Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: przemytnicy w polsce  (Przeczytany 2751 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Talagia

  • Gość
przemytnicy w polsce
« : 2003-12-06, 01:37 »
Chciałam zwrócić uwage na Akcje WWF dotyczącą nielegalnego przemycania zwerząt zagrożonych wyginięciem. W Polsce przemyt zwrasta i te zwierzaczki strasznie cierpią ;(

http://www.wwf.pl/img/cites/plakatwwf.jpg





"W 2000 roku polskie sluzby celne udaremnily wwóz do naszego kraju ponad 1700 zywych okazów roslin i zwierzat chronionych na podstawie Konwencji Waszyngtonskiej (CITES)1 oraz produktów pochodnych. W 2001 roku Departament Cel odnotowal podobna  liczbe przypadków. Bilans 2002 roku przekroczy te statystyki. W czasie jednej tylko, udaremnionej przez polskich celników próby przemytu, skonfiskowano ponad 1500 okazów zwierzat znajdujacych sie na liscie gatunków zagrozonych wymarciem (CITES).

Wedlug raportu2 przygotowanego przez TRAFFIC3 na zlecenie Komisji Europejskiej nasz kraj znajduje sie na trzecim miejscu posród panstw akcesyjnych pod wzgledem liczby zatrzyman na granicy okazów chronionych Konwencja Waszyngtonska.

Wszystkie te fakty swiadcza o skali problemu w Polsce. Moda na egzotyczne zwierzeta hodowane w domu, albo na „egzotyczne pamiatki” z podrózy, nakreca spirale nielegalnego handlu ginacymi gatunkami.

Na to zjawisko maja wplyw zwykli ludzie. Przyczyna przewaznie nie jest zla wola czy brak wrazliwosci na krzywde zwierzat, ale nieswiadomosc i niewiedza. Rodzimi turysci, którzy przywoza ze swoich podrózy torbe ze skóry krokodyla, czy osoby kupujace swojemu dziecku na targu zywego zólwia nieznanego pochodzenia, przewaznie nie sa swiadomi, jakie skutki ma ich decyzja. Nie wiedza, ze oznacza to odebranie przyrodzie kolejnych zwierzat, skazanie ich na podróz w  meczarniach, a nastepnie smierc lub wegetacje w niewoli. Nie zdaja sobie sprawy, ze dokonujac takich zakupów przyczyniaja sie do wymierania calych gatunków. Czesto nie wiedza nawet, ze przywozac lub kupujac zwierze czy rosline z listy CITES, lub produkty z nich wykonane, lamia prawo.

Stad tak ogromne znaczenie ma uswiadomienie Polakom, ze poprzez swoje decyzje moga zmienic los wielu egzotycznych zwierzat. Jesli odmówia kupowania ich z niepewnych zródel, wielki przemytniczy biznes straci w naszym kraju racje bytu. Moze to pomóc ocalic przynajmniej niektóre z ginacych gatunków."
Zapisane

PuchonKa

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #1 : 2003-12-06, 13:10 »
Aż strach pomyśleć ile zwierząt zginęło podczas takich nielegalnych prób przemytu :cry: . Nie mam pojęcia jak ci ludzie (przemytnicy) mogą tak spokojnie patrzeć na cierpienie i śmierć zwierząt :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #2 : 2003-12-06, 14:29 »
to absolutnie okropne.... Widzieliście tą reklame o przemycanych zwierzętach...???
Zapisane

Forum Zwierzaki

przemytnicy w polsce
« Odpowiedz #2 : 2003-12-06, 14:29 »

Zwierzaczek

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #3 : 2003-12-06, 15:24 »
Ja słyszałam coś o zółwiach i ich przemycie... to rzeczywiście straszne  :(
Zapisane

Talagia

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #4 : 2003-12-07, 00:36 »


Rzeczywiście reklama jest straszna, ale warto się nad nią zastanowić :(

http://www.wwf.pl/img/cites/pluszaki.asf
Zapisane

Biały Orzel

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #5 : 2003-12-08, 17:05 »
Hey!
To smutne :(
Moim zdaniem za przemyt zwierząt powinny być wyższe kary :grr:
Zapisane

darude

  • Gość
!!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-12-08, 19:27 »
zaostrzyc przepisy kontrole wszystko co mozliwe zeby bylo wiadomo ze kazda proba przemycenia nawet jednego zwierzaka moze niesc za soba niewyobrazalne konsekwencje ale coz ja tu nic sam nie zrobie :( to ludzie odpowiedzialni za wladze powinni takie rzeczy ustalac niestety :(
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #7 : 2003-12-10, 20:30 »
Reklama jest straszna  :cry: ....
Zapisane

emir

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #8 : 2003-12-11, 14:22 »
W ogóle to taki przemytnik powinien mieć szansę na spotkanie się np. sam na sam (oczywiście bez żadnych gadżetów) np. z wygłodzonym krokodylem...

Poza tym gdyby nie było odbiorców na takie przemycone zwierzaki, to nie byłoby problemu - ale popyt pociąga za sobą podaż...

Przemyt to jedna sprawa, a inna sprawa to w jaki sposób często zwierzaki są traktowane w niektórych "sklepach" zoologicznych - w Zabrzu w Platanie - w klatce, w której ledwie co się mieściła trzymana była przepiękna, potężna ara... :( Chyba jako atrakcja tylko... No, ale jak są zwierzaki traktowane gdzieniegdzie to chyba temat na inny wątek...
Zapisane

Forum Zwierzaki

przemytnicy w polsce
« Odpowiedz #8 : 2003-12-11, 14:22 »

Talagia

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #9 : 2003-12-13, 01:17 »
Dziwi mnie też jak ludzie do tego podchodzą, kupują np. papuge Are na targu, czy ci ludzie nie myślą?????
Zapisane

PuchonKa

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #10 : 2003-12-13, 22:00 »
Co do złego traktowania zwierząt w sklepach, to warto odwiedzić temat w "Co piszą inni" - "Zwierzęta jako towar na półkach- dzień pracy w sklepie zoo"
 :cry:
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #11 : 2003-12-29, 15:51 »
reklama straszna  :( I Smutna....Zwierzaki to nie zabawki.... :(
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #12 : 2003-12-31, 17:48 »
to starszne !!!!!!!!!!!!! pozbaijałabym tych ludzi !!!!! oc przemycają
Zapisane
To piekło nie raj :)

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #13 : 2003-12-31, 21:15 »
Szkoda też że ludzie w naszym kraju nie myślą skąd pochodzi takie zwierze....Gdyby nie było kupców przemytów też by nie było :cry:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #14 : 2004-01-01, 22:33 »
koniulka ale tto jest nie mozlowie przemyt bendize :(((
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

przemytnicy w polsce
« Odpowiedz #14 : 2004-01-01, 22:33 »

KasiKz

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #15 : 2004-01-01, 23:24 »
Przemyt nie dotyczy tylko dzikich zwierząt - dotyka również koty. Dlatego nie można kupować w sklepach zoologicznych kotów "rasowych" !!!
Zapisane

EWASARA

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #16 : 2004-01-02, 14:06 »
Moja Kora jest przykładem jak człowiek dla kasy może nie liczyć się z życiem zwierzęcia.Kora to czarna podpalana jamniczka ,handlarze czy przemytnicy z Białorusi sprzedawali szczeniaki na BIAŁOSTOCKIM TARGOWISKU niestety biedacvzka się nie sprzedała .Została porzucona i błąkała się po tym targoeisku ,naszczęście znalazła się dobra ludzka dusza i zabrała maluszka do domu ,pomimosporej już gromadki swojej.Udało mi się i to ja przejełam opiekę nad jamniczką.Bo moja znajoma miała duże pieski i jamniczkę rudą ,zazdrośnicę.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #17 : 2004-01-02, 19:56 »
fajnie ze ja wziełaś/ eś
Zapisane
To piekło nie raj :)

EWASARA

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #18 : 2004-01-02, 20:20 »
To jest moja druga sunia pierwszą wziełam ze schroniska i bardzo polecam wszystkim  .To była moja najleprza decyzja w życiu,suczka do dzisiaj z wdzięczności siada obok mnie i liże mnie po rękach ,przeważnie wyleguje się na mnie.
Zapisane

Patka

  • Gość
przemytnicy w polsce
« Odpowiedź #19 : 2004-02-16, 14:27 »
powinni więcej niewiem pilnować albo coś lub bardzo wielkie graywny dawać lub do więzienia na dozywotke to może by się tym przemetnikom odechciało :(  :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.244 sekund z 26 zapytaniami.