Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co je mały kotek???  (Przeczytany 16485 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mleczyk

  • Gość
Co je mały kotek???
« : 2004-09-30, 09:07 »
:help: Od wczoraj mam dwu miesiecznego kotka. Póki co daje mu mleczko, ale moze male kotki lubia sie jeszcze czyms zajada???
Mówie wam on jest boski!!!! :D  :wink:  ;)  :kocham:
Piszcie, dzieki!
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #1 : 2004-09-30, 09:27 »
Krowie mleczko nie jest zbyt dobrne dla kotów -wiekszość z nich ma po nim biegunki... Dawaj maluchowi albo świeżą wodę (najlepiej mineralną), albo mleko firmy Gimpet (4,5-6,2 zł -ze względu na cenę można rozcieńczać wodą ;) ). Co do pokarmów stałych (przecież nie samym mlekiem kot żyje ;) ): np. gotowane mięsko kurczaczka (kupić powiedzmy nóżkę, ugotować i rozdrobnić mięsko).
Zapisane

myszka

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #2 : 2004-09-30, 10:47 »
DOkładnie - wbrew temu, co pokazują w kreskówkach, kot nie żywi się wyłącznie mlekiem, szkieletami ryb i myszami, jak złapie. Kot to drapieżnik, w jego diecie powinno dominować mięso - surowe, ale sparzone wrzątkiem, luib przemrożone przez 48 godzin, lub też gotowane - na razie drobno posiekane, potem stopniowo większe kawałki. Uzupełniać papką z gotowanych, przetartych warzyw, oprócz cebulowych. Jako uzupełnienie diety - biały ser, jogurt naturalny, surowe żółtko lub gotowane całe jajko. Gatunki mięsa wszelkie oprócz wieprzowiny. Żadnych wędlin i puszek typu whiskas, kitekat, friskies. Takiemu maluchowi można kupić - saszetki Animonda dla juniorów, Gerberki dla ludzkich niemowląt (mięsne i mięsno - warzywne). Oprócz tego powoli można podawać suchy pokarm, ale dobry i dostosowany do wieku - np. Royal Canin Babycat.
Nawiasem mówiąc, bardzo młody ten kotek, jeszcze powinien być z mamą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co je mały kotek???
« Odpowiedz #2 : 2004-09-30, 10:47 »

Naomi151

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #3 : 2004-09-30, 20:08 »
Ty dajesz kociakowi tylko mleko :shock: ... to jakim cudem on jeszcze żyje.
A co do karmienia to myszka chyba wszystko napisała. Możesz też dać filety z ryby.
Zapisane

-Sunny Dk. Elf-

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #4 : 2004-09-30, 21:04 »
Whiskasy nie takie złe, ale więkoszości polaków nie stac na takie karmy.
Zapisane

myszka

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #5 : 2004-10-01, 08:33 »
To niech karmią mięsem i podrobami - tłuste, poprzerastane mięso jest tanie, podobnie podroby, a jest to najzdrowszy sposób żywienia, w przeciwieństwie do szajsu złożonego z farby, soi, wytłoczek chmielowych i 4% zmielonych kopyt.
Zapisane

Tika

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #6 : 2004-10-01, 19:27 »
Cytuj

Whiskasy nie takie złe

Whiskas i KK to straszne świństwa dla kotów - przeczytaj sobie o tym w innych tematach.
To takie zapychacze bez najbardziej potrzebnych kociakom składników - zresztą proszę :idea: skład:
- Whiskas z jagnięciną: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (jagnięcina min. 4% ):szok: , zboża, oleje, tłuszcze, substancje mineralne, zawiera barwniki dopuszczone przez UE :roll:
- Kitekat z jagnięciną: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (jagnięcina min. 4% :szok: ), zboża, wyciąg z białka roślinnego, składniki mineralne, cukry :roll: , zawiera barwniki zgodne z wymogami UE  :roll:
- Animonda z wołowiną i jagnięciną: mięso i zwierzęce produkty uboczne (80% wołowiny, 20% jagnięciny), substancje mineralne

Ładna reklama i opakowanie nie świadczą niestety o jakości produktu, a pani w kitlu w telewizorze nie jest specjalistką tylko przebraną modelką  :(

Cytuj

wytłoczek chmielowych i 4% zmielonych kopyt

 :grr:  :grr:  :grr:  Biedne kotulki........
Zapisane

Pleiades

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #7 : 2004-10-03, 10:26 »
Co do podrobów, to bardzo polecam serca indycze :) Tanie są ( 5zł za kilogram ), a jednak wartościowe mięśnie. Takie serca dobrze opłukuję, starannie kroję na kawałeczki i gotuję przez 40 minut. Mieszam je z gotowana marchewką i podaję kotu. Je, aż się uszy trzęsą :) Do smaku można dodać też trochę Gerberka lub twarogu,. Oprócz tego mój kot je gotowanego kurczaka i dobrej jakości puszki ( Hill's ) i saszetki ( Animonda ). A suche RC ma cały czas dostępne w drugiej misce.

Co do Whiskasa i Kitekata, to zgadzam się z przedmówcami. Te jedzenia są strasznej jakości, o czym świadczy chociażby zawartość mięsa.. Poza tym dodam, że strawnność tego pozostawia wiele do życzenia - kot je takich puszek dużo i później wszystko wydala drugą stroną O.o Porównaj sobie na opakowaniach zalecane dzienne dawki. Na Whiskasie 2-3 saszetki na dzień, na puszcze Hillsa - 100-150 g. No to o czymś to świadczy. Zapach tych lepszych karm też jest nieporównywalnie ładniejszy. Saszetka Animondy wygląda i pachnie bardzo apetycznie (sama robię się głodna przy tym zapachu ;) ), Whiskas podejrzanie mocno skrobią, a rekordy pobił chyba Friskies w saszetce, który zalatywał mi samą mączką zbożową i sojową :/
Podejrzane jest dla mnie również to, że kot rzuca się na Whiskasa, jak by nie wiem co to było za ekstra danie - nieraz się zastanawiałam, co oni tam dodają, jakies kocie narkotyki, czy co ? Rety, taka Whiskasowa dieta może sie dla kota źle skończyć... Ja juz powiedziałam Whiskasom "nie".

Poza tym niech ktoś mi powie - co to jest  Polskie Stowarzyszenie Dietetyków Weterynaryjnych ? No, ładni mi "dietetycy", którzy nie wiedzą, jak zbilansować odpowiednio dawkę żywieniową dla kota :/ To chyba te niedobitki, co nie znalazły zatrudnienia w laboratoriach pracujących dla Royala, Hills'a i Animondy ;)

Cytuj
wytłoczek chmielowych i 4% zmielonych kopyt


Nas ludzi też nie lepszymi rzeczami karmią... już nie powiem, co dodaje się do parówek i pasztetów ( byłam w rzeźni, widziałam :( ) :szok:  Żywność dla ludzi tez potrafi być paskudnej jakości i też musimy brac pod uwagę to, że kiedyś możemy poważnie zachorować... :/
Zapisane

Sal

  • Gość
Co je mały kotek???
« Odpowiedź #8 : 2004-10-04, 09:07 »
Ja dodam, że kupuję często mix gęsich podrobów 5 zł za kg. Wołowe ozory i serducha moje tez szamają ze smakiem. Gotuję tylko rybę i czasem wołową wątróbkę. Resztę na surowo (bo gotowanego nie lubią...  :? ). Z warzyw - tylko Gerberka, bo innych rzeczy nie lubią  :? .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co je mały kotek???
« Odpowiedz #8 : 2004-10-04, 09:07 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 24 zapytaniami.