Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jedzenie dla psow  (Przeczytany 6225 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

estra

  • Gość
Jedzenie dla psow
« : 2002-08-12, 11:17 »
Jakie jedzenie uwazacie za najlepsze?
Zapisane

Angelika

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #1 : 2002-08-12, 13:23 »
Te które mu najbardziej smakuje :D
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #2 : 2002-08-12, 13:54 »
Uważam tak samo jak Ty Angeliko. Nie wierzę w reklamy o zbalansowanym jedzeniu suchym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #2 : 2002-08-12, 13:54 »

Majk

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #3 : 2002-08-12, 19:44 »
Ja dałem się raz na te reklamy na brać. Kupiłem dla swego psa Pedigree i on nie tknął tego. Kupiłem mu nutrene (też suchy pokarm) i je. Ale najbardziej lubi jeść jedzenie z puszki. Jak ja patrze jak on to wsuwa to aż głowa mała. Lubi także gotowanke :P
Zapisane

myszka

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #4 : 2002-08-12, 23:54 »
Moj psiaczek (śp.  :cry: ) nie tknął puszki ani suchego choćby nie wiem co...najbardziej lubił gotowane płucka/wątrobę/nerki z makaronikiem ten mój aniołek :D
Zapisane

gia

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #5 : 2002-08-14, 10:12 »
Troszkę się nie zgadzam,że najlepsze jest to co najbardziej smakuje.Bo niektóre psy najchętniej jedzą szynkę,parówki i delicje szampańskie a to nie jest najzdrowsze.Pies jest mięsożercą więc zdecydowanie naj jest mięcho,ale zdrowe są też jarzynki i wypełniacz typu ryżyk.Dobrej jakości sucha karma też jest niezła,znam mnóstwo psów które sa żywione tylko tak i wyglądają wspaniale! Nie jestem ekspertem od żywienia ale jeżeli pies jest zdrowy,ma błyszczącą sierść i jest w dobrej kondycji to znaczy że jest żywiony prawidłowo.Ale zgłodniałam!! :P
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #6 : 2002-08-14, 13:26 »
To chodźmy coś zjeść :P a potem  :alkoholik: i wszystko popijmy 8) by mieć siłę :taniec: i :tazz:
Zapisane

Mary

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #7 : 2002-08-14, 13:35 »
cokolwiek nie ku pilabym moim psom to i tak chleb z maslem jest bezkoinkurencyjny;-)
Zapisane

estra

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #8 : 2002-08-17, 11:36 »
Jakby dac malemu dziecku lizak lub pozywny obiad(np.kasza, jarzyny, mieso) z pewnoscia wybralyby to drugie, ale przeciez obiad jest zdrowszy.
Wiekszosc psow lubi jesc na spacerach rozne swinstwa.[/list][/code]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #8 : 2002-08-17, 11:36 »

Zorba

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #9 : 2002-08-17, 12:45 »
Najlepsza karma..........Royal(jak żle napisałam sorki).Mój maluszek lubi jeść omlety,mięsko z kurczaka i klopsy.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #10 : 2002-08-17, 13:57 »
Moje psy najbardziej lubią surowe mięso czasami coś gotowanego + witaminki, nie jakieś gotowe karmy z zdechłych krów + BSE i innych padłych zwierząt :idea:
Zapisane

gia

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #11 : 2002-08-17, 15:06 »
Eeee..Zemat myslę że troszke przesadzasz z tymi zdechłymi krowami.Ostatecznie miesko surowe też jest ze zdechłej krowy..nie żebym broniła suche karmy,nie do końca wierzę też w to co piszą na opakowaniach,ale żeby tak od razu BSE..ja daję też surowe mięsko,gotowane,podroby,suchą karmę i od czasu do czasu konserwę. :P  :P
Zapisane

esta

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #12 : 2002-09-18, 10:01 »
Karmię swojego psa gotowanym i suchą karmą (ale tylko klasa premium - tam nie ma BSE itp., to dobra karma, ale za odpowiednią kwotę, używam Belcando, Purinę, te jeszcze lepsze to Royal, Eukanuba ale też droższe).
Gotuję mu makaron lub ryż z warzywami (marchew, pietruszka, seler) i z mięskiem (mielony drób - wątróbka, serduszka), mieszam z białym serem. Daję mu też jabłka i gotowane porcje rosołowe wołowe
Pieskom nie daje się wieprzowiny !!!
Nie polecam karm typu marketowego i puszek - sama chemia, a do tego jedzenie z puszek jest sztucznie barwione i moczopędne. Tu bardzo łatwo o BSE, bo karmy te są robione z padniętych zwierząt różnego pochodzenia. Ale to już wasz wybór.
Zapisane

Angelika

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #13 : 2002-09-18, 10:54 »
Ludzie opamietajcie sie !!! Dlaczego niby nie mozna dawac psu wieprzowiny? Ja jem wieprzowine, daje ja swojemu psu i oboje mamy sie bardzo dobrze. Sami karmimy sie chemia chinskie zupki idt, nie wspomne o syfie z budek na miescie. Przesadzacie troche z tym calym szumem o karmieniu psa. W koncu to pies jest nie? Na wsi moja ciocia karmila swojego owczarka, krowim mlekiem, resztkami z obiadu, chlebem namoczonym w rosole i pies ma 15 lat i czuje sie znakomicie.
Poza tym nie kazdego stac na Eukanuby, Royale i inne duperele!!
Zapisane

Monik@

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #14 : 2002-09-18, 11:54 »
Ja bym poprawiła SUROWEJ WIEPRZOWINY. Dlaczego? Był post. A co do gotowanej, że za tłlusta? Bez przesady, w końcu nikt nie pcha jej w psa codziennie, żeby miała mu zaszkodzić.
A co do postu ESTRY: a skąd Ci przyszło do głowy, że obiad jest zdrowszy od lizaka?????????? Ależ lizak, zdecydowanie i tylko lizak. Mam dziecko, to wiem. 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #14 : 2002-09-18, 11:54 »

esta

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #15 : 2002-09-18, 13:44 »
Wieprzowina może spowodować chorobę niegroźną dla człowieka, ale w 100% śmiertelną dla pieska.
Jeżeli kogoś nie interesuje menu pupila to jego sprawa. Ja mam doga niemieckiego (rasa olbrzymia) i złe odżywianie Amona może skończyć się dla niego śmiercią albo kalectwem.
Moim zdaniem każdy właściciel dużego psa powinien zwracać bardzo dużą uwagę na żywienie, to procentuje w przyszłości (tym bardziej jeżeli zamierza go wystawiać).
Amon "rośnie w oczach", ma lśniącą sierść i zawsze jest wesoły  :D

Ps. nie jadam na mieście, chińskich zupek ani innych dupereli.
Zapisane

AniaS

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #16 : 2002-09-18, 13:52 »
pogratulować! :wink:
Zapisane

Angelika

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #17 : 2002-09-18, 14:26 »
1 Chyba wiekszosc forumowiczow orientuje sie, ze dog niemiecki jest duzym psem
2 Gratuluje ZAWSZE wesolego pieska. Ps. we swnie tez jest wesoly?
3 W zyciu jak zyje na tym swiecie (a zyje juz 22 lata) nie slyszalam, zeby jakis pies sie przekrecil po zjedzeniu wieprzowiny

A tak na marginesie to niech kazdy karmi swojego psa jak mu sie podoba ale nie robcie ludziom wody z mozgu, ze karmi sie tylko drogimi karmami itd.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #18 : 2002-09-18, 14:27 »
Cytat: Angelika
Przesadzacie troche z tym calym szumem o karmieniu psa. W koncu to pies jest nie? Na wsi moja ciocia karmila swojego owczarka, krowim mlekiem, resztkami z obiadu, chlebem namoczonym w rosole i pies ma 15 lat i czuje sie znakomicie.
Poza tym nie kazdego stac na Eukanuby, Royale i inne duperele!!


Owszem, w końcu jest to pies, i po to mnie ma, żebym o niego dbała.
I będę go karmiła Eukanubą i innymi duperelami, chociaż mnie na nie nie stać, bo to mój przyjaciel i zależy mi na jego zdrowiu.

Ole!
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #19 : 2002-09-18, 14:35 »
Cytat: Angelika
1 Chyba wiekszosc forumowiczow orientuje sie, ze dog niemiecki jest duzym psem
2 Gratuluje ZAWSZE wesolego pieska. Ps. we swnie tez jest wesoly?
3 W zyciu jak zyje na tym swiecie (a zyje juz 22 lata) nie slyszalam, zeby jakis pies sie przekrecil po zjedzeniu wieprzowiny

A tak na marginesie to niech kazdy karmi swojego psa jak mu sie podoba ale nie robcie ludziom wody z mozgu, ze karmi sie tylko drogimi karmami itd.


1. Owszem, ale ktoś to w jakimś celu chyba zaznaczył, prawda?

2. To już zakrawa na złośliwość.

3. Pies mojej Babci się przekręcił.

A tak na marginesie, ludzie różnie karmią swoje psy, i czy jest to droga karma, czy sami gotują, to ich sprawa.  Nikt nikomu wody z mózgu nie robi, no chyba że tak nazywasz chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami. W takim razie wielkie sorry.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Angelika

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #20 : 2002-09-18, 14:39 »
Myszka karm sobie psa czym chcesz ja nikogo do niczego nie namawiam. Wyrazilam jedynie wlasna opinie na temat karmienia psa.
Wyluzuj sie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #20 : 2002-09-18, 14:39 »

myszka

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #21 : 2002-09-18, 14:43 »
Poza tym jeśli kogoś np. nie stać na drogie karmy, albo nie chce ich podawać - to nie grzech. Jest alternatywa: gotować psu np. podroby wołowe, cielęce, warzywa i makaron. Tanio i zdrowo. A co do psów na wsi to, po pierwsze, wiem do czego one są przyzwyczajone, a są przyzwyczajone bo nie mają alternatywy... po drugie, do wszystkiego można przyzwyczaić, człowieka też. Niektorzy całe życie żrą fastfoody i świetnie się mają. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zakładam, że widziałaś dużo więcej wiejskich psów, tych chorych, zaniedbanych, też? Jak myślisz, z czego to wynika? A wiesz, że pies np. zje ziemniaki i nie będzie głodny, ale nie dają mu one ZADNYCH wartości odżywczych?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #22 : 2002-09-18, 14:50 »
Cytat: Angelika
Myszka karm sobie psa czym chcesz ja nikogo do niczego nie namawiam. Wyrazilam jedynie wlasna opinie na temat karmienia psa.
Wyluzuj sie


Ja też  :idea:  :wink:

Wyluzujmy się razem  8)  :lol:  :lol:

A'propos, Myszka - święte słowa -  AMEN



BTW  Angelika, czym karmisz Bakusia  :?:  :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Angelika

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #23 : 2002-09-18, 14:59 »
8)
Rano podaje mu suchy friskies junior, wieczorem dostaje gotowany ryż z warzywami i mięsem (rodzaj: zależy jakie mam w lodówce).
Poza tym w międzyczasie psie ciacha itd...
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #24 : 2002-09-18, 16:37 »
Gizmo daję albo ciepłe danka:) tzw. ryż pomieszany z kaszą lub makaron, a do tego płucka, serca, jakieś tam warzywka itp...
Podczas lata nie chciał jeść tego jedzenia, bo było mu za gorąco więc dostawał i do teraz(narazie) dostaje sucha karme DARLING.

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

majka1

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #25 : 2002-09-18, 16:40 »
Lota ma alergię na mięcho wołowe i wieprzowe, więc je wszystko z kurczaków albo indorków, gotowane i z makaronem i warzywkami i siemieniem lnianym taka mieszanka oprócz tego sanal codziennie i do żarełka canvit, nie wiem czy mogę ale polecam karmę AS, na prawdę fajna i cena suuper
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #26 : 2002-09-18, 16:55 »
A Hanka ogłosiła właśnie strajk i kazała sobie kaszkę z ptaszyskiem w d*** wsadzić. Wygląda na zdrową, bo ma ochotę na kocie żarło.
Nie chce, niech nie żre. Zgłodnieje, to zeżre. A na razie micha w lodówce, i czeka aż do domu przyjdę.

Z suchego dostaje Eukanubę Senior, i tylko 50 gram dziennie, bo jej wątroba nic innego w tej chwili nie toleruje. Głodna nie chodzi.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

esta

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #27 : 2002-09-19, 07:19 »
Dzięki Myszka.xww !!!


Chciałam zauważyć, że nie namawiam nikogo do kupowania drogich karm !?  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #27 : 2002-09-19, 07:19 »

Monik@

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #28 : 2002-09-19, 08:03 »
Esta - tyle, że bakterie są w surowej wieprzowinie - gotowanie je zabija.
Dlatego powiedziałam, że jeśli KIEDYŚ zdarzy nam się dodać do jedzenia gotowaną wieprzowinę - nie stanie się nic wielkiego. Co nie znaczy, że polecam karmienie nią non stop.
Angeliko - bez złośliwości - ja żyję dłużej i w życiu nie widziałam psa z salmonellą albo wścieklizną. To nic nie znaczy!Ja mówię o surowej wieprzowinie.
P.S. Myszko a ja słyszałam, że pies ma po to człowieka, żeby miał mu kto lodówkę otwierać. (Mój bullik był pod tym względem samowystarczalny)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #29 : 2002-09-19, 10:42 »
Cytat: Monik@

P.S. Myszko a ja słyszałam, że pies ma po to człowieka, żeby miał mu kto lodówkę otwierać. (Mój bullik był pod tym względem samowystarczalny)


Ekham , przepraszam, zdaje si, że źle to ujęłam  :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 29 zapytaniami.