Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu

Autor Wątek: umierają czy zdychają??  (Przeczytany 20873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M-ajka

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #120 : 2005-03-24, 21:01 »
Właśnie o to chodzi, że jak mówisz o zwierzakach, że pozdychały to dorośli Cię nie upominają... Gorzej jest, jeżeli powiesz, że człowiek zdechł... A ja tak mogłabym powiedzieć o ludziech złych do szpiku kości...
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #121 : 2005-03-26, 14:20 »
Oczywiście, że umierają. Zdychają wredni właściciele zwierząt, którzy wyrządzają im krzywdę...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #122 : 2005-03-26, 14:26 »
Malka... każde stworzenie zasługuje na szacunek... nawet wredni właściciele zwierząt...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #122 : 2005-03-26, 14:26 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #123 : 2005-03-26, 15:45 »
Zazwyczaj się mówi że zwierze "zdycha" a człowiek "umiera". Mnie się nie bardzo podoba określenie "zdychanie" "zdechły". Jest to strasznie starodawne bo ludzie w średniowieczu nie mieli szacunku dla zwierząt a psa uważało się (i niestety nadal uważa o czym świadczą niektóre "powiedzonka" np. "psia krew" "wieszac na kims psy" "ty psie" itp) za zwierzę powiem nawet "godne" pogardy. Dlatego pies zdycha a człowiek (jako "najmądrzejsza istota na ziemi") umiera. Ale dla mnie psy umierają bo one jak ludzie mają dusze i nie zasługuja na tak pogardliwe traktowanie.
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #124 : 2005-03-26, 16:48 »
Zgadzam się z Goldenką :) I mnie też rodzice ( i nie tylko...) upominają, kiedy mówię, że zwierzę umarło :? To mnie strasznie denerwuje.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #125 : 2005-03-26, 19:13 »
Cytuj

I mnie też rodzice ( i nie tylko...) upominają, kiedy mówię, że zwierzę umarło  To mnie strasznie denerwuje.

mnie już nikt nie upomina, a jesli komus się zdarzy to wysłuchuje potem długiego wykładu i zazwyczaj potem mam juz spokój ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #126 : 2005-03-27, 11:47 »
Cytat: pao

każde stworzenie zasługuje na szacunek... nawet wredni właściciele zwierząt...

Niby tak, ale jednak na szacunek trzeba sobie chociaż w niewielkim stopniu zasłużyć...
Zapisane

M-ajka

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #127 : 2005-03-27, 11:56 »
Raven ma rację!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #128 : 2005-03-27, 20:29 »
Cytuj

pao napisał:

każde stworzenie zasługuje na szacunek... nawet wredni właściciele zwierząt...


Niby tak, ale jednak na szacunek trzeba sobie chociaż w niewielkim stopniu zasłużyć...
_________________

według mnie na szacunek zasługiwac nie trzeba... każde stworzenie na nie zasługuje juz za sam fakt istnienia... owy wredny właściciel zwierzęcia może być wartościowym człowiekiem na innym polu... każde stworzenie (w tym kazdy z nas) ma w sobie diament dobra i kazdy z tych diamentów jest brudny. rzecz w tym, że u jednych jest on zakurzony a u innych wrzucony w błoto. ale w każdym jest. odmawiając człowiekowi (czy zwierzęciu) szacunku po pierwsze poniżamy go a po drugie sami sobie wystawiamy nieciekawą notę... złe czyny należy karać i przeciwdziałać im z całą determinacją ale można przy tym zachować szacunek dla oprawcy. jeśli się go nie zachowa to najpewniej nadal będzie katem a złość i frustracja będą narastać. widząc w drugim człowieku dobro powodujemy, że on powoli (czasem bardzo powoli) tez zaczyna je zauważać a to daje szanse poprawy i zmiany tego człowieka...
wiem, że mało kto to rozumie, ale ja szanuję wszystkie stworzenia, choć chwilami łzy i smutek powodują, że nie jest łatwo ten stosunek utrzymać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #128 : 2005-03-27, 20:29 »

xara

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #129 : 2005-03-28, 03:09 »
Moim zdaniem na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
Samo życie jako takie na ten szacunek zasługuje, ale już jego ludzcy "właściciele" niekoniecznie.
Osobiście mam szacunek do każdego istnienia lecz nie do wszystkich ludzi.
Gdyby szacunek był bezwarunkowy nie byłby żadną wartością...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #130 : 2005-03-28, 14:02 »
Cytuj

Moim zdaniem na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
 szacunek był bezwarunkowy nie byłby żadną wartością...

aby móc kogoś potępić lub poszanować myśląc w tych kategoriach trzeba by wiedzieć o tym kimś wszystko... może sie zdarzyć, że będziemy szanować kogoś kto jest hipokrytą lub potepimy kogoś kto jest wartościowy w innym polu działania... polecam obejrzenie "princess Mononoke" bo chociaz bajka to pieknie ujmuje tę zależność...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Essey

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #131 : 2005-03-28, 14:23 »
Przeciez zwierzeta same zasługują na nasz szacunek. Swoim wzrokiem, zachowaniem. Przywiązują się do człowieka i potrafią go pokochać. To jest dla mnie wystarczający powód żeby je szanować i mówić że zwierzę "umarło, odeszło" a nie zdechło.
Zapisane

xara

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #132 : 2005-03-28, 14:42 »
Może powiem inaczej i być może prościej:

Wszyscy (ludzie) u mnie niejako 'z góry' ten szacunek mają, ale poprzez swoje czyny niektórzy go tracą,
co oczywiście nie znaczy, że bezpowrotnie, ale to oni muszą poprzez swoje postępowanie sprawić,
że uzyskają go ponownie.


Pao, ja mam swoje zdanie, Ty swoje. Szacunek do drugiego człowieka wyraża się m.in. w poszanowaniu jego poglądów.
Ja szanują Twoje, chociaż się z nimi nie zgadzam.
Pozwól mi więc mieć swoje, choć go nie rozumiesz i nie próbuj mnie wciąż przekonywać do swojego.
Odpuść sobie tak jak ja to zrobiłam, bo do dobrego nas to nie zaprowadzi. To już się staje powoli nudne.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #133 : 2005-03-28, 17:44 »
Ja uważam że każdy człowiek zasługuje na szacunek jeżeli Zyje nie krzywdząc innych. Może i pao ma rację ja niebyŁABYM NA TYLE UFNA I PRZyjacielsko nastawiona ale to już sprawa każdego z nas. Ale chyba przyznacie że jakol ludzkość, cała populacja ludzi to my na szacunek napewno nie zasługujemy.Zresztą jak populacja która sama świadomie niszczy swoją przestrzeń życiową a przy okazji innych gatunków może zasługiwać na szacunek.Ja staram sie szanować wszystkich ludzi i zanim powiem o kimś złe słowo to staram się znaleźć w nim jakieś atuty ale niestety coraz trudniej na tym świecie znaleźć takich ludzi którzy są odpowiedzialni za swoje czyny itd. :wink:
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #134 : 2005-05-22, 02:30 »
a jak przedwcześnie żywot zakończy blojler w kurniku -to umarł czy zdechł
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #134 : 2005-05-22, 02:30 »

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #135 : 2005-05-22, 11:52 »
Dla mnie  zwierzeta -odchodzą... w kurniku też..
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #136 : 2005-05-22, 13:58 »
Dla mnie stwierdzenia że zdychają czy umierają to nie jest to samo.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

fikumiku

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #137 : 2005-05-23, 16:32 »
Umierają..

Nienawidzę, kiedy ktoś mówi, że zwierzak zdechł. To mnie drażni tak mocno, że z chęcią bym przywaliła :/
Zwierzęta to istoty miliardy razy lepsze od ludzi, a niestety w większości bezbronne.
Zapisane

Raven

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #138 : 2005-05-25, 17:18 »
Zwierzęta to istoty miliardy razy lepsze od ludzi, a niestety w większo¶ci bezbronne.
Chciałabym zauważyć, że człowiek to też zwierzę... :|
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #139 : 2005-05-26, 11:19 »
Cytuj
Ja szanują Twoje, chociaż się z nimi nie zgadzam.
Pozwól mi więc mieć swoje, choć go nie rozumiesz i nie próbuj mnie wciąż przekonywać do swojego.
Odpuść sobie tak jak ja to zrobiłam, bo do dobrego nas to nie zaprowadzi. To już się staje powoli nudne
piszesz cos o niezrozumieniu... róznica polega na tym iz ja Twoje poglądy rozumiem... mało tego sama podobnie myslałam.... ale jak widze nie chcesz zobaczyć więcej lecz warto pamiętać że jeśli czegoś nie widzimy to nie znaczy ze tego nie ma...

temat wraca z uporem maniaka ale jak widze większość ma podobne zdanie... zdechnąć to nieładne określenie smierci... wyraża lekceważenie i brak szacunku... ale przeciez jeśli kochamy zwierzaki to raczej takich emocji być nie powinno. więc stąd forumowicze maja zblizony głos :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #140 : 2005-05-26, 12:44 »
Myślę, że potrzeba sporo czasu, aby ludzie odzwyczaili się od używania określenia "zdechł" w odniesieniu do zwierząt. Pewnie ci, którzy nie szanują zwierząt będą tak mówić zawsze, ale inni z czasem przestaną. Może za jakiś czas zdychać będzie tylko samochodowy silnik?  ;) Nie lubię, kiedy ktoś posługuje się zwrotami typu "traktowali mnie jak zwierzę", "łże jak pies", "podły jak pies" i wiele podobnych. Słyszę w tym echa średniowiecza, kiedy to kobiecie, której zarzucono bodajże rozwiązłość, przystawiano do piersi szczenięta na znak pogardy. Jeszcze długo ludzie będą tak pleść, czasem ze zwykłej bezmyślności. Nie zaszkodzi zwrócić uwagę, może człowiek zmieni sposób mówienia?   
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #140 : 2005-05-26, 12:44 »

falki

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #141 : 2005-05-30, 09:14 »
Oczywiście, że umierają.przecież kazde zwierzątko to stworzenie boskie.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #142 : 2005-05-30, 17:24 »
Oczywi¶cie, że umieraj±.przecież kazde zwierz±tko to stworzenie boskie.
   

Po raz kolejny popieram w 100%.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #143 : 2005-06-07, 21:36 »
Wracam po małej przerwie do dyskusji ...
Ostatnio na innym forum ktoś założył temat "Czy zdechło ci kiedyś zwierzę?"
No to ja piszę odpowiedź, na pocztku takie zdanko :
"Jak dla mnie zwierzęta umierają.Umarły mi...." (i tu piszę o sowich zmarłych zwierzętach)
Następnego dnia przejrzałam listę odpowiedzi, kilka normalnych, jedna popierająca, jedna :
"taaa to moze od razu msze wyprawiać i pogrzeby co ????? bo mysz mi zmarła, och, trzeba uczcić jej pamięc !!!!" (jakby ktoś nie zrozumiał - to była ironia)
Po prostu nie komentuję :?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #144 : 2005-06-13, 20:18 »
To i tak niezłe proporcje, tylko jeden głupek na kilku normalnych... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

motyleq

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #145 : 2005-06-17, 21:15 »
Co do tematu- NA PEWNO umierają, ale mimo wszystko jakoś mi ...głupio, kiedy mówię że umarło mi zwierzę.  Na forum, na stronce, blogu - odeszło, trafiło za tęczowy most. Może dla innych to jest normalne, ja oczywiście mówię "umarło", ale jestem wychowywana w przekonaniu, że określenie "umarł" jest zarezerwowane tylko dla ludzi...
Zapisane

guska

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #146 : 2005-08-07, 23:48 »
jeejjj no dajcie spokój...czy to wazne czy umierają czy zdychają...umierac to chyba człowiek może a stosowac to określenie dla zwierząt to już lekka przesada:/
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #147 : 2005-08-08, 19:30 »
jeejjj no dajcie spokój...czy to wazne czy umieraj± czy zdychaj±...umierac to chyba człowiek może a stosowac to okre¶lenie dla zwierz±t to już lekka przesada:/
Wybacz,ale to jak mówimy o śmierci zwierząt określa nas stosunek do nich. Ich śmierć od naszej niczym się nie różni.Dlaczego zatem używamy tego bardzo pogardliwego słowa jeżeli chodzi o śmierć zwierząt?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedz #147 : 2005-08-08, 19:30 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #148 : 2005-08-08, 19:41 »
Cytat: guska
jeejjj no dajcie spokój...czy to wazne czy umieraj± czy zdychaj±...umierac to chyba człowiek może a stosowac to okre¶lenie dla zwierz±t to już lekka przesada:/

Wybacz,ale to jak mówimy o ¶mierci zwierz±t okre¶la nas stosunek do nich. Ich ¶mierć od naszej niczym się nie różni.Dlaczego zatem używamy tego bardzo pogardliwego słowa jeżeli chodzi o ¶mierć zwierz±t?

Guska, :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-08-08, 19:43 autor ssgosiass »
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: umierają czy zdychają??
« Odpowiedź #149 : 2005-08-13, 13:41 »
Ja mówię umierają, a rodzina mnie poprawia że zdychają :?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.