Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Wilki  (Przeczytany 11604 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia

  • Gość
Wilki
« : 2003-08-13, 14:21 »
Ponoć ma wejść rozporządzenie o odstrzale wilków - w tym roku zagryzły już 80 zwierząt gospodarkich.
Najgłupsze dla mnie było kilka stwierdzeń:
1. wilk to bandyta - zagryza, aby zabić
2. odstrzał najbardziej agrsywnych osobników  :shock:  (ciekawe na jakiej zasadzie bedzie dokonywana selekcja)

jestem wkuta, jak tak można; jest to gatunek prawnie chroniony, który swoją liczebnością nie zagraża równowadze środowiskowej

a wogóle to ile z tych zwierząt było przez wilki, ile przez zdziczałe psy ???
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
bardzo lubię wilki
« Odpowiedź #1 : 2003-08-26, 13:46 »
Przez głupotę ludzką od tych odstrzałów ucierpią najbardziej wilki, a i tak będą polować na zwierzęta gospodarskie bo mają za mało naturalnych terenów. Człowiek jest chyba największym egoistą na Ziemi. Chciałby ją mieć tylko dla siebie
Zapisane

Ishara

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #2 : 2003-08-27, 17:33 »
Założe się, że większość tych stworzeń nie zagryzły wilki tylko dzikie psy, które zdziczały i tak z powodu ludzi, którzy źle pilnują swoje psiaki. Zamiast zabijać wilki powinno się lepiej pilnować zwierząt gospodarskich. Robić trwalsze i wytrzymalsze płoty, mieć psy pasterskie, skoro przy kojotach pomagają, to przy wilkach większa ilość psów powinna bez problemów działać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #2 : 2003-08-27, 17:33 »

mirrow13

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #3 : 2003-08-27, 18:18 »
Ludzie są okropni. Czasami nie ma siły nawet czytać o tym co wyrabiają niektórzy. Chodziłam z petycją przeciwko wywozowi polskich koni na mięso. Jeden facet mi nie podpisał bo mu się po dowód nie chciało iśc i powiedział. Ale jak będziesz mieć petycje o tych wilkach to nie przychodź bo ja się z tym zgadzam. Chamstwo! :( ;(
Zapisane

Buffy

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #4 : 2003-08-28, 21:39 »
Do mirrow- TY chodziłaś??!!

Istotni- ludzie to du**i...
Zapisane

mirrow13

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #5 : 2003-08-29, 12:42 »
Cytuj
Do mirrow- TY chodziłaś??!!
--------------------------------------------------
Istotni- ludzie to du**i...

Dobra, dobra... Razem chodziłyśmy :P heh
--------------------------------------------------
A ludzie, jak ludzie: dobrzy i źli. Wązne, żeby było więcej tych dobrych ;)
Pozdrawiam,
Mirrow13
Zapisane

Buffy

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #6 : 2003-08-29, 15:39 »
Nom... Niestety, wykorzystali swój umysł w nieodpowiedni sposób.......
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #7 : 2003-08-29, 20:04 »
Ja sadze, ze trzeba je odstrzelic. Moj tata jest mysliwym i ja rozumiem, co to znaczy 'myslistwo' ale nie ma sensu znowu na ten temat rozmawiac, bo juz byla kilkustronicowa dyskusja. Wiec jesli macie zamiar mnie zjechac, ze popieram myslistwo, prosze bardzo, ja sie juz nasluchalam i przyzwyczailam do takich odzywek do mnie.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #8 : 2003-08-30, 10:11 »
Ani... jeśli masz na myśłi odstrzał psów zdziczałych... niestety popieram bo innego wyjscia nie ma... one juz są tak skrzywdzone przez ludzi ze nie wrócą do normalności... tak naprawdę takie zwierze umarło gdy je ktoś pożucił w lesie...a teraz to tylko strach i agresja...

   Jeśi mówisz o wilkach do odstrzału... to idz sobie strzel w głowę  :grr:
  Gdyby nie wybijanie wilków, nie trzeba by było się martwić o za duże pogłowie kopytnych i nieszczenie lasów... Co rok myśłiwi płaczą ze jelenie zniszczą młode drzewka itd.. ale jak można to regulować to wolą to zaprzepaścić i wybić wilki..
     Co do badań nad populacją wilka... Wilk potrafi przebiec obszar 3 powiatów w ciągu nocy... i w każdym powiecie jest odliczony przez jakiegoś platfusa ze strzelbą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #8 : 2003-08-30, 10:11 »

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #9 : 2003-08-30, 10:15 »
Powinno sie strezlac to i to. Troche wilkow, troche kopytnych i wtedy bedzie dobrze, ale Galago, nie chce znowu tej samej dyskusji poruszac. Juz pogadalismy sobie na mysliwych, wiec teraz juz dajmy sobie spokoj.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki
« Odpowiedź #10 : 2003-08-30, 19:35 »
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że wilk w "Czerwonej Księdze Zwierząt" posiada kategorię E czyli jest gatunkiem o najwyższym stopniu zagrożenia wyginięciem. One też mają prawo do życia.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #11 : 2003-08-31, 10:14 »
U nas jest mnostwo, a na Wschodzie i na Poludniu prawie wytepili, wiec i my powinnismy troche strzelac do wilkow, nie mowie odrazu do wyeliminowania tego gatunku.
Zapisane

mili

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #12 : 2003-08-31, 14:32 »
Bo u nas jest dużo wilków a gdzie indziej nie, to nas usprawiedliwa, ze chcą strzelac do wilków?! Bo jest ich dużo, to można troche zabić?!
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #13 : 2003-08-31, 14:50 »
tak
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki
« Odpowiedź #14 : 2003-08-31, 19:49 »
Ciekawa filozofia Anilewe! Poza tym u nas wcale wilków nie jest mnóstwo jak twierdzisz. Moim zdaniem jest ich zbyt mało.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #14 : 2003-08-31, 19:49 »

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #15 : 2003-08-31, 19:58 »
Eh... ja juz koncze dyskusje na ten temat... wybralibyscie tylko takie wyjscie: do rzadnych zwierzat nie strzelac, nie zabijac i wszystko sie ulozy, ale to nie jest teraz dobre rozwiazanie, kiedys by sobie poradzily zwierzeta, ale teraz wyrabano bardzo duzo lasow trudniej im teraz zyc. Wiec teraz w tych czasach, trzeba strzelac, bo zwierzeta sobie nie poradza!
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki
« Odpowiedź #16 : 2003-08-31, 20:13 »
I to dlatego trzeba do nich strzelać? Nie bardzo rozumiem. W obecnych czasach należy chronić całe ekosystemy czyli lasy, łąki, morza, rzeki. Strzelanie nie jest żadnym rozwiązaniem. Pogarsza sytuację i tak już poważnie zagrożonych gatunków. Przyczynia się do ich jeszcze szybszego wytępienia.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #17 : 2003-08-31, 21:27 »
Jasne zabij, wybij, porąb wszystko co sie rusza bo tak TRZEBA.


To ciekawe bo sama rozkręcasz dyskusje "nie mądrymi" postami a potem chyłkiem, cichaczem sie wycofujesz w dodatku to ty poszkodowana na całej linni.

"U nas jest mnostwo"
Wiec składaj pokłony do Boga że masz okazje zobaczyć te piękne zwierze w naturze.
 "i my powinnismy troche strzelac do wilkow, nie mowie odrazu do wyeliminowania tego gatunku."
jasne ty strzelisz, on strzeli i tak pare tys. ludzi i wcale nie wytepisz tego gatunku, nie nie.

Ale co to da, jak grochem o ściane, tatuś guru wszystko robi dobrze.
polecam poczytać okresy ochronne WSZYSTKICH zwierząc "łownych"
Adres stronki poszukaj w "Ogłoszeniach"
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #18 : 2003-08-31, 21:29 »
eh, nie... pomaga przezyc innym zwierzetom. Teraz jeden gatunek musi poswiecic sie dla dugiego... to nie jest wina mysliwych, ze jest coraz mniej lasow! oni probuja teraz naprawic to, co inni zepsuli strzelaniam...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #19 : 2003-08-31, 21:50 »
Teraz jeden gatunek musi poswiecic sie dla dugiego...

więc poświęć sie dla wilka.

Można poczytać często jak naprawiają, jezeli każdy mysliwy będzie rozumował w twoim typie to za pare lat w ZOO nie będziesz oglądac słoni czy antylop a zające i kuropatwy.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #20 : 2003-09-01, 09:23 »
Anile... czy jak tam ..
Czy w kółku łowieckim są sami kretyni
czy moze to  wasze polowanie to jakaś metoda
Warsztatów Terapii Zajęciowej
  To własnie kopytne niszczą lasy
a wy wybijacie wilki bo chrobić las...
Gdzie tutaj sens...
Jaki gatunek musi się poświecić dla innego...??
to paranoja... chyba ze chodzi ci o posiwecenie
wilków dla ludzi...
POwiedz prosto w oczy ze wilk to wasz konkurent
tylko ze on zabija te chore i stare osobniki
a wy mysliwi te najzdrowsze
I kto dba o włąściwy rozwój populacji???
Jesli masz 10-11 lat to ok... ale jesli troche wiecej to weź się "poswięć" dla nas i poczytaj książki od biologiii :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #20 : 2003-09-01, 09:23 »

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #21 : 2003-09-01, 18:50 »
a gowno prawda! Strzekaja do slabszych i chorych, bo jak sie strzeli 'czerwonego' i to dw razy, juz nie mozna przez rok strzelac, galago, ty sie nie znasz, wiec nie pisz... jak sie strzeli 'zoltego' to ostrzezenie sie dostaje, a jak 'zielonego' to dobrze, bo zielony to chory. A ty wiesz w ogole co to biologia?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #22 : 2003-09-01, 19:02 »
Wiesz moim zdaniem Galago wie dużo więcej od ciebie i o biologii i o myślistwie.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #23 : 2003-09-01, 19:35 »
to czego mowi nieprawde?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki
« Odpowiedź #24 : 2003-09-01, 19:50 »
Oj mówi prawdę. Jestem z wykształcenia biologiem i zgadzam się całkowicie z Galago de Codi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #25 : 2003-09-01, 19:56 »
a ja nie i moj tata, tez  w zupelnosci sie nie zgadza, moze ty jestes biologiem, ale moj tata jest mysliwym...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #26 : 2003-09-01, 20:18 »
Taaa tata guruuu MUSISZ sie zgadzać. Wszyscy są bee tylko wy jesteście cacy. Zrób nam na złość i leć wyszczelać te potwory których jest takie zatrzęsienie w lasach, tak i ch dużo że walą do ciebie drzwiami i oknami...

I nie gadaj głupot że strzelać wolno tylko chore i osłabione, zobacz sobie na trofea czy tam wiszą same zdechlaki? nieee czy ten dzik był chory?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #27 : 2003-09-02, 10:52 »
Dajcie dzieciakowi spokój...
Zenada...
Myśliwym każdy kret moze zostać....
Ale co mogą wiedzieć ludzie którzy ileś lat siedzieli nad książkami od biologiii są zootechnikami lub zoologami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #27 : 2003-09-02, 10:52 »

Anilewe

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #28 : 2003-09-02, 21:26 »
Po pierwsze, nie ejstem dzieciakiem, po drugie, jak powiedzialam mojemu tacie co za glupoty tu wy[pisujecie, to buchna smiechem. Najbardziej sie smial, jak ktos napisalal na tym temacie o mysliwych, ze mysliwi maja psy po to, zeby dobijaly zwierzyne. W ogole takie durnowy z niewiadomo stad wziete pisaliscie, ze po jakims czasie nie chcialo mi sie tego czytac.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #29 : 2003-09-02, 21:44 »
Może by mu sie przydało poczytać forum? wtedy by "buchnął" rozumem.
Rozumiem, tobie sie niechce czytać bo to prawda.

Galago AMEN ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 31 zapytaniami.