Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?  (Przeczytany 5301 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« : 2007-06-14, 20:47 »
Wciąż istnieje w naszej świadomości społecznej przesąd, że płazy te żywią się truskawkami. Tymczasem ich pożywieniem są wielcy amatorzy tych owoców czyli nagie ślimaki. Żaby i ropuchy zjadają również wszelkiego rodzaju dokuczliwe muchy i muszki. Tak więc nie wyrzucajmy ich z naszych działek, ogrodów i sadów. Wręcz przeciwnie, stwórzmy im nowe siedliska rozrodu. Wystarczy naturalna lub zrobiona sztucznie sadzawka z różnymi roślinami wodnymi. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach ,ponieważ płazy utraciły olbrzymią ilość siedlisk i są bardzo zagrożoną gromadą kręgowców.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #1 : 2007-06-14, 22:20 »
Właśnie w weekend będę im tworzyć siedlisko :) W okolicy mam pełno żabek i ropuch, trzeba uważać by ich nie nadepnąć.
Nie słyszałam o tym że niby żaby i ropuchy jedzą truskawki. Ale tego nie robią jak napisałeś :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #2 : 2007-06-15, 12:46 »
ja o tych truskawkach słyszałam. u mnie nie ma zab ale jest kilka zaskrońców ale co gorsza sąsiedzi z działki ich nie tolerują. uważają że to jest tylko ich teren i żaden gad ani płaz nie ma wstępu. szkoda mi tych węży ale niestety one wolą siedzieć u nich na działce a do mnie żadko przychodzą. osobiście lubie płazy i gady i wszystko inne co lata i chodzi :P

prosze o pomoc w dziale dzikie zwierzęta w sprawie dzikie kacczki w domu z góry dzięki :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedz #2 : 2007-06-15, 12:46 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #3 : 2007-06-15, 16:51 »
A ja mam naprawde dużo truskawek i dużo żab ^^ Zawsze jak przychodzę na działkę, to przechodzę się wzdłuż uliczki i zbieram żabcore aby coś ich nie rozjechało i daje do moich oczek wodnych ^^ Ja mam działkę przy stawie, ale żabule i tak przychodzą na moją działkę ^^ A jak jest ciepło to dolewam im do oczek wody, bo czasami nie umieją wyjść XP
Ale o tym że „jedzą truskawki” to ja nigdy nie słyszałam ^^”:Zawsze lubiłam płazy ^^
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #4 : 2007-06-15, 17:20 »
O truskawkach,też pierwsze słysze...to taki sam przesąd,jak to,że jeże jedzą jabłka?.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #5 : 2007-06-15, 17:36 »
Ja zawsze wyławiałam skrzek ze studzienki i wrzucałam go do oczka wodnego. Później obserwowałam jak rozwijają sie kijanki, jak im nogi rosną. :)
A niedawno miałam okazję obserwowac żabę pożerającą mrówki długaśnym ozorem :P

O zjadaniu truskawek nie słyszałam.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #6 : 2007-06-15, 20:37 »
O truskawkach,też pierwsze słysze...to taki sam przesąd,jak to,że jeże jedzą jabłka?.
Mniej więcej taki sam. Renia 3399 zajrzyj do dzikich zwierząt. Moje rady już dawno czekają na Ciebie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #7 : 2007-06-16, 23:18 »
no wiem ale jeszcze go nie przekonałam. chciałabym wiedzieć czy to jest legalne ale nie zgłaszać mojego wujka. niestety on sie tak łatwo nie przekona zaproponuje mu tą marchewka niech chociaż jedzenie mają dobre

u mnie coraz żadziej można spotkać żaby :( szkoda tak fajnie rechotały
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #8 : 2007-06-17, 21:25 »
Ja również pierwszy raz słyszę o tym przesądzie ;) Na szczęście w moim rejonie nie są uważane za szkodniki truskawkowe i jest ich całkiem sporo...siedlisk również nie brakuje
zoologu, posiadasz może jakiś ogólny rozrys tego jak przedstawia się: ilość gadów/m2 w poszczególnych województwach? Zdaje się że widziałam gdzieś coś takiego.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedz #8 : 2007-06-17, 21:25 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Czy żaby i ropuchy jedzą truskawki?
« Odpowiedź #9 : 2007-06-18, 20:32 »
Ja również pierwszy raz słyszę o tym przesądzie ;) Na szczęście w moim rejonie nie są uważane za szkodniki truskawkowe i jest ich całkiem sporo...siedlisk również nie brakuje
zoologu, posiadasz może jakiś ogólny rozrys tego jak przedstawia się: ilość gadów/m2 w poszczególnych województwach? Zdaje się że widziałam gdzieś coś takiego.
Niestety nie posiadam Rachelo. Reniu śpiesz się z przekonywaniem swojego wujka. Jeżeli te kaczuszki się oswoją (prawdopodobnie już to nastąpiło) będą musiały u niego zostać.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.134 sekund z 24 zapytaniami.