Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do dołu

Autor Wątek: wasze pierwsze kroki w jeździectwie  (Przeczytany 70292 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #90 : 2007-06-20, 13:16 »
Kiedyś na nim jeździłam i był to miły i spokojny koń :) a teraz.....coś mu palma odbiła :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #91 : 2007-06-21, 11:56 »
Ale fajna hala!! ja tez wczoraj spadlam z kunia, a to peszek :lol: mlody, kary niedawno wykastrowany walaszek. niby oaza spokoju i leń, ale jak przyszlo co do czego to... szkoda gadac. stanął deba, polecial do przodu, zaczal walic barany i potem sciagnal glowe na dol i baran. No coz, zlecialam, bolalo nawet niezle. Kon zaczal fikać i poleciał skakac przez przeszkody jak mnie nie bylo juz na jego grzbiecie :lol:
A ja mam pytanie, co w sytuacji gdy nie zda sie czwaroboku a skoki tak? Albo jazde tak a teorie nie? Czy po prostu wtedy trzeba wszystko od nowa :P
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #92 : 2007-06-21, 17:57 »
Jak mnie koń celowo zrzucił to mu pokazałam, że jednak lepiej jest jak jestem na górze. No ale to mój koń, a nie szkółkowy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #92 : 2007-06-21, 17:57 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #93 : 2007-06-21, 18:56 »
Tak, masz racje, ja zawsze po upadku wsiadam, tylko ze teraz mnie wszystko bolalo. Kary jest mlodziutkim konikiem i niestety obawiam sie ze juz mu nie zaufam, bylo ok i nadle odpał bo jakis kon skoczyl przeszkode... Tak wiec mysle ze w tym przypadku lepiej ze instruktorka na niego wsiadla po moim upadku i zobaczyla w czym lezy jego problem, a nie ja ;)
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #94 : 2007-06-21, 21:56 »
Czworobok musisz zdac (nota przynajmniej 5.0 przepuszcza dalej),jedziesz go jako pierwszy i tylko pozytywne przejechanie przepuszcza Cie dalej.Jak zdasz uj a skoków nie to chyba przystepujesz do teorii a skioki jako poprawka,w drugim terminie.Oficjalnei tak jest ale u nas nei było takiej sytuacji wiec nie do konca wiem. A raczej sie nei zdarza zeby ktos zdał jazde a nie zdal teorii,to jest własciwie tylko formalnosc,poza tym pyt na brązowa banalne.
P.S. Wiecej zdjęć hali i naszej stajni na www.koniczyny.pl :)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #95 : 2007-06-22, 21:30 »
u nas byly odznaka robiona 2 razxy w pzreciagu miesiaca. po 30 osob bylo, wiec nie zdali wszyscy :P
I tak pan OCENIATOR (B. Chrzanowski i P. Przybyła) byli dosc przychylni ale niestety nie przepuscili wszystkich.
Ewka dobrze mowi: "Jak zdasz uj a skoków nie to chyba przystepujesz do teorii a skioki jako poprawka,w drugim terminie"
ja bylam ubrana podobnie. mialam biale bryczesy ( wiadomo tam sztyblety, czapsy wypastowane i swiecace :P, kask) , zwykla bawelniana bluzke z kolnierzykiem. ( bylo cieplo a taki stroj w zupelnosci wystarczal :) )
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #96 : 2007-06-23, 00:33 »
Dzieki dziewczyny ;)
Zamierzam zdawac po wakacjach, u nas w stajni nie ma wielu konikow pod siodlo, tak zeby pocwiczyc na roznych (chyba na wszystkich 'dostepnych' :P jezdzilam). Jedna dziewczyna od nas zdaje w niedziele, ale dla mnie by to bylo za wczesnie... Bo chce sobie pojezdzic na roznych rozniastych konikach bo nie wiadomo jakiego mi tam dadza :P Dlatego po obozie w Iskrze, gdzie mam nadzieje pojezdzic na roznych kopytniakach. Stres pewnie bedzie, ale co tam :P Zdam to super, nie to nie :P
(slyszalam, ze na teorii sa pytania w stylu jak sie siodla konia, czysci konia, co to jest galop itp. :P A Wy jakie mialsycie?)
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #97 : 2007-06-23, 14:03 »
Ja miałam chyba cos w stylu do czego sluza ostrogi,jaka jest zasada działania wodzy przy czym ja sie rozgadałam a on mi przerwał w połowie,i cos tam ejszcze.Najlepesze kolezanka instruktorka jakie sa chody konia  :lol:

A u mnie lepiej  :) Postanowiłam ze sie wreszcie naucze troche skakac bo takto skakalam tylko gdzies ok 80 cm,metr poejdyncze..na parkurach nie mogłam sobie wymierzyc,na szeregu czasemwychodziłam pzred konia.Ogólnie dobrze to nie było/jest.No ale nie ma sie co dziwic jak jezdze ujezdzenie najczesciej a skoki raz na ruski rok.Ciesze sie ze sie wreszcie przełamałam do ejdnego konia i ze potrafie na jezdzie go fajnie ustawic,przynajmniej lepiej niz keidys bo zawsze był poprostu sztywna kłoda..No i skukces ze jak mi sie zatrzymał 2 razy z pełnego galopu przed przeszkoda to nie spadlam co wczesniej byłoby oczywiste.
A dzisiaj skoki stacjonata i okser 90-100 cm bez strzemion, parkurek ok 80 tez bez strzemion.Nie mogłąm  czasem wymierzyc to fakt ale jest lepiej. TAk sie ciesze  :VoV: :)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #98 : 2007-06-23, 14:11 »
ja nie pamietam jakie mialam, ale wiem ze pan Chrzanowski mnie lubi wiec dostalam 4 latwe i odpowiedzialam na nie :D hehe
ale smiechu tam bylo duzo :P wchodzilismy do takiego Biura po 3 osoby. Fajnie taka moja kumpela opisywala co to jest dutka " no wie pan...to jest yyyy no taki patyk ze sznurkiem"
albo polsiad: "yyy to jest wypiecie..hahahaha no wypiecie hahahah czterch liter..hahahahahahah....no siedziska, wie pan wypiecie buahahaha zadku, siedziska" :lol: :lol: :lol: ja tam nie moglam juz!!!! az spadlam ze smiechu z krzesla
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #98 : 2007-06-23, 14:11 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #99 : 2007-06-26, 13:42 »
Wczoraj mama dzwonila do takiej stadniny niedaleko i umowila mnie na jazde za tydzien we wtrorek :D juz sie nie moge dovczekac. Napisze jak bylo
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #100 : 2007-06-26, 15:33 »
Ja jadę dzisiaj, na 18.00
Padało trochę więc będzie mokra ujeżdżalnia :/ no ale trzeba się uczyć jazdy w różnych warunkach :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #101 : 2007-06-26, 16:13 »
ludziska! o ile pamietacie, opowiedzcie co robiliscie na pierwszej lekcji ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #102 : 2007-06-26, 20:10 »
 na pierwszej lekcji stępowałam......raz kazał mi zakłusować ale tak żeby się obeznać :D

A dziś, no fajnie było......w 5 osobowym zastępie robiliśmy różne rzeczy itp. fajnie było :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #103 : 2007-06-27, 09:18 »
Na pierwszej lekcji jezdzilam w trzech chodach. W klusie uczylasm sie anglezowac i jezdzilam troche cwiczebnym. z galopu bylam strasznie dumna. Oczywiscie to wszystko bylo na lonzy tylko od koniec na stepowanie zostalam puszczona. Jezdzilam na koniu ktorego niegdy nie zapomne. ;D
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #104 : 2007-06-27, 12:00 »
Eee ja nie uwierze, ze ktos pierwszy raz siada na konia i juz galopuje (mówie tu o wiecej niz 5 fulach). Ja na pierwszej lekcji stępowałam a potem uczyłam sie anglezowac w kłusie. Luzem, bo to wakacyjna szkółka na-odwal-sie była ale za zadem drugiego konia wiec nie martwiłam sie o kierowanie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #104 : 2007-06-27, 12:00 »

Princessa

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #105 : 2007-06-27, 22:47 »
ja jzu kiedys pisalam co robilam na 1 lekcji :D mozliwe ze w tym badz innym topicu
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #106 : 2007-06-28, 17:46 »
Na pierwszej lekcji stęp i mnóstwo ćwiczeń w stępie - młynek, dotykanie palców u stóp, ucha konia itd. Również ćwiczenie anglezowania - najpierw w stępie, potem kłus :) Ale jazda trwała 30 minut ;)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #107 : 2007-06-28, 18:41 »
Przysłali mi juz mój kask, duzy jak koza ale fajny ;p

Już sie nie moge doczekać kolejnej jazdy ;p
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #108 : 2007-06-28, 19:07 »
A ja dzisiaj dostałam bryczesy nowe :D A i wogóle super jazdy były ostatnio... Przedwczoraj skoki, wczoraj teren i dzisiaj na oklep... ;)
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #109 : 2007-06-30, 19:12 »
A jednak galopowałam. Ale to było na lonży :PP
Tak bardzo bym chciała pojechać już na konie :<
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #110 : 2007-06-30, 19:14 »
Ja dopiero za jakieś min 2 tyg .. :(  Jadę na konie :(
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #110 : 2007-06-30, 19:14 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #111 : 2007-07-03, 10:29 »
no to dzisiaj o 16.00 na pierwsza jazde :D
juz sie nie moge doczekac. Juz sie dowiedzialam ze instruktorka wp[orzo wiec nie mam sie co bac. I stadnina jest super :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #112 : 2007-07-03, 23:52 »
A gdzie jedziesz? ;)
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #113 : 2007-07-04, 09:22 »
Labradorka w Golejewku :)
No wiec bylam na jezdzie. Stadnina rzeczywiscie wspaniała, instruktorka tez. Ale najlepszy byl konik , na ktorym bede jezdzic :) Ma na imie Dracula.
wiec teraz troszke z jazdy:najpierw pani pokazala jak sie czysci konia, potem jak sie go siodla i kielzna, a potem go "rozebrala" i kazala mi go osiodlac i okielzniac. potem zaprowadzilysmy konia na placyk i pani kazala mi wsiasc na Drakusia. Potem byly cwiczenia wstepi:mlynek, skrety dotykanie uszu konia etc. potem byl klusik, najpierw trzymalam sie obiema rekami, potem jedna a pozniej bez trzymanki. Jazda byla na lonzy i bez strzemion. Pani powiedziala ze jak na pierwszy raz jechalam fantastycznie czyli jednak dobrze heh. Nastepna jazda w sobote juz sie nie moge doczekac
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #114 : 2007-07-04, 14:47 »
Stare, dobre Golejewko i kochany Dracula... Stęskniłam się za tym fiordem :) Ostatnio jak go widziałam był w fatalnym stanie, gruby, brudny, śmierdzacy (serio...), nieszczęśliwy... Ale teraz jak pochodzi pod siodłem to schudnie się chłopakowi na pewno :) Ale strasznie miło wspominam wszystkie jazdy na nim i wszystkie wspólne przygody ;).
Ja własnie do SKG mam z jednej strony ochotę sie wybrać, do kochanych konikow... Zobaczymy :]
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #115 : 2007-07-04, 18:03 »
on stoi obok Twojego Kupidynka :) tez piekny kon. A draculek jest teraz bardzo zadbny i jak pani Zuzia mowi wyrobily mu sie miesnie. On jest taki kochaniutki.. jak sie go kielzna to lebek na dol spuszcza i grzecznies stoi przy siodlaniu  :* kocham go
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #116 : 2007-07-04, 21:40 »
No Dracula to kochany misio :serduszka: Pamiętam że jak jeździłam na nim jeszcze zimą na hali to był spuszczany tam razem z kucykiem Kubą z którym stał w boksie wtedy (jeszcze w stajni ogierów) to zawsze galopem razem wracały, a jak po jeździe rozcierałam Kulke to zawsze Kuba nam przeszkadzał :P Aż w końcu rozdzielili chłopaków ;). Albo woltyżerka... Mam nawet zdjęcia z niej, Kula to miał cierpliwość :P. Ale pamietam też jak uczyłam się galopu już na dworze, to spłoszył sie listka i urządził mi istne rodeo :P. Ehh stęskniłam się za tym biszkoptowym misiem :D (tak zawsze na niego mówiliśmy).
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #117 : 2007-07-05, 10:17 »
rzeczywiscie konik ma cierpliwosc. Pani zuzia mowila, ze chodzil juz pod siodlem pol dnia a jeszcze mnie musial dzwigac heheh :)


no i po drugiej jezdzie :) byl;o fajnie. Teraz bylo wiecfej klusa i jazda ze strzemionami. A Draculek lenia zlapal i nie chcioal na pocvzatku klusowac dopiero mpotemsie rozruszal to ruszyl mi galopkiem, ale pani go zatrzymala heh :D
« Ostatnia zmiana: 2007-07-07, 18:55 autor KoChAm KonICzki!!! »
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #117 : 2007-07-05, 10:17 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #118 : 2007-07-15, 22:41 »
Ja jutro jadę na jazdę o godzinie 8.00 czad :p wczesnie .......
mam nadzieje ze wkoncy Padwa sie uspokoiła i bede mogla ja spokojnie wwyczyscic ;p

A gdzie jedziesz? ;)

Byłam 2 tyg. na obozie harcerskim :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #119 : 2007-08-10, 17:59 »

Dzisiaj byl moj pierwszy galop :D najpierw na lonzy, a potem juz sama :) bylo super. Naprawde najlepszy chod, jak to nieraz slyszlam, i najwygodniejszy. Ogolnie wrazenia super
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.198 sekund z 27 zapytaniami.