Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!  (Przeczytany 2578 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ritka

  • Gość
znalazłam pisklaka. wszystko z nim dobrze, je i ma duży apetyt. Wiemy tylko że to jest ptak z serii "małych śpiewających". Nie ma jeszcze wszystkich kolorowych piórek, tylko ogonek jest pomarańczowy, a skrzydełka czarne.
jeden wet stwierdził ze to sikorka, drugi że to jerzyk, ale dziób nie pasuje do zadnego. Najbardziej pasuje do ptaka o nazwie "Kopciuszek"... hmmm..


no i jest jeden problem. tzn. nie wiem czy problem, bo nie znam sie na ptakach, ale czy ptaki najpierw latają czy chodzą? Mój Nie jest w stajnie chodzić. Opiera si ena skrzedłkach i tak sie posuwa, ale wdać że sparawia mu to trudność. Wogóle nie korszysta z nóg. Czy on będzie chodził czy zabrać go jeszcze raz do weterynarza?

Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #1 : 2005-05-30, 15:05 »
                                                                    Witam!!!
Nie powinnaś brać ptaka z wolnosci!!!
Przyślij mi zdięcie może rozpoznam co to za ptak, a najlepiej umieść zdięcie na forum!!!
 
POZDROWIENIA od:
                              ESIO
                                        i
                                            Kanarków:
                                                               Ciekaeskiego i Wojowniczki!!!
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #2 : 2005-05-30, 16:17 »
1) nie było rodziców
2) dookoła było pełno kotów i psów
3) ptak nie jest w stajnie sam jeść ani sie poruszać

nie jestem głupia i wiem jak sie obchodzic z ptakami a tymbardziej ze nie można ich zabierać z ich naturalnego środowiska.

byłam już u weta. najprawdopodobniej sikorka, ale nie wiadomo do końca. Ma b. zaropiałe jedno oczko - dostaje antybiotyk. Problemy z chodzeniem mogą być normalne w tym wieku. Poczekamy zobaczymy.

zdjęcie wkleje wieczorem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedz #2 : 2005-05-30, 16:17 »

ESIO

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #3 : 2005-05-31, 12:51 »
                                                                   Witam!!!
Teraz już rozumiem dlaczegom wziełaś ptaka!
Lubisz zwierzęta!!!
Tego, że jesteś głupia NIE pisałem!!!
Nie znam Ciebie i nie miał bym podstaw obrazać Cie na forum!!!
Dzięki zdięciu będziesz miała większeszanse, że ktoś Ci pomoże!!!

Pozdrowienia od: ESIO
                                  i
                                    kanarków:
                                                   Wojowniczki i Ciekawskiego!!!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #4 : 2005-05-31, 13:34 »
Myslę, że masz rację, to kopciuszek. U mnie na działce jest ich trochę. Samiec jest ciemniejszy, prawie granatowy, samiczka jakby odcień w brąz - charakterystyczny pomarańczowy pasek piór pod ogonem i spód ogonka. Nie wiem, gdzie go znalazłaś... lubia miejsca skaliste, w górach... dlatego na nizinachze specjalnym upodobaniem wyszukują na miejsca zamieszkania tereny, gdzie są jakieś kamienie np skalniaki,  albo kupki kamieni polnych, czy pozostałych po budowie. Gniazdka potrafią, robić  w dość ciekawych miejscach np.w budynku gospodarczym na jakiejś wyższej desce.
Pamiętaj aby dawać mu picie - najlepiej strzykawką. Jak zrobisz najazd ręką z góry, to może nawet otworzy dziubek do jedzenia, bo pomyśli, że to matka przyleciała...
Pozdrowienia
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #5 : 2005-05-31, 21:37 »
przez 24 h było wszystko dobrze. A teraz już wiadomo czemyu matka go wyrzuciła z gniazda. Ma jakąś bakterie. Ma zaropiałe oczy, mam wrażenie że brzuszek mu spuchł. Nie chce jeść. Już od 4 godzin. Od wczoraj podaje mu antybiotyk, ale żadnych efektów. Prosze, trzymajcie kciuki za niego!!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #6 : 2005-05-31, 22:47 »
Sorki... w taki sam sposób ratowałam kilka lat temu pisklaka kopciuszka.... i z podobnym rezultatem... też prów\bowałam antybiotyk.... sor :(ki, może Tobie pójdzie lepiej....  :(





Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #7 : 2005-06-01, 09:56 »
było tak dobrze, jadł, zaczął chodzić. W ciągu 3 godzin wszystko się pogorszyło. Przestał jeść, oczka mu zaropiały. To jest bez sensu. Zrobiłam wszystko dobrze, a i tak sie nie udało...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #8 : 2005-06-01, 12:36 »
jak to sie nie udało? zyje?? :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedz #8 : 2005-06-01, 12:36 »

Ritka

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #9 : 2005-06-01, 14:25 »
nie :(((
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #10 : 2005-06-01, 18:10 »
No, właśnie . Identycznie było z tym, którego ja ratowałam... i też te oczka takie...
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #11 : 2005-06-02, 17:07 »
jest jedna sprawa której nikt tu nie poruszył.... często gęsto młode pisklaki wylatują za wcześnie z gniazda... i wtedy siedzą gdzieś na krzaku i nawołują swoich rodziców którzy je karmią przynasząc im coś. u mnie na placu tak było. małe sikorki za wcześnie opuściły gniazdo i cała podwurkowa ekipa je w szmacianych rękawicach szukała i zbierał. potem je wsadziliśmy spowrotem pod czujnym okiem ich rodziców.. i wszystko sie dobrze skończyło..... acha i z tego co wiem to młode ptaki mają sterylne jelita i potrzebują flory bakreryjnej by muc trawic pokarm.. otrzymuja ją razem ze śliną swoich rodziców gdzy dostają pokarm....
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #12 : 2005-06-02, 17:41 »
No, właśnie.... nie chciałam o tym pisać, bo ptak był już zabrany i odmieniony zapachem...Kiedyś wrzucałam kawkę na swój dach - tam koty nie dotrą, a groźniejsze ptaszyska mogły być wygonione przez kawkowych-rodziców. I spokojnie ją karmiły przez dzień, a potem zabrały na drzewo i dalej...dalej...
Ale nieraz są faktycznie odrzucane przez rodziców...a prócz tego te małe ptaszki maja mniejszą szansę
, bo właśnie takie kopciuszki, zyją w parkach tylko, a nie w stadach jak wróble....więc dwa dorosłe małe ptaszki mają małą szansę odgonienia np. sroki, która będzie chciała zjeśc maleństwo pozbawione gniazda...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomóżcie mi rozpoznać ptaka. i wogóle pomóżcie!!
« Odpowiedź #13 : 2005-06-03, 17:36 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 19:05 autor mysa »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 26 zapytaniami.