Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czym jest ta substancja?  (Przeczytany 22673 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Czym jest ta substancja?
« : 2005-07-28, 12:21 »
Zastanawiam się czym jest substancja, którą weterynarze usypiają psy. Jak działa? Czy ona jest trucizną? Czy ktoś wie?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #1 : 2005-07-28, 12:42 »
Psiar, chcesz otworzyć własną klinikę? :lol:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #2 : 2005-07-28, 12:47 »
E... obstawiałabym jednak, że psu Psiary grozi krótki sen...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedz #2 : 2005-07-28, 12:47 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #3 : 2005-07-28, 12:50 »
Mój pies był usypiany niedawno do kastracji.Pierwsza próba była nieudana,bo pies mimo,że dostał dawkę dość potężną to nie usnął,a po podaniu środka zawierającego ketaminę wystąpiła padaczka.
Drugim razem miał podany środek usypiający przez żyłę (atropina,xylopan,vetbutal).Wszystko poszło gładko choć i tak dostał większą dawkę :P

Obie próby różniły się tym,że po pierwszym środku usypiającym wystąpiły wymioty,a drugi rozchodzi się po organizmie i zanika w procesie metabolizmu nie pozostawiając śladu.

Ketamina jest dość niebezpiecznym środkiem ponieważ słyszałam,że niektórzy wykorzystywali ją do gwałtów na kobietach.Uypia trwale i nie pozostawia śladów.

Śr.usypiające działają na zasadzie spowolnienia reakcji organizmu,a następnie uśpienia.Po zażyciu nie odczuwa pies bólu ani nie reaguje na dźwięki z otoczenia.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Nanami

  • Gość
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #4 : 2005-07-28, 12:51 »
Eutanazja to po prostu podanie zbyt duzej dawki anestetyku - tak ze pies zasypia na wieki, rzec mozna.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #5 : 2005-07-28, 12:55 »
Kurczę nie zrozumiałam chyba Psiary :mysli: chodziło Ci o usypianie-uśmiercanie czy usypianie-narkoza???? :P
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Nanami

  • Gość
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #6 : 2005-07-28, 13:04 »
Ja to odebrałam jako eutanazję :P

A pod kątem usypiania - są rózne rodzaje narkoz, np. najbardziej powszechna - dożylnia - pies dostaje zastrzyk ze srodkiem, najbardziej bezpieczna ale i droga - wziewna - pies wdycha gaz usypiający. Jest mnóstwo anestetyków, są nawet specjalni weci anestezjolodzy. To nie są trucizny, substancje mają przerózne działanie - jedne działają na układ nerwowy i miejscowo znieczulają, inne działają na kregosłup i znieczulają ogólnie, ale ogólnie to "blokują" lub osłabiają prace układu nerwowego, spowalniają prace serca (dlatego narkoza jest niebezpieczna u psów z chorym sercem) i spowalniają organizm, powodując sennosc u psa.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #7 : 2005-07-28, 13:14 »
chodziło mi o uśmiercanie :lol:

Malka a co ty myślałaś :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #8 : 2005-07-28, 13:40 »
Oj to przepraszam ;) sama widzisz,że można było zrozumieć na dwa sposoby i pewnie Malka zrozumiała tak jak ja,że chodzi o narkozę a nie eutanzaje ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedz #8 : 2005-07-28, 13:40 »

Nanami

  • Gość
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #9 : 2005-07-28, 13:51 »
No to własnie uspypianie jako eutanazja, to nie jakas specjalna trucizna, tylko o wiele za duza dawka leku usypiającego podana świadomie.

EDIT: Znalazłam cytacik.
"Technicznie eutanazja polega na podaniu zwierzęciu dożylnie dużych dawek barbituranów (leków używanych do normalnej narkozy ale w większych stężeniach). Po iniekcji kora mózgowa ulega natychmiastowemu wyłączeniu, któremu towarzyszy utrata przytomności, następnie pojawia się bezdech , będący następstwem stłumienia ośrodka oddechowego, i wreszcie śmierć zwierzęcia wskutek zatrzymania akcji serca. Utrata przytomności następuje szybko, bezboleśnie i bez działań ubocznych. Czasami u zwierząt nadmiernie agresywnych lub niespokojnych, wcześniej podaję się środki uspakajające po których zwierze nie reaguje lękiem na wkłucie dożylne. U zwierząt u których istnieją trudności w podaniu dożylnym barbituranów, leki te podaje się dosercowo po uprzedniej premedykacji czyli znieczuleniu."
« Ostatnia zmiana: 2005-07-28, 14:10 autor Nanami »
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #10 : 2005-07-28, 15:53 »
a ta substancja nazywa sie barbituran..

EDIT:
O, Nanami juz to powiedziała ;) Nie zauwazylam ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #11 : 2005-07-28, 16:43 »
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #12 : 2005-07-28, 17:52 »
Oskar po ketaminie miał podany barbituran,aby ustąpiła padaczka.....
« Ostatnia zmiana: 2005-07-28, 17:55 autor malutka »
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Czym jest ta substancja?
« Odpowiedź #13 : 2005-07-28, 23:23 »
no bo tylko w jakimstam stezeniu powoduje zasniecie "na wieki", normalnie uzywaja tego jako srodka do narkozy
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 27 zapytaniami.