Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Straszne Horrory  (Przeczytany 95336 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

KikerS

  • Gość
Straszne Horrory
« : 2005-02-17, 17:56 »
Istnieje wogole coś takiego?  jak dla mnie-nie!  Ja sie poprostu nie boje  :cry:  a chciałabym!  Oglądałam wiele filmów, i żaden mnie nie przestraszył..  znacie jakieś takie fest straszne filmy? ja chce sie bać :P
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Straszne Horrory
« Odpowiedź #1 : 2005-02-18, 08:34 »
Jak dla mnie to "Klątwa" jest straszna,ale to tez zalezy od człowieka, bo slyszalam rozne opinie.
"Droga bez powrotu" - ale tu jest tez troche krwawo,ale nawet strasznie było.
"Halloween" i "Halloween 20 lat pozniej" i jeszcze chyba nawet trzecia czesc,ale w wypozyczalni znajdziesz tylko drugą ;)
Narazie tylko tyle,ale faktycznie masz racje,ze mało jest strasznych horrorow :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Willie

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #2 : 2005-02-18, 08:53 »
,,Droga bez powrotu" to bardziej Thriller... Ja nie przepadam za horrorami, ale uwielbiam thrillery. Jeśli też lubisz, to polecam ten film. Fajne też było ,,Cold creek manor" (mam nadzieję, że dobrze napisałam)  :D ... Bardzo podobała mi się ,,Gothika" i ,,Azyl". No i oczywiście ,,Szusty zmysł"  :kocham: . Nie są może one, takie straszne, ale warto obejrzeć  :wink: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszne Horrory
« Odpowiedz #2 : 2005-02-18, 08:53 »

KikerS

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #3 : 2005-02-18, 11:40 »
Ja sie na "klątwie" brehtałam :P  "gothika" była spoko, ale nie straszna :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #4 : 2005-02-18, 11:46 »
Kazdy boi sie czego innego, wiec trudno doradzac ;) Wg mnie dobry horror to nie rabanka z masa krwi, klimat buduje sie w zupelnie inny sposob i takie filmy ogladam z przyjemnoscia. Natomiast wszelkie krwiste i pozbawione fabuly rzeznie ogladam jako komedie ;)
A w ogole skad to ogromne pragnienie strachu? Rozejrzyj sie wokol siebie, prawdziwe zycie jest straszniejsze, niz jakikolwiek film...
Zapisane

Raven

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #5 : 2005-02-18, 11:50 »
Cytuj

Narazie tylko tyle,ale faktycznie masz racje,ze mało jest strasznych horrorow

Hmmm... Przytoczę mój wcześniejszy monolog na temat horrorów...
Według mnie nie ma takich naprawdę strasznych filmów... Chociaz jak byłam mała bardzo się bałam "Wioski przeklętych" i "Laleczki Chuky"  :lol:  
Już twórcy nie są w stanie wykrzesić w widzu prawdziwego lęku, niepewności... Coraz to lepsza obsada uświadamia nam, że jest to wyłącznie kolejna próba nakręcenia kinowego hitu. Ale wiele osób po seansie jest rozczarowana... Nawet jesli film dobrze by się zapowiadał, nie zawsze przynosi przewidywany skutek. Gdy są fimy o jakichś potworach, wilkołakach itp., to spece od efektów specjalnych albo przesadzają z komputerowymi postaciami, albo wykreowany przez nich upiór jest za mało dopracowany. Powinni znać granicę między kiczem, a dobrym dziełem. Ta granica jest gruba i nie wielu reżyserów jest w stanie ją przekroczyć, aby stworzyc naprawdę porządny film, który zadowoli całe rzesze spragnionych skoku adrenaliny miłosników horrorów. Szkoda, że na większości filmów tego gatunku, coraz więcej osób chichocze, wychodzi z sali w trakcie trwania seansu, albo próbuje na siłę krzyczeć z przerażenia... To trudne wyzwanie podjąć próbę nakręcenia filmu grozy, ale mimo to, wiele osób próbuje uporać się z wyzwaniami jakie są stawiane. Często z niezadowalającym skutkiem...
Jedynym filmem, który wyjątkowo mi się spodobał to "Blair Witch Project". Naprawdę polecam!!!
No i ewentualnie:
"Blair Witch II"
"Inni"
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #6 : 2005-02-18, 16:50 »
Mnie Filmy tez zadko strasza...
"Gothika" -ogladalam,wogole sie nie przesraszylam.
-"sixty sence"-szosty zmysl,tez ogladalam.Nie przestraszyl mnie :/
Przy:
-The Ring
-Exorzismus( czy tak sie pisze..)
-Das Dorf (Miasteczko)
-Laleczka Czaki
Wychodzilam z pokoju i sikalam ze strachu  :szok:

Niedawno ogladalam "Scream",o malo nie posikalam sie...ze smiechu  :killl:
Zapisane

Raven

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #7 : 2005-02-18, 20:04 »
Cytuj

-Laleczka Czaki
Wychodzilam z pokoju i sikalam ze strachu

 :Oo: No co ty...? :P
Cytuj

-Exorzismus( czy tak sie pisze..)

Po polsku "Egzorcysta"?
Zapisane

KikerS

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #8 : 2005-02-18, 20:14 »
Myszko.. staram sie nie porównywać świata realnego z filmami..   Świet jest faktycznie przerażający i to bardzo, ale kiedy oglądam film wyłączam się całkowicie i nie mysle o życiu :P a chyba moj błąd polega na tym, ze zawsze na horrorach powitarzam sobie w myśli: "to jest nierealne, tak nie moze być".  Dlatego takie filmy jak Piła  czy Klątwa mnie nie ciągną :P wole filmy psychologiczne, oparte na faktach autentycznych.. ale jednak straszne :P

P.S to zabrzmiało tak jak bym chciała aby w realnym świecie działy sie jeszcze straszniejsze rzeczy niz sie dzieją :lol:  chyba poprostu jeszcze nie stworzyli takiego filmu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszne Horrory
« Odpowiedz #8 : 2005-02-18, 20:14 »

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Straszne Horrory
« Odpowiedź #9 : 2005-02-18, 21:10 »
Cytuj

-The Ring


oglądałam tą japońską wersję. :lol:  nawet niezłe

jeszcze
"Trzynaście dochow" moze nie wybitne, ale niezle
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #10 : 2005-02-18, 23:04 »
Cytuj

wole filmy psychologiczne, oparte na faktach autentycznych.. ale jednak straszne  

no to własnie "Piła" powinna Cię zainteresować, bo przecież takie sytuacje są w pełni mozliwe... jeszcze do kin nie weszła i ja nie zamierzam sie wybierać ale to własnie ludzkie pomysły najbardziej przerażaja...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Straszne Horrory
« Odpowiedź #11 : 2005-02-18, 23:08 »
Trzynaście suchów? to było bardziej krwawe niez straszne... chociaż dźwięki przy ich pojawianiu się działały na nerwy. co do "the ring" japońska wersja jest całkowicie (no prawie) inna od amerykańskiej...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Raven

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #12 : 2005-02-18, 23:15 »
Cytuj

co do "the ring" japońska wersja jest całkowicie (no prawie) inna od amerykańskiej...

Hmmm... Ja oglądałam tylko amerykańską... Szczerze mówiąc nie bałam się... Ciekawe były te martwe ciała, ale w żadnym razie straszne... Żal mi było jedynie tego konia... :(
A japońska jest chociaż odrobinę straszniejsza?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Straszne Horrory
« Odpowiedź #13 : 2005-02-19, 09:23 »
Raven- ja Ci powiem,ze jak dla kogo. Był tu kiedys temat o Ringu i ja ogladałam obydwie wersje i bardziej mi sie podobała amerykańska, pomijając oczywiscie ta scene z koniem :cry: Ale 'Ring' ogolnie nie był straszny ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #14 : 2005-02-19, 10:38 »
dla mnie amerykańska wersja Ringu była beznadziejna... za to japońska bardzo mi się podobała i to zarówno 1 jak i 2 część. jest jeszcze 0 ale jej nie mam.
jednak by zrozumiec i pojąć Ringu to warto znać podstawy japońskiej mitologii i symboliki bo wtedy zupełnie innego znaczenia cały film nabiera...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Straszne Horrory
« Odpowiedz #14 : 2005-02-19, 10:38 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Straszne Horrory
« Odpowiedź #15 : 2005-02-19, 18:20 »
Blair witch project bardzo mi się podobał, druga część już mniej.
Tak ogólnie to mało jaki horror mi się podoba, nnie boje się.
Jak byłam młodsza to częśto oglądałam z kumpelami horrory, bardzo się bałyśmy. Kiedyś siedziałyśmy u mnie, oglądały film. Moment bardzo trzymający w napięciu, w domu cisza, my wystraszone, a nagle pies zaczął szczekać. Mało zawału nie dostałyśmy.  :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Wiedźma

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #16 : 2005-02-19, 18:59 »
Cytuj

wole filmy psychologiczne, oparte na faktach autentycznych

Nie ma faktow nieautentycznych :P
Zapisane

kasia

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #17 : 2005-02-19, 19:46 »
Wiedźma - dokładnie. Zawsze z Profesorem się czepiamy tego typu zwrotów (podobnie jak 'cofac się do tyłu', 'już teraz' i masa innych ;) ).

A co do horrorów - nie lubię. rzadko coś oglądam, a jak już, ot nie są to horrory. Ostatnio tylko zrobiłam wyjątek i ogejrzałam 'Innych"  :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #18 : 2005-02-19, 19:56 »
nawet od horroru wymagam by mnie pobudził do myślenia, więc klasyczne jatki i opowieści o zombie mnie nie interesują. po horror sięgam tylko z polecenia osób, które znają mnie na tyle, żeby polecić coś co porusza (nie tylko wnętrzności...)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

elanor

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #19 : 2005-02-19, 22:04 »
dobry film to "eksperyment" film psychologiczny: co potrafi zrobić człowiek któremu da się władzę nad innym człowiekiem.  :wink: polecam
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #20 : 2005-02-19, 22:16 »
filmu nie widziałam ale znam te sytuację, bo omawiałam ja na ćwiczeniach z pszychologii społecznej...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Straszne Horrory
« Odpowiedz #20 : 2005-02-19, 22:16 »

Kamaq

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #21 : 2005-02-20, 10:24 »
Cytuj

co potrafi zrobić człowiek któremu da się władzę nad innym człowiekiem.
to byl taki eksperyment naprawde:

byly 2 grupy - pytajacy i odpowiadajacy, ci pytajacy mieli takie do 'pradowania' odpowiadajacych. Jak ci zle odpowiedzieli, ten drugi go razil pradem, najpierw malym napieciem, pozniej coraz wiekszym....... w koncu doszlo do takiego napiecia ktore moglo zabic czlowieka - pytajacy to wiedzieli......i wiekszosc nie rezygnowala......  odpowiadajacy oczywiscie nie byli podlaczeni do pradu, ale udawali ze ich to boli........ po prostu straszne....

ps. Pao, ten eksperyment omawialas?  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #22 : 2005-02-20, 10:33 »
ten też, ale miałam na myśli sytuacje gdzie studentów podzielono na grupy. byli to koledzy z jednego roku. część z nich uczyniono więźniami a część straznikami. początkowo wyglądało to na zabawę ale tak sie wczuli w swoje role, e trzeba było eksperyment przerwać, gdyz za daleko zaczęto się posuwać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Apiska

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #23 : 2005-02-20, 10:45 »
Słyszałam o "Pile"-jeszcze nie oglądałam. Może byc dobry horror :)
Zapisane

Willie

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #24 : 2005-02-20, 14:47 »
Fuuj! Nie mogę oglądać horrorów typu ,,Piła" zbyt krwawe...
Zapisane

Raven

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #25 : 2005-02-21, 20:09 »
Teraz niestety niemalże każdy film będący horrorem musi zawierać krwawe sceny... :?  Jakby ludzie bali się jedynie wnętrzności na wierzchu... :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #26 : 2005-02-21, 20:40 »
dlatego lubie horrory japońskie... krwi mało ale za to klimat doskonaly a i cos do przemyslenia pozostaje...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #27 : 2005-02-21, 20:49 »
Cytuj

dlatego lubie horrory japońskie...

Hmmm... Ja nie widziałam żadnego japońskiego filmu... A jakie tytuły mają te, które oglądałaś?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straszne Horrory
« Odpowiedz #27 : 2005-02-21, 20:49 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Straszne Horrory
« Odpowiedź #28 : 2005-02-21, 20:54 »
choćby ringu 1 i 2 (jest jeszcze 0), czy dark water...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Willie

  • Gość
Straszne Horrory
« Odpowiedź #29 : 2005-02-22, 15:42 »
Cytat: Raven
Teraz niestety niemalże każdy film będący horrorem musi zawierać krwawe sceny... :?  Jakby ludzie bali się jedynie wnętrzności na wierzchu... :P


I to właśnie nie są zbyt dobre horrory... Bo to nie strach, a obrzydzenie  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 32 zapytaniami.