Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: No to zaczynamy od nowa...  (Przeczytany 1015 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
No to zaczynamy od nowa...
« : 2006-10-21, 11:12 »
Będę kupowac nowe większe akwa. :D
Przymierzam się do tego od dawna, ale klamka zapadła.

Obsada na razie będzie taka:

kirysy -6 szt
Zbrojnik niebieski (może parka)
Glonojady drewniaki (parka)
2 mułojady
Bedocja (3 jak gdzies zdobęde 2 samice)
1 tęczanka (niedobitek)
1 neonka(wiecznie zywa ;))
Gurami marmurkowe (parka)
gurami (parka tylko jak one się nazywają...takie tęczowe)
kilka nieskoordynowanych gupików
2 molinezje blackmolly

czy jeszcze coś będzie i jak się to rozwinie nie wiem. Gupiki są do wymarcia, neonka, tęczanka (podobno tecznki długo zyją?)

Z ducha zrezygnowałam z wiadomych wam powodów.
 Moze znowu zapragnę  ramirezki?
Czy można trzymac dwie różne pary gurami razem? samce nie będa sie ganiac?
czekam na sugestie zwiazane z obsadą. :wink:


wymiary:

nieprosta to sprawa ;)
Na razie jestem gdzies przy takich : 100x40 x45.
czekam na jakies sugestie, jesli by to zmienić - zwiększyc, zmiejszyc, podwyższyc, poszerzyć, skrócić


kształt

mam ochote na takie ze ścietymi przednimi rogami - traci troche tę kanciastośc i jakoś tak... wydaje się mniej długie :D
oczywiscie czekam na Wasze opinie :wink:



Pokrywa:


aluminiowa czy plastik?
jakos te aluminiówki do mnie nie przemawiają przez to ze takie płaskie.
Ale nie mam w ogóle doswiadczenia zpokrywami więc oczekuję na jakiekolwiek opinie od ludzi którzy mają


oświetlenie

mniemam że pokrywa to załatwia, ale czy sa jakies różne rodzaje? można wybrac lepsze i gorsze czy jak?


filtr

facet w sklepie mnie namawia bym kupiła zwykły - taki jak w sklepach maja z gabka na wierzchu.
Czy powinnam robić te rurki które bąbelkują spod zwiru???
I w ogóle help!!!
nie mam pojęcia o filtrach, ale wolę kupic drozszy pod warunkiem ze będzie naprawdę dobry. I wygodny w użyciu :D

tyle na poczatek. o czym zapomniałam?

czekam na wszelkie uwagi - sprawa pilna , bo w ciągu 3 tygodni nabywam i stawiam nowe akwa.
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: No to zaczynamy od nowa...
« Odpowiedź #1 : 2006-10-21, 16:40 »
Trudno mi coś doradzić ci na temat obsady, na razie masz niezły "bałagan" ;), a sama wiem, że nie jest tak łatwo znaleźć nowy dom dla części ryb. Pozwolę tu wtrącić, że kto chętny na żałobniczki lub neony - to niech się zgłasza (ok. Nürberg).

Wymiary są ok i jeżeli preferujesz akwa ze ściętymi bokami, bo tak np. lepiej pasuje do reszty pokoju, to nie mogę namawiać cię na coś innego. Gusta są różne. :)

Pokrywa: oba rodzaje spisują się dobrze. Aluminium wyglada nowocześniej, ale plastik w optyce drewna można podpasować pod wygląd szafki. Jeżeli nie planujesz akwarium z dużą ilością roślin wymagających mocnego oświetlenia to standardowe zazwyczaj 2x30W będzie OK. Niektóre pokrywy (w tym dość spora część droższych aluminiowych ma możliwość dania mocniejszego oświetlenia w t5 -połączone jest to jednak z większym kosztem samej pokrywy i świetlówek).

Filtr gąbkowy z myślą o zbieraniu głownie syfu z toni oraz regularnym czyszczeni jest OK, jednak dodatkowo/lub zamiast proponowałabym kubełek - mniej przy nim roboty + dość duże złoże do filtracji biologicznej.  Napowietrzacza (dostępnego czasem w postaci kurtyny powietrznej) na co dzień nie potrzebujesz. Przydaje się głównie w zbiornikach z wysokimi temp. (ok. 28-30) czy też liczną obsadą lub podczas leczenia części chorób.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: No to zaczynamy od nowa...
« Odpowiedź #2 : 2006-10-21, 18:02 »
akwa ze ściętymi bokami nie to ze pasują mi do czegokolwiek, ale po prostu jakoś tak optycznie wydają mi się ładniejsze.

stac będzie nie na szafce, ale na wybudowanej specjalnie "sciance' z żółtej cegły klinkierowej. Stad bardziej mi ta czarna pokrywa pasuje niz coś drewnopodobnego :)

A co do filtra... może mogłabyś mi coś po prostu polecić? tak bym poszła do sklepu i kupila bez zastanawiania się? bo jak mi sprzedawca pokaże wszystko co mają to zgłupieję. A kupowac filtr będe chyba w duzym sklepie albo na giełdzie akwarystycznej ;)

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: No to zaczynamy od nowa...
« Odpowiedz #2 : 2006-10-21, 18:02 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: No to zaczynamy od nowa...
« Odpowiedź #3 : 2006-10-23, 16:52 »
Dla ok. 200 l możesz wybrać z ze znanych marek filtrów np. fluval 305 lub 304 ew. 205/204, tetratec ex700, jbl CristalProfi 250 lub Eheim 2224 (ma jednak mniejszą objętość materiałów filtrujacych niż fluval z seri 3 i 2 lub tetratec). Sama używam ex700 i jestem zadowolona (podobnie jak jbl i fluval producent dostarcza wszystkie połączenia i materiały filtracyjne w zestawie), teść ma Eheima i też sprawuje się dobrze, a pracuje już prawie 10 lat i poza wymianą gumowych uszczelek nie miał jeszcze problemów.Eheim to sprawdzona, solidna marka, jednak z górnej półki cenowej, dodatkowo często nie są dołączone materiały filtracyjne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 25 zapytaniami.