Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zebry =]  (Przeczytany 2149 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
Zebry =]
« : 2004-12-23, 22:41 »
Ludziki... tak czytam i czytam... i się pytam was...

  :lol: A CZY LUBICIE ZEBRY?? :lol:
Ja bardzo je lubię... Takie są dość niskie, ale zawsze coś z koniowatych  :P Są śliczne, te ich paski... ach!!! :wink:

A tutaj zdjęcie tego jakże pięknego zwierzęcia jak by ktoś chciał popodziwiać  :wink:
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Zebry =]
« Odpowiedź #1 : 2004-12-23, 23:14 »
Lubie zeberki [;

Zebry sa nadal powszechnie wystepujacymi zwierzetami w Afryce.Cialo zebry pokryte jest czarnymi pasami na bialym tle. Zwierzeta te szybko sie mecza, dlatego zaniechano ich udomowienia. Mlode samice sa uprowadzane z rodzinnego stada po osiagnieciu dojrzalosci sexualnej. Jest to zapewne mechanizm ulatwiajacy  wprowadzenie nowych osobnikow. Stare ogiery w tej samej grupie rozrodczej  pozostaja przez wiele lat.
Mieszane stada daja zebrom dodatkowa ochrone przed drapieznikami. Dojrzale osobniki zazwyczaj bywaja ofiarami lwow, podczas gdy hieny i likaony poluja na zrebaki. Ogiery aktywnie bronia mlodych przed atakami tych drapieznikow, samice natomiast probuja odwracac ich uwage od zrebakow.
Jako nieprzezuwacze zebry moga odzywiac sie grubszymi, z wieksza iloscia lodyg, gatunkami traw i nasionami. Nie wspolzawodnicza z antylopami o pokarm, nawet jesli lubia te same trawy.

To tyle o tych slicznych stworzonkach [;
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Zebry =]
« Odpowiedź #2 : 2004-12-26, 20:10 »
ja lubie zebry...lubie w zoo na nie patrzeć bo nie mam innej możliwości...są takie miłe ( w zoo oczywiście ) takie śliczne paski mają
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Zebry =]
« Odpowiedz #2 : 2004-12-26, 20:10 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Zebry =]
« Odpowiedź #3 : 2004-12-29, 17:54 »
Nie wszystkie zebry są pospolite! Wesmy np; zebre Grev'ego. Stała się obecnie barzdo rzadka: można ją spotkać jedynie w górskich zagajnikach w Kenii. W Polsce zebry te hodowane są w zoo w Chorzoiwie i w Poznaniu ( Nowe ZOO ). Inne gatunki zebr: zebra Hartmana ( obecnie równiez coraz rzadsz; te z kolei żyją w zoo w Płocku, wrocławiu i Opolu ) i zebra stepowa są również ładne, ale zdecydowanie moim faworytem pozostaje zebra Grev'ego   :wink:  zebra stepowa dzieli się równiez na parr podgatunków: zebra Chapmana( Zoo Gdańsk, Łódz, Świerkocin, Kraków, Wrocław ), zegra bezgrzywa ( zoo Wrocław, Chorzów ), zebra równikowa ( zoo Opole, Poznań> Stare ZOO, Warszawa i Zamość)i zebra Damara ( w Polskich ogrodach niec występuje). Nazwy miast podałem jakby jakiś miłośnik ZEBR miał ochote obejrzeć poszczególne ich gatunki :) ZACHĘCAM :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Zebry =]
« Odpowiedź #4 : 2004-12-29, 19:29 »
Nie chcialo mi sie wypisywac gatunkow PePe  :wink: podoalam informacje ogolne  :wink:
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

KikerS

  • Gość
Zebry =]
« Odpowiedź #5 : 2005-03-15, 14:00 »
Zebry kochammm  :kocham:  są prześliczne... najpiękniejsze dzikie zwierze jakie "znam" :P
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Zebry =]
« Odpowiedź #6 : 2005-03-15, 15:14 »
Lubie nawet bardzio :)Są takie passssssssiaste ;)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Zebry =]
« Odpowiedź #7 : 2005-03-17, 19:53 »
sa spoko
tylko maja dziwne ogonki :D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Cieciorka

  • Gość
Zebry =]
« Odpowiedź #8 : 2005-03-18, 22:28 »
Cytuj

sa spoko
tylko maja dziwne ogonki

i króciutkie grzywki :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zebry =]
« Odpowiedz #8 : 2005-03-18, 22:28 »

polna_mysza

  • Gość
Zebry =]
« Odpowiedź #9 : 2005-03-19, 11:07 »
a w łódzkim zoo urodziła się mała zeberka
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Zebry =]
« Odpowiedź #10 : 2005-03-20, 19:15 »
Nie wiem czy orientujecie się po co zebrom są potrzebne paski. Pewnie nie bo wyjaśniają to błędnie w podręcznikach do biologii. Otóż dzięki nim poszczególne zebry rozpoznają się. Każda z nich posiada niepowtarzalny układ pasków. Młode zebry uczą się rozpozanawać układu pasków poszczególnych członków stada, a w szczególności matki. Drugą ważną funkcją pasków jest ochrona przed muchami tse-tse. Owady te widzą swoimi oczami złożonymi zebrę jako pęk gałęzi i nie gryzą ich.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Cieciorka

  • Gość
Zebry =]
« Odpowiedź #11 : 2005-03-20, 20:18 »
ja też słyszałam, że gdy śą w stadzie to np. drapieżnikowi zlewają się paski i nie widzi pojedynczych osoobników a całą grupę i ciężko mu wtedy :P
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Zebry =]
« Odpowiedź #12 : 2005-03-21, 16:01 »
Mi równierz bardzo podobają się Zebry mają taki oczka jak konik.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Zebry =]
« Odpowiedź #13 : 2005-03-21, 19:04 »
Cytat: Cieciorka
ja też słyszałam, że gdy śą w stadzie to np. drapieżnikowi zlewają się paski i nie widzi pojedynczych osoobników a całą grupę i ciężko mu wtedy :P

Zapewniam Cię, że nic takiego się nie dzieje.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Wiedźma

  • Gość
Zebry =]
« Odpowiedź #14 : 2005-03-21, 20:30 »
Zebry darze duza sympatia, sa ladne no i to koniowate ;) A moj Piotrek ma kompletnego swira na punkcie zebry i powoli kolekcjonuje wszystko, co sie da z motywem zebry ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zebry =]
« Odpowiedz #14 : 2005-03-21, 20:30 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Zebry =]
« Odpowiedź #15 : 2005-03-26, 17:46 »
Cytat: zoolog
Cytat: Cieciorka
ja też słyszałam, że gdy śą w stadzie to np. drapieżnikowi zlewają się paski i nie widzi pojedynczych osoobników a całą grupę i ciężko mu wtedy :P

Zapewniam Cię, że nic takiego się nie dzieje.


tak, tez słyszałem że to nie prawda że paski się zlewaja.
Zoolog ma racje  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Żołnierka

  • Gość
Odp: Zebry =]
« Odpowiedź #16 : 2005-05-12, 22:54 »
Chyba nie jestem jedyną, która uwaza zebry za kochane zwierzęta :) Jak byłam mała, to myślałam, ze zebry to takie konie Murzynów :P  W sumie to nawet nie wiedziałam, że się męczą tak szybko i to stoi na przeszkodzie ich udomowienia. Ale to dobrze, ze dalej mogą sobie żyć na wolnosci :)
Zapisane

iw!

  • Gość
Odp: Zebry =]
« Odpowiedź #17 : 2005-05-13, 16:34 »
Zebry to fajne zwierzątka, mają fajne pasiaki ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.