Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co do welonki  (Przeczytany 1776 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Syla

  • Gość
co do welonki
« : 2007-03-08, 07:48 »
Witam, mam pytanie zastanawiam się jaką rybkę dodać do mojej welonki (oprócz innego welona) aby zyły w zgodzie i harmonii. Mam akwa 75l. nie wiem takze jskie roślinki mogę dać na pierwszy plan żeby welon ich nie zjadł. Pozdrawiam  ;p
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: co do welonki
« Odpowiedź #1 : 2007-03-08, 09:50 »
welonki najlepiej jednogatunkowo.

75 litrów to za mało na dwie welonki, ale dzięki temu rybcia będzie miała więcej miejsca, śliczniej sie rozwinie a i demolować az tak strasznie nie powinna roślin, bowiem jest i dla nich więcej miejsca :)


co do roślin to ważne by miały mocne liście i mocne korzenie. Inne albo będą od razu w ramach przekąski potraktowane, lub dla odmiany powyrywane :)

a welonka biała, czarna czy złota?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Syla

  • Gość
Odp: co do welonki
« Odpowiedź #2 : 2007-03-08, 11:19 »
welonka jest złota i narazie ma jakies 7-8 cm z ogonem chowa sie zdrowo tylko mysle że może jej samej to kiepsko w tym akwarium. Naprawdę nic mniejszego czego by niezjadła nie mogę dodać  :( wyczytałam ze to welonka z wachlarzowatym rozdwojonym ogonem a jej długość to 90mm
Możę welonkę oddam do sklepu i wymienie na coś innego (możliwa jest taka wymiana). Jeśli tak to jaka obsadę proponujecie?
« Ostatnia zmiana: 2007-03-08, 13:24 autor Syla »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co do welonki
« Odpowiedz #2 : 2007-03-08, 11:19 »

kareena

  • Gość
Odp: co do welonki
« Odpowiedź #3 : 2007-03-08, 15:49 »
To już zalezy czy po oddaniu welonki chcesz miec akwarium nadal zimnowodne czy może już ciepłowodne? (w tym drugim przypadku musisz dokupić grzałke - 100 Wat)

Ja mam podobne rozmiarowo akwarium cieplowodne i trzymam tam małą ławicę zwinników blehera (chociaz wolałabym neony innesa.. ale to nie byla moja decyzja ;) ), kilka molinezji ostroustych oraz Zbrojnika niebieskiego :)

PS
jeśli chcesz też trzymać zbrojnika to powinnas zakupic dla niego korzeń

w każdym razie faktem jest ze w akwarium cieplowodnym zmiesci sie wiecej ryb niż w takim samym zimnowodnym (ale 3l na jedną małą rybke to absolutne minimum, najlepiej by mialy wiecej miejsca oczywiscie :) warto też pamiętać ze nigdy wody nie nalewamy do pełna i że żwir oraz rośliny takze zabieraja litraz)
Zapisane

Syla

  • Gość
Odp: co do welonki
« Odpowiedź #4 : 2007-03-08, 17:00 »
a jakie wymagania ma zwinni blehera nie słyszałam jeszcze o tej rybce ile ich w stadzie minimum powinno byc? Dopireo zaczynam przygodę z akwarystyka wieć moze coś łatwiejszeo iadnego polecisz. moja kolezanka ma 25l jaką obsadę byś jej poleciła i filtr?
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: co do welonki
« Odpowiedź #5 : 2007-03-10, 01:12 »
Zwinniki blehera (Hemigrammus bleheri) na pewno znajdziesz na www.akwafoto.pl :) to taki internetowy atlas ryb, mozna tam zobaczyc zdjęcie danego gatunku i zalecane parametry wody (ph, twardosc i temp)  - czasami różni sie od innych źródeł ale ogolnie jest ok.

zwinnik blehera to rybka z typu kąsaczowatego, lubi kwaśną i miękką wodę. u mnie nie za bardzo pasuje ale jakoś żyje ;)
większość kąsaczowatych (czyli neony tez) to są stadne - minimum 6 sztuk, a najlepiej 8-10

25 l?  - najlepiej niech zmieni zbiornik na minimum 40-70 l :)  w większym zbiorniku łatwiej zachowac równowagę biologiczną = duży litraz wody skompensuje ewentualne błędy początkujacego akwarysty. O filtrach wole sie nie wypowiadac jako autorytet bo sama mam akwarium dopiero od listopada :)  mam 72 l i filtr kaskadowy AquaClear30.  Dobrze jest miec w filtrze kilka różnych wkladów filtracyjnych (u mnie jest gąbka i ceramiczny, ale mam miejsce jeszcze na drugą gąbke albo żwirek amonowy czy węgiel - zalezy od potrzeb, tylko ze te dwa ostatnie nie moga byc na stałe - zużywaja sie). Przy kupnie filtra warto sprawdzic zalecany zbiornik (np Fan mini do akwariów 30 l, ale to filtr wewnetrzny i tylko gąbke ma :) )

Tutaj chyba kazdy powie ze 25 l to za male akwa :)  jak kolezanka bardzo chce tam miec ryby to mysle ze max to 6-8 rybek, ale tych mniejszych..  obsadę trudno polecic, bo to rzecz gustu :)
Zapisane

livet

  • Gość
Odp: co do welonki
« Odpowiedź #6 : 2007-03-29, 17:05 »
Uważam że 75l na 2 welony jest ok. Najlepiej dokup welonka :) pozdrawiam!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.