Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sucha karma?  (Przeczytany 3532 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Sucha karma?
« : 2003-10-24, 20:41 »
Psy mogą jeść tylko suchą karmę? Mi się wydaje że tak, ale mój znajomy ma wątpliwości. Kto ma racje?
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #1 : 2003-10-24, 21:30 »
Psy moga jesc nie tylko sucha karme, moga jesc tez dobrze zbilansowane pozywienie przygotowywane w domu. Ale zeby odpowiednio dobrac proporcje, to chyba jest z tym troche zachodu ;) Tak wiec ja daje mojej suni sucha karme, bo nie mam czasu na gotowanie pozywienia. I wcale nie jest prawda ze jedzenie gotowane w domu jest tansze!
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #2 : 2003-10-24, 22:21 »
Mnie osobiście wyszło z obliczeń że karmiąc dwa psy domowym jedzeniem oszczędzam ok 30 zł - w porównaniu do karmy Boscha. To chyba się nie opłaca, a gdzie stracony czas ?!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma?
« Odpowiedz #2 : 2003-10-24, 22:21 »

Agnes

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #3 : 2003-10-24, 22:29 »
no bez przesady, az tak dużo czasu nie leci przy gotowaniu. Wiadomo, że nie gotuje sie codziennie (no chyba, że dla yorka:)), raz np na 4 dni. Wiele psów pewnie wybierze gotowane niz suche...pomijam co jest lepsze. Mi gotowanie dla suni 30 kg raz na 4 dni zajmuje naprawde nie wiele. Ugotować mięcho z godzinke, dodać ryż 30 min pomieszac podczas gotowania i gotowe...w między czasie można coś robić...
Zapisane

carragan

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #4 : 2003-10-24, 22:35 »
ja mojemu daje sucha.......Nie z lenistwa a dlatego ze nie podjelabym sie bilansowania mu posilkow.......Jeszcze by wyrosl na chuda hiene  :lol:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #5 : 2003-10-25, 00:06 »
Hmmm..... Nie wiem czy sobie zdajecie sprawe ale nawet weterynarze oprócz suchej karmy zalecają domowe jedzonko :)
Ja swojemu Haruskowi daje na zmiane, raz sucha rarma a na drugi dzień kurczaczek z ryżem, albo jakiś makaron. Psy nie powinny jeść tylko i wyłącznie suchej karmy, nie chodzi tu już tak bardzo o sprawy zdrowotne, ale cz chcielibyście na okrągło jeść jedno i to samo ?? Dzień w dzień???:P:P:P
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #6 : 2003-10-25, 08:46 »
U mnie to jest tak - Snoopy (5 mies beagle) je TYLKO swoją  karme! Są w niej wszystkie składniki do jego prawidłowego rozwoju! A i tak jest grubas  ....:oops:  Następny beagle (4 lata) je również ZAWSZE karme, ale ma cos tam dorzucane np.. biały ser czy kawałeczki kiełbaski!!!! A Diesel... (wilczurek , 1,5 roku) jeee wszyystko ;) Zeby był silnny i mocny czego mu nie brakuje hehe.... ;) Czyli makarony, ryze... wszystko co zostanie z obiadku :P
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #7 : 2003-10-25, 16:37 »
dajesz psu resztki z obiadu ??????? :?
To nie najlepszy pomysł, możesz mu zrobić krzywde/
A co do grubaska to może dajesz mu nieodpowiednia karme, lub poprosu za często i za dużo :?
Zapisane

carragan

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #8 : 2003-10-25, 17:06 »
tak jak mowi Zwierzomaniaczka......PSu sie nei daje resztek z obiadu....Poza tym beagle lubia sie zapasac i musisz uwazac na ilosc jedzenia....Gruby beagle to apatyczny beagle......
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma?
« Odpowiedz #8 : 2003-10-25, 17:06 »

Asinka 22

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #9 : 2003-10-25, 23:04 »
Cytat: Zwierzomaniaczka
Hmmm..... Nie wiem czy sobie zdajecie sprawe ale nawet weterynarze oprócz suchej karmy zalecają domowe jedzonko :)


Mój wet akurat odradził mi mieszanie suchej z gotowanym - przynajmniej co do moich psów. Jeden ma apetyt obrzarciucha i chłonie wszystko co zobaczy - nie udało by mi się zbilansować "domówki" + suchej. A drugi ... anorektyczka - trzeba jej w bardzo małej objętości wcisnąć odpowiednią ilość składników odżywczych - przy gotowanym nie realne !!!

Co do gotowania to tą godzinkę wolę poświęcić na spacer z psiurami.  ;)
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #10 : 2003-10-25, 23:16 »
Heh, niby tak, ale np. mjemu psiurkowi każdy wet kazał stosować taką diete, no i większości psiaków które znam :)
Zapisane

onka

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #11 : 2003-10-25, 23:32 »
mój Bonek od początku je suchą karmę i mu smakuje ( a z reszta co mu nie smakuje było by prościej wyliczyć i tak szczerze to nie ma takich rzeczy  :lol: )

go towane jedzonko wychodziło mnie drożej niz sucha karma która jest bardzo dobrze zbilansowana i po której pies dobrze wygląda  :D
no i fakt gotowane jedzonko Bonek wciaga nosem  :wink: ,ze tak to nazwę i smakuje mu baaaardzo ale ja nie potrafie mu zbilansować wszystkich składników, poza tym czas przygotowania, odliczania itd
wole 2x miareczke eukanuby , czasem do tego jajo,biały ,żółty serek , mięsko z kurczaka czy warzywa jako nagroda:) w ciągu dnia i jest ok :wink:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #12 : 2003-10-25, 23:35 »
No Onka to przynajmniej coś, dajesz mu jakąś marchewke albo troszke mięska :)
Wzorowa właścicielka :P:D
Zapisane

onka

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #13 : 2003-10-25, 23:50 »
Cytat: Zwierzomaniaczka
No Onka to przynajmniej coś, dajesz mu jakąś marchewke albo troszke mięska :)
Wzorowa właścicielka :P:D

jasne 8)
 ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #14 : 2003-10-26, 12:19 »
onka karmisz swojego psa Euknauba, i wychodzi Cie taniej niż gotowane...chyba, ze kupowałas wołowine za 15 zł/kg:) żartuje sobie, ale ja kupuje wołowine np za 7 zł/kg i jest ok:) Faktycznie bilansownie gotowanego proste nie jest, dlatego ja wpycham w psa też warzywa surowe i witaminy, żeby to jakoś było:) Sucha napewno jest dobra dla leniwych:), jest dobrze zbilansowana (mówie o dobrych karmach), ale jak patrze na moją sunie jaka jest szczęśliwa jak jej daje gotowane, to wole się pomęczyć:) Suchej nie lubi, dlatego ja mam problem z głowy:) Chociaż jak by dostawała tylko suche, pewnie by się przyzwyczaiła - dwa dni głodówki i będzi jadła;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma?
« Odpowiedz #14 : 2003-10-26, 12:19 »

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #15 : 2003-10-26, 12:20 »
Och mój psiaczek też nie przepada za suchym, ale dostaje karme dla starszych piesków, która mu pomaga więc mu ją daje, ale on woli zjeść kurczaczka na kolacje :)
Zapisane

carragan

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #16 : 2003-10-26, 13:20 »
mojj dostaje sucha karme ale oprocz tego zjada suchy czarny chleb i bulki (najwiekszy rarytas dla niego :).)oczywiscie nie wielkimi ilosciami ale np.jedna grahamka dziennie....Poza tym chleb ciemny uwielbia ale opiekany w piekarniku na "chrupiaco"......Do tego surowa marchewke,jablka,latem sliwki,maliny,truskawki,poziomki........
Zapisane

Agnes

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #17 : 2003-10-26, 13:52 »
moja sunia niestety nie chce jeść warzyw i musze jej trzeć drobno i dolewać rosłoku:) tak wygląda jej kolacja;) a owoce uwielbia. Najbardziej mi się podobało jak w wakacje (kiedy byłam na działce) chodziłysmy do lasu na jagody. Najpierw zrywałam suni po kilka, ale szybko mi się znudziło, więc Beta sama zaczęło rwać jagody z krzaczków:) Super to wyglądało, mimo wszystko sporo ich jadła (spryciula:)), a jak nie chciało jej sie stać i zrywać, to kładła się w jagodach i sobie jadła na leżąco:) Szkoda, że nie miałam apratu:)
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #18 : 2003-10-26, 14:45 »
Pieski uwielbiają owoce, ale trzeba uważać na owoce ciężkostrawne, gruszki, śliwki itp. bo mogą poważnie zaszkodzić psu :)
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #19 : 2003-10-26, 14:46 »
Pieski uwielbiają owoce, ale trzeba uważać na owoce ciężkostrawne, gruszki, śliwki itp. bo mogą poważnie zaszkodzić psu :)
Zapisane

carragan

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #20 : 2003-10-26, 14:54 »
to zalezy w jakiej ilosci :).Np.Malenstwo nie jest psem zarloczym i zjada tyle ile chce a nie wyglada gruybo wrecz jest szczuply.....Sliwek zjadal ok.6dziennie i wiecej nie chcial :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma?
« Odpowiedz #20 : 2003-10-26, 14:54 »

carragan

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #21 : 2003-10-26, 14:54 »
to zalezy w jakiej ilosci :).Np.Malenstwo nie jest psem zarloczym i zjada tyle ile chce a nie wyglada gruybo wrecz jest szczuply.....Sliwek zjadal ok.6dziennie i wiecej nie chcial :)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #22 : 2003-10-26, 16:01 »
ilość owoców staram się ograniczać:) ale zastananwiałam się co do tych jagód zjadanych w lesie. Nie miałam wpływu, na to, że je zjadała (a napewno było ich sporo), ale w sumie nie za bardzo jej szkodziły. Chyba:) Szkoda tylko, że warzyw nie chce, bo musze jej kupować witaminki:) A co do wit. może ktoś wie na ile starczają wit. Can-Vit dla 30 kg? tak odbiegając od tematu:)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #23 : 2003-10-27, 00:24 »
u mnie na niecały miesiąc dla 35 kg
Zapisane

Agnes

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #24 : 2003-10-27, 10:36 »
dzieki:) to i tak taniej wyjdzie niz te ktore ostatnio dawalam suni -
Wita-Vet.
Zapisane

Talagia

  • Gość
Sucha karma?
« Odpowiedź #25 : 2003-10-27, 21:19 »
Ja kupuje Haruskoei Can-Titan, też mu bardzo smakują i są doskonałe dla starszych psiaków i pobudzają mięsień serrcowy, dlatego mój piak je dostaje :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.186 sekund z 25 zapytaniami.