Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze  (Przeczytany 12835 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
Witam! Dzisiaj byłam w sklepie i w oko wpadła mi jedna karma - włoska. Mozliwe, ze nie każdy ją zna, więc napisze skład. Ja się na tym nie znam, więc prosze, napiszcie mi co myślicie po przeczytaniu składu karmy:) ten skład jest z jagnięciny z ryżem:
ryż (min.25%), kukurydza, mączka z drobiu, mączka jagnięca, tłuszcz z drobiu, mączka rybna, olej rybny, olej sojowy, chlorek sodu, węglan wapnia, wodorofosforan wapnia, tlenek cynku, siarczan cynku, tlenek miedzi, siarczan żelaza, siarczan manganu, jodan wapniowy, węglan, witaminy. Białka 22%, tłuszcze 8%, wit. E octan 100mg, tlenek miedzi 30 mg.
I?:)
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 : 2003-09-27, 20:02 »
a jak się ta karma nazywa? Ja napiszę poradę Myszki.xww, którą podała mi jak miałam podobny problem ;) - porównaj skład do różnych dobrych karm np. Eukanuby albo RC. Wydaje mi się, że witaminy E jest ciut za mało, no ale są karmy które mają jeszcze mniej. A poza tym to ja się niezbyt znam ;).
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 : 2003-09-27, 20:59 »
to jest karma Charli...
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #2 : 2003-09-27, 20:59 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 : 2003-09-27, 21:04 »
znam tę karmę, facet w sklepie mi ją odradzał :roll: ale nie wiem czemu... po prostu koleżanka chciała kupić jakąś karmę ale nie wiedziała jaką to ja do niej "Charli też jest dobra..." patrze na faceta a on kiwa głową i mówi że nie jest dobra... no ale ja nie wiem... w sumie nie pisze w składzie 'produkty pochodzenia zwierzęcego', karma zawiera kwasy Omega 3 i 6, no to... nie wiem...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 : 2003-09-27, 21:09 »
Troszkę mało białka. W porównaniu np. do E.senior, który ma 27% a jast dla starych psów...

Zależy dla jakiego psiaka ta karma.

Z drugiej strony, z tego co wiem, Charli to taki włoski odpowiednik polskiej "karmy dla psów i kotów" leader price :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #5 : 2003-09-27, 21:54 »
nie wiem czy cena ma tu dużo do gadania, może jako nowa karma chcą zaistnieć na rynku aż podejrzanie atrakcyjną ceną żeby potem pomalutku pomalutku zrujnować klientów :lol: ale 1 kg kosztuje tylko 5 zł, jakby brać pod uwagę cenę opak. 15 kg to nawet 4 zł... nawet pedigree kosztuje więcej, ale może to tylko kwestia czasu. http://colisa.com.pl/?/k-Farmina-pokrk-psenio.shtml
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 : 2003-09-27, 22:04 »
Leader price w hipermarketach też jest diabelnie tani :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

siba

  • Gość
Re: sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 : 2003-09-27, 22:06 »
Cytat: Agnes
chlorek sodu, węglan wapnia, wodorofosforan wapnia, tlenek cynku, siarczan cynku, tlenek miedzi, siarczan żelaza, siarczan manganu, jodan wapniowy, węglan

Ale to koszmarnie brzmi !
Ja kiedys kupilam Charlie dla seniorow , ale nie bylam zadowolona . Psy na kazdym spacerze czyli 3-4 razy dziennie walili takie kupska jak cielaki , czyli wszystko co zjedli szlo wek. Po dobrej karmie pies zalatwia sie raz dziennie , bo skladniki w niej zawarte sa wchlaniane , a tam widocznie byly w wiekszosci skladniki niestrawne .
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #8 : 2003-09-27, 22:13 »
Myszko.xww - o, ja widzialam cos takiego w hipermarkecie wczoraj :P chyba nieduzo ponad 2 zł/1 kg, ale moze to bylo cos innego nieznanego. Jeszcze mieli jakas karme ktora w nazwie ma 'craft' ale nie pamietam calej nazwy, tez strasznie tanie :P.
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #8 : 2003-09-27, 22:13 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #9 : 2003-09-27, 22:16 »
Ja kocham patrzeć na makarony "tesco - makaron dla psów" w składzie: woda, mąka, barwnik :lol:
Albo "Tesco - karma dla psów" składu nie pamiętam :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #10 : 2003-09-27, 22:42 »
siba mówisz, że jak karma dobra to pies robi rzadko kupy...ok - karmiłam sunie Nutreną robiła tak jak powinna. Czy uważasz że tak karma jest więc dobra?! chyba nie o to Ci chodziło.
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #11 : 2003-09-27, 22:46 »
norris troszke mnie dobiłaś:( myślałam, że znalazłam coś lepszego od spożywczaków - facet w sklepie mówił, że jest ona lepsza od "spoż." Już po prostu mam dość...szukam i szukam i nic nie moge znaleźć w tej głupiej warszawie:( U mnie wszedzie są karmy na wage, tylko nie rozumiem czemu.
Zapisane

siba

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #12 : 2003-09-28, 11:23 »
Cytat: Agnes
siba mówisz, że jak karma dobra to pies robi rzadko kupy...ok - karmiłam sunie Nutreną robiła tak jak powinna. Czy uważasz że tak karma jest więc dobra?! chyba nie o to Ci chodziło.

Nie wiem czy dobra. Ale musiala zawierac wiekszosc skladnikow strawnych. Czyli pochodzenia zwierzecego. Jak producent walnie w karme duzo srut zbozowych i bialko sojowe to pies tego nie strawi i co zje to wydali. Ale nawet w karmie wysoko strawnej moga byc dodatki szkodliwe , konserwanty , barwiniki czy inne chemikalia ktore wymienilas w pierwszym poscie. Dlatego u psow pojawiaja sie problemy ze skora lub trawieniem.
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #13 : 2003-09-28, 11:59 »
ok...nie sadze, ze Nutrena zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego...nie mam juz opakowania, wiec nie moge sprawdzic. Własnie w tej karmie jest bardzo duzo chemii, chociazby to ze "chrupki" sa kolorowe...
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #14 : 2003-09-28, 12:00 »
Okej a co mi powiecie o takim skladzie karmy :
-Składniki :
Zboża i prod. pochodzenia zbożowego, prod. pochodzenia zwierzecego, gotowana kukurydza, oleje i tłuszcze, gotowany ryz, mleko w proszku, suszona marchewka, skladniki mineralne, witaminy, przeciwutleniacze, barwniki, konserwant
-Analiza skladu:
Białko 27%, tłuszcz 10%, włókno 3%, wilgotnosc 10%, popiół 9%,wapń 1,3%, fosfor 1%, wit.A 10000 jm-kg, wit.D 1000jm-kg, wit.E 100jm-kg.
Co powiecie o tym skladzie ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #14 : 2003-09-28, 12:00 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #15 : 2003-09-28, 14:17 »
Myszko.xww - makaron dla psów? A na jakim to dziale mają :P? Jakie cudowne składniki... chyba zacznę to kupować :lol:...

Agnes - ale ta karma napewno jest lepsza od spożywczaków! To że facet mi powiedział że nie jest dobra mogło być tylko porównaniem do innych które tam mieli, a mieli Purinę Pro Plan, Boscha, Eukanubę, a więc samą śmietankę ;). Cena może być tylko tymczasowo taka, poza tym jeszcze zależy gdzie, jeśli Cię to pocieszy właśnie w tym sklepie gdzie mi odradzali 1 kg kosztował 8 zł. Żeby się przekonać, musisz kupić... wydaje mi się że ze składem nie jest tak źle, ale te wszystkie "olej sojowy, chlorek sodu, węglan wapnia, wodorofosforan wapnia, tlenek cynku, siarczan cynku, tlenek miedzi, siarczan żelaza, siarczan manganu, jodan wapniowy" trochę odstraszają :lol:.

Mlody - mi się ten skład absolutnie nie podoba... jakiś taki niedokładny, wygląda na to że nie ma w ogóle mięsa, tylko produkty pochodzenia zwierzęcego czyli wszystko oprócz mięsa i tego co da się zjeść. A mięsa wcale. I straaasznie mało witaminy E. No i barwniki, konserwant... o matko... skąd wytrzasnąłeś takie coś?! Jaka to karma?!
Zapisane

siba

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #16 : 2003-09-28, 14:22 »
Mlody- czy to sklad karmy dla krolikow lub swinek morskich  ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #17 : 2003-09-28, 14:24 »
albo dla chomików bo są produkty pochodzenia zwierzęcego :lol:
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #18 : 2003-09-28, 14:27 »
Nutrena Junior
Zapisane

siba

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #19 : 2003-09-28, 14:50 »
Ło ludzie ! A mi ktos kiedys bardzo polecal ta karme , ze niby jego psu poprawila sie bardzo siersc po niej. Tylko cena mnie odstaszyla ( jakos za tania mi sie wydawala).
Ale wiecie co- kiedys jak bylam na wsi glaskalam psa o tak pieknym gestym i lsniacym futrze , ze zapytalam czym go karmia. A gospodyni powiedziala , ze srute zbozowa( surowa) zaleja olejem i to wszystko. Bialka to dostaje tyle co sie im zepsuje (ser, kielbasa)i psom rzuca. A ja tu w domu witaminki ( aminobiotin), kefirek , marchewke nawet ucieram i to bezposrednio do miseczki aby witaminy sie nie utlenily, po wolowine latam co drugi dzien. I mam wylenialego psa co wyglada jak by go mole wyciapaly.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #20 : 2003-09-28, 16:25 »
Byłam kiedys u wta i powiedział pod zadnym pozorem prosze nei dawać suchej karmy
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #20 : 2003-09-28, 16:25 »

siba

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #21 : 2003-09-28, 17:01 »
Wogole zadnej?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #22 : 2003-09-28, 18:12 »
siba - tak to już jest - im bardziej dbasz o psa tym gorzej z nim :P...

pat - o matko, jedna osoba nie sprawi że wszyscy nagle przestaną kupować suche karmy :roll:. Może mu chodziło o ZŁE karmy? Wielu weterynarzy nie tylko polecają, ale także sami sprzedają suche karmy... w tym mój, bardzo dobry wet. Więc jakoś mnie nie przekonałaś :roll:... poza tym mogłabyś trochę rozwinąć wypowiedź, dlaczego tak bardzo nie wolno? Nawet dobrych?
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #23 : 2003-09-28, 20:32 »
nei to ze byscie mnei zrozumieli ja tez moejmu czasem kupuje karmy :)
Ale on do mojej mamy jadął pani kiedys 5 letnie mieso moja mama Nie a on na to to neich apni psu nie daje !!!!!!! i powiedział prosze popatrzec na date waznosci karmy. Ja nic nie mam do karm i moj psaik je zadko ale ejdyna karma to frolik i chapi
Zapisane
To piekło nie raj :)

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #24 : 2003-09-28, 21:20 »
Cytuj
ejdyna karma to frolik i chapi


Co przez to rozumiesz? Jeśli Twój psiak to jada, to ja się wetowi nie dziwię. I sądzę że miał na myśli te właśnie karmy, a nie ogółem.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #25 : 2003-09-28, 21:36 »
mój psiak to jada w ostateczności takto jada mięso z sklepów a co masz do tych karm??
Zapisane
To piekło nie raj :)

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #26 : 2003-09-28, 21:53 »
A co mam? A to że to śmietnik bez wartości odżywczych za to napakowane kupą chemii. Niejeden pies po tym wykańczał się na wątrobę, niejednemu siadły nerki.

Skład - porównaj, to raz. Dwa, zastanów się, dlaczego są takie tanie. Trzy - info od weta to też sporo.

Już lepiej zrezygnować z tych karm na rzecz samego gotowanego. Wychodzi kwotowo n a to samo, a zdrowiej dla psa.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #27 : 2003-09-29, 15:04 »
aaa no to wiadomo... i jeszcze co Myszka może mieć do tych karm :roll:...  mój pies się kiedyś zatruł chappi (na szczęście tylko 'na chwilę'), ludzie zmądrzejcie i kupujcie zdrowsze (i droższe) karmy :(!! No chyba że chcecie się pozbyć psa :(...
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #27 : 2003-09-29, 15:04 »

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #28 : 2003-09-29, 18:49 »
Agnes skład, który podalaś na pewno nei jest dobry i jest to typowy skład taniej i niezdrowej karmy!
Przede wszystkim dla psów najcenniejsze są produkty pochodzenia zwierzęcego (MIĘSO!!), jak najmniej tłuszczów roślinnych a jak najwięcej tłuszczu z kurcząt( jest to najlepiej przyswajalny tłuszcz zwierzęcy). Karma, której skład podałaś nie ma w sobie MIESA...to jest podstawa dobrej karmy, poza tym im mniej mączki tym lepiej (a w tej karmie wykorzystano chyba wszytskie rodzaje maczki jakie sa dostepne).
Mlody to co ty podałes to juz w ogole masakra...przede wszystkim nawet taka sobie karma nie powinna zawierac w sobie koserwantów, żadnych ulepszaczy smaku ani zapachu i tym podobnej chemii!
Jeżeli w składzie karmy nie ma ani grama miesa i przewazaja w niej tłuszcze pochodzenia roslinnego to ja bym takiej karmy w ogole nie brala pod uwage :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #29 : 2003-09-29, 19:06 »
Agaria, to mnie teraz pocieszyłaś :)! Karma na którą sie zdecydowałam, czyli Mera Dog (z serii Top Nutrition) spełnia wszystkie wymagania które postawiłaś dobrej karmie :D. Jeaaaahh :D!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 32 zapytaniami.