Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies musi byc zadbany i czysty!!!  (Przeczytany 2171 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiolqa94

  • Gość
Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« : 2005-10-27, 09:44 »
Pies musi by zawsze czysty mieć umyte ząbki czysty brzuszek, obcięte pazurki i być ładnie wyczesany. Przynajmniej ja tak twierdzę, moja siostra i ja dbamy o naszego psiaczka. Ale uwaga! Pies może być jak jabłko! Na zewnątrz czyste i zadbane, a w środku jak jabłko zgnite. To że dbamy o psa, i jego wygląd to nie oznacza, że jesteśmy zwolnieni z obowiązków takich jak: odpowiednia karma zawierająca sporą dawkę witamin oraz soli mineralnych, regularnego odwiedzania weterynarza, oczywiście w razie potrzeb także i najważniejszą rzeczą dla psa są także szczepionki: psa należy szczepić 3 razy w roku. Nie należy także zapominać o tym, że nie można psa żywic samą słucha karmą, ale także jedzeniem domowym chociaż raz w ciągu dnia na obiad, np. ugotować nóżkę z kurczaka, czy coś ciepłego dać mu posmakować, pies nie potrzebuje tylko witamin w okresie rozwoju szczenięcego ale także po przejściu okresu dojrzewania, aby był zdrowy i pełen życia. Psa powinno się karmić 3 razy dziennie bez wyjątku czy to pies dorosły, czy szczenię. Jest to odpowiednia dawka jedzenia. Niektórzy ludzie dorosłym psa dają 2 posiłki dziennie ale to jest błąd ponieważ pies jest głodny gdy się wyszaleje itp... Pies powinien mieć zawsze świeża wodę przegotowaną lub mineralna[oczywiście niegazowana ]. Zawsze pod dostatkiem. Nie należy dawać psu surowej wody, ponieważ w niej jest chlor, chlor jest pierwiastkiem bakteriobójczym i zabija dobre bakterie. Pies od surowej wody może mieć wrzody - no nawet się zrymowało :D. Niektórzy może teraz sobie pomyślą: Pies ma być psem, bronić a nie ma być zabawka zadbana itp... Jest to żenada bo pomyślcie o sobie musimy być czyści najedzeni i zadbani. Uwaga! W karmach takich jak: Pedegree, Friskies, Darlin, itp...  są to same świństwa, nie podawaj tego nigdy psu!!! Polecam takie karmy jak: Bentocrovnen, Eukaniba i różnego rodzaju karmy odpowiednio dopasowane do potrzeb psa, najlepiej zakupić w lecznicy lub w odpowiednim zoologicznym sklepie, lub przez internet. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej korzystaj z różnym czasopism o psach lub napisz mi na gg:    5724567, lub zadzwoń na skypa: wiolqa94
Zapisane

irmina

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-10-27, 09:50 »
A ja się z tym częściowo nie zgadzam. Ugotować psy nóżkę z kurczaka... :roll: Z tego co ja wiem to psy nie powinny jeść kości drobiowych, a w nodze kosć jest. Jakoś mi też nie podchodzi to, że nalezy dorosłego karmić 3razy dziennie, ale w tym akurat mogę się mylić...
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-10-27, 09:55 »
Z tą nóżką to rzeczywiście niezbyt trafione, chyba że pozbawisz ją kości, bo jak wiemy - nie wolno podawać psom kości drobiowych, bo rozpadają się na długie, cieńkie igły i mogą zranić pysk jak i narządy wewnętrzne. To z pewnością była tylko mała pomyłka ;) Ale z resztą się nawet zgadzam. I cieszę się, że jesteś zwolenniczką mycia psom ząbków - witaj w klubie :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-10-27, 09:55 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-10-27, 11:05 »
kosci kurczaków mozna. Nie mozna kosci kur , indyków,, kaczek...bo te nie rozpuszczaja się w przewodzie i  mogą doprowadzic do smierci zwierzaka przebijając jelita.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-10-27, 11:13 »
Myślę, że większość ludzi tu na forum zdaje sobie sprawę z tak oczywistych rzeczy jak dbanie o psa... :P W końcu jesteśmy "przewrażliwionymi fanatykami zwierząt". Trzeba by o tym uświadomić ludzi, którzy żyją w przekonaniu, że psy zawsze żył na wsiach, nikt o nei nie dbał i żyły... :?

Czym się rózni kurczak od kury? :o Wogóle kości też w niezadużych ilościach. Zjedzeni całej kości często kończy się wizytą u weta... :( Co do wody, to mój pies pije wodę ze źródełka jak my, tyle, że nie przegotowaną. A i tak dostajemy za to ochrzan od pani wet, że pies nie może pić zbyt czystaj wody, bo potem ta z kaurzy może mu zaszkodzić... Jak usłyszła o karmieniu trzy razy dzienni, to najpierw chciała nas ochrzanić... ale wytłumaczyłyśmy, że skoro pies nie radzi sobie z trawieniem, to lepiej niech je częsciej a mniej... ;) Ale mój pies jest inny...

Do całego kazania dodałabym, nie tylko karmić, czesać i nabłyszczać, ale przedewszystkim spędzać z psem jak najwięcej czasu, z tego ucieszy sie najbardziej... ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-10-27, 11:17 »
Kurczaki maja dość miękkie kości, natomiast kura, szczególnie taka wiejska nie. Wiec jak kupujemy w sklepie nózki , korpusy czy inne części to jest to z hodowlanych kurczaków. Kury są najcześciej na rosół , bo i mieso maja twarde, włókniste i długo trza gotowac :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-10-27, 11:20 »
Ooo... :P Dobrze wiedzieć... tak to jest jak człowiek nie je mięsa, to ma luki w wykształceniu...
(Teoretycznie się przyda, bo praktycznie i tak mój piesio się z żadnym z nich nie zetknie... :evil: )
« Ostatnia zmiana: 2005-10-27, 11:23 autor charon »
Zapisane

sorte

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-10-27, 13:17 »
z tego co wiem to dorosły pies powinien spożywać 2 posilki dziennie.... :roll:
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-10-27, 13:19 »
Ja się zgadzam z tym 8):

Pies musi by zawsze czysty mieć umyte z±bki czysty brzuszek, obcięte pazurki i być ładnie wyczesany. Przynajmniej ja tak twierdzę, moja siostra i ja dbamy o naszego psiaczka. Ale uwaga! Pies może być jak jabłko! Na zewn±trz czyste i zadbane, a w ¶rodku jak jabłko zgnite. To że dbamy o psa, i jego wygl±d to nie oznacza, że jeste¶my zwolnieni z obowi±zków takich jak: odpowiednia karma zawieraj±ca spor± dawkę witamin oraz soli mineralnych, regularnego odwiedzania weterynarza, oczywi¶cie w razie potrzeb także i najważniejsz± rzecz± dla psa s± także szczepionki: psa należy szczepić 3 razy w roku. Nie należy także zapominać o tym, że nie można psa żywic sam± słucha karm±, ale także jedzeniem domowym chociaż raz w ci±gu dnia na obiad, np. ugotować nóżkę z kurczaka, czy co¶ ciepłego dać mu posmakować, pies nie potrzebuje tylko witamin w okresie rozwoju szczenięcego ale także po przej¶ciu okresu dojrzewania, aby był zdrowy i pełen życia. Psa powinno się karmić 3 razy dziennie bez wyj±tku czy to pies dorosły, czy szczenię. Jest to odpowiednia dawka jedzenia. Niektórzy ludzie dorosłym psa daj± 2 posiłki dziennie ale to jest bł±d ponieważ pies jest głodny gdy się wyszaleje itp... Pies powinien mieć zawsze ¶wieża wodę przegotowan± lub mineralna[oczywi¶cie niegazowana ]. Zawsze pod dostatkiem. Nie należy dawać psu surowej wody, ponieważ w niej jest chlor, chlor jest pierwiastkiem bakteriobójczym i zabija dobre bakterie. Pies od surowej wody może mieć wrzody - no nawet się zrymowało :D. Niektórzy może teraz sobie pomy¶l±: Pies ma być psem, bronić a nie ma być zabawka zadbana itp... Jest to żenada bo pomy¶lcie o sobie musimy być czy¶ci najedzeni i zadbani. Uwaga! W karmach takich jak: Pedegree, Friskies, Darlin, itp... s± to same ¶wiństwa, nie podawaj tego nigdy psu!!! Polecam takie karmy jak: Bentocrovnen, Eukaniba i różnego rodzaju karmy odpowiednio dopasowane do potrzeb psa, najlepiej zakupić w lecznicy lub w odpowiednim zoologicznym sklepie, lub przez internet. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej korzystaj z różnym czasopism o psach lub napisz mi na gg: 5724567, lub zadzwoń na skypa: wiolqa94

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-10-27, 13:19 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-10-27, 13:22 »
Mi się zawsze wydawało, że szczeniaka np.2 miesięcznego to karmi się jeszcze 4 razy dziennie, a dorosłego dwa razy (rano i wieczorem) lub raz (wieczorem). W ogóle ten post wydaje mi się dziwny, przecież każdy na tym forum o tym wie. Nie lepiej dać taki temat na forum, gdzie siedzą ludzie, którzy nie mają pojęcia o psach? Tu ludzie dbają o swoje zwierzaki w miarę możliwości (no, chyba, że ktoś ma jak ja, np.: "Mamo, wezmę psa na spacer!" "Nie, bo się pobrudzi!" :roll:). Takie posty wysyłaj "pospólstwu", bo tu w większości przynajmniej przypadków się o tym wie.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

zakla

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-10-27, 14:56 »
No wlasnie, temat niby madrze mnapisany, tylko po co? Psiarze wiedza zeby nie karmic psa swinstwamim, zeby go czesac, wyprowadzac, kapac, szkolic i sie z nim bawic... :roll:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #11 : 2005-10-27, 14:59 »
Przepraszam, mogę, mogę?


O lol :lol: :lol:
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #12 : 2005-10-27, 15:56 »
To ja goldi pololuje z Tobą   :lol: :lol: :lol:
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #13 : 2005-10-27, 20:30 »
Wiolqa miała na pewno dobre zamiary, jest nowa na forum i musi się "wczuć"...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #14 : 2005-10-28, 14:14 »
A ja sie nie zgadzam z pewnymi rzeczami
dorosły pies 3 razy dziennie? najlepiej własnie dwa
nie mozna psa karmic samym suchym? mozna i to zdecydowanie
woda nieprzygotowana? zelezy jaka, u mnie jest bardzo czyta i nawet człowiek mogłby wypic bez przygotowania
psy sie szczepi 3 razy  w roku  :shock: od kiedy? chyba od dzisiaj, zresztą tak częste szczepionki są niezdrowe dla psa...

A tak pomijając to wszystko, to wszyscy o tym wiedzą i sie przyłączam do  :lol:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedz #14 : 2005-10-28, 14:14 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #15 : 2005-10-28, 14:26 »
moja sie sczepi 3 razy w roku :lol:

na profilaktyczne, wścieklizne i nosówke :P

Ja tez o tymw iem i na pewno wszyscy więc sie przyłączam :lol:
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #16 : 2005-10-28, 14:30 »
ale te wszystkie szczepinki są za jednym razem, wiec raz w roku na wszystko, a nie odzielnie...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #17 : 2005-10-28, 14:33 »
za jednym? :shock: ja mam inaczej:
1 sczepionka
2 sczepionka
3 sczepionka

i to mam w odstępach dwuch tygodni!! Boże... :(
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #18 : 2005-10-28, 17:26 »
wszystkich co znam to szczpia za jednym razem. No chyba ze ty mjowisz o tych pierwszych szczepieniach dla szczeniaka ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

irmina

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #19 : 2005-10-28, 17:37 »
myshy chyba chodzi  o te szczenięce, bo z tego co wiem toż to Blanka szczeniak jeszcze
no i  :lol:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #20 : 2005-10-28, 17:39 »
Ja mam szczepionko ogólne tydzień po rocznicy wzięcia psa i odddzielnie wścieklizna w kwietniu, bo tak był szczepiony w schronie... ;) (No dobra, nie ja o pies... :P ) Nie wiem na co jeszcze można... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedz #20 : 2005-10-28, 17:39 »

darek

  • Gość
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #21 : 2005-10-29, 10:15 »
Witam!
Pozwole sobie skomentować to i owo.
Dorosłego psa szczepi sie raz do roku w tym wścieklizna(tez raz na rok)
Najlepiej jak karmi się jednym rodzajem-tzn albo suche albo gotowane,co nie oznacza,że nie mozna podac od czasu do czasu psu np mięsa z kurczaka,indyka lub wołowego z ryzem i warzywami-jednak  nalezy pamiętac,że pies karmiony jednym rodzajem dostając drugie inne moze zareagować sensacyjnie(rozstrój żołądka)
Nie rozumiem dlaczego nie można żywić psa tylko suchym-pies nie ma takich potrzeb jak człowiek-starajmy sie rozumiec psa jako psa a nie człowieka.A to,że pies np żebrze przy stole,to  jest sprawa zapachu innego pozywienia(ciekawośc)
Dorosły pies powinien dostawac 1 raz syty posiłek,ale ten jeden  posiłek najlepiej rozłozyć na dwa-zwłaszcza jest to istotne u psów ze skłonosciami do skretu żoładka.
Psa nie mozna karmić przed spacerem,jęzeli juz dostał to należy odczekac conajmniej godzine(zostawic psa w spokoju)-psa karmi sie po spacerze!I wcale nie musza to byc te same pory dnia.
Jeżeli chodzi o wode-nie jestem tak całkiem przekonany co do tych wrzodów-u człowieka tak ale u psa?No nie wiem.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #22 : 2005-10-29, 10:57 »
najważniejsz± rzecz± dla psa s± także szczepionki: psa należy szczepić 3 razy w roku.

Moje psy dostają 1 na rok wściekliznę a 1 na dwa lata przeciw wszsytkim chorobom. I tak szczepię je od lat... częstsze szczepienia są tylko u szczeniąt i chyba o to Ci chodziło. Z tego co widze to chyba jesteś właścicielką szczeniaczka ;)

Nie należy także zapominać o tym, że nie można psa żywic sam± słucha karm±, ale także jedzeniem domowym chociaż raz w ci±gu dnia na obiad, np. ugotować nóżkę z kurczaka,

można żywić samą suchą karmą ;) po drugie pomimo tego że kości z kurczaka sa miękkiemoim zdaniem akurat kości z nogi nie powinno się dawać. Ja już swoje łobuzy nauczyłam że daje im do odgryzienia tylko te zewnętrzne części nogi, czyli końce. Środka nie daje bo wiem że jak go się przełamie to ma on bardzo ostre zakończenia. Wolę nie ryzykować. Ale daję im inne części z kurczaka, te bardziej płaskie ;)

Psa powinno się karmić 3 razy dziennie bez wyj±tku czy to pies dorosły, czy szczenię. Jest to odpowiednia dawka jedzenia. Niektórzy ludzie dorosłym psa daj± 2 posiłki dziennie ale to jest bł±d ponieważ pies jest głodny gdy się wyszaleje itp...

moje psy dostają jeść dwa razy dziennie. Rano porcja ugotowanego żarcia, czyli mięsko z ryżem/kaszką + warzywka, a wieczorkiem po spacerku odrobinę suchej karmy. I wcale nie wydaje mi się zeby dostawały za mało.

 
Pies powinien mieć zawsze ¶wieża wodę przegotowan± lub mineralna[oczywi¶cie niegazowana ]. Zawsze pod dostatkiem. Nie należy dawać psu surowej wody, ponieważ w niej jest chlor, chlor jest pierwiastkiem bakteriobójczym i zabija dobre bakterie. Pies od surowej wody może mieć wrzody

owszem pies powinien mieć zawsze świeżą wodę. Ja daje swoim przegotowaną lub mineralną. Ale piesek mojego dziadka (który niestety już odszedł ;( ) dostawał całe życie wodę z kranu i przeżył 15 lat. Wcale nie cierpiał na choroby żołądkowe. Zginą pod kołami motoru i myśle żę gdyby nie ten wypadek żył by jeszcze wiele lat. Ja swoim psom daje wode przegotowana tylko dlatego że z kranu już nie chcą pić ;P


 Bentocrovnen, Eukaniba i różnego rodzaju karmy odpowiednio dopasowane do potrzeb psa, najlepiej zakupić w lecznicy lub w odpowiednim zoologicznym sklepie, lub przez internet.

pierwszej karmy nie znam a jeśli chodzi o drugą to chodziło Ci chyba o Eukanubę. Gdzieś kiedyś wyczytałam że Eukanuba miała proces za to że w karmie było za dużo jakiegoś związku i psy albo chorowały albo umierały...nie pamiętam za bardzo o co chodziło ale ja już nie ufam tak bardzo tej karmie...


no i oprócz tego że widać że jesteś jeszcze prawdę mówiąc laikiem i wiele przed Tobą to post w miarę sensowny i dobrze że chcesz dla swego psiaka jak najlepiej ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-10-29, 10:59 autor agnes211 »
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #23 : 2005-10-29, 15:24 »
o pierwszą karme to chodzi o Bento Kronen :P bo mój psiak ją je i nie nażeka :)

Co do szczepionek, tak mam szczeniaczka któremu idzie juz 8 miesięcy, ale nie wiedziałam że są jakies podziały na szczepienia itp... wet mi nigdy o takim czymś nie wspomniał...

wiolqa94 jest moją siostrą :P moja psina dostaje 3 razy dziennie jedzonko bo to jecsez szceniak, ale potem będzie dwa razy dziennie :lol: Mam poprostu niedoświadczoną siostre bo ja się zajmuje jak najwięcej psiakiem :lol:
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Pies musi byc zadbany i czysty!!!
« Odpowiedź #24 : 2005-10-29, 15:56 »
1. Eukanuba to takie same świństwo pod względem testowania na zwierzętaCH(BYŁ O TYM FILMIK NA FORUM)
2. Kiedyś oglądałąm jakiś program, w którym mówiono, że jak nie nauczysz myć zębów psu od szczeniaka, to będzie to dla niego takim uczuciem jak dla ciebie wytarzanie się w padlinie.
3. Moim zdaniem dorosłemu psu 2 razy dziennie wystarczy
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.