Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)  (Przeczytany 18285 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Blanka

  • Gość
moje koty jedzą Hillsa oral carre i mięsko i warzywa i rybę. Wczoraj opatentowałam nowe jedzonko bo RYŻYK je strasznie łapczywie, nie gryzie mięska tylko łyka no a potem wiadomo...blllleeeellblee  ;)

Przepis: kawałek wołowiny, dwa serca z indyka i nerki; do tego marchew i brakuły- wszystko ugotowane na wodzie z dodatkiem oleju roślinnego i 2 łyżeczkami płatków owsianych. Następnie przemielone nie za mocno w robocie kuchennym i wystudzone: pychota...kicie jadły jak szalone ...tak pachniało, że sam miałam ochotę zjeść  ;)
*serca i nerki nie można podawać zbyt często
*mięsko nie może być za bardzo wygotowane
*warzyw nie za dużo

JEŻELI macie jakieś sprawdzone przepisy może się podzielimy  :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #1 : 2004-06-25, 13:27 »
Ja nie mam przepisów, bo moje tolerują tylko surowe mięcho  :P . I dobre suche.
Jak były na diecie po kastracji gardziły nawet piersiami kurczakowymi w rosołku z warzywami i grysikiem. Od tego czasu sie nie wysilam.  ;)
Zapisane

weronika

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #2 : 2004-06-25, 14:50 »
A znacie moze jakis przepis , czy produkt , po ktorym kiciek ma czyszczonko? Blagam , bylabym naprawde niesamowicie wdzieczna!!! Moj maluszek ma zatwardzenie , weterynarz stwierdzil , ze pomalu zatruwa sie calutki organizm kotka , moze pomoze jakis produkt powodujacy porzadne czyszczenie? mleko i biale serki nie pomagaja, chociaz duzo kotkow wlasnie po nich czysci....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedz #2 : 2004-06-25, 14:50 »

Emilka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #3 : 2004-06-25, 15:29 »
U nas nie skomplikowanie, miecho+ryz,makaron czasami kasza+warzywka lub troche serka

a serducha to czemu nie mozna za czesto? Moje zwierzkai uwielbiaja drobiowe,gotowane, jedza dosc czesto. Oprocz tego zoladki,miecho z kurczaka,wolowina gotowana lub surowa, od czasu do czasu rybcia. Ostatnio dostaly pierwszy raz wolowego serducha ale nie zrobilo to na nich wrazenia. Powiedzcie mi czy znacie jakies inne 14 letnie dziecko ktore z zamilowaniem przygotowuje kocie posilki? :P kroi roznorakie zwierzece swinstwa i dodatkowo ma w tym frajde, chyba zostane rzeznikiem ;)
Zapisane

Sal

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #4 : 2004-06-25, 15:56 »
Weroniko, może jogurt naturalny, ewentualnie kwaśne mleczko? Albo podaj jogurt z suszonymi sliwkami - wiadomo, jak działają suszone śliwki...  ;)
Tylko, czy kocio zechce zjeśc? :mysli:

Emilko, daję sobie rekę uciąć, że rzeźnikiem to ty na pewno nie będziesz  :P
Zapisane

weronika

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #5 : 2004-06-25, 16:07 »
salamandro , tak bardzo sie boje o mojego kotka....ale dzieki za podpowiedz o tych sliwkach, mam nawet jogurt w lodowce z suszonymi sliwkami,moze pomoze mojemu lobuziaczkowi... napewno nie zje go chetnie , ale no coz przeglodze go, zobaczymy... co do kwasnego mleczka , to tych tutaj , nie mozna  zakwasic , one sie od razu psuja, robia nie do zjedzenia, a szkoda , bo sama napilabym sie takiego pysznego kwasnego mleczka z ziemniaczkami , mniam.Ale serdeczne dzieki za podpowiedz o tym jogurciku sliwkowym , blagam , trzymaj kciuki , zeby pomogl!!!!!
Zapisane

Sal

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #6 : 2004-06-25, 16:09 »
Pewnie, że trzymam!  :wink:
Śliwki naprawdę działają. U mnie.  ;)  Mam nadzieję, że i u kocia. W innym wątku coś jeszcze dopisałam. Nie będę się powtarzać. Poszukaj...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #7 : 2004-06-25, 16:18 »
a wet nie dal czegos na rozwolnienie? Skoro to zatwardzenie jest niebezpieczne,weterynarz powinien podac jakis stosowny lek  :roll:
Zapisane

weronika

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #8 : 2004-06-25, 16:30 »
nie dal nic... to znaczy kazal podawac plynna parafine i zrobic lewatywe , w dniu , kiedy moj kitek bral parafine i umeczylam go lewatywa zrobil z trudem kupcie , jednak zaraz zaraz na drugi dzien znowu brak kupki , dzisiaj meczy sie jak nie wiem od samego rana w kuwetce... i najgorsze , ze nic nie wychodzi....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedz #8 : 2004-06-25, 16:30 »

Emilka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #9 : 2004-06-25, 17:55 »
moze lepiej, dla pewnosci skontaktuj sie z jakims innym wetem. Moze poradzi cos innego, bardziej skutecznego.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #10 : 2004-06-26, 12:14 »
Hmmm, moj Bidabliu uwielbia ziemniaczki ugotowane z ugotowanym kurczakiem (piers) oraz do tego rosół z makaronem, je jak głupi :) Moja sunia i kotki dostają to co jakies 2-3 tygodnie, ale np. kurczaka to brdzo często. Arika (sunia) to uwielbia przełyki od swini itd. :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #11 : 2004-06-26, 12:43 »
A ja widzialam dzisiaj w sklepie paczkowane piekne wolowe jezory,laciate :P

I tak sobie pomyslalam czy w tych jezorach jest cos miesa? Bylabym zdolna przyrzadzic taki jezor :lol:
Zapisane

Tomaskus

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #12 : 2004-06-26, 13:14 »
Mój kot je kości od kurczaka, pasztet, suchą karme Whiskas
Zapisane

absencja

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #13 : 2004-06-26, 13:14 »
piękne to one były podłączone do krowy...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #14 : 2004-06-26, 13:40 »
Tomaskus czyli same pysznosci :roll:
osobiscie zjadlbys kosci z kurczaka? sa to kosci bardzo drobne ktore po rozgryzieniu lamia sie na drobne bardzo ostre czesci ktore moga podizurawic jame ustna i inne narzady wewnatrz, pasztet natomiast to same przyprawy a whiskas sama chemia.
Daj lepiej kot cos normalnego do jedzenia a nie krzywdz go...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedz #14 : 2004-06-26, 13:40 »

*~Dominisia~*

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #15 : 2004-06-26, 13:49 »
Tomaskus
Psy, ani koty NIE MOGĄ jesc koci od kurczaka! Pasztet tez raczej nie, tylko od czasu do czasu moga polizac z palca własciciela, a karma Whiskas to chemia i jest niezdrowa. Jak twój kot będzie starszy to dopiero będzie chorował  :?
Radze:
Daj kotkowi mięsko surowe, gotowanego kurczkaa (bez kosci!), ziemniaczki czasem, a co do suchej karmy to najlepiej Royal Canin dla kotów!
Mam nadzieje, ze przestaniesz karmic swojego kota czyms takim!

Emilka
napisała dokładnie o kosciach od kurczaka. Człowieku, wszyscy wiedza, ze zwierzeta tego nie moga, a ty to dajesz jakby nigdy nic!
Popraw sie!

Pozdrawiam :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #16 : 2004-06-26, 13:58 »
Cytat: weronika
nie dal nic... to znaczy kazal podawac plynna parafine i zrobic lewatywe , w dniu , kiedy moj kitek bral parafine i umeczylam go lewatywa zrobil z trudem kupcie , jednak zaraz zaraz na drugi dzien znowu brak kupki , dzisiaj meczy sie jak nie wiem od samego rana w kuwetce... i najgorsze , ze nic nie wychodzi....
Parafina i lewatywa likwidują skutki - może wet by się wziął za likwidowanie przyczyn zatwardzenia?  :?

Przyznam szczrze - jakoś mi ten wet nie wygląda na specjalistę. Nie masz innego w okolicy? Może powiedz skąd jesteś, to ktoś Ci poleci weta znającego się na kocich problemach?


Dominika - ziemniaki nię są dla kotów zdrowe. Raz, że nie posiadają dla nich żadnej wartości odżywczej a dwa - zatykają przewód pokarmowy.

Tak samo jak pomidorowa, która ma za dużo przypraw i jest zbyt kwaśna.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Evelyn

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #17 : 2004-06-26, 16:05 »
A nasz niestety za ryżem nie przepada, próbowałam mu przemycić z dużą ilością kurczaczka ale nawet nie powąchał :D Za to dziś dostał rybkę, gotowaną z warzywami. Później rybka podziabana widelcem a warzywka przez sitko przetarte. Wszystko razem wymieszane! Pycha i cudownie pachnie :D
Zapisane

absencja

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #18 : 2004-06-26, 16:47 »
a jakie warzywka dajecie własciwie?
Zapisane

Evelyn

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #19 : 2004-06-26, 16:49 »
Dziś była marcheweczka, por i malutko selera. Bez soli oczywiście :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #20 : 2004-06-26, 17:05 »
Cebulowate odradzam (w tym por) zawierają związki szkodliwe dla kocich. Mogą uszkodzić wątrobę. A pozostałe to jak najbardziej wszystkie  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedz #20 : 2004-06-26, 17:05 »

Emilka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #21 : 2004-06-26, 19:25 »
a jak to jest w koncu z tymi jezorami ciom? wlasciwie to po co ludzie takie swinstwa kupuja? :P
Zapisane

Evelyn

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #22 : 2004-06-26, 21:05 »
Cytat: Myszka.xww
Cebulowate odradzam (w tym por) zawierają związki szkodliwe dla kocich. Mogą uszkodzić wątrobę. A pozostałe to jak najbardziej wszystkie  :wink:


Oczywiście wiem o cebulowych ale ja niestety widać dziś zbyt sprytna nie jestem bo pora do nich nie zaliczyłam, będę pamiętać :PP
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #23 : 2004-06-26, 21:07 »
Jęzorki w porządku.  ;) Sama kiedyś jadłam. Nie pamiętam, ale chyba mi smakowało. Tylko nie zapomnij zdjąć skórki z ozorków po ugotowaniu... :krzywy:
Zapisane

Tomaskus

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #24 : 2004-06-26, 23:12 »
Cytat: Emilka
Tomaskus czyli same pysznosci :roll:
osobiscie zjadlbys kosci z kurczaka? sa to kosci bardzo drobne ktore po rozgryzieniu lamia sie na drobne bardzo ostre czesci ktore moga podizurawic jame ustna i inne narzady wewnatrz, pasztet natomiast to same przyprawy a whiskas sama chemia.
Daj lepiej kot cos normalnego do jedzenia a nie krzywdz go...


kości z kurczaka drobne? Mam mu dać kości krowy?
Zapisane

absencja

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #25 : 2004-06-26, 23:13 »
Cytuj

A pozostałe to jak najbardziej wszystkie

i twoje koty
jedzą te wszystkie? czyli np. selera też(moze to po prostu mnie odzruca, a nie koty :))
Cytuj

wlasciwie to po co ludzie takie swinstwa kupuja?

też się zastanawiam...takie i nie tylko takie :P
Zapisane

Tomaskus

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #26 : 2004-06-26, 23:14 »
Mój kot je to co lubi. I nie będziecie mi mówić jak mam go karmić.
Zapisane

myszka

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #27 : 2004-06-26, 23:33 »
Powie ci to za parę lat lekarz weterynarii - jak kot trafi na stół z dziurawym żołądkiem i niewydolną wątrobą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedz #27 : 2004-06-26, 23:33 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #28 : 2004-06-27, 00:49 »
Jeżeli kości kurczaka są surowe - to ok. Gotowany niestety łamią się w ostre drzazgi, a to może doprowadzić do przebicia ściany żołądka lub jelita i do perforacji tegoż. Perforacja w 90% przypadków kończy się śmiercią. Tym bardziej, że od przebicia do prawidłowego rozpoznania z reguły mija zbyt dużo czasu.

Pasztet oraz wędliny zawierają toksyczne dla kotów azotany i konserwanty. Że o przyprawach nie wspomnę. Traktowanie ich jako główny posiłek może doprowadzić do niewydolności nerek, uszkodzenia wątroby, problemów z trawieniem. Ba tenat, co zawiera W. KK, czy inne kolorowe karmy - na forum było już sporo.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tomaskus

  • Gość
Polecam przepis własny na pyszne jedzonko dla kiciów:)
« Odpowiedź #29 : 2004-06-27, 00:59 »
Mój kot je kości wędzonego kurczaka
pasztet zaczął od 3 tygodni jeść (mama smaruje mu tym inne jedzenie które nie chce jeść)
a wędliny to chyba nie jeden daje swemu kotu (nikt się teraz pewnie nie przyzna)
A suchą karme je od kiedy ma zęby
Zadnych warzyw, ziemniaczków, to nawet nie chce ruszyć
ma 8 lat
Z pasztetem to mogę mu nie dawać ale reszty to nie widzę powodu
Wędliny też mu nie daję często bo nie zawsze chce (salami np. to nie je)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 29 zapytaniami.