Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wymioty u goldenki  (Przeczytany 1020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
wymioty u goldenki
« : 2005-01-20, 14:35 »
podkreslam rase ,poniewaz ogolnie wiadomo,ze to smieciojad,delikatnie mowiac... w kazdym razie wymituje brak apetytu,osowiala,,,tak bylo dzien caly  z lakomstwa zjadla troche bialego sera ( kotu..) i ponownie zwrocila...dzis juz lepiej..ale pytanie moje jest na przyszlosc jak mozna pomoc doraznie,zebyszybciej wrocila do normy..nie wiem  co..moze sa jakies domowe sposoby...tylko nie radzcie mi zebym pilnowala psa  na spacerach...biega po polach ,lakach..szaleje  i to jest nie do upilnowania..czy siemie lniane jest dobre cos mi chodzi po glowie ze gfdzies na ten temat pisalam ale moze cos myle  wiec pomozcie...
Zapisane

mdp

  • Gość
wymioty u goldenki
« Odpowiedź #1 : 2005-01-20, 14:44 »
Jednorazowe wymioty nie są powodem do niepokoju, chociaż trzeba psa obserwować, czy nie towarzyszy im biegunka lub inne objawy (właśnie brak apetytu czy osowiałość). Wówczas radziłabym nie zwlekać z wizytą u weterynarza - mówię ze swojego doświadczenia, bo moja Joga bardzo ciężko przechodziła ostatnio chorobę, która zaczęła się od wymiotów. Wymioty są ostrą reakcją na problemy żołądkowo-jelitowe (lżejszą reakcją jest biegunka, która nie jest tak groźna, jak wymioty), mogą świadczyć m.in. o chorobach wirusowych. Domowych sposobów na powstrzymanie wymiotów nie znam. Wywar z siemienia lnianego działa osłonowo na śluzówkę, ale nie powstrzyma wymiotów ani biegunki.
Jak wyglądają wymioty Twojego psa? Czy zwraca jedzenie czy np. pianę albo śluz?
Zapisane

Czanga

  • Gość
wymioty u goldenki
« Odpowiedź #2 : 2005-01-20, 14:48 »
to bylo zwracane jedzenie,oczywiscie w otoczeniu sluzu,dzis zjadla dietetyczne obiad i jest o.k.    pytanie tyczylo ew. klopotow w przyszlosci....dzieki
Zapisane

Forum Zwierzaki

wymioty u goldenki
« Odpowiedz #2 : 2005-01-20, 14:48 »

mdp

  • Gość
wymioty u goldenki
« Odpowiedź #3 : 2005-01-20, 15:19 »
Jeśli jedzenie, to mogła się po prostu przejeść.
Ważne jest też, aby pies przez 1-2h po jedzeniu nie biegał ani nie ruszał się zbyt intensywnie.
Życzę zdrówka ślicznej goldence :-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 24 zapytaniami.