Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Badania DNA  (Przeczytany 16511 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Badania DNA
« Odpowiedź #30 : 2005-03-04, 21:26 »
Whiper, eh przepraszam przegladalam temat i zobaczylam o schodach.. tu emocje wziely gore nad czytaniem ze zrozumieniem :D
Cytuj

Dalamtynow to raczej nie dotyczy

no ale tez psiak, wiec w jakims stopniu bedzie zawsze dotyczyc...

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Badania DNA
« Odpowiedź #31 : 2005-03-04, 21:30 »
to ze psiak jeszcze nic nie znaczy, wyobrazasz sobie jakas miniaturke z dysplazja?? ja niebardzo ;) z tym ze no dalmatiany to raczej male to nie sa..
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Badania DNA
« Odpowiedź #32 : 2005-03-04, 21:39 »
Cytuj

dalmatiany to raczej male to nie sa

tym to mnie raczej nie uspokoilas.. gulp

popatrzylam troche w necie:
1. na liscie psow zagrozonych dysplazja SA dalmaty
2. w jakims opisie rasy (dosc fachowym i wyczerpujacym) ktos napisal 'Na szczęście inne popularne schorzenia, jak dysplazja stawów biodrowych czy kolanowych są u dalmatyńczyków rzadkością'
3. Dalma wlasnie probuje uspokoic mnie tym ze jest to choroba dziedziczna

nie wiem co myslec.. v.v

Forum Zwierzaki

Badania DNA
« Odpowiedz #32 : 2005-03-04, 21:39 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Badania DNA
« Odpowiedź #33 : 2005-03-04, 21:57 »
Z VETSERWISU..
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Badania DNA
« Odpowiedź #34 : 2005-03-04, 22:07 »
Dalma wlasnie przekonuje mnie ze czynniki zewnetrzne wplywaja jedynie na rozwoj choroby, ale jej nie poczatkuja.. a ja wciaz sie boje.. mam tu przynajmniej silne podejrzenie ze w 'spadku' sunia choroby nie dostala.. dobre i to.. gulp

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Badania DNA
« Odpowiedź #35 : 2005-03-04, 22:11 »
Prawda.
Ale dalmatiany ponoc SA na liscie, wiec schody moga wywolac u dalmatynczyka objawy dysplazji..

z vetserwisu:



Zapisane

Tiggy

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #36 : 2005-03-04, 22:21 »
...i miedzy innymi dlatego tak wazne jest, aby kupujac psa ktorejs z duzych ras, ze sklonnosciami do dysplazji, upewnic sie ze przodkowie byli wolni (sa 3 kategorie, A,B i C, no i chyba 0, czyli calkiem wolny, i najlepiej jak szczenie jest po rodzicach 0...? czy cos myle...?)
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Badania DNA
« Odpowiedź #37 : 2005-03-04, 22:31 »
Vio, Dalma wlasnie z wetserwisu brala info ktorymi mnie przekonuje, a ja glupia wlaczylam te linki od ciebie i zostawilam z zamiarem przeczytania jak juz z neta wyjde (modem).. Dziekuje wam dziewczyny obu :*
Uspokoilam sie.. Ale Tiggy mnie znow przestraszyla... Biarac Blue nie pytalam o te kategorie jej rodzicow.. GŁUPIA JA GŁUPIA GŁUPIA <wali glowa w biurko>
ehh no zawsze moge zadzwonic i spytac o to..

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Badania DNA
« Odpowiedź #38 : 2005-03-05, 09:42 »
dzwon dzwon ;) i podpytaj weta dokladnie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Badania DNA
« Odpowiedz #38 : 2005-03-05, 09:42 »

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #39 : 2005-03-07, 17:43 »
No wiecie... Czy to jest mozliwe ze 2 szczeniaki z miotu miały by wadę nabytą ? I to w dobatku taką samą ? Mi sie wydaje ze to nie jest zbieg okolicznosći.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Badania DNA
« Odpowiedź #40 : 2005-03-07, 17:52 »
a ktory psiak jeszcze ma ??
Zapisane

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #41 : 2005-03-07, 18:02 »
Ma jeszcze jeden z braci Atomica. Nie chce wymieniać imienia bo z właścicieli szczeniat z tego miotu kontakt z nim mam tylko ja. Nawet hodowca nie ma. Nie wiem czy by sobie tego życzył.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #42 : 2005-03-07, 18:05 »
Atomic, to niemożliwe.  ;) Bo jeśli pies nie miał predyspozycji (odziedziczonych po rodzicach rzecz jasna), to żadne schody czy cokolwiek innego nie wywołałyby u niego dysplazji... :roll: Dawanie psu za dużych ilości witamin i mikroelementów oraz przetrenowanie w młodym wieku mogłyby tylko przespieszyć rozwój choroby albo nasilić jej objawy, ale nigdy nie mogą WYWOŁAĆ choroby. :)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #43 : 2005-03-07, 18:14 »
Cytat: Dalmafreciak
Atomic, to niemożliwe.  ;) Bo jeśli pies nie miał predyspozycji (odziedziczonych po rodzicach rzecz jasna), to żadne schody czy cokolwiek innego nie wywołałyby u niego dysplazji... :roll: Dawanie psu za dużych ilości witamin i mikroelementów oraz przetrenowanie w młodym wieku mogłyby tylko przespieszyć rozwój choroby albo nasilić jej objawy, ale nigdy nie mogą WYWOŁAĆ choroby. :)


Wiem i tak mi wszyscy Olguś mówią ! Nawet rozmawiałysmy wczoraj na ten temat
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Badania DNA
« Odpowiedź #44 : 2005-03-07, 18:22 »
A ja tutaj coś dodam :)
Ostatnio gadałam z wetem i mówił... że takich badań się nie prowadzi  :lol: Oczywiście mogą wykazać czy dany pis odziedziczył wadę postawy no ale "raczej nikt nie robi takich badań" Sama już nie wiem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Badania DNA
« Odpowiedz #44 : 2005-03-07, 18:22 »

Dalmafreciak

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #45 : 2005-03-07, 18:22 »
Właśnie. :D Więc nie masz co się martwić...  ;) A pani S. ma swoje teorie, bo nie chce przyznać się do błędu... :roll:
Zapisane

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #46 : 2005-03-07, 18:24 »
Cytat: Dalmafreciak
Właśnie. :D Więc nie masz co się martwić...  ;) A pani S. ma swoje teorie, bo nie chce przyznać się do błędu... :roll:


Teorie to ona ma... ;) Ale i tak bede robic wszystko zeby jej udowodnić jej błąd
Zapisane

whiper

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #47 : 2005-03-07, 18:31 »
Goldenka, "raczej" - rzadko, bo to drogie badania, bardzooo spec.  :)

Ja już się pogubiłam w tym temacie  :lol:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #48 : 2005-03-07, 18:35 »
Whiper, a czego nie rozumiesz? :;d:

Atomic, jedno jest pewne - to błędne teorie, które wciska właścicielom chorych psiaków, zwalając winę na nich... :?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Badania DNA
« Odpowiedź #49 : 2005-03-07, 18:36 »
whiper ja nawet nie zaglądam :P

No może i są drogie (tfu może i są... są na pewno ;)) i pewnie to miał na mysli wet.
Ale co jak co- pytanie tematu "Badanie DNA" może wykazać wadę postawy u psa :)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #50 : 2005-03-07, 18:38 »
Dziekuje wam wszystkim ... ;) Pomogliście mi i rozwialiście moje wolnpliwosci ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Badania DNA
« Odpowiedz #50 : 2005-03-07, 18:38 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Badania DNA
« Odpowiedź #51 : 2005-03-07, 18:44 »
Prooooosze (bo toż to moja zasługa  :lol:  :lol: )
Atomic i jak będziesz robiła te badania psiakowi? :)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #52 : 2005-03-07, 18:46 »
Porzyjemy zobaczymy. Ale jesli okarze sie ze jest mozliwosc zrobienia takiego badania to pewnie sie na nie zdecydujemy.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Badania DNA
« Odpowiedź #53 : 2005-03-07, 19:23 »
Cytuj

Atomic, jedno jest pewne - to błędne teorie, które wciska właścicielom chorych psiaków, zwalając winę na nich...


Dalma, ja tez jestem zdania ze to wada dziedziczna, ale na jakiej podstawie mowisz ze "jest pewne"?? Znasz zdanie tylko jednej strony i chociaz ja rowniez tak uwazam, to wystrzegam sie mowienia "a wlasnie ze tak" skoro znam argumenty tylko jednej ze stron..  :roll:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #54 : 2005-03-08, 10:53 »
Wik, może rzeczywiście nie powinnam tak pisać i wystrzegać się takiego określenia...
Ale to po prostu moje zdanie na ten temat..
Zapisane

Krówka

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #55 : 2005-03-08, 11:49 »
wydaje mi sie ze krowia postawa nie jest wada nabyta :roll:
Zapisane

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #56 : 2005-03-08, 15:07 »
Cytat: VioaoiV
Cytuj

Atomic, jedno jest pewne - to błędne teorie, które wciska właścicielom chorych psiaków, zwalając winę na nich...


Dalma, ja tez jestem zdania ze to wada dziedziczna, ale na jakiej podstawie mowisz ze "jest pewne"?? Znasz zdanie tylko jednej strony i chociaz ja rowniez tak uwazam, to wystrzegam sie mowienia "a wlasnie ze tak" skoro znam argumenty tylko jednej ze stron..  :roll:


Wika... możliwe ze jest to nabyte. Ja temu nie zaprzeczam. Jest taka mozliwosć.

Ale tak jak pisałam jeszcze jeden z rodzenstwa ma taka samą wade.

Zgadzam sie w 100 % z Dalmą i mam takie same zdanie.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #57 : 2005-03-08, 17:29 »
Cytuj
Ale co jak co- pytanie tematu "Badanie DNA" może wykazać wadę postawy u psa


Tylko dodam co wiadomo, ze wykaze jezeli jest to wada dziedziczna a nie nabyta, bo jak nabyta to nie bedzie jej na wynikach.

Atomic, trzymam kciuki za udowodnienie swojej racji  ;)

Moze na DGM ktos bardziej pomoze? Zapytam sie jeszcze jednej osoby na innym forku.

EDIT: Oto odpowiedz od zaufanej osoby

Cytat: Zofia M.
Badania DNA moga poinformowac o tym, po jakich rodzicach jest pies - jesli rodzice zostana tez zbadani. Czy rodzice tej psicy wykazuja te wade?
Proponuje zwrocic sie do Wroclawia - do tamntejszej Akademii Rolniczej wydzialu weterynarii, niech rozstrzygna, jaka to wada - nabyta czy dziedziczna.
Moim zdaniem raczej dziedziczna.
Ale moim zdaniem nie moze sie dziewczyna podpierac.
Jesli pies byl bardzo zle chowany, zle zywiony - moze na skutek krzywicy miec takie lapy tez, ale to wydaje mi sie malo prawdopodobne.
Tak czy tak, dziewczyna wyda kupe szmalu a nic jej to nie da, jesli nie ma w umowie zastrzezenia, ze pies bedzie bez wad.
Niektore wady budowy nie sa dziedziczone przeciez wprost = mogly wystapic hen precz w czwartym pokoleniu po obu stronach i teraz sie ujawnic...
Zofia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Badania DNA
« Odpowiedz #57 : 2005-03-08, 17:29 »

Atomic

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #58 : 2005-03-09, 13:13 »
Nanami dziekuje :) sama tez mam nadzieje ze sie uda... :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Badania DNA
« Odpowiedź #59 : 2005-03-09, 18:20 »
No to dalsza cześć... Odpisałam, ze rodzice Atomica NIE wykazują tej wady i ze chcesz sie dowiedziec czy to zostało odziedziczone dla własnej satysfakcji.

Cytat: Zofia M.
Ale te badania wykaza tylko po jakich psach jest jej pies, ze jest psem tej rasy, nic wiecej!!!!
Nic to jej nie da, odziedziczalnosc jakiejs wady moze zalezec od wspoldzialania wielu genow, a jesli rodzice nie wykazuja tej wady, to naprawde nie moze miec pretensji do hodowcy!! Nie rozmnozyl suki z wada widoczna, to ze jest nosicielem tej wady, wyszlo dopiero w szczeniakach. Zaden hodowca nie moze gwarantowac idealnych szczeniat. Radzilabym Twojej kolezance pogodzic sie z tym i tyle. Ewentualnie sie niech uda sie do oddzialu Zwiazku, gdzie jest zarejestrowany hodowca i przedstawi ten problem na komisje hodowlana, aby wykluczyc kojarzenie tej pary rodzicielskiej.
Zofia
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.237 sekund z 29 zapytaniami.