Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???  (Przeczytany 1313 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pietia30

  • Gość
Witam wszystkich :wink:
Mam 3 miesięcznego szczeniaczka i normalnie dostaje białej gorączki biegając za nią i sprzątając po niej
W swoim pomieszczeniu gdzie przebywa w gdy musi zostać sama ma porozkładane gazety i swoją qwetę i nie ma problemu (u siebie nie narobi :lol: )ale jak tylko ktośją wypuści to po kilku czy kilkunastu minutach zabawy i chwili nieuwagi można się spodziewać mokrej plamy
Proszę ;) podzielcie się zze mną swoimi doświadczeniami w tym temacie i może mi coś podpowiecie bo jeszcze tochę a wyprowadzę się ze swojego mieszkania :lol:
P.S. Jeszcze jedno pytanie moja sunia dość często podgryza się po łapkach i pupie co to może oznaczać byłem u weta ale nic nie stwierdził może ktoś spotkał się z czymś podobny i może coś poradzić :)
Pozdrawiam wszystkich czytających i dziękuję z góry za porady :wink:
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #1 : 2004-03-12, 02:01 »
Witaj :)
Sa rozne sposoby,ja opisze Ci jak oduczylam swojego psiaka siusiac w ciagu trzech dni.
Do ostatniego szczepienia nie wychodzil z domu,wiec sila rzeczy musial sie zalatwiac w mieszkaniu,ale mial tylko jedna gazete i zalatwial sie tylko w jednym miejscu(i odrazu przylatywal po smakolyk ;) )Jak zaczal wychodzic na spacerki,gazeta zostala zlikwidowana,na dworze oczywiscie po kazdym siusiu czy kupce-wielka radosc z mojej strony+smakolyk,w domciu (zanim zajarzyl o co chodzi)jak go przylapalam na siusianiu to gazetka przez zadek i stanowcze-nie wolno!Wtedy szybciutko na dwor i tam znowu pochwala+smakolyk(oczywiscie po zalatwieniu sie).Psiak chce sie przypodobac,widzi kiedy wlasciciel jest z niego zadowolony i kiedy nagradza smakolykiem.Szyko kojarzy jedno z drugim.Pamietaj,ze nie wolno karac psa po czasie!Nie bedzie wiedzial o co Ci chodzi.Tylko jak go zlapiesz na goracym uczynku.Tak samo z pochwalami-natychmiast,a nie za chwile.
jesli Twoj piesek jeszcze nie wychodzi na dwor i zalatwia sie w domu,to naucz go zeby to robil w jednym miejscu-jak zaczyna sikac-przenos go na gazete i jak skonczy siusiac-pochwal go.Po sprzatnieciu mozesz mu zostawic na gazecie szmatke lekko zalatujaca jego siuskami,bedzie tam wracal.Pamietaj tylko o konsekwencji i nie popuszczaj!Jak zacznie wychodzic na dwor,to nie ma juz chwalenia za zalatwienie sie w domu,nawet w tym jednym,dozwolonym miejscu.Szczeniak sika zaraz po jedzeniu i po przebudzeniu,wtedy szybko na dwor(lub na gazete,jesli jeszcze nie wychodzi).
Pozdrawiam i zycze powodzenia! :wink:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

tyska

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #2 : 2004-03-12, 06:00 »
Moim zdaniem najlepszym sposobem bylo by wlasnie rozkladanie gazet jak pies sie obudzi polozyc go na gazety i puscic go szumic gazetami i trzymac go na tych gazetach i tyle szumiec poki sie nie zalatwi i tak mniejwiecej co jakis okreslony czas bo jak zauwazylas czasami moze sikac co 1 godz a czasami co 30min wiec musisz "wyczuc" kiedu mu sie chce i siup na gazetki ale musisz to robic obowiazkowo po spaniu i przed spaniem i pamietaj gazety zawsze musza lezec w tym samym miejscu !!!!! i zawsze czyste i pies musi miec do nich dostep !!! a i jeszcze jedno co do karania to jak pies sie zalatwi tam gdzie nie trzeba  :grr:  to wetknij mu jego nos w siusi albo kupe i potem tostaw na gazecie chwile potrzymaj a potem go zostaw u mnie zawsze to dzialalo 8)  8)  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedz #2 : 2004-03-12, 06:00 »

Weronyka

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #3 : 2004-03-12, 08:44 »
Cytuj
a i jeszcze jedno co do karania to jak pies sie zalatwi tam gdzie nie trzeba  to wetknij mu jego nos w siusi albo kupe i potem tostaw na gazecie chwile potrzymaj a potem go zostaw u mnie zawsze to dzialalo

Nie rób nic podobnego, to chyba najgorsze co można zrobić psu!!!!  :grr:
Osiągniesz tym sposobem, tylko to, że pies nie będzie wiedział o co Ci chodzi i jeszcze poniżysz go w najgorszy możliwy sposób. Wogóle szczeniaka czy psa dorosłego się nie bije!!! Można ewentualnie postraszyć go gazetą, ale i tak może to doprowadzić do tego, że pies będzie się Ciebie bał, a z czasem uciekał przed Tobą lub nawet gryzł Cie. Najszybszym sposobem nauczenia psiaka, jest przyóważenie kiedy się załatwia - po spaniu, jedzeniu itd. Jeżeli zaóważysz, że psiak zaczyna się kręcić, to trzeba go szybciutko wziąść na dwór i za każdym razem jak się załatwi to nagroda i wielka radość z Twojej strony. Szybciutko załapie o co chodzi.
Zapisane

Kat

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #4 : 2004-03-12, 08:46 »
Przepraszam bardzo , ale co da wetkniecie psiego nosa w kupe czy siku. To jest bez sensu!Pies nie wie,ze kupka jest fuj, dla niego to najbardziej naturalne na swiecie. A jesli plote bzdury to przeczytaj książke Fishera "Okiem psa"...tę książkę polecam rowniez Pieti. Przyda się we wszystkich problemach a droga nie jest. Co do oduczania sisiania to już sie wypowiadalam na ten temat na sznauceromaniakach...jak widać rady innych są podobne do moich :wink:
Zapisane

O

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #5 : 2004-03-12, 09:24 »
Mói przedmówcy powiedzieli juz chyba wszystko. Tylko, proszę, nie wkładaj kufy psa w jego odchody!
I nie przejmuj się! Każdy, kto miał swojego psa od szczeniaka, przechodził to samo, co Ty. W końcu to jeszcze maluch, który musi się jaszcze dużo nauczyć. Zaciśnij zęby, ucz szczeniaka czystości, a jeśli będzie trzeba, biegaj ze szmatą.  ;) Mój przestał brudzić w domu w wieku 5 m-cy - niestety musiał zostawać sam w domu, podczas gdy ja pracowałam. Inne psy uczą się szybciej, inne później. Także musisz to po prostu przeczekać.  :) Miłej zabawy z psiaczkiem! Zobaczysz, jeszcze kiedyś będziesz żałować, że nie jest już małą, śliczną ale siusiającą w domu kulką!  ;)
Zapisane

pietia30

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #6 : 2004-03-12, 10:00 »
Wielkie dzięki za odp. staram się tak robić jak napisaliście ale być może jest jeszcze za mała żeby zrozumieć o co mi chodzi Hmm ale siad nauczyła się w godzinkę jak widziała smakołyk w ręku a tego za nic w świecie nie może załapać
Co do karania psa to nie stosuję czy raczej nie staram się stosować żadnych kar bo też czytałem że to do szczeniaka wogóle nie dociera oczywiście byłbym hipokrytą gdybym napisał nie nigdy nie klepnołem psiaka w kufer czy też nie pogoniłem jej na swoje miejsce ale chciałem poczytać wasze opinie i wielkie dziex za nie :o
Zapomniałem napisać wcześniej że na dwór to jeszcze nie wychodzimy bo nie ma wszystkich szczepień ale jak zaczniemy to napewno będę zabierał ze sobą jakieś smakołyki i dawał w nagrodę
Jeszcze raz dziex i pozdrowienia dla wszystkich :)  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #7 : 2004-03-12, 15:31 »
Nie zapominaj o nagródka za sikanie w dozwolonym miejscu ;) Naprawdę pomagają :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Husky13

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #8 : 2004-03-12, 16:52 »
Cytuj

Nie zapominaj o nagródka za sikanie w dozwolonym miejscu  Naprawdę pomagają

Dokladnie  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedz #8 : 2004-03-12, 16:52 »

Dunieczka19

  • Gość
Jak nauczyć szczeniaka żeby nie załatwiałsię w domu???
« Odpowiedź #9 : 2004-03-13, 20:38 »
chciałam nawiązać do drugiego pytania?? mój maluch też caly czas gryzie się po łapach i pupci szczególnie koło ogona.... nie ma pcheł bo nawet wet sprawdzał. Hmmm co to może być??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 26 zapytaniami.