Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: jakie dania wegeteriańskie?  (Przeczytany 3416 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #30 : 2004-07-30, 20:42 »
Cytuj

Wogole to rodzice chyba by mnie zatłukli, że nie jem mięsa


No i wtym jest główny problem. Z checią byłabym wegetarianką, ale...
Zapisane

Kira

  • Gość
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #31 : 2004-08-05, 09:50 »
Pinky z moimi  jest tak samo ... nie wytrzymali by tego nerwowo... :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #32 : 2004-08-06, 20:36 »
Cytuj

Niestety nie robię. Miałem natomiast przyjemność jeść na wykładzie poświęconym wegetarianizmowi.


mozesz jesc na wykladach??  :shock: ale ffaaajjnieee.. :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedz #32 : 2004-08-06, 20:36 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #33 : 2004-08-07, 19:29 »
Cytat: VioaoiV
Cytuj

Niestety nie robię. Miałem natomiast przyjemność jeść na wykładzie poświęconym wegetarianizmowi.


mozesz jesc na wykladach??  :shock: ale ffaaajjnieee.. :lol:

Był to cykl wykładów poświęconych ekologii (także tej głębokiej). Najbardziej oblegany przez studentów cykl wykładów monograficznych. Do dziś wspominam te wykłady z sympatią i podziwem dla prowadzącego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #34 : 2005-02-05, 11:30 »
Cytuj

polecałbym toffu. Jest to pasta sojowa.

nie do końca, pasty sojowe to jedno a tofu to drugie. tofu jest tak przetworzona i przygotowana soją że wytraca w tym procesie czynniki niekorzystne dla zdrowia zachowując przy tym swoje właściwości odżywcze. jedząc pastę sojową narażamy sie np. na wzdęcia ale po tofu męczyć nas nie będzie. jest łatwoprzyswajalne i lekkostrawne (jak na soje) z tym, że warto pamiętać iz jest bez smaku ale doskonale przyjmuje inne smaki więc wystarczy dobrze doprawić :wink:
Zoologu, genialne te wykłady musiały być  :D  pewnie studenci wychodzili uskrzydleni
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

innocences

  • Gość
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #35 : 2005-02-06, 12:09 »
wczesniej widzialam duzo propozycji wege dan z dodatkiem sera itp. .. uwazajcie z tym .. dieta wegetarianska oparta glownie na mlecznych produktach na pewno nie wyjdzie Wam na zdrowie .. ja jestem veganka, ale zdaje sobie sprawe, ze na mlodym ludzioma na poczatek ciezko jest  odzywiac sie jedynie roslinkami, tym bardziej, ze sa jeszcze uzaleznieni w tej kwestii od rodzicow .. ale naprawde nabial nie jest zdrowym rozwiazaniem i nie wierzcie w te wszystkie bajki o jego wielkich pokladach wapnia ! w roslinach znajdziecie wszystkie witaminki i skl. mineralne ! dieta veganska wymaga dobrej znajomosci tematu i czesto niemalego wysilenia sie przed zrobieniem obiadku, ale jest naprawde o.k.  :wink:  a jesli nie jestescie jeszcze zdecydowani na porzucenie serka, to ja sluze zawsze porada i odsylam na stronke, gdzie znajdziecie mnostwo vege przepisow: http://puszkkka.spinacz.pl/
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #36 : 2005-02-06, 12:16 »
nie wszyscy są weganami, a błędy polegaja nie tylko na nadmiernej ilości nabiału ale tez np. soi. są na forum osoby propagujące zdrowe odżywianie, ale trzeba przy tym pamiętać, że przede wszystkim nic na siłę...
poza tym istnieja kultury, które zywią sie prawie wyłącznie nabiałem i słyną z genialnego zdrowia i długowieczności, tle, że warto spojrzeć, że nie jest to mleko krowie i zwierzęta dające im mleko otoczone sa szacunkiem i miłością.
nie ma jednej drogi dla wszystkich. cel jest jeden ale dróg wiele
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

innocences

  • Gość
jakie dania wegeteriańskie?
« Odpowiedź #37 : 2005-02-06, 13:58 »
mleko i jego przetwory od zwierzat otoczonych miloscia i szacunkiem, to inna sprawa ..  niestety w 99% nabial, ktory spozywamy pochodzi od zwierzat, ktore cale zycie jedynie sluza czlowiekowi, sa sztucznie zapladniane, odbierane sa im bardzo wczesnie ich dzieci, a co gorsze wiele z nich, to krowy hodowane w systemie chowu przemyslowego, czyli koncza swoje zycie, jako wolowina ..
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 23 zapytaniami.