Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.  (Przeczytany 23208 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #90 : 2007-11-12, 21:46 »
...A,może - ten gościu zrobił to - nie koniecznie zabił psa - dla rozgłosu,żeby zgarnąć nagrodę - wmówił innym,że to zrobił i teraz,wszyscy o nim mówią...
Tak właściwie,to nie mówią już o psie,tylko o nim - może,oto mu chodziło?...:mysli:...

Bardzo trudno jest dojść do prawdy i do motywów,którymi kierował się,ten człowiek...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #91 : 2007-11-12, 22:28 »
rodrigo- znalazłam ze to ktos z branzy filmowej. szkoda ze nie podają nazwiska 'artysty' wkońcu wygrał powinin być z tego dumny, teraz jest osobą publiczną :/ :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #92 : 2007-11-12, 23:32 »
tata mi powiedział że on chce zwrócić uwagę na głodujących ludzi, nie zwierzęta........i że to wogle wystawa nie była :roll: taki  mierny pokaz :roll:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #92 : 2007-11-12, 23:32 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #93 : 2007-11-12, 23:40 »
renia - podali nazwisko teo goscia - Guillermo Habacuc Vargas.

co do rodrigo  ciekawe... jakis koles o ktorym nikt nic nie wie powiedzial ze pies zszedl - czego nikt i nic nie potwierdza - a wszyscy uwerzyli.

kar - nie przejmuj sie, jesli chodzi o podejscie do ziwrezat to moj ojciec jest jako pierwszy na liscie zatytuowanej "do odstrzalu".

jesli zas chodzi o glodujacych ludzi - spojrz na moj podpis, spojrz na podpis reni - i chyba nie musze tlumaczyc jaki stosunek mam do glodujacych ludzi  (czyt: rozmnazajacych sie bez opamietania szkodnikow, zajmujacych coraz to nowe terytoria po tym jak zniszczyli stare...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #94 : 2007-11-13, 16:09 »
Ciekawe teorie, ciwkawe co bedzie dlaej po tej petycji, czy ta sprawa ucichnie tak jak ta z tym psem Ozzym...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #95 : 2007-11-13, 17:31 »
jesli zas chodzi o glodujacych ludzi - spojrz na moj podpis, spojrz na podpis reni - i chyba nie musze tlumaczyc jaki stosunek mam do glodujacych ludzi  (czyt: rozmnazajacych sie bez opamietania szkodnikow, zajmujacych coraz to nowe terytoria po tym jak zniszczyli stare...)
jak bralismy o afryce na geografi to pan mówił ze tam jest głód, aj an to to po co siedalej mnożą? tak samo chiny przeludnienie, jet zakaz, nie wiem dokładnie mozńa mieć chyba jedno dziecko. zresztą dla mnie w niektórych regionach człoweika wogóle nie powinno być (nie cchce pisać że wogóle bo jak mi już zwrócono uwage też jeste człowiekiem więc nie powinnam źle o nich myśleć :/ ) po co ludzie na antarktydzie? z amazoni czy madagaskaru bym ich jednym kopem wywaliła, a zeby z tamtąd brać drewno do dla mnie głupota. nie wime dlaczego człowiek uważa ze ma do wszyskiego prawo i że moze robić co chce. jak możńa niszczyc setki hektarów lasów czy zabijać 100letniego wieloryba?

co do tej wystawy to sprawa chyba powoli zanika, ja nie mam żadnych świrzych informacji :roll:

stosunek do zwierząt? znam kilka ludzi którzy uwazaja ze człowiek najważniejszy nawet eksperymenty na zwierzętach są ok skoro moga pomóc ludzią :( :/ nie wime jak tak mozńa, to chore
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #96 : 2007-11-13, 17:38 »
Mój wujek wpadł kiedyś na pomysł,żeby zabić wszystkie dzikie zwierzęta i nakarmić nimi głodujących ludzi..... :shock: :x :x :x.......
...Nie wziął,jednak pod uwagę,takiego małego szczególiku - że,nie wszystkie zwierzęta,są jadalne - a nawet gdyby,to nie mamy do tego prawa.... :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #97 : 2007-11-13, 17:51 »
no sory ale jeśli mówił to na serio to twój wujek jest  :stupid:

nie wime jak tak można myśleć. po pierwsze to zwierzeta i mają wieksze prawo do życie niż ludzi 2 a co potem? zweirzat by nie byłó to ludzi też (tyle dobrze) tylko co by żyło na tym świecie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #98 : 2007-11-13, 18:05 »
No,mój wujek za zwierzętami nie przepada... :oops: :oops:....

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #98 : 2007-11-13, 18:05 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #99 : 2007-11-13, 18:13 »
Cytuj
(nie cchce pisać że wogóle bo jak mi już zwrócono uwage też jeste człowiekiem więc nie powinnam źle o nich myśleć Confused )

mi tez zwracano uwage - a tak naprawde - i co z tego - nie zmienia to faktu, ze z utesknieniem czekam na koniec cywilizacji - majac nadzieje, z przetrwac ow koniec i bede moggla dokopac pozostalym. Czlowiek to jedyny gatunek ktory niszczy wszystko na swojej drodze... nie, nie niszczy - niszcy to szarancza - czlowiek dewastuje.  Jest o wiele gorszy od szarancz - bo o ile sarancza zezre rosliny - to rosliny odrosna, a do teo czasu sama sluzy za pokarm... Czlowiek wytnie, polozy asfalt i i pojdzie dalej niszczyc....

Cytuj
Mój wujek wpadł kiedyś na pomysł,żeby zabić wszystkie dzikie zwierzęta i nakarmić nimi głodujących ludzi.....

a potem HEJA - kanibalizm, bo zabic zwierzeta sie da, ale nie wyknczy sie wszystkich owadow, skoro zostana owady, bez ptakow szlag trafi wszelkie pola uprawne i wszyscy ludzie zaczna zdychac z glodu... choc przedtem zaczna zzerac sie nawzajem, a tu sie raz trafi ktos z ais inny z zoltaczka typu C, jeszcze inny z gruzlica... ach...

oj... trioche ssie zapedzilam...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #100 : 2007-11-13, 18:22 »
...Hi,hi,hi - Iras - mój wujek,nie ma aż tak szerokich horyzontów myślowych - to zdolny człowiek,potrafi wszystko naprawić,ale do zwierząt ma stosunek oziębły - jak większość osób wychowanych na wsi,traktuje zwierzęta instrumentalnie... :oops: :oops:
A,co do horyzontów myślowych,to wujek się dziwi,jak ja mogę czytać gazety - o książkach już,nie wspominając - szczyci się tym,że żadnej nie przeczytał... :roll: :oops: :oops:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #101 : 2007-11-13, 18:35 »
wiesz lisie - szerokie horyzonty mysowe sa niestety dla wiekszosci zbyt duzym wyzwanim - nawet cos tak prostego jak ciag przyczynowo - skutkowy - a to akurat jest zwykla logika - skoro nie byloby zwierzat, zaczna sie mnozyc owady, pozbawione wszelkich wrogow, skoro sie rozmnoza owady - zaczna wyzerac roslinnnosc - bez zwierzat i roslin - ludzie zaczna glodowac, z gldu zaczna zzerac najpierw zwloki, potem wyznaczac osoby przeznaczone do zjedzenia - a chrob zakaznych nie dajacych objawow jest cala masa...

aporpos wybicia zwierzat - chinczycy kiedys dali "pokaz" co to znaczy swiat ozbawiony ptakow - wielki glod i sprowadzanie zwyklych popularnych wrobli....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #102 : 2007-11-13, 18:40 »
jak bralismy o afryce na geografi to pan mówił ze tam jest głód, aj an to to po co siedalej mnożą? tak samo chiny przeludnienie, jet zakaz, nie wiem dokładnie mozńa mieć chyba jedno dziecko.
Renia,mnożą się bo panuje tam ogromna niewiedza.Nie ma żadnej edukacji seksualnej,mało tego krążą tam opinie że prezerwatywy SZKODZĄ! ,a dobrym zabezpieczeniem jest np.poskakać po stosunku lub napić się napoju typu CocaCola. :/ Nie ma co wydawać takich opinii!,punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia!,to szczera prawda.
po co ludzie na antarktydzie? z amazoni czy madagaskaru bym ich jednym kopem wywaliła, a zeby z tamtąd brać drewno do dla mnie głupota. nie wime dlaczego człowiek uważa ze ma do wszyskiego prawo i że moze robić co chce. jak możńa niszczyc setki hektarów lasów czy zabijać 100letniego wieloryba?.
Wiesz,do Indian czy Eskimosów nie powiniśmy mieć żadnego ''ale''.Te nacje nieliczne już na naszej planecie żyją w zgodzie z naturą,biorą od Ziemi tylko tyle ile im potrzeba i wykorzystują dosłownie WSZYSTKO,nic się nie marnuje.Każda część np.ciała zwierzęcia jest wykorzystywana.W dodatku mają ograniczenia ile np.morsów(tu jeżeli chodzi o Eskimosów) czy innych zwierząt żyjących w tamtych rejonach mogą zabić.I nie robią tego bynajmniej z przyjemności,a po to aby przeżyć.Nie wiem dlaczego chciałabyś ich stamtąd ''wykopać'',żyją już tam od tysięcy lat(wskazują na to min. ich liczne przystosowania w budownie ciała np.) i mają prawo żyć tam nadal.Żeby wszyscy ludzie postępowali wg ich zasad to świat byłby inny.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #103 : 2007-11-13, 19:01 »
Tak - do takich myśliwych nic nie mam,bo oni polują,aby przeżyć - żyją rytmem wyznaczonym przez ich przodków.
Może Reni chodziło, o przyjezdnych - nie tubylców,a ludzi z zachodu,którzy chcieli by wszystko wyciąć,sprzedać,zniszczyć - tych,nie powinno tam być...

Cytuj
aporpos wybicia zwierzat - chinczycy kiedys dali "pokaz" co to znaczy swiat ozbawiony ptakow - wielki glod i sprowadzanie zwyklych popularnych wrobli....

Tak - o tym pisali nawet myśliwi na swoim forum - jeden studził emocje pozostałych,którzy chcieli by wytępić całkowicie lisa w Polsce - tłumaczył im,że konsekwencją takiego czynu,byłby gwałtowny wzrost populacji wszelkiej maści gryzoni i rolnicy by ich,wtedy zlinczowali - oczywiście,nie do wszystkich to dotarło - byli tacy co twierdzili,że nie tylko lis się gryzoniami żywi,że są,np.ptaki drapieżne - ale i nimi,chcą się,przecież zająć...
...Ale się,rozpisałem...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #104 : 2007-11-13, 22:12 »
Iras czyli podobnie myslimy, niestety niektórzy maja z tym problem, zabić wszysko i już :/

potem wyznaczac osoby przeznaczone do zjedzenia - a chrob zakaznych nie dajacych objawow jest cala masa...

aporpos wybicia zwierzat - chinczycy kiedys dali "pokaz" co to znaczy swiat ozbawiony ptakow - wielki glod i sprowadzanie zwyklych popularnych wrobli....
juz sobie wyobrazam "raz dwa trzy do zjedzienia pójdziesz ty" :roll:
a co do chinczyków to krótko, nie lubie ich(nie nawidze) o co chodzi z ptakami? zjedli wszyskie nie mysląc o tym ze ptaki tez sa potrzebne?

Kamyczek tak jak Lis napisał. chodziło mi o tych co przyjadą wykupia jakiś obszar ziemi wszysko wytną i jeszcze niewiadomo co zrobią. to że ktoś żyje na lodzie dla mnie ejst dziwne, skoro wszsycy pochodzą z afryki, to po co zawędrowali na antarktyde? no nie ważne skoro tam żyja w zgodzi ze naturą ok. ale niech juz tam nikt nie jedzie i nie poluje na niedzwiedzie czy wieloryby :/

a co do afryki i tamtych ludzi. skoro tyle kasy idzie na pomoc im, jedzenie i wogóle to dlaczego nikt im nie wytłumaczy żeby sięnie mnożyli. przeciez to jest do zrobienia i nie byłoby co chwile 'bo tam głóduja dzieci bla bla' niech zapobiegaja a nie potem chcą pomagać.
przynajmiej tam by było troche mniej ludzi...
oj... trioche ssie zapedzilam...
...Ale się,rozpisałem...
to dobrze :) wkońcu wiadomości mają coś wnosić do tematu a nie być jednozdaniowe, dobrze wyrazic swoje zdanie nawet w długim poście
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #104 : 2007-11-13, 22:12 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #105 : 2007-11-13, 22:19 »
Cytuj
a co do chinczyków to krótko, nie lubie ich(nie nawidze) o co chodzi z ptakami? zjedli wszyskie nie mysląc o tym ze ptaki tez sa potrzebne?

bylo narzekanie ze ptaki wyzeraja ziarna z upraw - wybili wszystkie,  w kolejnym roku uprawy "mialy byc o wiele obfitsze" z braklu szkodnikow (ptakow) nikt wczesniej nie pomyslal co oprocz ziarna zjadaja ptaki. znaczna wiekszosc upraw zostala zniszczona przez owady i zapanowal glod -  nie tylko polak "madry po szkodzie" - wiedza juz ze bez ptakow g*** bedzie nie zbiory zaczeli z innych krajow sprowadzac zwykle wroble itp.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #106 : 2007-11-13, 22:30 »
ja nawet nie wiem jak mozna wpaśc na pomysł zeby zabić jakis gatunek, bo jakos przeszkadza. co za (no sorry ale) debil podjął taka decyzje? czy to kazy na własna ręke nie ważne, zwyczajna głupowa i nieznajomość przyrody.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #107 : 2007-11-13, 22:42 »
Hmmm....można to odnieść do różnych gatunków - wkleiłem w lisach cytat wypowiedzi jakiegoś myśliwego,że gdzieś w Skandynawii,epidemia świerzba wybiła wszystkie lisy - myśliwi się cieszyli,że będzie dużo zwierzyny drobnej...było - przez,pierwsze dwa,trzy lata - obecnie,zajęcy,kuropatw jest dużo mniej,niż za lisich czasów.
Jeszcze gdzieś w Europie wytłuczono lisy i pojawiła się plaga gryzoni - teraz,przywracają lisy do środowiska...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #108 : 2007-11-13, 22:59 »
teraz,przywracają lisy do środowiska...
i tu ejst właśnie ludzka głupota, najpierw zniszczą potem chcą naprawić. ciekawe jak to robią :hmmm: zawsze mogliby w innym regionie łapac w zywołapki i wypuszczac u siebie lae wątpie, wkońcu to ludzie. tak samo jak z niedziwiedziami, u nas wolą zabić niz wysłać gdzie sna północ :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #109 : 2007-11-13, 23:25 »
Cytuj
i tu ejst właśnie ludzka głupota, najpierw zniszczą potem chcą naprawić. ciekawe jak to robią

Albo kupują z innych krajów,albo rozmnażają w niewoli i wypuszczają na wolność - tak zrobiono w USA z lisem płowym - Vulpes velux.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #110 : 2007-11-13, 23:32 »
trzymają w niewoli? nie wime mozęniesłusznie ale już sobie to wyobrazam. mała betonowa klatka, dostaje mielone mięso potem na wolność bez przygotowania i ma sobie radzić. lub bardziej pozytywne myslenie, mają obrzar pola, lasu tam lisy żyja w spokoju i bez zadnych zagrożeń, potem 'przeszkolone' sa wypuszczane na wolność :)

teraz tylko która wersja :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #110 : 2007-11-13, 23:32 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #111 : 2007-11-13, 23:41 »
Mam,gdzieś,na VHS program o lisach płowych - tam to wyglądało tak,że lisy żyły w zagrodach z domkami - młode po odchowaniu wypuszczano na wolność,a pary rozrodcze,zostawiono.

Znalazłem,coś takiego:
http://wiadomosci.onet.pl/1638623,12,item.html
« Ostatnia zmiana: 2007-11-14, 15:14 autor lis »
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #112 : 2007-11-14, 22:17 »
nie znam angielskiego ale wydaje mi sieze ta sprawa jest podobna jakos tak mi siewydaje
http://farm1.static.flickr.com/149/354023520_4cd4c4def1_o.jpg   ktoś umie to przetłumaczyć? chodziż mniej wiecej
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #113 : 2007-11-14, 22:53 »
Kiedyś o tym czytałam,straszne :(. Zobacz tu: :/  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kevin_Carter http://doza.o2.pl/?s=4097&t=7045
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #114 : 2007-11-15, 13:37 »
Carter był tylko przypadkowym świadkiem sytuacji, którą sfotografował. Trudno jednoznacznie ocenić jego postępowanie :/ Z jednej strony nie zrobił nic, by pomóc dziecku, z drugiej, nie zrobił też niczego przeciwko niej... Był biernym obserwatorem i dokumentalistą, to wszystko... Pomógł umierającym z głodu, robiąc wstrząsającą fotografię. Zaryzykował życie tego dziecka, i tak zagrożone, dla dobra innych... Chyba każdemu z nas trudno byłoby stanowczo stwierdzić, jak postąpilibyśmy w podobnej sytuacji. Odruch serca kazałby spłoszyc sępa, ale... :/ Nie wiem, jak ja bym postąpiła... Zyskał on, dostając Pulitzera (choć nie wiemy, czy o nagrodzie myslał, decydując się zrobić zdjęcie, prawdopodobnie nie), zyskali głodujący ludzie.
Co innego pokazać ludziom istniejącą , okrutną rzeczywistość, bo innego samemu ją kreować i skazywać jedno istnienie dla ratowania innych, o ile w ogóle o to w tym wszystkim chodziło...
 
Zapisane
IBDG Wrocław

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #115 : 2007-11-15, 14:09 »
widziałam ostatnio to zdjęcie. Na początku pomyślałam, co ta dziewczynka myślała. Co JA bym myślała w takiej sytuacji i byłam oburzona tym zachowaniem. Ale potem się rozmyśliłam. Jednak z drugiej strony, on był reporterem. Dokumentującemu zdarzenie nie wolno ingerować gdy lwiątko zagubi matkę lub jest za słabe by iść. Takie już są prawa natury. A człowiek mimo wszystko jest zwierzęciem.
W dodatku ten sęp. Mógł dać zdrowe silne potomstwo. Czym się różny umierające lwiątko od umierającego dziecka? Ani jedno ani drugie nie jest niczemu winne więc czemu je zostawić? Były zbyt słabe by przeżyć - selekcja naturalna.
(i mogą posypać się gromy, ale była jedna jedyna rzecz, którą zrobił Hitler a którą uważam za słuszną. Mianowicie sterylizacja chorych umysłowo i genetycznie. )

p.s I o ile Iras nienawidzi wszystkich ludzi, o tyle ja... jakby to określić... Może tekstem z mojego podpisu

"Mówią - zgorzkniały egoista
Który nie cierpi wszystkich ludzi.
Gorzki egoizm - cecha płocha,
Ale niech będzie. Pod warunkiem:
Nie pisałbym, gdybym nie kochał
Człowieka. Lecz poza gatunkiem."
 
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #116 : 2007-11-15, 21:29 »
od razu zaznaczam z eja tego gościa nie krytykuje 'jak mógł nie pomóc dzieciakowi!' nie wiedziałam co on chciał przekazac, nie przeczytałam tego co wkleiłam bo to angielski, ale to zdjęcie chyab najlepiej pokazało co się w Afryce dzieje, to też pokazuje żeby lepiej dać kase na nauke ludzi co się dzieje gdy i jak temu zapobiegać wtedy zapewne mniej by byłó dzieci głódnych, każdy by otrzymał wiecej jedzenia z tych fundacji czy czegoś tam

czy mi sięwydaje czy sprawa z 'artystą' powoli ucicha?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #117 : 2007-11-20, 21:11 »
Ta cała sprawa jest jakaś pomręcona. Jeszcze się okaże, że 50% tego to nieprawda...
jak bralismy o afryce na geografi to pan mówił ze tam jest głód, aj an to to po co siedalej mnożą? tak samo chiny przeludnienie, jet zakaz, nie wiem dokładnie mozńa mieć chyba jedno dziecko.
Na prorodzinnym, było o tym
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie
-_- Pani mówiła, że to jakas modelka w książce opisywała jaki to ból i że z wioski uciekła.

'Carter wyznał w jednym z wywiadów, że po zrobieniu zdjęcia usiadł pod drzewem i długo płakał.'
Może miał zamiar jej podac jedzenie...

Takie coś jeszcze znalazłam:
http://guillermohabacucvargas.blogspot.com/

Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #117 : 2007-11-20, 21:11 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #118 : 2007-11-20, 21:42 »
Takie coś jeszcze znalazłam:
http://guillermohabacucvargas.blogspot.com/
no to łapki w góre kto tłumaczy xD :P

nie wime czy podanie jedzenia wiele by dało, może przedłużyło cierpienie i śmierć. jakby trafiła na oddział do dobrego szpitala to może by ja uratowali.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #119 : 2007-11-20, 21:55 »
Tylko skąd tam taki wziąść.
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.