Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wiwisekcja  (Przeczytany 9611 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #30 : 2005-06-08, 22:40 »
 Vizsla w jaki sposob? mas zpomysl? bo petycje chyba nie duzo daja? lub musi byc zebrane naprawde sporo podpisow......
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Vizsla

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #31 : 2005-06-09, 07:36 »
petycje hymm... to rzeczywiscie glupi pomysl.
Kazda pomoca byloby np nie kupowanie kosmetykow testowanych na zwierzetach. i innych produktow.
To juz zawsze cos.
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #32 : 2005-06-09, 18:08 »
Podobnmo można stworzyć identyczna tkankę co człowieka i na niej testować. Zastanawiam się czemu tego nie robią. Może za dużo ich to kosztuje i wolą testować na "nic dla nich nie wartych" zwierzakach :|(
Niektóre tkanki da się wychodowac in vitro, ale nie wszystkie. Pozatym w badaniach nad lekami nie chodzi tylko o bazpośredni wpływ leku na komórki jakiejś tkanki, ale o dzialania na całe układy i reakcje reszty organizmu. trzeba o tym pamiętać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedz #32 : 2005-06-09, 18:08 »

Wega

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #33 : 2005-06-11, 18:08 »
ale testy ludzkich leków na zwierzętach są niemiarodajne... dopiero przeprowadzone na ludziach dałyby nieprzekłamane rezultaty...
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #34 : 2005-06-12, 17:12 »
No własnie. A ta tkanka bylby bardzo pomocna. Czytalam o tym wiele. Okazuje sie, ze mozna takowa stworzyc, ale czemu woli sie wykorzystywac do badan zwierzeta?

Tego nei wiadomo. Zwierzeta w znacznym stopniu roznia sie od ludzi budowa.
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #35 : 2005-06-13, 10:02 »
Vizsla, nie zrozymiałaś nie chodzi o tkankę, ale o cały organizm, Wega ma rację w pełni miarodajne informacje o lekach dla ludzi można uzyskac tylko z testów na ludziach, ale przechodzi się do nich dopiero na którymś etapie , gdy wyniki testów na zwierzetach są obiecujące i wskazują że lek nie będzie szkodliwy dla ludzi
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #36 : 2005-06-13, 22:02 »
Tak, ale przecież nie mozemy być do końca pewni czy nie będą szkodliwe, bo zwierzęta inaczej reagują na niektóre substancje. Właściwie większość. Skąd więc mamy pewność, że to jest na pewno dla nas nieszkodliwe podając to ochotnikowi? :?
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #37 : 2005-09-15, 12:23 »
Pewności nie ma. Były nawet wpadki gdy po testach na ludziach leki były dopuszczane,a okazywaly się szkodliwe ( np. dla płodów)
Ale rozpoczynanie testów od człowieka to jak gra w rosyjską ruletkę. Zadna firm farmaceutyczna nie podjęłaby się tego bo by się z odszkodowań nie wypłaciła.
co innego kosmetyki
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #38 : 2005-09-15, 15:48 »
Drogi Szuwarze to jednak nie znaczy,że należy testować leki na zwierzętach.Dla mnie jest to wysoce szkodliwe i niehumanitarne.Co potem zrobić np.z szympansami na których testowane są leki przeciwko AIDS.Szympans spełni swoją rolę dla dobra ludzkości,zestarzeje się i co dalej?W najlepszym razie zostaje wyrzucony na śmietnik jak zużyta lodówka.Tymczasem jest to nasz najbliższy krewny.Wstyd i jeszcze raz wstyd.Dlatego popieram umieszczenie szympansów w obrębie zbiorczego gatunku Homo sapiens.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedz #38 : 2005-09-15, 15:48 »

Alex.

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #39 : 2005-11-15, 11:40 »
Dokładnie Zoolog, to, że nietestowane kosmetyki czy inne preparaty mogą być dla ludzi szkodliwe, nie jest wytłumaczeniem. To co robi się ze zwierzętami w laboratoriach to jest znęcanie się, a nie "badania dla dobra ludzkości"! No właśnie - ludzkości. A co ze innymi zwierzętami? Ludzie coraz częściej zapominają o naszych mniejszych braciach, w szalonym pędzie ku jeszcze większemu rozwinięciu techniki... Pomyślcie - miliony lat temu na ziemi żyło mnóstwo gatunków zwierząt. I tu nagle wyewoluował taki homo i co? Najpierw jeden gatunek, potem drugi, trzevi, czwarty... i tak do dziś - ciągle mamy zagrożone gatunki i prędzej czy później też wyginą! Czaami wstydzę się, że jestem człowiekiem... No ale powracając do tematu wiwisekcji - to jest straszne, nie mogę patrzeć na te zdjęcia, filmy, nie chce... Ale wiem, że nie można odwracać się i chcieć za wszelką ceną zapomnieć widoku cierpiących stworzeń. Trzeba coś robić. "Obojętność to zbrodnia". Ale co robić, skoro petycje nic nie dają? Sama już nie wiem...
Zapisane

shogomad

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #40 : 2005-12-15, 21:07 »
Musiałaś dać tą fotke!! Jeszcze bardziej mi sie serce kraja. Kiedyś oglądałam o takich testach program. Masakra :|
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 25 zapytaniami.