Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Sroki:)  (Przeczytany 5610 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzaczek

  • Gość
Sroki:)
« : 2003-10-17, 21:23 »
Co sądzicie o tych ptakach?
Strasznie mi się podobają, są takie poważne i płochliwe  :)  No i oczywiście piękne  :)
Kradziejki świecidełek  :)  :)  :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Sroki:)
« Odpowiedź #1 : 2003-11-05, 22:24 »
Ciekawa jestem czy one tak naprawd leca na wszystko co sie swieci ;))
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Sroki:)
« Odpowiedź #2 : 2003-11-09, 10:33 »
Mhm.. Gdzieś w necie jest film jak sroka wpada do parkometru i kradnie monetę :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sroki:)
« Odpowiedz #2 : 2003-11-09, 10:33 »

Asia Evenstar

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #3 : 2003-11-12, 18:21 »
ja bardzo lubię sroczki kiedyś było ich duzo w okolicach mojego domu, ale teraz się niestety wyniosły.
Zapisane

Patka

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #4 : 2004-02-16, 14:43 »
ja osobiści nie lubie srok ale to tylko dlatego że mieszka ich sporo koiło mojego domu i codziennie rano tak kracza że mam ich dośc jak by specjalnie to robuiły :?  :?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Sroki:)
« Odpowiedź #5 : 2004-02-16, 19:45 »
Myślę, że raczej skrzeczą. Pomijając ich głos to naprawdę piękne i bardzo interesujące ptaki.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Wiedźma

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #6 : 2004-03-07, 15:18 »
Dopoki nie zamontowalismy siatki na balkonie (zeby koty z sasiedztwa nie wchodzily, bo robily syf), to sroki uwielbialy przylatywac, siadac na barierce i draznic psa  :roll:
Zapisane

madcoy

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #7 : 2004-05-04, 14:44 »
Cytat: Magdaland
Ciekawa jestem czy one tak naprawd leca na wszystko co sie swieci ;))

Calkowita prawda.
Kiedys na scietym drzewie widzialem stare gniazdo srok.
Byly w nim wstazki, kawalki folii, guziki, kawalki plastiku... po prostu przeglad smietnika. Nie bylo niestety zadnej bizuterii.... hehehe.
Sroka to rowniez doskonaly zlodziej jajek z innych gniazd.
I fakt - jak napisala patka - skrzecza niesamowicie.
Zapisane

Ndal

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #8 : 2004-05-13, 14:26 »
Tak też mi się podobają sroki ale niestety oprócz świecidełek lubią też coś jeść - tam gdzie jest ich dużo nie wychowa się żadno piskle ptaka śpiewającego ani wiewórka - widziałam kiedyś - tzn w zeszłym roku jak zdesperowana wiewórka przenosiła młode z topoli na świerka żeby ukryć je przed srokami - miała tam zapasowe gniazdo - w czasie "operacji przenosin odganialiśmy od jej gniazda (tego na topoli) sroki przy pomocy procy z łupkami orzechowymi jako pociskami i gwizdania. Małe wiewiórki sie wychowały ale od tych ataków srok na wiewiórcze gniazdo lubię sroki jakby mniej. Mimo że zapowiadaja gości ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sroki:)
« Odpowiedz #8 : 2004-05-13, 14:26 »

kustosz82

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #9 : 2004-07-02, 11:44 »
Z tego co słyszałem sroki są bardzo inteligentnymi ptakami.
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #10 : 2004-07-04, 20:37 »
Hm... ja do srok jestem neutralna, kojarza mi sie glownie ze spacerami biologicznymi.
Zapisane

Pleiades

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #11 : 2004-08-13, 15:45 »
Ndal: pragnę zaznaczyc, że wiewiórki tez lubią uzupełnić dietę ptasimi jajami, które wybierają z gniazd ptakom śpiewającym :) Ot, taka natura :)

Ja sroczki bardzo lubię. Kiedyś przez pół godziny oglądałam zafascynowana, jak 3 sroki bawiły się z psem. Autentycznie bawiły ! Piesek wyszedł z pania przed blok na spacer. Zabawa polegała na tym, że pies biegał po trawniku, a sroczki siedziały na drzewku i co chwilę któraś zeskakiwała. Piesek ją gonił, ona w podskokach uciekała przed nim kilka metrów, po czym odlatywała na drzewko, a na jej miejscu lądowała przy piesku następna - i zabawa trwała nadal. Pies nie był zły, ani zirytowany, ani nawet nie gonił tych srok zawzięcie, tylko lekkim truchtem. Widac było, że też się bawi.
Zapisane

danuta

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #12 : 2004-08-13, 23:01 »
Ja bardzo lubię sroki.Trzy lata temu będąc z psem na spacerze na skraju lasu znalazłam pisklę sroki.Piórek miała jeszcze bardzo mało,prawie wcale ogonka i poranioną głowę.Szukanie gniazda,z którego mogła wypaśc albo być wypchnięta nie miało sensu ,więc postanowiłam ją zabrać do domu.Nie wiedziałam jak się je karmi,czym,czy w ogóle przeżyje.Wiedziałam jedynie,że muszę jej pomóc.Była bardzo osłabiona.To działo się po południu i wszelkie poszukiwania ewentualnego schroniska dla ptaków nie miało sensu.Nakarmiłam ją mielonym surowym mięsem ( robiłam małe kulki ,nabijałam na patyk i do otwartego dzioba )Karmiłam ją co dwie godziny do zachodu słońca i zaczynałam od wschodu słońca od nowa.Sroczka przeżyła ,była u mnie miesiąc.Kiedy już byłam pewna,że umie latać i szukać pokarmu  otworzyłam okno i frrrrrrrrrrrr!
To bardzo mądre i inteligentne ptaki.Niestety są drapieżnikami i po części szkodnikami ale taka jest natura. ;)
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Sroki:)
« Odpowiedź #13 : 2004-09-11, 11:56 »
mi by mama nie pozwoliła wziąść sroki do domu. Chociaz sama nie wie ale 98% nie bo popierwsze mam psa i mogło by sie coś stac. Na pewno by cos wymysliła
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

rosa_wyzel

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #14 : 2004-11-29, 19:18 »
SIERPÓWKI GÓRĄ !!!  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sroki:)
« Odpowiedz #14 : 2004-11-29, 19:18 »

Cieciorka

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #15 : 2004-12-03, 08:59 »
W jednym programie o ptakach, bylo, jak sroki zrzucaja na ulice orzechy w łupinkach. Auta przejzdzaja, rozwalają łupinki, a kiedy jest zielone, sroczki przechodzą przez ulicę i zbierają plony  ;)
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Sroki:)
« Odpowiedź #16 : 2004-12-03, 11:04 »
tak to prawda,ale niestety nie jest to zbytnio bezpieczne dla ptaków.
Zapisane

Aziss

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #17 : 2005-06-08, 14:36 »
Właśnie wracałam ze szkoły i znalazłam młodziutką sroczke, narazie jest u mnie w domu ale planuje ją zanieść do weterynarza może coś poradzi albo zabierze bo moja mama raczej nie pozwoliła by mi jej zatrzymać... Jak wet by nic nie zrobił to nie wiem co bym zrobiła ze sroczką... Póki co powiedzcie mi czym mogłabym ją nakarmić ????
« Ostatnia zmiana: 2005-06-08, 19:14 autor Aziss »
Zapisane

Aziss

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #18 : 2005-06-08, 19:06 »
Sroczka jest u mnie i jest taka śliczniutka .....  :kocham: :kocham: :kocham: :kocham:
Myślę, że na kilka dni uda mi się ją zatrzymać  :jupi2:
Ale potem oddam ją do schroniska w ..... [zapomniałam nazwę miejscowości....]
Narazie się ciesze i muszę zadbać o moją współlokatorkę  :mrgreen:
Czy moglibyście mi doradzić jak najlepiej mogłabym o nią zadbać ???
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #19 : 2005-06-09, 15:59 »
No trzeba przyznać że to piękne ptaszki.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

szuwar

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #20 : 2005-06-09, 21:37 »
Aziss jeżeli masz dostęp do Warszawy (mieszkasz w niej lub niedaleko) to zanieś ją do Azylu Dla Ptaków w Zoo tam sie nią profesjonalnie zajmą. A bez ich poomocy tez sobie raczeaj poradzisz bo krukowate to twarde ptaki. A ja za srokami nie przepadam bo straszne spustoszenie potrafią zrobić w kurczakach, czy zwierzynie polnej i są w tym naprawde dobre. Poza tym są  w porzadku
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sroki:)
« Odpowiedz #20 : 2005-06-09, 21:37 »

Aziss

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #21 : 2005-06-11, 22:35 »
Już nie mam sroczki... uciekła mi i nie wiem jak to się stało. No trudno, mam nadzieję, że sobie poradzi choć nie wiem bo nawet za bardzo nie umiała latać....
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #22 : 2005-06-21, 23:51 »
Nie lubie srok :( Morderczynie jedne :(
Przechodze sobie koło jednej i widze, że coś skubie.
Okazało się, że jest to wróbelek. Skrzydełka oddzielone od reszty działa, główka rozszarpana :(
Jak moja mama szła gdzieś, to zobaczyłą również sroczysko które pożerało na żywca wróbla.
Obdzierało ze skóry. Ptaszek jeszcze żył...w mękach... Mama odgoniła sroke, ale ta po chwili wróciła.

Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #23 : 2005-06-22, 15:12 »
Żadne mordercy ... prawa natury, wiesz ...
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #24 : 2005-06-22, 15:29 »
Wiem, no ale co, żal mi takiego ptaszka który na żywca jest osakupywany z piór, ciałka... :(
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #25 : 2005-06-22, 15:50 »
Żal Ci ptaszka, którego zjada sroka po to, żeby przeżyć... Mi jest żal tych szopów i norek co je przerabiają na futro, nie mówie już o fokach, krów i świń, które mielą, bo jakaś babcia ma ochote na mielone klopsiki...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #26 : 2005-06-22, 16:04 »
Wiem, no ale co, żal mi takiego ptaszka który na żywca jest osakupywany z piór, ciałka... :(

a czym mają się żywić w mieście ?
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #27 : 2005-06-22, 17:03 »
Ojeju, już się czepiacie.
Powiedziałam, że nie lubie srok, bo poprostu zjadałą inne ptaszki.
Wiem, jestem nei sprawiedliwa. Cóż, może zostawicie więc mnie w spokoju...?

PePe, prosze, nei wspominaj o tych zwierzakach które się przerabia, bo to jest o wiele gorsze.Wiem o tym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sroki:)
« Odpowiedz #27 : 2005-06-22, 17:03 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #28 : 2005-06-22, 17:04 »
Ale Gosiu ja się do Ciebie nie zucam, tylko tak mówie, bo mysle, że ta sroka jedzaca ptaka to jest rzecz naturalna, a facet który wrzóca świenie do wrzątku nie...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

ssgosiass

  • Gość
Odp: Sroki:)
« Odpowiedź #29 : 2005-06-22, 17:18 »
No tak. Dokładnie tak, tylko no kurcze... nie umiem tego tak wytlumaczyć, by kązdy mnie zrozumiał.
Mam nadzieje, że jakoś kapujecie o co mi chodziło :)
A wogle to było pytanie ' Co sądzicie o tych ptakach'. Napisałam to i owo- moje zdanie.
To prawda, że sa to piękne ptaki, lśnią w słońcu, no ale ... ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.