Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Trudna decyzja - help ;) (żółw)  (Przeczytany 1334 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Trudna decyzja - help ;) (żółw)
« : 2005-06-22, 12:48 »
No własnie - mam taki problem i chciałem zebyscie mi pomogli go rozwiązać...
Tak więc mam w domu jak wszyscy dobrze wiecie 3 akwaria - 140L, 60L ( żółw ) i 32L ( żaby ), z tym, że 60L to dla żółówia za mało i to stanowczo i zamierzam ( i tu ten problem ), może nie zamierzam a raczej myśle nad tym, czy nie zamienić ryb z zółwiem na akwaria, tj. dostosowuje obsade, poprzez oddanie części moich ryb tak żeby sobie mogły spokojnie zyć w 60L, a żółw ląduje w 140L ( wymiary - 80cm x 40cm x 50cm ). Żal mi troche ryb, ale oddanie żółwia nie wchodzi w rachube, a on juz ma tam na prawde stanowczo za mało miejsca ( to żółw czerwonolicy ). Co mi poradzicie i co o tym myslicie?  Czy uwazacie, że nie pownienym tak robić, jesli tak, to pomóżcie znaleźdz nowych opiekunów ( dobre warunki ;) - jak na razie listy wstępne ) dla pary skalarów ( regularnie maja młode ), 2 samców kiryśnika czarnoplamego i młodego plecostomusa. Aha, pogadam jeszcze z rodzicami,bo chciałem i tak w przyszłym roku wymienic 140L na 240L ale co z żółwiuem, może będziemu mógł zamieszkać w 140L... zobacze, a póki co czema na wasze rady ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #1 : 2005-06-22, 12:59 »
Ile cm ma żółw??
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #2 : 2005-06-22, 13:04 »
sporo ( blisko 30 cm ) ale nie mam zamiaru być zjechanym, wiem, że źle robie trzymając go w takich warunkach, ale mysle, że niedługo mu ise poprawi ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedz #2 : 2005-06-22, 13:04 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #3 : 2005-06-22, 13:08 »
ja bym bała za przełożeniem części rybek do 60l
a żółwika do 140l
potam jak będziesz miał 240l (to dopiero akwa ;))
kupisz rybki i tyle ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #4 : 2005-06-22, 13:12 »
No tak, ale wiesz - nie wiem, co rodzica na to. Chociaż mysle, że się zgodzą, ale wiesz z rybkami też jest jakby związany...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #5 : 2005-06-22, 13:17 »
no to może poczekaj jeszce na to 2-gie akwa ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #6 : 2005-06-22, 13:23 »
A żółw... (?)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #7 : 2005-06-22, 13:24 »
no nie wiem
ale dla dobra zwierzaków oddaj rybki
i wpuść tam żółwia :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #8 : 2005-06-22, 15:41 »
żółw ma dokładnie 16 cm  :oops: wcześniej byłem u Vio i nie miałem zółwia pod ręką... ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedz #8 : 2005-06-22, 15:41 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #9 : 2005-06-22, 22:32 »
Żółw poczeka.
Tylko wypuszczaj go na spacerki ;-)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #10 : 2005-06-26, 21:28 »
Wow stane w obronie żółwia :) To jest prawdziwa męczarnie dla żółwia, mam podobnego żółwia ale 15cm i pływa w 150l wody!! i  zdaje mi się że jest mu ciągle za ciasno. Według mnie jak najszybciej go przełóż do tego większego akwa lub kup te 240l (jak dla mnie najlepsze rozwiązanie) :)
Zapisane

jolka

  • Gość
Odp: Trudna decyzja - help ;)
« Odpowiedź #11 : 2005-06-30, 21:50 »
popieram kacpra!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 26 zapytaniami.