Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878641 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1080 : 2007-08-20, 17:53 »
to była taka przenośnia, ale jak bogaci to najczęściej już starsi, ale nie zawsze, starzy czy młodzi i tak powinno ich nie być szkoda ze nie można podawaś stron innych for bo bym sobie o nich poczytała, no ale co zrobić regulamin to regulamin
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1081 : 2007-08-20, 18:11 »
ups, własnie zauważyłam ze wkleilam na lisach cos co bardziej by tu pasowało :oops:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1082 : 2007-08-24, 16:18 »
a co sądzicie o polowaniu w afryce, nie na słonie czy drapieżniki, na kopytne których w poże wilgotnej ejst bardzo, bardzo dużo??

czy lepiej żeby tam polowali (najlepiej zeby wogóle nie było myśliwych)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1082 : 2007-08-24, 16:18 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1083 : 2007-08-28, 22:13 »
Rozgorzała,na nowo dyskusja,o myśliwych.
Cytaty:
Cytuj
psy myśliwskie są to psy jak nazwa wskazuje przeznaczone do polowania. Przez wieki były tak kojarzone, żeby wyodrębnić ich cechy przydatne do polowania i czy się to komuś podoba czy nie. Krytykujecie zagrody, nie widząc tego jak to wygląda. W internecie można wyczytać różne rzeczy, często nie zgodne z rzeczywistością, wiec nie może on być wiarygodnym źródłem do wyrobienia sobie opinii o zagrodzie. Powiedzcie, więc jak mamy nasze psy szkolić do polowań? Mam się przebrać za dzika? A może mu plansze pokazać? to jakaś kpina.
i
Cytuj
Ponadto jest to szkolenie do celu takiego jakim jest POLOWANIE - które jest dozwolone i nie polega na znencaniu się nad zwierzętemi.Lis napisał: "Moja,jest taka,że myślistwo,jest zupełnie nie potrzebne i żadna myśliwska ideologia i wiara w to,że mysliwi dbaja,o przyrodę - mnie,nie przekona,że jest inaczej.....ale,to juz chyba rozmowa,na inny temat."Myślisz że myślistwo nie jest potrzebne, pewnie Cie (jak napisałeś) nie przekonam, że jest; ale gdyby nie to wielu gatunków zwierząt już by nie było na danych terenach; gdyby nie odpowiednia gospodarka łowiecka która utrzymuje stan zwierzyny na pewnym poziomie, powstały by ogromne straty w gospodarce rolnej i leśnej.
Co,o tym,myślicie?
Czy,rzeczywiście - świat by się zawalił,bez myśliwych?.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1084 : 2007-08-28, 22:25 »
no cóż moim zdaniem (teraz was zaszokuje)myśliwi są w pewnym stopniu potrzebni ale tacy jakim był mój dziadek (znałam go tylko z opowieści mamy) on chodował ptaki, bażanty czy jakoś tak, potem je wypuszcza ale nie tak jak teraz że przed polowaniem. pewna redukcja zwierząt jest potrzebna bo ludzie zagarneli sobie ziemie i dla zwierząt nie starcza, zniszczyliśmy im środowisko dlatego nie może być ich dużo. dlatego uważam ze myśliwi są potrzebni ale nie polujacy dla sportu i nie ma im to sprawieć frajdy :/ tylko tacy jak np. odpowiedzialni leśnicy, którzy odstrzelą chorą zwierzynę, nie tę najwiekszą żeby mieć trofeum, i dokarmiaja w zimie i nie po to żeby na nią potem polować.

ale sie rozpisałam :roll:

czyli w skrócie, mówiąc, jest potrzebny odstrzał zwierzyny chorej, lub gdy naprawde jest jej za dużo, ale tym musieliby zająć sie dobrzy i mądrzy ludzie którzy nie poluja dla przyjemności tylko dla dobra środowiska i zwierząt


Lis widze że siętam zalogowałeś, i jak zbanowali cię?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1085 : 2007-08-28, 22:38 »
Jeżeli,już - jeżeli,to powinny byc to służby państwowe,a nie ludzie,którym to sprawia przyjemnośc i robią to,dla sportu....
Ale,jak mówię,do tego " jeżeli ",tez nie jestem przekonany...
Cytuj
Lis widze że siętam zalogowałeś, i jak zbanowali cię?
To nie są cytaty,z forum myśliwskiego...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1086 : 2007-08-28, 22:43 »
aha nie z myśliwskiego, było o norowaniu to myślałam ze z myśliwskiego.

no tak słuzby państwowe, zaoszczędziliby na kasie dla kółek łowieckich bo oni chyba coś dostają nie?(niestety)

do zabijania zwierząt też nie jeste przekonana ale lepiej zabić 2 słabe osobniki niż żeby całe stado głodowało, tylko te słabe a nie z najwiekszym porożem, i tak duzo zwierząt ginie na drodze. ah jakby było miejsce to zwierzki mogły by dobie żyć a tak, wszędzie człowiek się zapuścił :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1087 : 2007-08-28, 23:01 »
 ;p  lis  okrutniku dązący do znąęcania się nad psami ras myśliwskich

Cytuj
Dziki w zagrodzie nie są ani męczone ani katowane.
Dla mnie męczy zwierzęta ten kto nie pozwala na tropienie czy osaczanie zwierzyny psom stworzonym i od lat selekcjonowanym do tego celu.
Ktoś kto kupuje sobie wyżła, psa ras gończych czy jakiegokolwiek innego psa ras myśliwskich musi się liczyć z przeznaczeniem tych psów i zapewnić mu zajęcia które go pociągają np. ćwiczenia w zagrodzie.

Jeśli chodzi więc o znęcanie się nad zwierzętami to znęca się ten kto nie pozwala np. beagle`owi sprawdzić się jako dzikarz a z posokowca robi kanapowca. I w ten sposób niszczy wieloletnią pracę włożoną w trud wyodrębnienia ras myśliwskich o typowych cechach.

 :lol: :lol: :lol:

Ja nie mam siły na takie dyskusje, oj nie , ale jak przeczytałam to co jest w cytacie, to prawie posikałąm się ze śmiechy, i splułam se monitor  :lol:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1088 : 2007-08-28, 23:21 »
Właśnie,miałem to,tu wkleic.... :lol:
Hi,hi - jestem okrutnikiem,a w drugim temacie,dowiedziałem się,że jestem głupi..... ;p
Ten wet/myśliwy.mnie wkurza..... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1088 : 2007-08-28, 23:21 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1089 : 2007-08-28, 23:24 »
tak bo pies który nie poluje meczy sięi to jest znęcanie się. ale oni sa durni, nie wiem czy płąkać czy śmiac się.

to terrorysta który nie zabija masowo ludzi męczy się, zamykanie go w celi to jest znęcanie się nad nim :lol: uwolnijmy wszystkich terrorystów i przestepców którzy męczą się w więzieniu :lol22:

Lis ja nie wime jak ktoś kto ma pomagać zwierzętą może je zabijać, ciekawe jakby przynieść do lecznicy lisy żeby im dał zastrzyk, co by zrobił
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1090 : 2007-08-28, 23:45 »
Pewnie by zrobił, za odpowiedznią opłatą...
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1091 : 2007-08-28, 23:45 »
Uśpił by....ale,myślę,że to od konkretnego weta,zależy.
W Niemczech,jak przyniesiono do weta malutkiego liska,to wet powiedział,że: " wystarczyło rzucic o ściane i nie było by,kłopotu... :roll:
Cytuj
jak jesteś przeciw to po co się wypowiadasz? Tyle nerwy ludzie sobie niepotrzebnie szargają. Trochę tolerancji i mniej ignorancji.
Dzisiaj pierwszy raz byłam z psem w zagrodzie? Wiesz jak dzik reaguje na psa? Widziałeś? Mianowicie: dzik go olewa, ewentualnie mu ucieka, a jeśli dzik jest odważniejszy to sam atakuje i prędzej pies ucierpi niż dzik.
       
To już,wypowiadac sie,nie można... :roll:
Zadziwiające jest to,ilu miłośników,tego sportu,jest na forum,na którym wszyscy deklarują,że kochają zwierzęta....

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1092 : 2007-08-28, 23:48 »
Naposac trzeba ze dla swojego zdrowia psychiczbnego potrzebujez czasem ludzi pownerwiać, i jak tego nie zrobisz to będzie znęcanie sięnad sobą... :roll:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1093 : 2007-08-28, 23:59 »
Aż tak bardzo,się nie przejmuję - nie znam tych ludzi,za dobrze,więc ich nieprzyjemności,nie bola mnie,tak bardzo,jak by powinny.
Tylko,ten wet,mnie naprawdę wkurza,bo ja nie rozumiem,jak można leczyc i ratowac jedne zwierzaki - a zabijac inne?...

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1094 : 2007-08-29, 00:11 »
na forum jst o wiele więcej ludzi, a akurat w tamtym dziale siedzą Ci specyficzni miłosnicy. I stąd moze byc takie wrazenie, bo tamten dział to taki akurat dla niech...ehhh
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1094 : 2007-08-29, 00:11 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1095 : 2007-08-29, 00:25 »
Hmmm.....w sumie,to Masz rację :) - w innych działach,jest wielu ( większośc ) ludzi,którzy nie tolerują tych praktyk.
Problem,jest taki,że oni w większości do tego działu nie zaglądają,dlatego sympatycy,tego " sportu ",traktują go,jak swoją własnośc i bluźnią na każdego,kto ma inne zdanie i poglądy,niż oni.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1096 : 2007-08-29, 00:32 »
Też tak myślę - a,po za tym,myśliwy zawsze będzie krył i tłumaczył kolegę.
On pisze,że inni myśliwi uznali to,za prowokacje i byli przeciwko takim metodą - ale nie wszyscy....
Nawet,jeżeli nie dochodzi,do takich skrajnych przypadków,jak ten,to i tak cwiczy sie na lisach - a z wypowiedzi innych myśliwych wynika,że tam gdzie myśliwy ma własną,prywatną sztuczną norę - nie obowiązują żadne prawa i nie ma żadnego nadzoru weterynaryjnego.....

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1097 : 2007-08-29, 01:23 »
prawa obowiązują, tylko to są martwe przepisy, których nikt nie egzekwuje niestey, a w dodatku kary są tragicznie małe przewidzine za np znęcanie się  nad zwierzętami  ;(
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1098 : 2007-08-29, 01:32 »
No tak - " czyn o niskiej szkodliwości społecznej "....:cry:
A,w przypadku lisa,to chyba,nawet tego nie ma - bo to szkodnik....

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1099 : 2007-08-29, 11:03 »
Podnoszę,żeby wpis był widoczny.
Cytuj
Każdy ma prawo do swoich przekonań. Nie tolerujesz polowań ok. twoja sprawa. Nikt ci tego nie zabroni, ale i ty nie zabraniaj nam swobodnie rozmawiać o naszych przekonaniach. I tyle. forum jest miejscem do swobodnej wymiany zdań, ten dział odnosi sie prób pracy, prób dzikarzy i my mamy prawo do normalnego rozmawiania o tym. nie podoba ci sie to to załóż osobny temat o sensie polowań i tam wygłaszaj swoje myśli. to tak jakbym ja sie wtrąciła ni z tego ni z owego do tematu o psach zaprzęgowych i usilnie przeszkadzała innym twierdząc, że to jest znęcanie się nad psami. ( Oczywiście tak nie twierdze) żyj i daj innym rozmawiać o tym, co jest dla nich znaczące
Juz sam nie wiem,czy ja im zabraniam " swobodnie rozmawiac o ich przekonaniach " i co maja psy zaprzęgowe,do polowań?....:mysli:
Psy zaprzęgowe,nie służą,do męczenia innych zwierząt,a psy myśliwskie - tak.

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1100 : 2007-08-29, 11:39 »
Chodzi o to że przeszkadzasz im rozmawiać :roll:, ale jakby byli choć trochę inteligentni to by igmnorowali Twoje posty  :lol: .... (ups, mam nadzieje ze tu nie zaglądnie zaden przypadkiem :x )
i dalej by se gadali.

A co do psów, to kazdy pies ma instynkt łowiecki, jedne większy inne mniejszy, ale to w zabawie szczeniaków widać, czy pogoni za aportem. Przez mój dom przewinęło sięnaprawde wiele psów, róznej maści, wielkości itd. Rodzice moi mieli setera angielskiego, dziadkowie mieli wyżła z odzysku. I zaden z nich nie był nieszczęsliwy nie polując. A Red dzadków był szklolony do polowan (przez wczesniejszego właściciela ). Pies nie musi polować aby byc szczęsliwym, wszystkie jego potrzeby mozna zrealizować bez krzywdzenia innych zwierząt.
A zasadzie ze rasa powinna robić to do czego jest stworzona, bo inaczej będzie to znącanie się nad psami, to yorki powinny polować na szczury, bulle brac udział w walkach psów... tylko co wtedy z biednymi kundlami robić??? przecierz one nie wiadomo do czego powołane :lol:
A co do psów zaprzegowych to podała troche przykład na wyrost, bo w trakcie ciągnięcia sań zadne zwierze nie cierpi, no chyba żeby sanie potrąciły jakieś stworzenie :roll:, ale to raczej mało prawdopodobne.

uff akle sięnakręciałm :oops:

no i oczywiście mod wziął i pociął temat i zrobił nowy wątek tam.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1100 : 2007-08-29, 11:39 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1101 : 2007-08-29, 12:39 »
Cytuj
Chodzi o to że przeszkadzasz im rozmawiać Rolling Eyes, ale jakby byli choć trochę inteligentni to by igmnorowali Twoje postyi dalej by se gadali.
Tak,ale po co mają dyskutowac ze sobą,sami przeciwnicy - my swojego zdania nie zmienimy i sami " prochu nie wymyślimy ",a bez dialogu z drugą stroną,nie poznamy ich motywacji i poglądów.
Co do psów,to myślę,że tu chodzi bardziej o właścicieli,niż o psy - to oni czują się ważniejsi,gdy ich pies zdobędzie nagrodę na konkursie myśliwskim - i to oni czuja dumę,gdy pies wykaże się,na polowaniu.
Same psy,są tu tylko pretekstem,dla ich wymówki,że polowanie jest " cacy ".

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1102 : 2007-08-29, 13:22 »
niektórzy wierzą ze tak trzeba z psem myśliwskim niestety.

a tak na marginesie, po chwili zastanowienia moznaby stwierdzić ze moja Mika ma dość silny instynkt łowiecko trropiący ( i sie nad nie znęcam nie szkoląc jej w tym kierunku:
1. od szczeniaka hamowałam jej zapędy na ptaki
2. uwoielbia " tropić" piłki albo kamyki. Ulubiona zabawa w parku to taka ze ja odwracam jej uwagę zeby nie widziała gdzie rzucam piłkę, pużniej karze jej szukać. I widać ze ona ma straszną frajdę węsząc za piłką po całej łace. W domu jak kot gdzies sie schowa , wystarczy jej powiedziec "gdzie jest  Gremlin?",  to lata po mieszkaniu i zawsze go wskaze. Robi to bez uczenia. Ale nigdy by mi na myśl nie przyszło zeby ją na żywe stworzenia napuszczac (no oprócz naszego kooota)
3. Wystawia muchy w pokoju, potrafi 15 min stac bez ruchu z nosem przy musze.

czyli powyzej widac ze mozna spedzac czas z psem ze instynktem myślliwskim bez znecania sie nad innymi zwierzakami
(ps. kiedys mnie w parku facet zaczepił , widząc jak tropi piłke, za ile psa odsprzedam ...)

Ja wiem ze dla większości to taka wymówka, albo spełnianie własnych ambicji przy pomocy psa . Podnoszenie własnej samooceny.
Ale dla mnie to bzdura, ale nie chce za bardzo tam siewypowiadac, bo mnie w takich wypadkach za łatwo wyprowadzić z równowagi.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1103 : 2007-08-29, 14:22 »
Cytuj
Ale nigdy by mi na myśl nie przyszło zeby ją na żywe stworzenia napuszczac (no oprócz naszego kooota)
Prawie,spadłem z krzesła...ze śmiechu. :D :lol: :P
A,wracając do psów myśliwskich,ich spełnienia,szczęśliwości i dręczenia innych zwierząt...
OSTRZEGAM! - FILMIK JEST BRUTALNY I NIE POLECAM GO MłODSZYM OSOBOM!
http://www.youtube.com/watch?v=zQ9-7iJ4kCY&mode=related&search=
Czy te psy są szczęśliwe,spełnione? - czy sposób ich trzymania,traktowania i szkolenia od małego,wpajając im nienawiśc do innych zwierząt i wyciąganiu na wierzch pierwotnych instynktów,jest dla tych psów,oznaką szczęśliwości?....
I tu jest kolejny przykład na to,ze psy,mimo że posiadają instynkt łowiecki - nie są agresywnie nastawione,do innych zwierząt,jeżeli im się tego nie wpoi.
A,w ogóle,to jakim trzeba byc człowiekiem,żeby robic cos takiego,jak na tym filmie i czerpac z tego przyjemnośc i satysfakcję?.....

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1104 : 2007-08-29, 15:47 »
AAAa, dostane zawału ... ;( idem z psami na pole , nie mam sił do dogo
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1105 : 2007-08-29, 16:04 »
dla mnie myśliwi to, oh nie umiem tego napisać słowami bo jeste tak wściekła a nie mam w zwyczaju przeklinać. jakbym takiego spotkała to naprawde nie ręcze za siebie, teraz jeste wściekła ale wole takiego nie spotkac bo nie wiem czy siępowstrzymama, najprawdopodobniej rzuce się na niego i coś palantawi(miałąm coś innego napisać lae sie powstrzymałam) zrobie

ide zjeść czekolade bo musze odreagować że tacy debile żyja na świecie i to jest legalne i zgadne z prawem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1106 : 2007-08-29, 16:06 »
Lis prosze nie dobijaj mnie i nie pisz że to szkodnik.

Ludzie to najwieksze i najgorsze szkodniki przepraszam musiałam odreagować :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1107 : 2007-08-29, 16:49 »
Cytuj
Napisał,ze takie wypowiedzi,jak moje - powinny byc surowo zakazane.....
surowo zakazane powinno być zabijanie zwierząt dla rozrywki.

Cytuj
A,w przypadku lisa,to chyba,nawet tego nie ma - bo to szkodnik....
w tym przypadku większym szkodnikiem jest człowiek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1107 : 2007-08-29, 16:49 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1108 : 2007-08-29, 19:13 »
Cytuj
nie mam sił do dogo
Ja też - ciągle wałkują o mięsie i rzeźni....co to ma,ze sobą wspólnego?.....
Jedzenia mięsa,nie można się oduczyc - ot,tak - a z myślistwa,można zrezygnowac,bo od tego nie zależy nasza egzystencja - dzięki Bogu.
Nie mam sił,ale będę próbował dalej.;)
Może,jeszcze inni dołączą się do dyskusji?.
EDIT:
Ale mnie,na Dogo objechali - okazało sie,że jestem dręczycielem zwierząt i w ogóle nie pozwalam spokojnym ludziom rozwijac ich pasji...
Pisza,że polowanie jest bardziej etyczne,niż praca w rzeźni - znowu to porównanie - bo,na polowaniu,zwierze ma szanse uciec - wolne żarty...
A co do filmiku,to uznali,że skoro na filmie nie widac myśliwego - to,to nie jest polowanie....... :roll: :oops: :shock:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1109 : 2007-08-29, 22:34 »
nie pozwalam spokojnym ludziom rozwijac ich pasji...
no fajna pasje, niech se znajdą hobby np. zbieranie znaczków

Pisza,że polowanie jest bardziej etyczne,niż praca w rzeźni - znowu to porównanie - bo,na polowaniu,zwierze ma szanse uciec
tylko że polowanie jest kompletnie niepotrzebne a w rzeźni są okropne warunki ale tam zabija się zwierzęta by zaspokoić potrzeby ludzi, to na jedzenie a nie dla rozrywki(co do rzeźni to mogliby częściej je sprawdzać i kary stosować)

a ciekawe co jak nie polowanie, widać ręke myśliwego
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.129 sekund z 32 zapytaniami.