Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ZAWODY - co przed...? :)  (Przeczytany 6328 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inwersja :*

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« : 2005-02-02, 20:17 »
No więc chyba niedługo nasze pierwsze zawody -  moje i Inwersji :D:D I teraz pozostaje pytanie jakie muszę posiadać dokumenty? Będę jechała chyba LL i L ale na rpzyszłość warto wiedzieć co koń i ja musimy posiadać i gdzie wyrobić. Jakieś coś od lekarza nie wiem?? :P
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #1 : 2005-02-02, 21:05 »
No to na razie to co w tej chwili pamiętam :
1. Twoja ważna legitymacja sportowa .
2. Ważne szczepienia konia .
3. Zgoda opiekunów na start ( albo dostaniesz ją ( wtedy taką tylko to podpisania )u sędziów , albo muszą ci opiekunowie napisać )
4. Zdaje się , że książeczkę zdrowia konia .
 No a teraz niech klawiatury fachowców pójdą w ruch  ;)
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #2 : 2005-02-02, 22:32 »
no tyle mniej więcej wiem... czytałam na stronie PZJ i tak do trenera z tym pójdę ale wolę wiedzieć co mnie czeka na prawdę:P tyle że jeszcze ważne gdzie wyrobić legitymacje sportowa? szczepienie konia jest w mojej ksiazeczce zdrowia konia:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedz #2 : 2005-02-02, 22:32 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #3 : 2005-02-02, 23:12 »
Właśnie.
Po co ta legitymacja ?
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #4 : 2005-02-02, 23:21 »
Napewno potrzebne są twoje badania lekarskie u lekarza sportowego, który wystawi legitymacje i oceni twoją zdolnośc do startów.(zawsze daje)
Dokumenty konia (paszport itp)
Jeśłi to zawody regionalne to niespotkałam się z potrzebą Posiadania szczepien i książeczki zdrowia konia.
Jesteś niepełnoletnia więc zgoda na udział w zawodach rodziców lub opiekunów.
A i jeśli masz jechać L to koń i Ty powinniście Być zarejestrowani w PZJ ( jakiś klub)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #5 : 2005-02-02, 23:24 »
Cytuj

A i jeśli masz jechać L to koń i Ty powinniście Być zarejestrowani w PZJ ( jakiś klub)


Jak ktoś ma np. prywatnego konia i trenera to musi być zapisany w klubie ?
Nie może reprezentować sam siebie ?
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #6 : 2005-02-02, 23:27 »
nie Wszyscy są zrzeszeni w jakimś klubie nie trzeba trzymać konia i jeździć w tym klubie można być tylko jego członkiem (płacić skłądki)

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #7 : 2005-02-03, 08:15 »
dokładnie... moki koń musi mieć wszystkie szczepienia itd, konia bez szczepień w dodatku odpowiednimi szczepionkami nie wpuszczą na zawody - przynajmniej tak powinno być i u nas tak jest, koń sportowy ponadto musi być szczepiony co pół roku, głupie by było jakby chorego konia na zawody wpuścili... nie wiem jak jest teraz... do klasy L i na regionalne zawody starczyła u nas karta identyfikacyjna dla konia i na niej było miejsce na pospis i pieczątkę lekarza że wszystko jest ok - takie coś zamiast paszportu pzjtowskiego, teraz są jeszcze te paszporty hodowlane więc nie wiem czy sam paszport hodowlany starczy - tam też są miejsca na wpisy lekarza wet....
do najniższych klas ponoć można być niezrzeszonym, wyżej trzeba już być ale te nie dam se ręki uciąć

Inwersja :*

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #8 : 2005-02-03, 20:17 »
więc muszę wyrobić jej paszport hodowlany? jestem w klubie więc to mam załatwione a u lekarza sportowego mam wyrobić swoją książeczkę a gdzie takiego znajdę? :P Paszport załatwiać będziemy wszyscy niedługo więc o to spoko a później do wyższych klas bedzie jeszcze coś potrzebne?? czy to już wszystko:
paszport konia
moje badania
książeczka konia
rejestracja w klubie (PZJ)?
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedz #8 : 2005-02-03, 20:17 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #9 : 2005-02-03, 20:27 »
no my w białymstoku mamy coś takiego jak przychodnia sportowa i tam są lekarze sportowi :P a paszport hodowlany...ja już sama nie wiem jak to jest, do wstąpienia polski do unii europejskiej niby wszystkie konie dawno miały mieć go zrobionego, w momencie kiedy wyrabiasz paszport zabierają ci np dowód urodzenia źrebięcia, ten świstek co miałaś z rodowodem i ponoć to miało być tak że bez paszportu hodowlanego związku hodowców koni koń jakby wogóle nie istniał i nie ma prawa się pokazać gdziekolwiek poza stajnią - mówię tu o zawodach i pokazach..ale jak to suma sumarum jest w tej chwili to ja już niewiem..jakby nie było paszport pzj i zhk to dwie różne sprawy, paszport sportowy konia może być zastąpiony - mógł być przynajmniej kartą identyfikacyjną... a w sumie z okazji rajdu powiedziano nam że mając paszport hodowlany to nam w tym momencie właściwie nie potrzebne były karty identyfikacyjne...wszystko to zamieszane, dowiedz lepiej się u źródeł, np u organizatora zawodów

Inwersja :*

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #10 : 2005-02-03, 20:32 »
no chyba pogadam z trenerem o tym wswzystkim :P  bo dużo osób mówi różnie czytałam regulamin PZJ i tam też zamieszane jakieś :/ ehh te przepisy :P
Zapisane

Ritka

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #11 : 2005-02-03, 20:53 »
twój trener napewno pomoże, bo on własie dużo rzeczy załatwio takich papierkowych.


Jedziesz na zawody 20 lutego? ja 20 po 17 i przed 20 przyjeżdżam do was :P
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #12 : 2005-02-03, 22:01 »
taak?? no właśnie nie wiem zoabczymy jak to z moimi skokami będzie :P  możliwe że pojadę ale dokładnie to nie wiem:P
Zapisane

aaga

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #13 : 2005-02-04, 20:26 »
Inwersja na zwykłe regionalne:

-karta zdrowia konia z opisem, aktualnym szcepieniem i zezwoleniem weterynarza na jednorazowy start konia (z pieczątką wystawioną do 3 dni przed zawodami)

-książeczka zdrowia sportowca wydana przez lekarza lub lecznicę sportową z aktualnymi badaniami i zezwoleniem lekarza na starty (wszystko po badaniach będzie w środku, zezwolenie jest na pół roku. Niestety bywa że lekarze się czepiają i trzeba się nieźle nagimnastykować, lub chodzić do lekarza kilka razy)

-karta zawodnika - konia wydana przez WZJ, ze stemplem klubu oczywiście (stempel klubu się bierze przed wyrobieniem karty)

-karta zawodnika - jeźdźca (czerwona) - jak wyżej

obowiązkowe jest też przesłanie zgłoszenia ostatecznego poprawnie wypełnionego, to znaczy nawet z rodzicami konia (o to mnie ostatnio pytali), w odpowiednim terminie.
Ogólnie...ostatnio PZJ-ty i WZJ-ty jakieś straszne porządki robią ;)

a no i ewentualnie jeśli jedziesz konkurs na styl...to przezonie..W RAZIE 3,5 punktów-karta licencyjna ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #14 : 2005-02-08, 18:43 »
najlepiej bedzie chyba tak jak mówiłaś pogadać z trenerem bo on pewnie nie jedną osobę pierwszy raz na zawody wysyłał :) i powodzenia życzę - tylko nie dziekuj :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedz #14 : 2005-02-08, 18:43 »

aaga

  • Gość
ZAWODY - co przed...? :)
« Odpowiedź #15 : 2005-02-09, 09:22 »
no...ja podziękowałam i spadłam ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 28 zapytaniami.