Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: HUBERTUS!!!!  (Przeczytany 27740 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #30 : 2003-10-26, 19:13 »
no wiec dobrze nie bylo bo jedynie smignelam sie rojem i lawa w probnej gonitwie,we wlasciwiej ktorych bylo sztuk 3 nie wzielam udzialu ze wzgledu na zachowanie pewnej ryzej bestji ktora i tak byla grzeczna jak na swoj pierwszy raz;) aczkolwiek poscigalysmy sie poza gonitwa troszq,wpadania w tlum wolelismy nie ryzykowac... tutaj jest troche zdjec z gonitwy-miedzy innymi devi jako lisiatko na juniperusie  


no  przykra wiadomosc...devila i juniperus mieli wypadek :( konisiek wskoczyl tylem pod kola bryczki,blacha blotnika nad kolem rozciela calkowicie na dwa kawalki sciegno w tylniej nodze tak na wysokosci kasztana zdaje sie.......piekne zakonczenie gonitwy...juz w drodze powrotnej...eh...ryczec sie chcialo widzac ta cala krew i jak probuje w panice glopowac z bezwladnie machajaca sie noga...cale szczescie ze choc magdzie nic sie nie stalo... eh... :([/url]

Natchniuza

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #31 : 2003-10-26, 19:17 »
Co z koniem?!?!
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #32 : 2003-10-26, 19:20 »
Co to jest na tym zdjeciu? http://image.pbase.com/u34/koniki/large/22638314.hubertus060.jpg
Z czym ten facet jezdzi? Czarna wodza, jakies sznurki? Po cholere?!
Zapisane

Forum Zwierzaki

HUBERTUS!!!!
« Odpowiedz #32 : 2003-10-26, 19:20 »

Kamelia

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #33 : 2003-10-26, 19:22 »
mam nadzieję że z koniem nic złego bo z opisy wyobrażam sobie że to musiało być okropne :(
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #34 : 2003-10-26, 19:27 »
no na czarnej jezdzil jak widac...wogole mial sporo wykombinowanych rzeczy jak polaczone pod spodem tasma strzemiona dzieki czemu mogl sie wychylac gdzie chcail i jak chcial...kon jest choletnie zwrotny wie cot naprawde pomaga,ciezko go bylo zlapac...zreszta dojlide zawsze ciezko zlapac,balet jest szybki i cholernie zwinny... a sznurki..mial najzwyklejszy halterek dlatego ze po gonitwach mialy byc pokazy jazdy na halterze na oklep i takie tam

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #35 : 2003-10-26, 19:33 »
a z koniem nie najlepiej,jest powaznie tak jak zabrzmialo,te sciegno nie jest naderwane ani nic,ono jest odciete tak jakby ktos nozem ciachnal....ponad 2h szywali noge,probowali zlapac i polaczyc na nowo jakkolwiek sciegna ale nie bardzo im to wyszlo..kontaktowali sie z tym wetem ze sluzewca..no jak mu tam..eh zapomnialam,konia czeka rok conajmniej w bezruchu w boxie,bez wychodzneia nawet na korytarz czy spacerya co bedzie potem..zobaczymy...oczywiscie jezeli nie wda sie zadne zakazenie itd
eh to byl chyba ich najlepszy kon,devila z dobrymi wynikami jezdzila na nim wszelkie okoliczne zawody w skokach....ego kariera jest juz kategorycznie skonczona....

Natchniuza

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #36 : 2003-10-26, 19:36 »
A Devila to ta dziewczyna w zielonym wdzianku na karym koniu?
Zapisane

Tafta

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #38 : 2003-10-26, 20:21 »
o matko, jaki poważny wypadek :( :( :(
dobrze, że chociaż Devi nic poważnego się nie stało...
Majkoo, informuj nas jak coś będziesz wiedziała...
Zapisane

Forum Zwierzaki

HUBERTUS!!!!
« Odpowiedz #38 : 2003-10-26, 20:21 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #39 : 2003-10-26, 20:34 »
nom rozmawiam z devi,ponoc w miare jupa sie trzyma,powinno sie przez rok zrosnac jakos...miejmy nadzieje ze dobrze....no i po rekonwalescencji bedzie moze znow pod siodlem chodzil...ale juz nie sport napewno a tymbardziej nie skoki...a dobry byl w tym :(

milkiwaj

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #40 : 2003-10-26, 21:08 »
ojej.... a ja nic jak zwykle nie wiem... ucałujcie Jupe ode mnie... biedny konik....
Zapisane

Ritka

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #41 : 2003-10-26, 21:26 »
ja dzisiaj nei złapałam :( ale zabawa była fajna, pierwszy raz w takim czymś brałam udział... Miałam konika który nie potrafi zbyt dodawać (taki mułek ciężki :P) no i ciężko skręcała.. Ale i tak było fajnie!!! Jeszcze nigdy sie tak nie rozpędzałam :D :D :D
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #42 : 2003-10-26, 22:59 »
Biedny konik ;( Musiało to strasnie wyglądać :( a jak to się stało, że podczas gonitwy przejechali obok bryczki?

myshaa-nastęonym razem złapiesz ale chyba złapanie nie jest najważniejsze
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #43 : 2003-10-27, 08:56 »
nie w czasie gonitwy,w czasie gonitwy spisywal sie swietnie,mimo ze magda go raczej soszczedzala....wracalismy juz z polany,jechla przed bryczka nadjezdzajaca chyyba klusem,niejestem pewna bo bylismy z tylu jak to sie stalo...chciala zjechac jej z drogi zeby wyprzedzili i wjechala na pobocze ale jupa zaczal sie cofc z tego zbocza,probowala ruszyc go z miejsca,uciec jakos ale on sie upar i wlazl pod kola...a ze brycza sie nie atrzymala widzac ze ma problemy z koniem...blotnik odcial sciegno..a kon przerazony wyrwal galopem,nie dala rady go zatrzymac..dopiero sam jakos stnal..w koncu mial jedna noge bezwladna....szkoda slow....

Morticia

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #44 : 2003-10-27, 15:11 »
:( Biedny konik i biedna Devila
Zapisane

Forum Zwierzaki

HUBERTUS!!!!
« Odpowiedz #44 : 2003-10-27, 15:11 »

Ritka

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #45 : 2003-10-27, 18:16 »
ale ja jestem ciemna, dopiero teraz to przeczytałam :( łosz... Biedni...
Jak sie czegoś dowiecie to pisać!
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #46 : 2003-10-27, 21:08 »
no dzis sie dowiedzialam ze juz wczoraj krazyla plota ze jupe dobili tzn musieli zastrzelic...zaskakuje mnie jak durne ploty szybko sie roznosza.... kon zyje ale nie bedzie mial operacji..pozostaje miec nadzieje ze dobrze sie zrosnie

Natchniuza

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #47 : 2003-10-27, 22:13 »
To juz chyba nie sa te czasy, kiedy konie sie dobija, strzelajac im w leb. Od tego jest weterynarz i odpowiedni zastrzyk.
Czemu nie bedzie mial operacji?
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #48 : 2003-10-27, 22:46 »
pewnie za droga...  :cry:
chlip... a tak niedawno siedziałam jeszcze na tym koniku... biedactwo...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #49 : 2003-10-28, 10:28 »
milki ja mam jego zdjecia w galopie na niecala godzine przed wypadkiem..jego ostatni normalny galop... a pomysl co magda czuje...i to nie jej kon...a jak jeszcze zobaczy te zdjecia...i co roq hubertusy i takie wspomnienie...no a jupa przeciez stoi w stajni gdzie trzyma diamenta..codziennie go widziec...boze swiety... :(
z tego co mi mowila zdaje sie 2500kosztowalaby operacja a do tego przeciez utrzymanie transport...wasowski powiedzial ze nie ma sensu,gdyby to byl 3-4letni kon mozna by bylo jeszcze probowac ale jupy jzu nie ma sensu bo i tak zostanie martwa tkanka,nic to nie da...

Asinka 22

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #50 : 2003-10-28, 11:25 »
Dlatego nie nawidzę Hubertusów i jestem ich głęboką przeciwniczką !!!!!! - zamieszanie, zgrupowanie rozjuszonych koni i podnieconych ludzi. A wszystko tylko po to żeby człowiek mógł się pobawić. Dzika ferajna bezmyślnych istot. Rzeź.
Zapisane

Forum Zwierzaki

HUBERTUS!!!!
« Odpowiedz #50 : 2003-10-28, 11:25 »

milkiwaj

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #51 : 2003-10-28, 14:43 »
dlaczego zrzucasz na Hubertusy???
uwazam, że to wspaniałe święto i mozna sie na nim wyszaleć,
zarówno konie jak i jeźdzcy maja frajdę, oczywiście jak każda sytuacja rodzi to idiotów i szaleńców, ale tak jest zawsze...

a to co sie stało to nieszczęsliwy wypadek, którego mozna było uniknąć, gdyby facet w bryczce myślał... zreszą skąd tam była ostra blacha?? jakos tego nie widzę...
na szczęście wszyscy żyją... szkoda tylko Jupy... kochanego konika...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #52 : 2003-10-28, 19:44 »
Biedny konis...

Ale nie mozna tak od razu twierdzic, ze hubertus jest be. Hubertus moze byc wspaniala zabawa, ale bawic tez sie trzeba umiec. Trzeba myslec i przewidywac rozne sytuacje.

U nas bedzie dopiero 9.11. Najpierw jedziemy w teren do lasu, a potem ganiamy sie na plazy nad Zalewem. Dla chetnych bedzie tez szukany. A potem ognisko. Tlumow nie bedzie, bo stajnia kameralna, wiec przynajmniej jedno ryzyko odpada ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #53 : 2003-10-28, 20:44 »
milki nie mozna zwalac na bryczke tez do konca...facet jechal zdaje sie stepem z tego co z ludzmi jeszcze gadalam,a devila mogla podjechac dalej gdzies gdzie bedzie wiecej miejsca do ustapienia drogi a nie w takim miejscu...zreszta mogla jechac ze wszystkimi a nie skakac z konca na poczatek....na sile mozna znalezc winnych i tu i tu,dla mnie to poprostu pech,nieodpowiednie miejsce w nieodpowiednim czasie....tak najwidoczniej mialo byc...szkoda ze takie wypadki musza sie zdarzac zeby czegos nas nauczyc...

Ritka

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #54 : 2003-10-30, 15:02 »
widać, znalazła się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze... Szkoda, że to akurat ona i koń....
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #55 : 2003-10-30, 18:03 »
;(... boze... biedny koniś.... ;(... ale naprawde, jakos nie moge sobie wyobrazic tej sytuacji... ;(... moze lepiej ;(
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #56 : 2003-10-30, 20:23 »
Hubertus no być może ... zły nie jest, w każdym razie widowiskowy. Spadający ludzie, przewracające się konie - interesujące szczególnie dla zwykłych laików, którzy cieszą się widząc takie sytuacje. Ja też brałam udział w Hubertusach, w ostatnim z przymusu ... dla "cholernej tradycji, zabawy i żeby głupio nie wyszło" było super wszyscy świetnie się bawili, a szczególnie interesująco było na koniec... bo tragicznie !!! Mija trzeci rok jak mój najukochańszy koń kuśtyka na trzech nogach. Ma emeryturę tylko jakim kosztem ???

W zeszłym roku koleżanka straciła palca na Hubertusie, jest po 3 operacjach - obcieli jej go zupełnie. Również w zeszłym roku laska wylądowała w szpitalu, dwa lata temu kolega. Nie wspominając już o selekcji koni.

Ludzi którzy uważają tak jak Milkiwaj  ("można się wyszaleć") powinno się puszczać na Hubertusy, ale szukane !!!
Zapisane

Ritka

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #57 : 2003-10-30, 20:46 »
ło jezu... U nas sie ganiamy i szalejemy, już od dawna... Znaczy konie w tym od początku czyli gdzieś 5 lat.. Ani razu nic się nei stało...
Zapisane

Forum Zwierzaki

HUBERTUS!!!!
« Odpowiedz #57 : 2003-10-30, 20:46 »

Natchniuza

  • Gość
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #58 : 2003-10-30, 21:02 »
Hubertusy sa niebezpieczne, owszem, ale nie mozna tak generalizowac.
Znalam juz kilka koni, ktore mialy powazne wypadki na... padoku.
Jeden sie po prostu przewrocil i zlamal noge. Nie bylo szans, trzeba bylo konia uspic.
Jezdzcy moga sie nabawic groznych kontuzji na zwyklej przejazdzce.
Hubertus, owszem, sprzyja roznym wypadkom, ale szczerze mowiac, widzialam duzo wiecej wypadkow w innych okolicznosciach.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
HUBERTUS!!!!
« Odpowiedź #59 : 2003-10-30, 21:05 »
to ze na hubercie mozna popuscic cugli nie znaczy ze jest to wista wio i do przodu bez opanowania,jezeli nie jestes pewien panowania nad koniem to po cholere w glowna gonitwe sie pchasz?zrezygnuj,poganiaj sie indywidualnie,pojezdzij gdzies po skraju,to nie dyshonor jezeli kon zachowuje sie nie tak..przede wszystkim bezpieczenstwo wlasne i konia,takie jest moje zdanie
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.148 sekund z 29 zapytaniami.