Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: gdzie trzymacie mlode??  (Przeczytany 2027 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
gdzie trzymacie mlode??
« : 2007-12-12, 15:04 »
ja mam takie pytanko gdzie trzymacie male rybki gupiki mieczyki itp ?? bo ja w drugim akwarium z pompką i grzalka tylko bo filtr by je chyba wciagnał co??? :( a moze wiecie dlaczego dosc duzo mi zawsze ginie sam nie wiem pokarm jest temp wody jest a mimo to giną
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #1 : 2007-12-12, 15:44 »
jakie duże masz akwa? jak często i ile wody podmieniasz?
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

KaCpI

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 146
  • Rybki są cool!!!
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #2 : 2007-12-12, 20:24 »
ja kiedys trzymalem male gupiki w 15 l akwa teraz wogule nieprzekladam je do innego akwa bo w ogulnym i tak przezywaja
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedz #2 : 2007-12-12, 20:24 »

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #3 : 2007-12-12, 22:28 »
to z mlodymi ma 5 liter podajze wode wymieniam mniej wiecej raz na miesiac (czasem zdazy sie 1.5) a tak to wiadome woda paruje to dolewam co tydzien troche. Ale nie ma w nim duzo mlodych teraz jest ze 12gupikow
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #4 : 2007-12-13, 09:34 »
wciąż piszesz "wymieniam" czy to oznacza dosłownie wymianę wody? jeśli tak to przestań wymieniać a zacznij podmieniać. wymiana wody = restart akwarium zatem nie mogą tam być ryby.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #5 : 2007-12-13, 15:23 »
wymieniam calkiem i od razu myje akwarium kamienie wszystko a rybki w tym czasie daje do innego i przez to nie zdychaja tylko jak juz sa w malym tzn sa mlode daje je do akwarium no i po paru dniach jest ich coraz mniej :(:(:(:(
Zapisane

KaCpI

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 146
  • Rybki są cool!!!
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #6 : 2007-12-13, 15:26 »
dlatego ci zdychaja bo to jest jak na tym forum nazywaja RESTART akwarium.wtedy akwarium musi poczekac 2 tyg. zeby 'dojrzalo' i wtedy mozna wpuscic rybcie :)
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #7 : 2007-12-13, 16:27 »
są ludzie klamki i całe zamki ;]  jak rybcia ma przezyc w tak ekstremalnych warunkach ;] a mycie mam nadzieje bez chemikaliów bo jak Z to sam sobie wskocz do wanny z domestosem i zobaczymy co z Ciebie zostanie po kilku godzinach :P
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #8 : 2007-12-13, 17:12 »
rafał:
wody sie nie wymienia ale podmienia

po wymianie wody niszczysz całą florę  bakteryjna konieczną do życia roślinom i zwierzętom.

gupiki to niesamowicie wytrzymałe ryby i potrafią żyć nawet w ekstremalnie trudnych warunkach, ale to nie znaczy, ze jest im tam dobrze. to że młode umierają znaczy tylko że masz zbyt ekstremalne warunki nawet jak dla gupików.

przyłóż sie trochę i zrób im przyzwoite warunki a lepiej będzie im sie zylo a wtedy i młode odchodzić nie będą.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedz #8 : 2007-12-13, 17:12 »

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #9 : 2007-12-13, 22:29 »
no postaram sie tylko podmieniac ale to nie bedzie proste poniewaz w tym malym akwarium nie mam nawet glonojada wiec wiadome co sie z tym wiaze po pewnym czasie a nie mam poniewaz wyskakuje albo zdycha lub mi tez zjada te rybki aha nie leje im kranowy tylko albo przegotowana wode albo taka co postala chwile i to nie wpuszczam od razu tylko po paru godzinach ale thx za porady pewnie nie raz bede tu pisac na forum bo mysle w koncu zrobic duze akwarium raz a dobrze
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #10 : 2007-12-13, 22:35 »
zacznijmy po kolei:

glonojad nie jest konieczny a 5 litrów to dla niego kategorycznie za mało. glonojady wychodzą z akwarium jak maja złe warunki.

nie piszesz ile ma właściwe akwa (ale jak mniemam tez maleństwo, może z 25l) ale tam tez podmieniaj wodę a nie restartuj.

nie piszesz tez nic o filtracji i ogrzewaniu a to przecież tez bardzo istotne

woda powinna odstać z dwa dni, zatem nie spiesz sie z tym dolewaniem
podmieniaj około 10 % co tydzień w większym akwarium a w przypadku mniejszego to ciężko określić. jak nie masz filtra (a pewnie nie masz) to szklankę co dwa dni bym wymieniała, jak masz to 10 % co 10-12 dni.

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

rafal2shae

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 73
  • Moje akwarium
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #11 : 2007-12-14, 18:12 »
pao pisalem akwarium ma 5l grzalka jest mala temperatura wody jest w granicach 24-26 stopni filtra nie mam bo by je powciagal jest tylko pompka ktora chodzi caly dzien (na noc czasem ale nie zawsze wylaczam) tak wode dolewam ktora postala nawet wiecej jak 2 dni. Jest w nim tylko kamienie grzalka pompka i 1 kokos + kilka gupikow bo co pare dni mam nowe w innym akwarium :) no ja dolewam okolo litr/pol raz na tydzien to co wyparuje
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #12 : 2007-12-14, 18:57 »
przydałby się filtr a najlepiej też większe akwa. przy narybkku filtr gąbkowy.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #13 : 2007-12-14, 22:52 »
Pao wie co mówi, filtr gąbkowy bezpieczny dla narybku, a co do glonojada..no ja niewiem o oc ludziom chodzi przecierz zbrojnik tyle zjada tych glonów że... dobra powstrzymam się ;] radze kupić akwa dla małych gupików z 20l i kupić pare krewetek amano/babaulti/red cherry i zrobią Ci porządek z glonkami nawet tymi najbardziej upierdliwymi :P ja żeby moje wykarmić to musze sam doprowadzać do zaglonienia 2 litrowego słoika z wodą z sporą ilością pokarmu + 24h/dobe oświetlanie lampką żeby wystarczyło dla krewetek , bo na samym granulacie i warzywkach to coś nie mają ładnych kolorów
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedź #14 : 2007-12-15, 14:16 »
tu jest myląca nazwa. ludziom sie wydaje ze glonojad to glony jeść będzie a one to czynią tylko jako młode ryby, potem już nie. wyjątkiem są otoski.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: gdzie trzymacie mlode??
« Odpowiedz #14 : 2007-12-15, 14:16 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.