Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: około 30 L  (Przeczytany 1683 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ula_la

  • Gość
około 30 L
« : 2005-04-16, 10:30 »
Hej!
Chciałam się poddać Waszej krytyce (tylko nie krzyczcie zbyt mocno na mnie). MOja 5letnia córka ma akwarium około 30L a w nim:
parka gupików, 2 żółte molinezje, 2 titejki, 4 neonki, 2 skalary (kilku miesięczne), 2 mieczyki weloniaste, 2 gurami, 2 danio, kirys, żabka.
1 sztuczna roślinka, 2 żywe (1 moczarka i jakaś inna). Filtr AQUALEL typ FAN  MICRO. W pokrywie ośiwtlenie. Na dnie kamyki czarne i białe.
W zasadzie ryby nie chorują, ale najczęsciej "odchodzi" samiec gupika i glonojad. Glonojad umiera po gruntownym oczyszczeniu akwarium, podejrzewam, że z głodu... a gupik jest podgryzany i niestety///
Filtr czyszczę raz na tydzień w wodzie akwariowej, poczym uzupełniam około 1 litr wodą z kranu (mamy dobrą wodę, więc wiem, że tak mogę zrobić).  Gruntowne czyszczenie jest wtedy gdy "widać '' taką potrzebę: ostatnio w listopadzie, potem w połowie marca.
Karmię suchą karmą 2 razy dziennie, raz na jakiś czas dostają mrożone robaczki.
W zasadzie nie mam konkretnych pytań, jedynie chciałam poddać ocenie specjalistów moje akwarium.... ;)
Dziekuję
Zapisane

Olka1992

  • Gość
około 30 L
« Odpowiedź #1 : 2005-04-16, 10:39 »
Macie gigantyczne przerybienie! Molinezje odpadają, skalary, mieczyki, gurami, danio (spore ryby, a do tego stadne), kiryski (też stadne, 6 sztuk to minimum). Więcej żywych roślin- 2 to zdecydowanie za mało. Macie grzałkę i napowietrzacz?
Zapisane

Leloo

  • Gość
około 30 L
« Odpowiedź #2 : 2005-04-16, 10:44 »
Dokladnie... gigantyczne przerybienie... wpierwszej kolejnoosci oddaj skalary.. pewnie mecza sie w taki malym akwa.... masz za malo nonow moli tez sa za duze ta taki litraz..mieczyki takrze... gurami tez... no niestety masz zele dobrana obsade bardzo zle... a moze oddasz wszytskie rybki oprocz neonek i do neonkow dokupisz jeszcze z 6... i jakies kiryski... bedzie 10 neonow i 5 kirysow jakis malych np. panda...
Zapisane

Forum Zwierzaki

około 30 L
« Odpowiedz #2 : 2005-04-16, 10:44 »

Ula_la

  • Gość
około 30 L
« Odpowiedź #3 : 2005-04-16, 10:44 »
Grzałkę mam ale nie używam, bo jest wystarczająco ciepło w pokoju - mam termometr w akwa, napowietrzacz jest wraz z filtrem.
Przerybienie......... być może, ale co to za atrakcja  mieć np. 6 kirysów i 6 neonek?
Zapisane

Leloo

  • Gość
około 30 L
« Odpowiedź #4 : 2005-04-16, 10:47 »
no to kupa akwa 150 litrow... choc dla tych skalarow to i tak za malo...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
około 30 L
« Odpowiedź #5 : 2005-04-16, 10:47 »
pospisuje sie pod Olką!!
A poza tym wody sie nie wymienie tylko podmienie, a glonojad nie umiera z głodu, że na ścianach nie ma glonów, tylko dlatego że go nie dokarmiasz!!!!!!
Proponujs drastycznie zmienic obsade ( czytaj zredukować ), tak żeby tak wygladała ( to tylko propozycja, ale moim zdaniem bardzo wskazana ):
zostaw parke gupików
molinezje żółte (??, pojejzewam że chodzi o żaglopłetwe > więc odpadają!!
brzanki titejki odpadaja bo są stadne
dokup jeszcze neonek ( tak żeby ich 8 było )
skalary, mieczyki, gurami > odpadają bo ten litrarz dla nich za mały
danio potzrebuja dużo miejsca do pływania więc jeśli uznasz że miejsca jest wystarczjąco duzo dokup jeszcze z 3
Proponuje też jeszcez z 3 żabki dokupic :)
Musisz tez troszke o prowadzeniu akwa poczytać...
pamietajk, żeby podmienać około 20 % wody na nową odsatłą ( co tydzień )
wtedy też odmulasz dno, czyścisz szybki z glonów itp.
Aha i kup tabletki ze spirulina dla "glonojada", na którego miejscde proponuje otosa dokupic
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
około 30 L
« Odpowiedź #6 : 2005-04-16, 10:48 »
Pisząc "glonojad" masz na myśli te kiryski czy coś jeszcze innego? Kiryskom można kupowac specjalne jedzonko, innym "glonojadom" zresztą też. Przy takiej ilości ryz i tak małej roślin, możliwe że nic dla niego faktycznie nie zostaje, jeśli to np. zbrojnij niebieski to po raz powyższe a po dwa brak drewienka w akwa do "obgryzania".

Ja bym wywaliła (czytaj oddała oczywiście) wszystko poza neonkami, które swoją droga są stadne i musi ich być min. z 8... Do 30l oczywiście więcej...

Cytuj

Przerybienie......... być może, ale co to za atrakcja mieć np. 6 kirysów i 6 neonek?


Nie byc może, a na pewno... Nawet dwa ślimaki w akwa moga wyglądać fajnie jak się umie zagospodarować... Akwarium to nie tylko ryby... to wycinek przyrody... Bez patrzenia na twoje akwa wiem, że na pewno nie jest atrakcją... pudełko zapchane rybami + gdzieniegdzie roślinka... Przy takim małym litrarzu najlepiej obstawiać na dużo roślinek + rybki, żabki, ślimaki dla uatrakcyjnienia... A możesz mi wierzyć że stadko neonków wygląda przepięknie + kirysek panda lub otosek (ok. 5)...

Masz przykład ładnego akwa (nie mozna wstawiać linków do innych forów, więc wstawiam samą fotkę, akwarium zanego szerszej publice Ducha :) )


Obsada: 3amano, 2otoski, 7bystrzyków - mało rybek a czyż nie jest piekne...

http://img158.echo.cx/img158/559/1601d6js.jpg
http://img19.echo.cx/img19/9547/904d3bo.jpg
 - to mi się strasznie podoba... :) Podziwiam tego człowieka... :o
Zapisane

Ula_la

  • Gość
około 30 L
« Odpowiedź #7 : 2005-04-16, 11:07 »
Rozumiem - dziękuję za ocenę
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
około 30 L
« Odpowiedź #8 : 2005-04-16, 11:47 »
tak charon duch ma fajne akwaria :)  :wink:  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

około 30 L
« Odpowiedz #8 : 2005-04-16, 11:47 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
około 30 L
« Odpowiedź #9 : 2005-04-16, 13:25 »
No nie... I ile ich ma...

Eh... można się w nich zakochać... to dopiero akwarysta... :shock:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
około 30 L
« Odpowiedź #10 : 2005-04-16, 13:27 »
nie wiem, ale na forum akwarystycznym ładnie wyglądało...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
około 30 L
« Odpowiedź #11 : 2005-04-16, 14:09 »
Ula_la mam nadzieje ze zrobisz cos z tym akwa i oddasz te rybki ktore tam nie pasuja...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 26 zapytaniami.