Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Nightwish  (Przeczytany 15994 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amarae

  • Gość
Nightwish
« : 2004-11-15, 16:51 »
Co sądzicie o tym zespole? Czy w ogóle go znacie?

Ja osobiście bardzo go lubię ;) Nie wiem, co to za rodzaj muzyki, ale mnie podchodzi pod gotyk :P Moje ulubione utwory to:

• " Dark Chest Of Wonders "
• " Dead Boys Poem "
• " Bless The Child "
• " Come Cover Me "
• " Moondance " ( to jest instrumentalne ;) )
• " End Of All Hope "
• " Tutankhamen "
• " Wish I Had An Angel "
• " Wishmaster "
I moje ukochane, nieśmiertelne " Over The Hills And Far Away " :kocham:

PeeS: Szukałam i takiego tematu nie było...  :wink:
Zapisane

golden

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #1 : 2004-11-15, 16:56 »
Nightwish - dobry zespol, ale niestety zaczal dobitnie grac pod publike :Oo:
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Nightwish
« Odpowiedź #2 : 2004-11-15, 18:01 »
Nightwish? hmmm...nawet lubie pare kawalkow...im.in NEMO, I WISH I HAD A ANGEL...i jeszcze jakis....ale nie pamietam tytulu...
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

Nightwish
« Odpowiedz #2 : 2004-11-15, 18:01 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #3 : 2004-11-15, 19:13 »
Nightwish to rodzaj metalu który określa sie mianem gotyku.

Jak dla mnie zespół wspaniały, ale niestety najnowsza płyta sprzedana(czyt.komercyjna). Nie słysze już tego pięknego wokalu jaki był kiedyś.

Musze powiedzieć że jeden z moich ulubionych zespołów :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Lalaith

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #4 : 2004-11-15, 19:22 »
Już nie lubię ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #5 : 2004-11-15, 19:26 »
co znacyz określenie już nie lubie ??
bo ja tego pojąć nie potrafie :| to że nightwish robi sie komercyjny to nie znaczy ze kiedys nie grał dobrze, jego muzyka nagrana wczesniej nie przestała być piękna!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #6 : 2004-11-15, 20:07 »
hmm nie znam
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Lalaith

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #7 : 2004-11-15, 20:34 »
Cytuj

to że nightwish robi sie komercyjny to nie znaczy ze kiedys nie grał dobrze, jego muzyka nagrana wczesniej nie przestała być piękna!

Hm.. Może i jest w tym trochę racji. Ale dla mnie już jakiś urok tej muzyki prysł. Poprostu
Zapisane

golden

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #8 : 2004-11-15, 20:38 »
Cytuj
to że nightwish robi sie komercyjny to nie znaczy ze kiedys nie grał dobrze

wlasnie - poczatek i wszystkie plyty az do najnowszej byly wrecz BRILLIANT

dlaczego od razu dziecinne? ;) niekoniecznie. Czesto wiele osob dowiaduje sie o dobrym zespole dopiero wtedy, gdy zobacza ich jeden hit akurat w telewizji...

Mnie tez mozna o rozne rzeczy posadzac :lol: innej muzyki slucham, inan bardziej profesjonalnie zajmuje sie z zespolem, a jeszcze inna panuje w szkole na lekcjach muzyki :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nightwish
« Odpowiedz #8 : 2004-11-15, 20:38 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Nightwish
« Odpowiedź #9 : 2004-11-15, 21:19 »
Bardzo lubię :) Najbardziej jednak ukochałam sobie "Wishmastera" i "Oceanborn'a" z ich płyt. Jak dla mnie to takie połączenie bajkowości z niezwykłym głosem Tarji :D Cudo :wink:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #10 : 2004-11-15, 21:57 »
Zgadzam sie cholka. Przy dzwiękach Wishmaster rozpływam się.

Amarae ważne jest to co grają i jak grają. A niestety najczęściej jest tak że jeśli zespół staje sie popularny zaczyna grac pod publikę często gorszą muzykę czyli staje sie komercyjny i gra dla pieniedzy...

~=Lalaith=~ nie dziwie sie ze prysł. Mnie bardzo denerwuje popowienie metalu i komercyjność. Denerwuje mnie moda na new metal(jeśli można to nazwać metalem :[ ) który jest b.komercyjny :| Ale dla mnie czar muzyki nightwish nie pryśnie :) to mleko z miodem :P może mi być tylko nie dobrze gdy będe słyszała w radiu super chiper przeboje :P tak jak jest z metallicą :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Nightwish
« Odpowiedź #11 : 2004-11-16, 14:42 »
Ja mam okazję posłuchać ich 1 (chyba) płytki ,,Angels Fall First". Całkiem, całkiem chyba sięgnę po następne  :wink:  I nie mam pojęcia o tym jak brzmią te ich nowe skomercjalizowane przeboje bo rzadko słucham radia.  ;)
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Nightwish
« Odpowiedź #12 : 2004-11-16, 18:12 »
Co tu dużo mówić - koooocham Nightwish  :kocham: :kocham:  :D

Cytuj

Nightwish to rodzaj metalu który określa sie mianem gotyku

Niekoniecznie  ;)  
Pamiętam (pamiętam? buhaha :P) że kiedyś czytałam wywiad z Tuomasem, w którym mówił, że wcale nie grają gotyku, ale..coś bardziej zbliżonego do symptonic (ale i tak do końca nie określonego..oni po prostu są jedyni w swoim rodzaju i właściwie stworzyli własny gatunek  :P  ;) ).
Tja, ale pamięć już nie ta, a ja nie mogę znaleźć tego wywiadu... :P

Cytuj

 ale niestety zaczal dobitnie grac pod publike

I tu się z tobą nie zgodzę, Goldeńku :P
Nightwish nie jest komercyjny. Nie jest, nie był i nie będzie. Amen  :P
I wcale nie mówię tego jako maniaczka tegoż zespołu  :lol:  ;)
Sami powiedzcie czy np. "Creek Mary's Blood" może być utworem komercyjnym? Albo "Dead Gardens", czy "Ghost Love Score"?? No bez przesady...  :roll:
Ech, kto słyszał, ten zrozumie.  ;)

Pozdrawiam  :wink:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

golden

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #13 : 2004-11-16, 21:12 »
Crystal, nie mówiłem, ze wszystkie ich kawalki sa komercyjne :P Nic z tych rzeczy... Chodziło mi o to, że hitem stało sie "Nemo", a zaraz potem zaczeli wypuszczac nastepne kawalki jako single, ktore tez wdarly sie na listy przebojow i czesc moich znajomych powariowala nagle na ich punkcie (kiedy to wczesniej mowili "nie moja muza" ;) ). Mam nadzieje ze skoncza z ta szybko rosnaca popularnoscia, bo to im tylko zaszkodzi...
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Nightwish
« Odpowiedź #14 : 2004-11-17, 15:26 »
No dobrze, dobrze...może i nie powiedziałeś dokładnie tego, ale ja to tak odebrałam :P
Cytuj

Chodziło mi o to, że hitem stało sie "Nemo", a zaraz potem zaczeli wypuszczac nastepne kawalki jako single, ktore tez wdarly sie na listy przebojow i czesc moich znajomych powariowala nagle na ich punkcie (kiedy to wczesniej mowili "nie moja muza"

Nemo stało się hitem, bo jest lekkie i proste, a przy tym piękne ;-) Wspaniały materiał na pierwszy singiel.
A te następne kawałki to które? Przecież wypuścili jeszcze tylko "Wish I Had an Angel" :P (Wybacz, że się czepiam ;-) )
A co do znajomych, to mam nadzieję, że szybko im przejdzie  :roll:  Nightwish nie potrzebuje takich chwilowych 'fanów'  ;)  
No chyba, że naprawdę pokochają twórczość Nightwish'a...jeśli tak to wspaniale  ;)

Cytuj

Mam nadzieje ze skoncza z ta szybko rosnaca popularnoscia, bo to im tylko zaszkodzi...

Co racja, to racja  ;)
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

Forum Zwierzaki

Nightwish
« Odpowiedz #14 : 2004-11-17, 15:26 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #15 : 2004-11-18, 16:27 »
Crystal Nemo został wydany jao delikatny,lekki i prosty właśnie dla komercji, aby wpadł do ucha większości...Nie mówie ze nowa płyta jest zła, ale komercyjna jest...gdyby nie była, nie znalazłoby się mnóstwo nowych "fanów" Nightwisha, którzy zapwene poprzestaną na jednej płycie, bądz nie będą wgłębiać się w zespół.

Grają owszem, własną muzykę. Lecz większość podpoasowuje to do gotyku.

Też ich kocham... :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Flaś

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #16 : 2004-11-18, 17:36 »
Kurde, a ja nie znam :( Musze załatwić sobie płytkęi przesłuchać ;)
Zapisane

golden

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #17 : 2004-11-18, 19:44 »
FlashQ, polece Ci jedna rzecz: zacznij sluchac od najstarszego albumu, a potem po kolei przechodz do nowszych ;)

Cytuj
(Wybacz, że się czepiam ;) )

wybaczam :P

Cytuj
A te następne kawałki to które? Przecież wypuścili jeszcze tylko "Wish I Had an Angel"
jakies 2 miesiace temu widzialem gdzies w tv pare puszczonych chronologicznie teledyskow Nightwish. Pomiedzy "Nemo" a "Wish I Had An Angel" byl jeszcze jeden kawalek z koncertowa wersja teledysku (ale nie grany na zywo)... Potem widzialem go na jakiejs rockowej liscie. teraz Ty wybacz, tytułu nie pamiętam... Moze to bylo cos sprzed najnowszej plyty, a tylko ja glupio zrozumialem, ze teledyski puszczano chronologicznie :roll: nie wiem...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #18 : 2004-11-18, 22:07 »
zgadzam się z Goldenem ;) njlepiej załatw sobie pierwszą płytke :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Nightwish
« Odpowiedź #19 : 2004-11-19, 13:03 »
Cytuj

wybaczam

Dzięki wielkie :P
Cytuj

Pomiedzy "Nemo" a "Wish I Had An Angel" byl jeszcze jeden kawalek z koncertowa wersja teledysku (ale nie grany na zywo)... Potem widzialem go na jakiejs rockowej liscie.

No nie, a czemu ja tego nie widziałam? Ejj, to straszne.. :cry:  :P
Cytuj

teraz Ty wybacz, tytułu nie pamiętam

Wybaczam, wybaczam :P

Cytuj

zgadzam się z Goldenem  njlepiej załatw sobie pierwszą płytke

Popieram  :wink:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Nightwish
« Odpowiedź #20 : 2004-11-19, 18:26 »
Jak tak czytam Wasze wypowiedzi, to jesli chodzi o mnie, nie uważam żeby Nightwish aż tak bardzo podupadł i stał się komercyjny. Uważam, że każdy zespół ma prawo w jakiś sposób się 'rozwijać' i poszerzać swoje muzyczne umiejętnośc ;) W sumie to Nightwish ma w swoim dorobku 5 płyt (nie licząc koncertówek) i każda z nich jest inna. Na "Angel fall first" było to takie hmm... tchnienie świeżości (? - bynajmniej jak dla mnie :P). "Oceanborn" dla mnie cudo - bajka po prostu, no magiczny świat taki :P. "Wishmaster" - wsłuchując się w teksty dużo romantycznych tresci tam zawartych jest :). "Century child" - melancholia. Jesli zaś chodzi o "Once" to nie można jednoznacznie określić jaka ta płyta jest - mozna powiedzieć, że 'wymieszana' ;) . No bo czyż takie chociażby "Dark chest of wonders" - nie podchodzi pod skrzydła "Oceanborn'a " albo np. "Ghost love score" - pod "Wishmaster'a"?

Fakt, faktem jest wiele zespołów, które wydają bardziej komercyjne piosenki aby zdobyć więcej fanów. Mam nadzieję, że to nie wyjdzie Nightwish'owi na ... no złe :P

Konkludując ( :lol: ) mam nadzieję, że Nightwish 'wjedzie' spowrotem na dawne 'tory' ;)

Niech moc będzie z Wami :P Pozdrawiam :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nightwish
« Odpowiedz #20 : 2004-11-19, 18:26 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Nightwish
« Odpowiedź #21 : 2004-12-07, 15:23 »
Mam dwa piraty, ale tak to raczej nie lubię zespołów z damskim wokalem... W sumie to przejdzie w tłoku... ;-)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #22 : 2004-12-07, 18:01 »
a ja kocham zespoły z damskimi wokalami!!!! :) bardzo lubie polske takie jak Artrosis lub Moonlight :)

cholka- rozwijać-tak jak najbardziej :) ale nie przez komercje bo wtedy zazwyczaj sie cofa w rozwoju :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Etherine

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #23 : 2004-12-25, 12:35 »
Jeśli chodzi o Nightwish mam ich płytę "Once". Poza tym mam na komputerze ich album "Angels Fall First" i kilka piosenek z "Century Child" i "Oceanborn". Wg. mnie to bardzo fajny zespół. Podoba mi się ich muzyka, głos Tarjii.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Nightwish
« Odpowiedź #24 : 2004-12-26, 16:56 »
Dziś posłuchałam trochę Nightwisha... Może się do niego przdekonam. Ale to jak dla mnie nie jest muzyka na co dzień, od humoru, raz na jakiś czas. Nie czuję jej, wycie tej kobiety mnie trochę wkurza i kojarzy mi się z jakimiś... ee... nie wiem z czym. Jakieś dziwne... :P :]
Zapisane

Flaś

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #25 : 2004-12-27, 01:15 »
Kto mi nagra i wyśle puytkę Nightwish'a? :prosze: Bo w moim oto czeniu nikt nie ma ... ( sami hh-, techno- i pop- maniacy :? :( )
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Nightwish
« Odpowiedź #26 : 2004-12-27, 10:27 »
ja mam ich pierwszą płytkę, ale na kompie  :P  jak ktoś mnie nauczy przesyłać mp3 to Ci prześle  :)
Zapisane

leszcz

  • Gość
Nightwish
« Odpowiedź #27 : 2004-12-27, 11:58 »
super są te piosenki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nightwish
« Odpowiedz #27 : 2004-12-27, 11:58 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Nightwish
« Odpowiedź #28 : 2004-12-27, 14:36 »
FlashQ, ściągnij z tej strony ---> www.audiofind.ru :wink:  ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Nightwish
« Odpowiedź #29 : 2004-12-27, 15:28 »
flasq ściągnij sobie dc++ i ściagniesz odemnie :) bo ja niewiem jak sie wysyła mp3 :P

Gunia-->oczywiście że cię wkurza jeśli dla Ciebie lepsze jest wycie ludzi z LB lub LP :|  dla mnie Nightwish to balsam na duszę...bo to coś pięknego...stworzonego dokładnie i prawie perfekcyjnie...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.