Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?  (Przeczytany 11316 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzaczek

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« : 2003-08-27, 20:49 »
U nas w rodzinie niedawno odeszla babcia  :( , bardzo ją kochalam. Po ciezkiej walce z chorobą (rak slinianki) zasnęła juz na zawsze  :(  to bylo dla mnie nie do uwierzenia, ze juz nie ma tej zabieganej kobiety, dbajacej o swoje wnuczki, dzieci.  :( Najbardziej oczywiscie plakala i rozpaczala moja mama, to byl prawdziwy szok..  :(  :(
A czy Wam odszedł ktos bliski? Jak to zniesliscie?  :(
Zapisane

kareena

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #1 : 2003-08-27, 21:25 »
współczuję.... :( :( :(

co do mnie to na szczęście jeszcze nie zaznałam straty tych najbliższych mi osób.. boje się tej chwili, wiem że kiedyś to nastąpi. Jak to zniosę? na pewno fatalnie, ale teraz o tym nie chce myśleć..
Zapisane

siba

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #2 : 2003-08-27, 23:26 »
Stracilam duzo bliskich osob. Zostala mi jedna babcia , ma teraz 93 lata i bardzo sie o nia martwie, bo jest bardzo slabiutka.
Zle znosze kazda smierc , trudno mi o tym nawet pisac. Wydaje mi sie , ze kiedy odchodzi ktos nam bardzo bliski zabiera z soba czastke nas samych a my juz nigdy nie bedziemy tacy jak przedtem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedz #2 : 2003-08-27, 23:26 »

myszka

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #3 : 2003-08-27, 23:28 »
Kiedy zmarł mój dziadek, miałam 4 latka, więc nie pamiętam tego :( Moja babcia zmarła jak miałam już 12. To był dla mnie duży szok, że już jej nie ma :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #4 : 2003-08-28, 09:47 »
W 97r. zmarł tragicznie mój brat, miał 32 lata wole nie pisać jak to przezyłam. Dwa lata temu odszedł dziadek.
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #5 : 2003-08-28, 10:03 »
:( Jak mialam 3 miesiace,to moj dziadek,wiiec nic nie pamietam :(
A jak miałam 6 lat to mój drugi dziadek,chory na raka :cry:  Bardzo go pamietam i nawet plakalam na pogrzebie,pomimo,ze bylam taka mala :cry: Pamietam jak go karmilam a on tak sie cieszyl :cry:
Niemoge  opowiadac,bo mam szklany w oczach... :cry:
wIĘC zostalam bez dziadkow... :(
Zapisane

Gopi

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #6 : 2003-08-28, 15:29 »
Obaj dziadkowie, obie babcie, ciocia i ojciec
Zapisane

Krówka

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #7 : 2003-08-28, 16:31 »
jak mi umarł dziadek to niepłakałam  :oops: .
niewiem czemu ale jakoś mnie to nie wzruszyło.
płakałam za to jak mi zdechła myszka i świnka morska( :cry: ) :oops:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #8 : 2003-08-28, 16:47 »
Jak we wrześniu umarł mój piesek z którym byłam od wczesnego dzieciństwa to dostałam prawdziwej histeri i nie mogłam się uspokoić przez jakieś 3 dni. To było dla mnie straszne...... Ciągle o tym myśle, chociaż minął prawie rok. Nie mogę się z tym pogodzić....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedz #8 : 2003-08-28, 16:47 »

Zwierzaczek

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #9 : 2003-08-28, 18:34 »
Ciesze sie, ze podzieliliscie, sie ze mna tymi informacjami, Wam pewnie tez bylo ciezko..  :(
Siba zgadzam sie z Toba, jesli odchodzi jakas bliska nam osoba, zmieniamy sie, tak trudno przezyc takie rozstania...  :(
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #10 : 2003-08-28, 19:52 »
Ja się zmieniłam głównie pod względem podejścia do zwierzątek. Nie chciałam mieć żadnego bo myślałam że drugiego odejścia nie przeżyje. Hmm ale teraz zaczynam myśleć o piesku na wiosnę.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #11 : 2003-08-30, 19:39 »
Moja koleżanka, 10letnia, zmarła na raka trzy lata temu :(
Zapisane

Gerda

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #12 : 2003-08-31, 14:50 »
mi 9 listopada 2002 roku umarł dziadek, poszedł do szpitala na usunięcie guzka i już nie wrócił, miał mieć ten zabieg z głowy  :(  ehh ci lekarze z naszego szpitala to ostatni partacze, naruszyli dziadkowi trzustkę i w ogóle, nie chcę o tym mówić, ciężko mi bez dziadka i wciąż nie mogę uwierzyć w to co się stało  :roll: a poza tym ostatnio często myślę o śmierci, boję się śmierci, boję się że umrę nie wiem jakies takie myśli przychodzą mi do głowy, mam nadzieję, że jak pójdę do szkoły, nie będę miała czasu na takie rozmyślanie, śmierć mnie przeraża  :?
Zapisane

kareena

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #13 : 2003-08-31, 19:15 »
Gerda chyba ci przetrzepię skóre za straszenie mnie :P
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #14 : 2003-08-31, 20:01 »
ech, moja prababcia, pradziadek, wuj i ciotka :cry: . Ciotkę bardzo lubiłem, pamiętam jak ona dała mi pudło kurzych jajek zbieranie jabłek, sliwek i orzeszków. Zamiast jajek też dała mi pudło pomidorów, i jakiś warzyw. Niestety, zmarła na raka płuc. (ciocia mieszkała na wsi). Odeszła kiedy miałem 6 lub 7 lat. Bardzo to przeżywałem. A najgorsze było to śmierć mojej papużki Laya... był bardzo bardzo bardzo oswojony ale niesety.. zmarł na raka nogi.

Pozdrawiam
Rafał :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedz #14 : 2003-08-31, 20:01 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #15 : 2003-08-31, 22:00 »
lista osób które odeszły jest długa, straciłam już obydwie babcie i dziadka, jedna babcia zmarła na ...grype i związane z nią powikłania oraz tzw.ukrytą cukrzycę walczyła przez 27 dni aż wkońcu...żyła 73 lata...druga babcia zmarła na raka jelita grubego, jednak ta choroba nie dała jej sie tak we znaki jak chore stawy, choroba przez ostatnie 12 lat odebrała jej władze w nogach...żyła 80 lat...dziadek zmarł, bo przestał mu pracować rozrusznik, nie zdecydowaliśmy sie na następną operację, bo dziadek miał już 85 lat i chorobę alchaimera...wieczny wyraz twarzy szczęśliwego dziecka...tak go pamiętam...jakieś niecałe pół roku temu zmarł mój stryjek...młodszy brat mojego taty....martwica wątroby....kilka lat temu zmarł mój przyszywany dziadek, wcześniej przyszywany wujek, było tego troche, to nie wszystko....
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #16 : 2003-09-01, 10:39 »
kiedy odszedl dziadek mialem 8 lat i nie bardzo pamietam to wszystko, ale w zeszlym roku zmarla mi babcia i to juz pamietam  :(
pamietam jeszcze jak w wypadku zginela moja przyjaciolka ze szkoly, bylo to rok po zakonczeniu liceum to tez bylo bardzo bolesne  :(  :(
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Zwierzaczek

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #17 : 2003-09-01, 10:43 »
To prawda takie przezycia sa bardzo bolesne  :(  :(  Tym bardziej jak umiera osoba bardzo nam bliska, z ktora mielismy zawsze dobry kontakt, a gdy jeszcze umiera w mlodym wieku np. na jakas chorobę (tak jak moja ś.p. babcia) to jest szok, cały czas nie można pogodzić się z tą myślą. :cry:
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #18 : 2004-02-27, 07:26 »
ja mam połowe rodzinki na cmenarzu...matke,babcie,dziadka,ciotke,wujka(o pradziadkach i prababciach nie wspomne)....praktycznie już nie mam rodziny...
Zapisane

kasia

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #19 : 2004-02-27, 09:21 »
Ja mam na cmentarzu dwóch dziadków i brata (no oczywiscie wszystkich pra itd)  :(
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #20 : 2004-02-27, 11:09 »
Moja mama odeszła w '96 roku :cry:  :cry:  :cry:
Strasznie to przeżyłam,  bo przez cały czas jej choroby(rak żołądka) nie dopuszczałam do siebie myśli, że tak może się stać. Dostat\ła strasznej histerii, nic nie jadłam i nic nie piłamprzez ponad 3 dni, naprawde ani kropli wody bo miałam taki gul w gardle, że nic nie mogam przełknąć. Poza tym wydawało mi się, że jedzenie i żadne czynności nie mają sensu jak już jej nie ma.Od tamtej pory całkiem się zmieniłam.
Cytuj

 ostatnio często myślę o śmierci, boję się śmierci, boję się że umrę nie wiem jakies takie myśli przychodzą mi do głowy, mam nadzieję, że jak pójdę do szkoły, nie będę miała czasu na takie rozmyślanie, śmierć mnie przeraża

Ja też mam ten problem, z każdą najmniejszą dolegliwością zaraz bym leciała do lekarza bo myślę, że to rak albo jakaś inna choroba, boję się też wypadków i wszelkich niebezpieczeństw wręcz panicznie. To są objawy nerwicy, natręctw i napadów leku takie rzeczy należy leczyć, bo potem jest coraz gorzej :(  Proponuje Ci wizytę u psychiatry albo u psychologa do dostaniesz leki na poprawę nastroju i emocji. Ja właśnie biorę od miesiąca i trochę pomogło, ale muszę jeszcze ze 2 miesiące brać, no ichodzić do psychologa na psychoterapię, bo też bardzo pomaga.
Czytałam też w piśmie medycznym, że takie zaburzenia powodują brak równowagi substancji chemicznych w mózgu, co z kolei ma wpływ na gęstość kości i może być przyczyna poważnych chorób kości i stawów w pózniejszym wieku np.osteoporozy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedz #20 : 2004-02-27, 11:09 »

mili

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #21 : 2004-02-27, 16:06 »
hmm... ale sumtny temat :( za mojego życia umarła mi koleżanka w wieku 11 lat :( rok temu prababcia :( chomik, swinka morska, myszka :(
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #22 : 2004-02-27, 16:13 »
Cytat: truskawa144
ja mam połowe rodzinki na cmenarzu...matke,babcie,dziadka,ciotke,wujka(o pradziadkach i prababciach nie wspomne)....praktycznie już nie mam rodziny...



Czyli masz (został Ci) tylko tata? To musialo byc bardzo przykre - stracic mamę.... nie wyobrazam sobie tego...  :(
Zapisane

Talagia

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #23 : 2004-02-27, 18:16 »
Mi kilka miesięcy temu umarł dziadek po ponad 4 latach walki z chorobą płuc miał wylew...  :cry:

2 miesiące temu mojego kolege ze wsi zabij kombajn miał 15 lat.
 :cry:
A oprócz tego umarły mi zwierzaczki ale nikt z ludzi nie pamiętam..
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #24 : 2004-02-28, 06:44 »
Cytuj

Moja mama odeszła w '96 roku



to tak jak moja.....i też na raka.....

Cytuj

Czyli masz (został Ci) tylko tata



niby został ale w sumie nie utrzymuje z nim kontaktu...nie mieszkam z nim od ponad 2 lat....jedyną moja prawdziwą rodzina jest mój dziadek...gdyby nie on to już by mnie tu nie było....
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #25 : 2004-02-28, 09:00 »
Eh... ja bardzo współczuje mojej mamie, co prawda minęło to 9 lat od śmierci jej babci, i mamy :(. Te babcie były skarbem w mojej głowie, jak i pozostałe, gdy Mama mojej Mamy była 1 rok czasu w stanach..., lecz gdy przyjeżdzała, a moja Mama była szczęśliwa nagle dowiedziała się że jej Mama umarła... Bóg nie robi tego na złość, on po prostu wie kogo powołać, wie nakogo już nadszedł czas... ale kiedy mi... mi ! mama umrze to ja mu tego nie wybacze :grr:. Życie jest jak rzeka, niewiadomo kiedy kogo porwie... życie stawia nam dużo trudu, lecz za wszelką cenę musimy im podołać wierzcie mi... gdy nastaje nowy dzień zawsze budźmy z uśmiechem na twarzy i nie dołować się tym że bliscy są tam na górze... oni są w naszym sercu, słyszymy ich głos.. są naszymi patronkami, tak jak i za życia... :wink:. Dlatego szkoda czasu tracić na (:cry:) tylko czas tracić na (:lol:)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #26 : 2004-02-28, 14:25 »
Moj dziadek umarl w  96 r mialam wtedy 7 lat :( i tak pamietam to jak dzis poniewaz dziadek byl mi bardzo bliski.... do dzis bardzo przezywam jego smierc :(
Zapisane

kasia

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #27 : 2004-02-28, 16:54 »
Ja tez miałam jakies 7 lat, kiedy umarł mój dziadek... Też wszystko pamiętam...  :(
Drugiego dziadka nigdy nie widziałam..  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedz #27 : 2004-02-28, 16:54 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #28 : 2004-02-28, 18:43 »
Cytuj

oni są w naszym sercu, słyszymy ich głos.. są naszymi patronkami, tak jak i za życia...

100% PRAWDA!
Już nie raz się przekonałam, że mama mnie pilnuje i jest przy mnie. Tylko żałuje, że nie mogę z nią porozmawiać, o wielu rzeczach nie zdążyłam :cry:  Chciałabym też wiedzieć co o mnie myśli teraz, czy podoba jej się to jak żyje...mogę tylko się domyślać. Ale wiem, że mnie wspiera :)
Zapisane

Tonks

  • Gość
Czy zmarł Wam kiedys ktos bliski?
« Odpowiedź #29 : 2004-02-28, 19:53 »
Moja koleżanka trzy lata temu zgineła w wypadku samochodowym. Słyszałam jak jej Mama która przeżyła mówiła o niej jak wróciła z prosektorium to było dla mnie coś strasznego :(  :(  :( . Nie napisze co mówiła jej mama.
Pare lat wcześniej umarł w wypadku samochodowym mój wujek.  Został zabity gdy szedł chodnikiem dokładnie nie pamiętam. :cry:  :cry:  :cry:  :(  :(
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 28 zapytaniami.