Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Kochana Ania  (Przeczytany 36006 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cypryjka

  • Gość
Kochana Ania
« : 2005-01-17, 17:17 »
Bardzo lubię książki, które rozpoczynają się tytułem: "Ania z zielonego wzgórze". One potrafia mnie wzruszyć i rozśmieszyć zarazem. Mam wszystkie osiem podstawowych serii od "Anii z zielonego wzgórza" do
"Rilli ze złotego brzegu". Są one antykiem bo pochodzą z przed wojny i są dla mnie bardzo cenne. A wy piszcie co myślicie o Ani...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #1 : 2005-01-17, 17:28 »
Nie lubilam Ani. Z trudem przebrnelam przez pierwsze 3 czy 4 tomy, potem jeszcze ktorys z dalszych przeczytalam.
Zapisane

forcia13

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #2 : 2005-01-18, 14:51 »
szczerze mówiąc przeczytałam wszystkie i jeszcze Emilkę(3 części) i mi się bardzo podobały te książki :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kochana Ania
« Odpowiedz #2 : 2005-01-18, 14:51 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #3 : 2005-01-18, 19:31 »
Przeczytałam wszystkie ok 2 lat temu ale jak pozniej wypozyczyłam Pottka to 'Ania' zrobiła sie taka... dziwna :P :lol:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Kochana Ania
« Odpowiedź #4 : 2005-01-18, 19:31 »
Przeczytałam Anie z Zielonego Wzgórza i stwierdziłam, że momentami jest dość ciekawa, ale ja nie gustuje w tego typu książkach. Wole coś bardziej na czasie ;). Troche nudziły mnie w Ani te opisy (w innych książkach są o wiele dłuższe, a jednak..) chociaz moglam sobie lepiej wyobrazic Zielone Wzgorze i tak nie za bardzo mi na tym zalezalo ;-))
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #5 : 2005-01-18, 19:32 »
Ja tez przeczytałam anie z zielonego wzgorza i niektore monety sa nawet nawet a niektore nudne :roll:  ;)

Amarae

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #6 : 2005-01-18, 19:34 »
Brrr, nie cierpię Ani.
Zapisane

oolciaa

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #7 : 2005-01-18, 19:44 »
a ja jakos ja polubilma ale to bylo chyba w 4 klasie podstawowki a przeczytalam pare czesci a potem juz  czasu do teraz nie mam na czytanie Ani  :roll:
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #8 : 2005-01-18, 19:47 »
Cytat: Magdaland
Przeczytałam Anie z Zielonego Wzgórza i stwierdziłam, że momentami jest dość ciekawa, ale ja nie gustuje w tego typu książkach. Wole coś bardziej na czasie ;). Troche nudziły mnie w Ani te opisy (w innych książkach są o wiele dłuższe, a jednak..) chociaz moglam sobie lepiej wyobrazic Zielone Wzgorze i tak nie za bardzo mi na tym zalezalo ;-))


 :wink: Mniej więcej tak samo uważam ;)

Forum Zwierzaki

Kochana Ania
« Odpowiedz #8 : 2005-01-18, 19:47 »

Moniaa

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #9 : 2005-01-18, 19:57 »
Podoba mi sie, co prawda przeczytalam nieduzo tomow, ale moja opinia jest bardzo pozytywna
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #10 : 2005-01-18, 21:28 »
Ania była wspaniała :) Przeczytałam wszystkie części, i byłam po prostu zakochana w tej książce. Ale zrobiłam to chyba w 5 klasie szkoły podstawowej, więc wiele mi umkneło, ale najważniejsze rzeczy pamiętam ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Kochana Ania
« Odpowiedź #11 : 2005-01-22, 15:43 »
Uwielbiam tą serię, Anię z Zielonego Wzgórza, Anię z Avonlea, Anię na Uniwersytecie, Wymarzony dom Ani, Złoty Brzeg, Rilla ze Złotego Brzegu... uważam że w prostym przekazie autorka przekazuje wiele prawd życiowych, a poza tym czyta się lekko i przyjemnie  :wink:  a opisy... nie nudziły mnie... w pewnym sensie identyfikuję się z bohaterką  ;)
Teraz już troszkę z tego wyrosłam ale i tak lubię wracać do powieści L.M. Montogomery
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #12 : 2005-01-22, 16:12 »
Ale ogólnie było ok :wink: Miałam "Anie z Zielonego Wzgórza" jako lektura w podstawówca :)

Nataila

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #13 : 2005-01-22, 20:49 »
Bardzo lubię książki o Ani. Przeczytałam od "Ani z Zielonego Wzgórza" do "Doliny Tęczy". Tych kolejnych jeszcze nie czytałam, jakoś się nie składało ;) .
Najbardziej mi się podobała "Ania na uniwersytecie" i "Wymarzony dom Ani". "Ania z Zielonego Wzgórza" była trochę nudna na początku :roll: .
Tylko średnio mi się podobają inne książki tej autorki, np. "Wakacje na Starej Farmie" czy "Pat ze Srebrnego Gaju". Tam jest zawsze jakaś postać, która jest właściwie odwzorowaniem Ani. Baśniowa Dziewczynka i Pat są do niej bardzo podobne. To tak jakby Montgomery wymyśliła jedną fajną postać, a potem w kolejnych książkach (może nieświadomie) powtarzała ją, zmieniając tylko niektóre jej cechy.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #14 : 2005-01-24, 19:45 »
Ja KOCHALAM Anie :)
Pochlonelam wszystkie Ksiazki,do "Rilla ze zlotego brzegu".
Jak ja sie poplakalam jak Walter zginal w wojnie T__T
Ale to bylo z 2 Lata temu.Teraz czytam 1 Tom Emilki ze srebrnego Nowiu i mi sie podoba..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kochana Ania
« Odpowiedz #14 : 2005-01-24, 19:45 »

cypryjka

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #15 : 2005-01-24, 19:59 »
Tak.....jak Walter zginął to już przez ok. miseiąc nie ruszyłąm dalej tej książki taka byłąm wkurzona i tak mi było żal.......W ogóle nie myślałam, że może zginąć........A Rilla, biedna.....Ale na szczęście Krzysio przeżył:D
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Kochana Ania
« Odpowiedź #16 : 2005-01-24, 20:07 »
Nom jak Walter zginął to sie rozwyłam  :oops:  No i ten piesek co czekał na Jima był świetny  ;)
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #17 : 2005-01-24, 20:08 »
No,dobrze chociarz ze Krzysio przezyl :)
Ten piesek co czekal na Jima tez fajny,wzruszyl mnie,tak czekal na swojego pana :cry:
Moja ulubiona czesc to "dolina teczy",bo jest taka wesola,Rilla ze zlotego brzegu jest raczej smutna...
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #18 : 2005-01-25, 17:00 »
ja to właściwie nie mam zbyt konkretnego zdania na temat Ani, momentami wciągające, czasami nudne jak flaki z olejem. Jedno jest pewne: na 10000% lepsze niż "Mała księżniczka", lekturka z chyba IV klasy.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #19 : 2005-01-26, 19:12 »
Przeczytałam kilka "tomów" Ani. Dopóki jest młoda - było nawet ciekawie. Potem się zaczeło wszystko jakoś tak rozpływać łeeee. Wolę inne ksiażki ;)
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Kochana Ania
« Odpowiedź #20 : 2005-01-26, 19:35 »
przeczytałałam książke ania z zielonego wzgórza i jakoś mi sie nie podobała wole inne książki
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Kochana Ania
« Odpowiedz #20 : 2005-01-26, 19:35 »

Kamaq

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #21 : 2005-01-26, 19:44 »
o NIE!!! po prostu nie wiem jak przez to przebrnelam w czwartej chyba klasie podstawowki, ale co dopiero chlopaki, pelne wspolczucie  :D  :P
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Kochana Ania
« Odpowiedź #22 : 2005-02-02, 12:22 »
Mam wszystkie ksiazki z serii,ale podobaly mi  sie tylko te w ktorych Ania byla dzieckiem i nastolatka.Potem to robily sie nuuudne :-x
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Kochana Ania
« Odpowiedź #23 : 2005-02-02, 13:16 »
Ania z Zielonego Wzgórza jest super ! ( ale tylko pierwsza częśc , bo reszty jeszcze nie znam ) Jak to omawialiśmy w szkole to byłam ekspertem klasowym , bo przeczytałam ją jakieś 7 razy i wcale mnie nie nudzi ! Super, super,super ! :)  :D
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #24 : 2005-02-06, 16:09 »
A ja uwielbiałam kiedyś ;) NIe pamietam ile czesci przeczytalam ale chyba zaczne od nowa ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #25 : 2005-02-20, 11:23 »
Ania z Zielonego Wzgórza i inne czesci z tego cyklu to moje ulubione ksiazki!!!!
Sa SUPER!!!!!!!!!!
przeczytalam wszystkie czesci oprucz ostatniej.
Moze ktos powie co sie stalo w ostatniej czesci?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #26 : 2005-02-20, 11:35 »
Kiedyś bardzo lubiłam Anię,ale nie pamietam ile tomów przeczytałam ;) A teraz czytam już innego rodzaju ksiazki :wink: (teraz wlasnie leci odcinek Ani :) )
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Kochana Ania
« Odpowiedź #27 : 2005-02-20, 11:55 »
Cytuj
Moze ktos powie co sie stalo w ostatniej czesci?


Opowiada o córce ani -rilli i o jej rodzeństwie, najstarszy syn wyjeżdza na wojne gdzie ginie... dobrze  mówie? bo czytałam już daawno :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

Kochana Ania
« Odpowiedz #27 : 2005-02-20, 11:55 »

Staffka

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #28 : 2005-02-20, 11:56 »
czyli Jim umiera???? :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
O nie!!!
Boshe nie macie pojecia ile ja lez wylalam na Ani! :cry:
Ale Ania ani Gilbert nie umieraja?
a co z Maryla? i z Diana?
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Kochana Ania
« Odpowiedź #29 : 2005-03-05, 18:20 »
nigdy nielubiłam ani i do końca żadnej nie przeczytałam... nudne...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.