Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Wilki  (Przeczytany 11248 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
Wilki
« : 2002-11-02, 09:47 »



Waga: 30-80kg.
Wysokość w kłębie: 60-90cm.
Długość ciała (bez ogona): 97-140cm.
Uszy: Uszy wilka mają długość około 5cm., są sterczące i zaokrąglone
Oczy: Mają złotą tęczówkę, są otoczone czarną obwódką.
Pierś: Jest wąska a przednie kończyny sprawiają wrażenie wbitych w klatkę piersiową.
Ogon: Jest zwieszony w dół i prosty a ponadto długi i puszysty. W odległości 1/3 od nasady ogona występuje koliste skupienie czarnych włosów.

Wilk to zwierze, które należy do rzędu drapieżnych i rodziny psowatych. Samce są większe od samic. Żyje od 8 do 10 lat na wolności i do 16 lat w niewoli (ze względu na dostęp do pokarmu). Występuje w lasach, na równinach, pustyniach i na terenach górskich. Wilk szary zamieszkuje Azje, północne i wschodnie tereny Europy oraz Amerykę Północną. W wyniku zajmowania coraz większych obszarów oraz tępienia przez ludzi na wielu terenach został całkowicie wytępiony. Wilcza grupa żyje na obszarach od 150 do 350km2 na nizinach i ok.100km2 na terenach górskich (w Polsce). Wiele z jego cech fizycznych i osobowościowych jest odzwierciedleniem faktu, iż poluje on w grupie, zabijając i zjadając zwierzęta od siebie większe.


--------------------------------------------------------------------------------


No a teraz przejdźmy do rzeczy..... kto interesuje się wilkami?? :)
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #1 : 2002-11-02, 12:51 »
OCH JA!
Zapisane

Amelia

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #2 : 2002-11-03, 13:39 »
JA KOCHAM WILCZKI. SĄ CUDOWNE, DLATEGO JEDNYMI Z MOICH ULUBIONYCH RAS SĄ SARLOOS WOLFHOUND I CZECHOSŁOWACZK WILCZAK (KRZYŻÓWKI OWCZARKA NIEMIECKIEGO I WILKA). ZAŁĄCZAM ZDJECIE WILCZAKA CZECHOSŁOWACKIEGO.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #2 : 2002-11-03, 13:39 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Re: Wilki
« Odpowiedź #3 : 2002-11-03, 13:50 »
Cytat: Ola


By sie wstydziły całować przy ludziach  :lol:
Zapisane

milka004

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #4 : 2002-11-03, 14:03 »
Ja bardzo lubie wilki, one sa takie kochane :serce:
Kiedys jak oglodalam program o nich to mile sie zaskoczylam bo zobaczylam jakie one sa milutkie i jak bardzo chca zeby ktos sie z nimi pobawil, takie kochane. No a na dodatek jeszcze sa takie sliczniutkie!!!!
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #5 : 2002-11-04, 18:53 »
Ja tez je uwielbiam :wink: , po prostu kocham! Ale mało o nich wiem... :(
Zapisane

Amelia

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #6 : 2002-11-05, 14:54 »
A jakie macie ulubione umaszczenia u wilkow? Bo ja najbardziej lubie czarne. Calutkie czarne... Cudeńka. Fajne są tez bure i szare. W 0ogole wszystkie są słodkie. :D
Zapisane

milka004

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #7 : 2002-11-05, 15:55 »
Mi sie wszystki podobaja i nie ma dla mnie wiekszego znaczenia umaszczenie, poprostu te pysiaki sa takie slodkie :serce:
Zapisane

Ola

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #8 : 2002-11-05, 19:49 »
Ja osobiście najbardziej lubię szare..... Tzn. nie to że lubię tylko najbardziej mi się podobają.... Wtedy to są takie naprawdę wilki  :wink:

Hmmmm.... fajnie że lubicie wilczki... Mam coś dla was  :idea:

http://wilczastrona.prv.pl/ - to jest polska strona na której można dowiedzieć się ... w zasadzie podstawowych rzeczy o wilkach.. Moim zdaniem jednak najciekawsza jest galeria... zapraszam was do oglądnięcia........

http://www.wilki.most.org.pl/ -  ta strona jest moim zdaniem ciekawsza od tej poprzedniej..... rownież są dwie galerie ale jest więcej informacji.... i chyba są ciekawsze........bynajmniej takie jest moje zdanie  :roll:

http://www.wolf.wild.art.pl/ - i na koniec moim zdaniem strona najlepsza, najciekawsza, najładniejsza!  :wink:


Ktoś tu mówił... chyba Kinia że mało wie o wilkach.. W takim razie przeczytaj sobie info na tych 3 stronach a będziesz wiedziała dużooooooo  :idea:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #8 : 2002-11-05, 19:49 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Wilki
« Odpowiedź #9 : 2002-11-05, 19:57 »
A ja idę o zakład, ze wiem najwięcej  :lol:  Wiem, ze to ssaki podobne do psów!!! Nikt nie wie tyle co ja, jestem wyjątkowa  :lol:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #10 : 2002-11-07, 16:43 »
Wilki ja je kocham :kocham:  :kocham:
One są takie piękne, tajemnicze i dzikie. Ludzie je tepią, ale one i tak przetrwają.
Zapisane

Dudek

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #11 : 2003-01-02, 17:47 »
Hej - podaję namiary na mój art. (referat) o wilkach:
http://www.wolfdog.org/php/article.php?sid=437&mode=thread
Życzę udanej lektury :D
Baaaaaardzo lubię te zwierzęta!
Oto adres do str. o czechosłowackich wilczakach:

http://www.wplfdog.org/
Pozdrawiam
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #12 : 2003-01-02, 19:01 »
Cytat: Magdaland
A ja idę o zakład, ze wiem najwięcej  :lol:


No jasne, w Biskupicach wilki ganiają za tramwajem  :P
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #13 : 2003-01-15, 21:40 »
Ty naprawde, a u mnie w Bielsku wczoraj jeden leciał na chmurce :D
Zapisane

Roxx

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #14 : 2003-01-16, 15:05 »
A ja wolę koty ...  :P  :P  :lol:  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #14 : 2003-01-16, 15:05 »

JaF

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #15 : 2003-01-20, 16:06 »
Wspaniałe zwierzeta. Piękne i dzikie. Musimy je ratować.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #16 : 2003-01-20, 19:18 »
ja lubie wilki bo lubie psy ogolnie  ;)  :wink:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #17 : 2003-01-21, 17:20 »
A ja nawet wole wilki
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #18 : 2003-01-21, 21:07 »
eh..tam ja tam wole wszystko :wink:
Zapisane

Aksa

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #19 : 2003-01-24, 00:17 »
Cytat: milka004
Ja bardzo lubie wilki, one sa takie kochane :serce:
Kiedys jak oglodalam program o nich to mile sie zaskoczylam bo zobaczylam jakie one sa milutkie i jak bardzo chca zeby ktos sie z nimi pobawil, takie kochane. No a na dodatek jeszcze sa takie sliczniutkie!!!!

 Co do tej ich kochaności oi milutkości to bym była ostrozna, owszem to piękne zwierzęta ale dzikie i naprawdę mogą być niebezpieczne i to bardzo.
Mało kto wie że strasznie śmierdzą (po prostu nie da się tego opisać). Dla mnie to chyba najbardziej niezwykłe zwierzęta z którymi miałam kontakt.
polecam stronę http://www.wolf.most.org.pl
Zapisane

rosa

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #20 : 2003-01-24, 15:51 »
No własnie Aksa ma racje  :tak: A "Czerwonego kapturka" pamietacie :?: Ta bajka nie była po to, zeby straszyc niegrzeczne dzieci,ale po to, zeby nauczyc szacunku dla tych pieknych, dzikich zwierzat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #20 : 2003-01-24, 15:51 »

Roxx

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #21 : 2003-01-24, 20:31 »
A dlaczego wilk spał w babci łóżku ... ?
Zapisane

milka004

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #22 : 2003-01-24, 22:15 »
Cytat: Aksa
Cytat: milka004
Ja bardzo lubie wilki, one sa takie kochane :serce:
Kiedys jak oglodalam program o nich to mile sie zaskoczylam bo zobaczylam jakie one sa milutkie i jak bardzo chca zeby ktos sie z nimi pobawil, takie kochane. No a na dodatek jeszcze sa takie sliczniutkie!!!!

 Co do tej ich kochaności oi milutkości to bym była ostrozna, owszem to piękne zwierzęta ale dzikie i naprawdę mogą być niebezpieczne i to bardzo.
Mało kto wie że strasznie śmierdzą (po prostu nie da się tego opisać). Dla mnie to chyba najbardziej niezwykłe zwierzęta z którymi miałam kontakt.
polecam stronę http://www.wolf.most.org.pl


heh... no tak dziwnie to zabrzmialo ale glupot bym nie wygadywala, na animalsie ogladalam program i bylo akurat o polsce i miedzy innymi o wilkach i jak ci ludzie weszli do nich to one sie zachowywaly tak jak psy, tylko ze jeszcze bardziej chcialy wszystkich polizac po twarzy, dwa tak bawily sie z kobeta ze nie mogla sie od nich oderwac :wink:
no a ta strona mi nie wchodzi.
Zapisane

Aksa

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #23 : 2003-01-25, 01:40 »
Ostrzegam przy okazji przed animalsem czasem jak słucham to nie dowierzam bo głupoty opowiadają (tzn. zdarza im się trochę koloryzować)
A jeśli chodzi eo takie zachowania wilków to prawdopodobnie były to wilki chodowlane. Wataha wilków żyjąca na wolności nie jest  do końca bezpieczna. A poza tym przy badaniach wilków można nabyć niezłych pasożytów.
Zapisane

rosa

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #24 : 2003-01-25, 09:38 »
Cytat: Roxx
A dlaczego wilk spał w babci łóżku ... ?


Bo babcia była stara i zylasta i wilk miał po niej niestrawnosc :?

milka ja bym tak za bardzo nie ufała dzikim zwierzetom.Kiedys na 2 był pogram Arka Noego i tam pokazywali relacje miedzy ludzmi a wilkami.Opiekun tych wilkow zanim wposcil ekipe tv do woliery najpierw ich ostrzegl, ze to sa dzikie zwierzeta i zeby cały czas mieli oczy naokoło głowy i w razie gdyby cos było nie tak natychmiast wyszli.Jak ogladałam ten program siedzac sobie wygodnie w fotelu tez mi sie wydawało, ze one takie kofane i nawet muchy by nie skrzywdziły. :roll:
Zapisane

milka004

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #25 : 2003-01-25, 11:53 »
Cytat: rosa
Jak ogladałam ten program siedzac sobie wygodnie w fotelu tez mi sie wydawało, ze one takie kofane i nawet muchy by nie skrzywdziły. :roll:

No to wiesz o co mi chodzi, jestem swiadoma tego ze to sa dzikie i nie obliczalne zwierzeta ale wtedy wygladaly jak kochane psiaki :wink:
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #26 : 2003-01-27, 20:07 »
Wilki są śliczne, ale dzikie :roll:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #27 : 2003-03-01, 11:11 »
Wilki to jedne z najpiękniejszych zwierząt!
Raz widziałam jednego!
W lesie u mojego wujka, on był taki piękny!
Wilki nie atakują ludzi bez powodu(gdyby było inaczej teraz bym tego nie pisała) widziłam pięknego szarego wika, ale tak strasznie się bałam!!!
To są kochane zwierzątka! :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :taniec:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #27 : 2003-03-01, 11:11 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #28 : 2003-04-14, 20:56 »
Ja też koffam wilczki! Są takie piękne, nieokiełznane, nieobliczalne........... :o  :)  :o  :)  :o  :)  :o  :)  :o  :)  :o  :)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki
« Odpowiedź #29 : 2003-04-16, 19:19 »
Tylko raz w życiu widziałem wilka i to nie na wolności. Było to w rezerwacie pokazowym ssaków w Białowieży. Wilk ten stracił rodziców w sidlach i został odchowany przez okolicznych mieszkańców. Potem trafił do tego rezerwatu. Mój kolega wszedł do jego klatki. Koleżanki zamarły z przerażenia. Tymczasem wilk łasił się do niego jak pies, był przecież oswojony. Gdy kolega wyszedł z klatki zaczął tęsknie za nim wyć. Było to dla mnie przejmujące wrażenie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 31 zapytaniami.