jednak maja  :)
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #10 : 2004-02-11, 14:26 »
ja nie pisalem nic o instynkcie ani o jego zaniku. pisalem tylko o probach polowych, gdzie mozna sprawdzic psa...
Zapisane

paolinka

  • Gość
próby polowe
« Odpowiedź #11 : 2004-02-11, 14:33 »
Noo mash racje  8)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 27 zapytaniami.