Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: karma  (Przeczytany 10801 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miyu

  • Gość
karma
« Odpowiedź #30 : 2005-01-02, 21:07 »
Cytat: Karooola
Ja nic o niej nie słyszałam, i osobiście nie znając jej dokładnie bym jej nie stosowała. Najlepiej używać polecanych przez wszystkich i pewnych karm, przynajmniej według mnie ;)


Zgadzam sie, a szcegnie polecam ci Peigree
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #31 : 2005-01-02, 21:08 »
Cytuj

Zgadzam sie, a szcegnie polecam ci Peigree

Rozumiem,że teraz to żartujesz... :P
Zapisane

Miyu

  • Gość
karma
« Odpowiedź #32 : 2005-01-02, 21:10 »
Cytat: Meggy
Cytuj

Zgadzam sie, a szcegnie polecam ci Peigree

Rozumiem,że teraz to żartujesz... :P


Czemu żartuje. Aha pomyliłam isę miało być Pedigre, no com mój psiak to zajda;P
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma
« Odpowiedz #32 : 2005-01-02, 21:10 »

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #33 : 2005-01-02, 21:20 »
Dziewczyno,Ty chcesz może szybko pieska wątroby pozbawić,widzę,że bardzo kochasz swojego pieska!!Gorszego SYFU niż Chappie i Peedigre to chyba świat nie widział!! :grr:
Zapisane

mafinia

  • Gość
karma
« Odpowiedź #34 : 2005-01-02, 22:42 »
zgadzam sie pedigree czy chappi jest najgorsza karma. inwestuja w reklame a nie w skladniki ktore trafia do miski twojego psa. pedigree sponsoruje wystawy a dlaczego/? reklama. biznes sie rodzi. oszczedz psa i juz lepiej zakup mu purine.
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #35 : 2005-01-03, 07:13 »
Te syfy marketowe to tylko i wyłącznie chemia i nic więcej... :roll:
Jeśli kochasz pieska,to zafunduj mu coś lepszego,ale nie to cuś,co nawet karmą nazwać się nie da.. :grr:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
karma
« Odpowiedź #36 : 2005-01-03, 08:15 »
Cytuj

Zgadzam sie, a szcegnie polecam ci Peigree

Nawet nazwy napisaćnie umie...  :roll: Pedigree jak coś...
Po za tym tanie, "super", marketowe karmy to nafaszerowane świństwem odpadki... :roll: No tanie to chyba juz raczej nie... ostatnio na psy.pl jedna dziewczyna robiła porównanie RC z karmą bodajże pedigree czy chappi. Zacytować?
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #37 : 2005-01-03, 08:37 »
JA Goldenko poproszę! :)

Może przytoczę teściom i choziaż zastanawią się nad faktem czym przez 10 lat faszerowali swojego 13 letniego ON-ka.Dzięki cudownej karmie Rolf ma zjechany żołądek,wątrobę i ogólnie pies już naprawdę w złym stanie jest.Niestety teście to już starsi ludzi i skoro reklamują karmę,wszyscy ją podaja psom,to musi być naj,naj,naj..

Wczoraj,jak powiedziałam,że ja suni podaję Biomilla,to stwierdzili,że nigdy o takim badziewiu nie słyszeli... :shock:
Podałam jeszcze ANF,Royal,K9,Chicoppie i inne,to rzekli,ze w życiu czegoś takiego Lolusiowi by nie podali,ręce opadają!! :(
Zapisane

myszka

  • Gość
karma
« Odpowiedź #38 : 2005-01-03, 09:18 »
Może powinni porozmawiać o tym z wetem? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma
« Odpowiedz #38 : 2005-01-03, 09:18 »

k_lap

  • Gość
karma
« Odpowiedź #39 : 2005-01-03, 10:00 »
Miyu... powiem krotko... szkoda mi Ciebie (ze zajmujesz sie zwierzakami, a malo interesujesz sie tym co dla nich dobre a co nie. Pedigree napewno nie jest czyms dobrym...)
I szkoda mi Twojego psiaka, ze przez Ciebie tak niszczony jest jego zoladek takimi g****** jak Pedigree, Chappi itd.
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #40 : 2005-01-03, 10:20 »
Myszko!Już wszystkie argumenty jakie miałam im przedstawiłam,na co teściowa powiedziała,że jeszcze na głowę nie upadłaby kupowała psu karmę za ponad 100zł,skoro Chappie kosztuje 15 zł za3 kg! :grr:
Rolf do tego syfu dostaje drugą miche z mięchem(pół kg dziennie).Wyobraź sobie jak on wygląda..Wczoraj siedząc przy stole teść ca chwilkę podawał mu plasterek szyneczki...Zjadł tego dużo,ale moje słowa,to jak grochem o ścianę..Jak to my jemy,a psu nie dać!! :(
Uwierz mi,wczoraj na ten temat wybuchła wojna,bo wszyscy tak karmią i psy żyją,tak żyją,ale jak się czują??Jak wyglądają??Koszmar!! :twisted:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
karma
« Odpowiedź #41 : 2005-01-03, 15:35 »
Megguś już daje tylko znaleźć muszę ;) Jak znajdę to dam :]
Zapisane

mafinia

  • Gość
karma
« Odpowiedź #42 : 2005-01-03, 15:38 »
jestem bardzo ito bardzo ciekawa :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
karma
« Odpowiedź #43 : 2005-01-03, 15:53 »
Ja tutaj cytnę ;) Co pisza inni o tych karmach... A więc:

"pedigree to jedno wielkie g***, "jak na razie może mu nie zaszkodzilo" no wiesz... to się może dopiero za parę lat okazać że ma kłopty z koścmi , wątrobą, nerkami..."

"Pedigree jest naładowana konserwantami, substancjami zapachowymi i smakowymi, i nie wiadomo czym jeszcze. Reakcja nie pojawi się po paru tygodniach, na efekt (bardzo niedobry) trzeba czekać dłużej, po karmieniu pedigree twojemu psu może wysiąść wątroba i nerki.
Nie mówię tu o psach, które są bardzo wrażliwe, i u nich reakcja pojawi się bardzo szybko ( uczulenie, biegunki, wymioty, wypadanie sierści, świąd)
Generalnie nie polecam tej karmy, lepsze, a w podobnej cenie są karmy Puriny."

"Mój piesek wymiotował po "marketowej" puszce, jak wcześniej wspomniała paula, marki TiP, czy DiT. Ale jak widzę, jest więcej takich przypadków, i jak do tej pory Manisiu ze sklepów te głó*** jeszcze nie zniknęły! :/"

"A najgorsze, że naiwni ludzie kupują tą suchą karmę marki TiP, no bo przecież " niczym się nie różni od innych".. Brak słów i komentarzy... :("

"Karma Pedigree jest jedną z najlepszych, ale nie w Polsce! Za granicą góruje! A u nas co? Robią ją z odpadów, po najniższych liniach jakości. A np. reklamy Pedigree też nie są polskie! Oni robią sobie reklamę kosztem zagranicznej Pedigree."

"bo w tych pedigree i chappi to sa takie skladniki (chemia )co przyciga psa!!!!
dlaczego royal canin nie robi reklam?
chapii i tp robi i woli wlaczyc tysiaki w reklame niz w skladniki
skutki moga wyjsc na starosc:P
lupiez i linienie (intensywne)
ale coz wasza sprawa"

"pedigry jest tanioch i bardzo niedobre.
lepiej kupić te droszszę karmy niż tańszę.
one mają dobrę skladniki i duzo witamin."

"MOJIM ZDANIEM PEDDYGRY JEST BEZNADZIEJNE JA TAK UWAZAM JAK KUPILAM MOJEMU DOGOWI TEJ KARMY NA SPRUBOWANIE TO BYL CHORY PRZEZ CALY MIESIAC NAJLEPSZA JEST ELKANUBA ALBO ROJAL"

"Pudel - lat 6 , nowotwór wątroby, karmiony całe życie pedigree. Następny to Boxer lat 8 , nowotwór wątroby po usunięciu 2,5 kilowego guza po pół roku przyszły nawroty i zgon. Całe życie Na Pedigree czy jak inaczej "sianem" Kolejne to sznaucerki średnie lat 9 i 12 karmione Eukanubą. Maja się dobrze i są zdrowe. Biednym psom z sieczką w misce zyczę Z D R O W I A !!!!! Bo im się przyda. I nie udowadniajcie proszę że słońce jest zielone w czarne paski bo to nie ma sensu."


"Eukanuba, Purina Pro Plan, Royal, Acana, jest dużo (może nie dużo ale kilkadziesiąt karm ) lepszych od Pedigree i Chappi. Straciłem przez to g2wno dwa piękne psy i juz tego błędu nie popełnię. Jasne że pieskom smakuje pedigree - karma nafaszerowana substancjami smakowymi, zapachowymi , gdzie każdy kawałek ma inny kolor. Chyba nie jesteście aż tak naiwni i nie myślicie że to kolorki są naturalne ??? No chyba że faktycznie te czernone to od marchewki, zielone od sałatki żółte od jajeczka a brązowe od mięska ??? Tanie karmy i mieso to tak jak z tym bigosem na dworcu PKP za komuny- Bigos Myśliwski, a mięso jeszcze w lesie. A co do testowania na psach , to chyba nie myślicie że inne karmy, kosmetyki, leki nie są testowane??? Nie usprawiedliwiam tego ale nie przypinajcie metki do jednego delikwenta bo ich jest wielu. A studenci weterynarii to na czym się uczą i praktukują, - na modelach plastikowych ???!!! Nie moi drodzy na żywych psach, ale to jest ofiara dla dobra innych. taki już jest ten nasz parszywy świat. Umiera ktoś, żeby żył ktoś. Jeżeli Pedigree nie testuje swego siana u siebie, to robi to na naszych psach i one cierpią.Kiedyś się o tym niedowiarki przekonacie. "

No chyba wystarczy... teraz o porównaniu ceny karm:


"to o whiskasie ale to samo tyczy sie karmy dla psów. wklejam z kociego forum, bo kotu też Royala kupuje.

prawdź proszę na saszetce whiskasa skład tej karmy:
Mięso minimum 4% (!)
Zboża 2%
Pomidory 2%
Wilgotność 82% (czyli po prostu 82% karmy to woda!)

Dorosły kot powiniwn zjadać 4 saszetki dziennie (tak tam piszą)
OK. 1 saszetka whiskasa kosztuje ok. 1.60 zł.
Czyli 4x 1.60 = 6.40 zł dziennie
6.40 x30 dni = 190,20 zł miesięcznie

Dla porównania:
Royal Canin exigent (dla kotów bardzo wybrednych) (Uważana za karmę drogą)
opakowanie 2 kg. wystarcza na ponad miesiąc dla 1 kota . Kosztuje 52,60 zł.
Jest to doskonała karma, świetnie zbilansowana.
I podzielmy:
52,60: 30 dni = 1,75 zł (!!!) dziennie
Oprócz tego powiedzmy trochę surowej wołowiny codziennie. Powiedzmy 100g dziennie.
1 kg. pieczeni wołowej kosztuje średnio ok. 17 zł. Licząc po 100g. dziennie-wychodzi ok. 1. 70 zł. dziennie
1.70 złx30 dni= 51 zł

I dodajmy
51 zł mięso (na miesiąc)
52, 60 zł suchy pokarm RC (na miesiąc)
Daje nam kwotę :
51+ 52,60= 103, 60 zł miesięcznie na 1 kota

192,20 zł. (whiskas) -103,60zł. (RC+ mięso)=88,60 zł różnicy!!!"

Prosze bardzo :krzywy: nie mam nic do dodania...  :roll:
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #44 : 2005-01-03, 16:51 »
Buźka Goldenko!Nic dodać,nic ująć!! 8)  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma
« Odpowiedz #44 : 2005-01-03, 16:51 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
karma
« Odpowiedź #45 : 2005-01-03, 16:53 »
:P To z naszego koffanego psiego forum :krzywy: jest tu cytat Iras :krzywy: Myślę że temat zakończony. Dziękujemy osoba biorącym udział w zawziętej dyskusji :P

PS. Nic dodac nic ując? Taka łysa prawda... ;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
karma
« Odpowiedź #46 : 2005-01-03, 17:18 »
Cytat: Meggy
Myszko!Już wszystkie argumenty jakie miałam im przedstawiłam,na co teściowa powiedziała,że jeszcze na głowę nie upadłaby kupowała psu karmę za ponad 100zł,skoro Chappie kosztuje 15 zł za3 kg! :grr:
Rolf do tego syfu dostaje drugą miche z mięchem(pół kg dziennie).Wyobraź sobie jak on wygląda..Wczoraj siedząc przy stole teść ca chwilkę podawał mu plasterek szyneczki...Zjadł tego dużo,ale moje słowa,to jak grochem o ścianę..Jak to my jemy,a psu nie dać!! :(
Uwierz mi,wczoraj na ten temat wybuchła wojna,bo wszyscy tak karmią i psy żyją,tak żyją,ale jak się czują??Jak wyglądają??Koszmar!! :twisted:

Meggy, łączę się w bólu :roll:  Każda wizyta u moich teściów kończy się wojną bo ja nie wytrzymuję a teściówce się wydaje, że wszystkie rozumy zjadła :?  Walka toczy się o ich kota który całe życie je kitekat, a jak siostra TZta kupiła whiskasa, to teściówka cała napuszona opowiadała jak to "Kasia kota rozpieszcza i jej dogadza" :shock:  :roll:  Kotka dodatkowo jest zdziczała i boi się ludzi, przez całe życie nie miała drapaka więc drapie meble za co na nią krzyczą, aha i pazurków też nie ma obcinanych więc co się dziwić :?
Ale w Wigilię zauważyłam, że chociaż w jednej kwestii udało mi się odnieść zwycięstwo, ma dużą kuwetę :wink:  wreszcie bo miała taką że tylko dupkę nad kuwetką trzymała jak chciała się załatwić :(

BTWczy ktoś prócz mnie nie odniósł wrażenia, że Miyu to Tymon? Zbieg okoliczności, że ma akurat szczeniaczka shi tzu, ten sam ton wypowiedzi, i taki sam brak wiedzy?
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #47 : 2005-01-03, 17:29 »
Skarbuś!Sama nie wiem czy  :lol: czy :cry:
Ja juz nie mam siły walczyć...Dałam im przykład ON-ka w klatce obok...Jest to 15 letni pies ,całe życie na kurczakach i dobrej karmie...Pis nie dośc,że nie jest OŻARTY(Loluś wlecze prawie brzuchol po ziemi),to sierść ma piękną i werwy tyle co moja roczna sunia!!Aż miło popatrzeć jak szaleje...Do tego nie podobało mi sie już od dawna jak Rolf chodzi,tak dziwnie...Prosiłam,by porobili badania na dysplazję itp.Wczoraj pytałam,czy mają wyniki,a oni,że nic nie robili,bo pies jest zdrowy i nic mu nie dolega.... :twisted:  :grr:

Wczoraj też zauważyłam na jego lewym boku taką gulę,pytam co to jest,a teście,EEEEEEEEEE,on to już ma od 4 lat,ale jak dotykam to go nie boli,więc nie ruszamy,ręce opadają!! :(

Nie mówię,że jest zaniedbany,nie,kąpią,chodzą na spacerki itp,ale żywienie i badania,to szkoda mówić..Aha,wymówka,że nie szczepią psa jest taka,że pies nie chodzi w niedozwolone miejsca,więc nie ma się gdzie zarazić,a chodzi w kagańcu,więc nikogo nie ugryzie... :roll:

Wiem,nawet nie ma sensu dyskutować,bo to i tak nic nie zmieni,a tylko pójdzie na noże z nimi,bo ja tylko męczę psa,bo karmię jakąś dziwną i niespotykaną,kosmiczną karmą Biomill o której nikt nie słyszał,a Chappie to cud,bo w TV ją tak chwalą....... :grr:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
karma
« Odpowiedź #48 : 2005-01-03, 17:53 »
Nie przetłumaczysz, to pewne :?  No bo "jak to pies/kot ma taką drogą karmę jeść jak tyle dzieci głoduje". Teściowie w ogóle uważają, że my to mamy dziwne zwierzęta :stupid:  Koty nic nie niszczą, nie sikają poza kuwetą, w drzwiach nas z psem witają, gościo na kolana włażą :okurcze:  A pies też alien jakiś :alien:  nigdy nikogo nie pogryzł, ze smyczy spuszcany z innymi psami się bawi, dzieci lubi :stupid:  Teściowie nie biorą pod uwagę, że właśnie takie są zwirzęta, zadbane i kochane w ich wyobrażeniu to same kłopoty i nie warto się nimi przejmować, a już z pewnością nie warto wydawać na nie pieniędzy :?
Jedyne co możemy zrobić to pomagać choc trochę, ja zawsze zabieram ze sobą dobrą karmę i jakieś witaminki,  no i biorę kota na kolana bo nikt prócz mnie tego nie robi :(
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #49 : 2005-01-03, 18:02 »
Cytuj

Nie przetłumaczysz, to pewne

W tym problem.... :( Przecież jak synowa może być mądrzejsza niż mamuśka?? :roll:

Nie mam nic do niej,bo dużo jej zawdzięczam,chociażby to,że od 6 miesiąca do 3 lat wychowywała mi dziecko,ale z psem to już siły nie mam,nie mam nawet jak walczyć,bo pies i tak jest zniszczony przez takie syfy jakie podają i szyneczki,ziemniaczki,sosiki... :roll:

Mi nic przyniesienie nawet dobrej karmy nie da,bo po prostu jej nie podadzą,bo to nie jest tak pełnowartościowa jak Chappie... :(
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
karma
« Odpowiedź #50 : 2005-01-03, 18:19 »
Cytuj

"jak to pies/kot ma taką drogą karmę jeść jak tyle dzieci głoduje".

Kiedyś oglądałam raport i poruszono ten temat "ludzie pomagaja zwierzakom a ludzie w Azji giną.." i tam odpowiedziała pewna pani "nie możemy tak myśleć, bo jeśli pójdziemy tym tokiem myslenia to niedługo zacznie sie selekcja że nalezy pomagać dzieciom czarnym a białe zostawimy, później dzieciom o niebieskich oczach a o brązowych zostawimy...itd." Tak to brzmiało no więc... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma
« Odpowiedz #50 : 2005-01-03, 18:19 »

Miyu

  • Gość
karma
« Odpowiedź #51 : 2005-01-03, 18:35 »
Cytat: Miyu
Cytat: Meggy
Cytuj

Zgadzam sie, a szcegnie polecam ci Peigree

Rozumiem,że teraz to żartujesz... :P


Czemu żartuje. Aha pomyliłam isę miało być Pedigre, no com mój psiak to zajda;P


Kurde, nie wiedziałam!  :dlonie: Dobzre że jest ok. No, to jaką karmę mu polecacie?
Zapisane

myszka

  • Gość
karma
« Odpowiedź #52 : 2005-01-03, 18:41 »
Meggy, no cóż, ja ostatnio też zaczynam delikatnie poruszać (bom świeża i jeszcze nie do końca oficjalnie " w rodzinie") temat żywienia kotów u moich teściów in spe - zwierzaki są kochane itp, szczepione, co z tego, jak jedzą whiskas i kk, tudzież puszki "Aro" bo to tanie... ostatnio zrobiłam teściowi krótkie porównanie kosztów żywienia, nie wiem ile trafiło :| SIła reklamy i pozornej taniości (wywołana po prostu dostępnością karmy, w przeciwieństwie do dobrych, po które trzeba się pofatygować do specjalnego sklepu, co śmierdzi "snobizmem" w oczach wielu starszych osób) jest wielka...
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
karma
« Odpowiedź #53 : 2005-01-03, 18:43 »
Meggy moja teściowa to również bardzo dobra kobieta, szkoda tylko, że nie rozwija się wraz z otaczającym ją światem. Naprawdę czasem dziwi mnie jakim cudem wychowala takie dzieci jak mój TZ i jego siostra ;)  A największy żal mam do tego, że nie dopuszcza do siebie cudzych racji, żebyś młotem pneumatycznym jej to do głowy wbijała to i tak nie wejdzie.
Szkoda, że nie dadzą karmy przyniesionej przez Ciebie, u moich teściów problem toczy się wokół pieniędzy których oni na kota nie będą wydawać, więc kiedy wydajemy my to im nie przeszkadza, chociaż też biadolą, że pewnie sobie od ust odejmujemy :roll:

Golden(ka) zapraszam na rozmowę z moją teściówką i życzę powodzenia :lol:
Zapisane

Meggy

  • Gość
karma
« Odpowiedź #54 : 2005-01-03, 19:02 »
Cytuj

SIła reklamy i pozornej taniości (wywołana po prostu dostępnością karmy, w przeciwieństwie do dobrych, po które trzeba się pofatygować do specjalnego sklepu, co śmierdzi "snobizmem" w oczach wielu starszych osób) jest wielka...

Dokładnie,po co szukać,jak w warzywniaku jest za 15 zł 3 kg zarcia dla pieska!! :(
Cytuj

Meggy moja teściowa to również bardzo dobra kobieta, szkoda tylko, że nie rozwija się wraz z otaczającym ją światem.

To było dobre i prawdziwe,moja też taka jest... :roll:
Cytuj

Szkoda, że nie dadzą karmy przyniesionej przez Ciebie

Niestety nie,bo my podajemy syf,którego nikt nie zna,a wszystkie psiapsiółki mamusi karmią Chappie i pieski pięknie rosną... :grr:
Zapisane

Miyu

  • Gość
karma
« Odpowiedź #55 : 2005-01-03, 19:11 »
MÓJ WUJEK PŁACI ZA PSIAKA 8 ZŁ DZIENNIE(KARMA) I CHCE GO PRZYWIAZAĆ DO DRZEWA W LESIE!!!!!!!!! :grr:  :grr:  :grr: DEBILNI SĄ CI LUDZIE, ECH...
Zapisane

Emilka

  • Gość
karma
« Odpowiedź #56 : 2005-01-03, 19:12 »
Moja mama mimo ze juz piec lat utrzymuje moje zwierzeta najchetniej kupilaby im jakies mielone sciepki w miesnym i na zagryche whiskasa. Nie dociera ze to ta sama cena a jakosc o wiele lepsza, czasami wyciagnie mi jakies stare mieso z lodowki i mowi "daj Guciowi" a ja na to "mamo ale to mieos jest stare i smierdzi" ona na to " biedni ludzie tez takie jedza i zyja"  NOT O NIECH TO STARE MIESO DA TYM BIEDNYM LUDZIOM, moje zwierzeta powinny miec co jesc skoro zyja w naszej rodzinie  :roll:  na szczescie nie wtraca sie w posilki zwierzat bo za nie jestem odpowiedzialna tylko i wylacznie ja.

Ciekawa jestem jak kiedys gdy nie bede juz z mama mieszkac bedzie karmila swoje zwierzeta  :roll:
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
karma
« Odpowiedź #57 : 2005-01-04, 19:43 »
Czytałam troszkę,ale wolę sie jeszcze upewnić :oops:
Czyli purina jest przez Was polecana jako dobra karma? Ja nie karmię psiula stale karmą,to tylko wyjątkowe sytuacje ale jednak wolę wiedziec :P
Pytam,bo Purina jest tanią karmą i to zastanawia ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

karma
« Odpowiedz #57 : 2005-01-04, 19:43 »

bea100

  • Gość
karma
« Odpowiedź #58 : 2005-01-04, 20:57 »
Otóż to, tanie karmy są...,,tanie" :roll:
Polecam średnią półkę czyli Royal Canin (jeśli trochę droższy to pakowany prózniowo/bez konserwantów/ amerykański ANF).
Ale tylko jako jeden posiłek. Dlaczego?
Pewien wet powiedział ,,Pies jest TYM co JE".
Macie wyliczenie na górze, więc czemu nie dawać: koniny (najtańsza a wspaniała), naturalnych jogurtów czy sera (z żółtkiem i olejem) itd...nie rozumiem  :shock:

Acha: rady dla szczeniaczkowa (i nie tylko). Zawsze jak wprowadzacie nową karmę (suchą) to dodawajcie po troszku do starej i każdyego dnia więcej i więcej. Każda nowa karma musi być wprowadzana stopniowo  :wink: .
Zapisane

myszka

  • Gość
karma
« Odpowiedź #59 : 2005-01-04, 21:28 »
Purina oczywiście nie DOG CHOW tylko Purina Special Care/Pro Plan.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 29 zapytaniami.