Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Sucha karma  (Przeczytany 35961 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #60 : 2008-02-03, 22:49 »
Jeżeli pies nie ma biegunek, itp to nie widzę potrzeby testowania karm. Karmy testuje się, gdy pies nie może jeść różnych karm, które mu nie służą. Po cholerę psu mącić w żołądku jeżeli karma mu służy, a właściciel i tak zmienia bo chce aby piesek miał jeszcze coś "lepszego".
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #61 : 2008-02-04, 17:02 »
No własnie ja też doszłam do wniosku,że to już jest trochę bez sensu..Tak więc chciała bym się na coś zdecydować,ale kompletnie nie wiem na co :P
Kusi mnie tak karma : http://www.krakvet.pl/nutram-oral-hygiene-p-6596.html ale w moim mieście jej nie dostanę,a nie chce zamawiać 3kg po czym mój piesek stwierdzi,że to jest fUU.
:P
Jak myślicie,może napisać do jakiegoś polskiego dystrybutora czy czóś z prośbą o przysłanie próbek?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #62 : 2008-02-04, 17:34 »
Napisz, co to szkodzi, czasem przysyłają :) Jednak najchętniej dołączają próbki w sklepach netowych do zamówienia, jeśli duże, mogą dodać nawet sporo próbek. Ale może kupisz trochę karmy na wagę, niech piesek spróbuje i powie, co o tym sądzi ;) W zwykłym sklepie raczej rzadko można dostać próbki, z tego, co wiem. Jeśli okaże się, że karma pieskowi służy, przelicz, czy nie opłaci się kupić większy worek. Może wyjść taniej, choć nie zawsze. Ja ostatnio kupiłam Purinę Pro Plan i Bento Kronen. Bento jeszcze nie otwierałam, bo mój Toffik bardzo przypiął się do Puriny, która była kupiona z myslą o psiaku mamy... :roll: Skoro mu smakuje i wszystko po niej jest ok, to co mu bede żałować ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #62 : 2008-02-04, 17:34 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #63 : 2008-02-04, 17:41 »
No napiszę,napiszę,ale najpierw muszę znaleźć maila dystrybutora :P
Na wagę(ba,nawet normalnie,'w worku') to u mnie jest tylko royal,purina,eukanuba i kilka innych.Tyle..:/
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #64 : 2008-02-04, 17:48 »
Droga ta karma, do której link dałaś... Psy faktycznie czasem nie chcą jeśc nowej karmy, ale myslę, że jeśli będziesz ją mieszać z dotychczasową, zaczynając od małych dawek, piesek nie powinien protestować :) Jeśli zdecydujesz się na zakup, przejrzyj oferty innych sklepów, czasem można trafić na promocje i kupić dużo taniej lub z jakimś gratisem.
http://www.nutram.com.pl/nutram_promocje_21.html
Zapisane
IBDG Wrocław

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #65 : 2008-02-04, 18:02 »
Fajna ta promocja,ale nie będę kupowała 14kg karmy bo mój pies tego przez ponad rok chyba nie zje :P
A czy dorga...No może tania nie jest,ale tańsza niż royal czy hill's ,a dobra . Z resztą nie wiem czy kupię to czy coś innego tego pokroju..
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #66 : 2008-02-04, 18:27 »
Można kupić z kimś do spółki, tylko trzeba mieć z kim ;) A co do Hillsa, Toffik mial go poprzednio, chętnie jadł, a kupiłam go w netowym zoologu znacznie taniej, niz gdzie indziej. Taki traf, wszystko było z karmą ok, długi termin ważności... Możesz też zajrzeć na Allegro, wprawdzie są tam głównie duże opakowania, ale po 3, 2,5kg też się trafiają. Zawsze jednak najpierw sprawdź komentarze sprzedającego.
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #67 : 2008-02-05, 11:01 »
Nutram jest dobrą i drogą karmą. Wiadomo że jak dobra to nie znaczy że każdy pies będzie dobrze reagował na nią. Jednak przechodzimy na hillsa, bo cena jest praktycznie identyczna, a pies po 1,5 roku musi spróbować coś innego. Z resztą jeszcze nie odpieczętowana karma, bo tamtej zostało około 2kg. Sam psiak jest na diecie i nawet jak je teraz praktycznie samą karmę to widzimy jak jej pomaga, aż dziwne że do tej pory ta karma jej się nie znudziła. Nawet royal jej się nudził.

Ogólnie ja mam dobre zdanie na temat karm kanadyjskich, bo pies jadł ich trochę i nie narzekał.
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #68 : 2008-02-06, 17:53 »
Zamówiłam 3kg tej : http://www.krakvet.pl/nutram-oral-hygiene-p-6596.html ,jak psu zasmakuje to kupimy 7 kg i spokój :].
Poza tym kupiłam jeszcze (pod pretekstem: 'żeby mieć darmową przesyłkę :P) odzywkę all systems,jakieś smakołyki,paszteciki,jakieś frisbee xD Lubię ten sklep,nawet mam aż 3% zniżki! xD  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #68 : 2008-02-06, 17:53 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #69 : 2008-02-07, 14:17 »
No to życzymy smacznego :) Napisz potem, czy piesek zadowolony :)
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #70 : 2008-02-16, 21:51 »
Cytuj
Lubię ten sklep,nawet mam aż 3% zniżki! xD
Nie chwal się :P ja mam 5% zniżki, w tym sklepie zostawiłam około 1000zł ;) ale i tak te 5% przeznaczam na schronisko.

Nutram - dobry wybór, ale jak wiesz zależy to od danego osobnika, czy karma będzie dobrze przyswojona, czy nie. Ja ogólnie jetsem zadowolona z tej karmy, mój pies jest dosyć wybredny, szybko jej się nudzą karmy, ale ta jeszcze się nie znudziła. Sierść jest świetna, robi małe kupki, nie ma żadnych problemów żołądkowych, gazów. Zobaczymy jak teraz zareaguje na hill'sa. Stoi karma w opakowaniu i pies nie może się doczekać kiedy ją otworze, łakomczucha z niej okropna. Pochłania wszelkie ilości jedzenia. :roll: :P
Zapisane

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #71 : 2008-03-13, 12:50 »
Hilsa kupuję i sobie bardzo chwalę.
MYSA Ile wynosi cię worek tej karmy?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #72 : 2008-03-13, 13:18 »
tzn której? hills czy nutram?
Jeżeli chodzi o hillsa, narazie kupiłam tylko 3kg, na próbę i zapłaciłam 64zł.
Nutram, kupowałam w krakvecie, ale jest droższy teraz, bo kosztuje 194zł a na stronie producenta o wiele mniej.

Tak po za tym pies nie znosi hillsa, zasmakował jej raz i teraz nie chce na niego patrzeć, nie chcę zmuszać psa do jedzenia tej karmy, dlatego po tym małym worku kupuję na próbę best choice i bento kronen, jeżeli te karmy też jej nie zasmakują, albo pies ich nie przyswoi to wracamy do nutramu.

Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #73 : 2008-03-13, 13:53 »
a ja z tymi karmami to mam juz dość... :/

jadł royala było dobrze, smakowało ale że za drogo to wynosiło to przeszlismy na boscha jadł bez problemu do czasu.. :| teraz je brita, smakuje mu ale na jak długo? :) nie mam pojecia.. :/
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #74 : 2008-03-13, 16:59 »
Ja też ciagle zmieniam karmy. Teraz kupuję RC dla juniorów dużych ras (a magia waży 5 kg. :lol: ), ale u mnie nie ma dużego wyboru, a jak jest to drożej kosztuje.
Najpierw mieliśmy Nutre Nugets, ale nigdzie nie mogłam jej dostac.
Potem Bento kronen, po której Magia straszne baki puszczała. Po Bricie robiła wielkie kupy i nie smakowało jej.
Teraz je RC, ale sie drapie. Nie wiem czy to od karmy czy jest inna przyczyna. Więc jeszcze trochę ją poobserwuję i najwyżej wtedy zmienię.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #74 : 2008-03-13, 16:59 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #75 : 2008-03-14, 10:30 »
Toffiś je teraz Bento Kronen, bardzo chętnie i bąków nie puszcza ;) Kupki śliczne, podobnie było po Hillsie. Myślę, że psiakowi należy co jakiś czas zmieniać karmę, nawet najlepsze mogą się znudzić :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #76 : 2008-03-14, 16:19 »
Ja też ciagle zmieniam karmy. Teraz kupuję RC dla juniorów dużych ras (a magia waży 5 kg. :lol: ), ale u mnie nie ma dużego wyboru, a jak jest to drożej kosztuje.
Najpierw mieliśmy Nutre Nugets, ale nigdzie nie mogłam jej dostac.
Potem Bento kronen, po której Magia straszne baki puszczała. Po Bricie robiła wielkie kupy i nie smakowało jej.
Teraz je RC, ale sie drapie. Nie wiem czy to od karmy czy jest inna przyczyna. Więc jeszcze trochę ją poobserwuję i najwyżej wtedy zmienię.



Jeśli piesio ma problemy ze skórą spróbuj podać HILSA z jagnięciem.
Jest to karma dla psów z delikatnym przewodem pokarmowym.
Royal jest dobrą karmą tyle że na kurczaku,
a pies może tego mięsa nie tolerować.
Kup w sklepie nie dużą ilość karmy  z jagnięciną i zobacz jak będzie tolerowana.
Na początku ze szczeniakami tak już jest,
że trzeba sprawdzić która najbardziej psu odpowiada.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #77 : 2008-03-14, 18:45 »
Na razie nie będę zmieniać karmy. Kilka dni temu znalazłam u kota pchłę, więc pies tez pewnie miał. Oboje dostali preparaty na pchły, więc jeśli pies nadal będzie sie drapał to wtedy pomyślę o zmianie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #78 : 2008-03-17, 16:19 »
pchła?
no to jasne że trzeba zaobserwować...
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.