Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czyszczenie zębów u kotów  (Przeczytany 8658 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
czyszczenie zębów u kotów
« : 2011-01-07, 23:55 »
Witam,
o psa juz pytalam, ale mam tez kota i na temat kotow wiem troche wiecej, ale tak sie zastanawiam, czy mozna u kota przeczyscic zeby profilaktycznie ? niby wszystko jest ok ale.. w lecznicy na kijowskiej w Wawie mozna to zrobic w styczniu za 100. Zastanawiam sie czy nie skorzystac z okazji.
co o tym myslicie?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #1 : 2011-01-08, 13:39 »
Taka mala kwestia - do dentysty chodzi sie ZANIM zeby zaczynaja wypadac. Jesli zwierzak ma kamien na zebach - nalezy go usunac.

i nie ma co z tym zwlekac, bo czekanie moze doprowadzic do nieciekawych komplikacji, wlacznie z zapaleniem miesnia sercowego i sepsa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #2 : 2011-01-08, 22:31 »
Iras,
zapalenie miesnia sercowego?
i sepsa?

ja nie specjalnie sie znam na weterynarii i w ogole na medycynie, ale czy to nie przesada?????

rozumiem, ze jak nie wyczyszcze moim  zwierzakom zebow to moga je bolec, albo jakas prochnica, czy cos

ale zaraz sepsa, czy zapalenie serca???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedz #2 : 2011-01-08, 22:31 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #3 : 2011-01-09, 11:39 »
Kamien nazebny to nie tylko estetyka - drapiezniki maja o wiele dluzsze korzenie zebow niz ludzie i zeby nie wypadna tak po prostu. Kamien bedzie narastal - z poczatku pojawiaja sie stany zapalne dziasel, pod kamieniem z kolei gromadza sie bakterie w naprawde wielkich ilosciach - powstaja ropnie. Dziasla sie cofaja, zeby zaczynaja sie ruszac, ale same nie wypadna (dlugi korzen + trzymanie sie na kamieniu)

W efekcie dochodzi do ougolnionego stanu zapalengo organizmu.

w takim skrocie - wyobraz sobie zakazona ropiejaca rane, ktora sama sienie zagoi i ktora jest uwalana w totalnym syfie. Pomysl o tym jakie konsekwencje z tego beda.

sepsa, czy apaalenie miesnia zercowego nie robia sie "tak od razu" - jest to juz sytuacja bardzo zaawansowana.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #4 : 2011-01-09, 19:23 »
Hm....Iras
dziekuje Ci za wyjasnienie

nie zdawalam sobie sprawy ze to taka powazna sprawa

w tej sytuacji ide robic

czy ktos mial do czynienia z ta lecznica? "towarzystwo weterynaryjne" na kijowskiej w warszawie?
wiecie cos o niej? jakies doswiadczenia? opinie?

a moze ktos juz skorzystal tam z tej promocji na czyszczenie zebow?
jak dzwonilam tam dzisiaj to babka mnie zapisala na badanie kwalifikujace do zabiegu na przyszla niedziele dopiero

Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #5 : 2011-01-10, 11:44 »
Problemy wynikajace z kamienia nazebnego to sprawa przewlekla - problemy narastaja na przestrzeni lat, w cagu tygodnia nic sie nie stanie.

co do lecznicyn kijowskiej - nie znam.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #6 : 2011-01-11, 09:06 »
hm...Iras
czyli jak teraz wyczyszcze zeby mojemu kotu to pozniej na kilka lat mam spokoj?
Zapisane

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #7 : 2011-02-05, 00:11 »
Witam wszystkich,
sorki ze dopiero teraz pisze mialam napisac bezposrednio po wizycie ale z tego wszystkiego zapomnialam.
W kazdym razie juz jestesmy po wizycie i po czyszczeniu. Zaczne od efektu. Polecam z calego serca. Normalnie inna jakosc zycia dla zwierzat (kot i pies) i dla mnie :))).

I mialam napisac cos o lecznicy. Sluchajcie rewelacyjna. Polecam kazdemu. Czysciutko elegancko. Przyjela mnie pani weterynarz, ktora wykazala sie wyjatkowym podejsciem do moich zwierzat, a przy tym widac na pierwszy rzut oka, ze wie co robi. Wszystko mi wytlumaczyla, spokojnie bez pospiechu. Do zwierzecia podchodzi jak do czlowieka, ktory mysli i czuje, a nie jak do maszynki do robienia pieniedzy- zawsze to kobitka nie facet. Jak czekalam w czasie zabiegu to facet w poczekalni z jakims duzym rasowym psem powiedzial, ze Pani wet Monika wyprowadzila mu zwierzaka z jakiejs beznadziejnej sytuacji,a poza tym musi tu przychodzic, bo to jedyna lecznica do ktorej ten pies chce wejsc :)  :).

Podsumowujac: Lecznica Towarzystwa Weterynaryjnego na Kijowskiej w Warszawie - Spoko lokal i super ludzie. Polecam smialo.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #8 : 2011-02-05, 14:08 »
No widzisz :)

Jedna z moich paskud - kilkunastoletnia jamnice tez czeka wkrotce czyszczenie. Ma tragiczna kopalnie na zebach (kilkanascie lat ma, a u mnie jest od paru miesiecy zaledwie ) Juz sie przebadalismy i troszke trza pikawe podleczyc - stad czekanie jeszcze.

Lecznica bedzie inna - ta w ktorej pracuje i najprawdopodobniej sama bede jej kamulec usuwac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedz #8 : 2011-02-05, 14:08 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #9 : 2011-03-03, 08:25 »
Mój kot też już po usuwaniu kamienia. Ciężko było mi się zdecydować, ale w końcu już po i bardzo się z tego cieszę.
Przy usuwaniu kamienia trzeba było wyrwać 2 zęby. Jeszcze Rudek ma zapalenie dziąseł, ale dostaje antybiotyki. Niestety za jakiś czas trzeba będzie to powtórzyć, bo odsłonięte są już szyjki zębowe.
Wyrwane zęby nie przeszkadzają kotu w jedzeniu jego ulubionej suchej karmy. Wet kazał dawać miękkie rzeczy do jedzenia, ale on dobrał się do suchej karmy psa.
Za 3 miesiące mamy przyjść do kontroli.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #10 : 2012-08-24, 08:34 »
Czy czyścił ktoś zęby preparatem Trixie? :roll:
Kupiłam spray i pies jak na razie testowałam na psie, który nie był zachwycony. Koty są bardziej wrażliwe, wiec nie wiem czy to był dobry pomysł. Może lepsza byłaby pasta?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #11 : 2012-08-24, 13:59 »
Ja wyprobowalam już wszystko i najlepsze jest odpowiednie pozywienie czyszczce zęby- specjalne chrupki itd. A czasem trzeba przejsc się do weta. Na wszelkie pasty itp szkoda kasy.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #12 : 2012-08-25, 18:38 »
O jakich chrupkach piszesz?
Moje koty jedzą tylko suchą karmę, czasem jedynie jakieś miękkie smaczki dostaną w ramach nagrody.
Dzisiaj wypróbowałam spray. I nawet nie było źle. Koty oczywiście uciekały, ale sam środek czyszczący nie jest nieprzyjemny w smaku (lekko miętowy - próbowałam).  Czy skuteczny raczej ciężko będzie stwierdzić. Kamienia dużo u kotów nie ma, więc to raczej profilaktyka.
Przy okazji zauważyłam, że Ramzes ma złamany kieł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #13 : 2012-08-26, 12:45 »
Są takie specjalne chrupki do czyszczenia zębow. < ale skoro chcesz się męczyc ze sprayem- Twoj problem. Ostatnio ogladalam zeby znajomego szpica- regularnie czyszczone pastą. Takiego gnoju w pysku dawno nie widzialam. Trzeba bylo czyścic u weta.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #14 : 2012-08-26, 17:59 »
Popieram diune polecam jedzonko do czyszczenia ząbków tzw. przysmaki dentystyczne :) Jest tego spory wybór więc możesz popróbować
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedz #14 : 2012-08-26, 17:59 »

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #15 : 2012-08-26, 19:59 »
całkiem nie da się zapobiec odkładaniu kamienia nazębnego, ale stosowanie odpowiednich diet np royal canin dental w jakimś stopniu spowolni ten proces. (oczywiście podobne diety produkują również inny producenci karm i diet leczniczych) Przy szyszeniu kamienia nazębnego u starszych zwierząt należy pamiętać o konieczności zbadania stanu wątroby a zwłaszcza nerek, ponieważ w odróżnieniu od ludzi u zwierząt zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu.
p.s. 100 zł za zdjęcie kamienia też mi promocja :-)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #16 : 2012-08-27, 12:03 »
Są takie specjalne chrupki do czyszczenia zębow. < ale skoro chcesz się męczyc ze sprayem- Twoj problem. Ostatnio ogladalam zeby znajomego szpica- regularnie czyszczone pastą. Takiego gnoju w pysku dawno nie widzialam. Trzeba bylo czyścic u weta.
Ja się wcale nie męczę, moje zwierzaki tym bardziej. ;)
Mój starszy kot miał czyszczone zęby u weta, po tym w krótkim czasie osad znowu się pojawił, ale w nieznacznym stopniu i już nic więcej się nie dzieje.
cudów nie oczekuję, ale nie mam też powodów do martwienia się stanem zębów moich zwierząt.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: czyszczenie zębów u kotów
« Odpowiedź #17 : 2012-08-27, 17:09 »
Niektore zwierzaki maja po prostu większe sklonnosci do odkladania się kamienia nazebnego, a on powoduje stany zapalne dziąseł.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.