Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żywienie  (Przeczytany 1479 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Żywienie
« : 2005-12-18, 18:57 »
Witam
Mam pare pytań jaką karme wybrać Acane,Purina czy Bento Kronen >(p[oprosze o podanie dokładne jakiego rodzaju)
Jest to owczarek niemiecki krótkowłosy 5 letni.
Jaką wode podawać kranówke?odstaną?przegotowaną? czy może mineralke ?
Jakim sposobem wykąpac sunie jak się boi wody :P (a w jeziorze to się kąpie cwaniara)
Jakie szampon polecacie to 50 zł ?
Czy żywienie 2 x dziennie sucha karma i 2x w tygodniu jakieś gotowane mięsko etc.
Ps: Jeszcze jedno jakie badania musze zrobić bo chyba jest nacoś uczulona bo ma ciągle takie czerwone oczy. Wet przypisuje jakieś leki ,a wcale nie pomagają/
« Ostatnia zmiana: 2005-12-18, 19:00 autor Kacper »
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #1 : 2005-12-18, 19:15 »
Co do karmy to najbardziej polecam Acanę ;) Byłam z niej bardzo zadowolona :P
Co do wody to na pewno nie kranówka. Odstana, przegotowana czy mineralka to jak dla mnie juz zalezy od gustu psa. Moje na przykład, odstanej nie wypiją, mineralną prawie każdą ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #2 : 2005-12-18, 19:28 »
Wszystkie 3 rodzaje karmy są dobre i to zależy która będzie odpowiadać psu. Rodzaj karmy - najlepiej dla psów dorosłych dużych ras.
Bez oaw mozesz podawać psu kranówke.
Trudno coś doradzić odnośnie kapania, może wsadz psa do wanny, jedna osoba trzyma psa, a drugo go myje. Tylko w zime pies po kapieli nie moze wychodzić na spacer, więc wykąp go po ostatnim spacerze na wieczór. Szampon tani kupisz w zoologiku.
Żywienie 2 razy dziennie jest odpowiednie.
Jeśli pies ma alergię i dostaje leki, które nie pomagaja to radzę zmienić weta.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Żywienie
« Odpowiedz #2 : 2005-12-18, 19:28 »

SteFFan

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #3 : 2005-12-18, 20:13 »
ale gdy kupujesz purine to tylko pro plan bo chaw dog to prawie to samo co peregree
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #4 : 2005-12-18, 20:39 »
ale gdy kupujesz purine to tylko pro plan bo chaw dog to prawie to samo co peregree


Na jakiej podstawie wystawiasz taką opinię? Jestem ciekawa ;)
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #5 : 2005-12-18, 21:37 »
Pro planm jest karmą z tzw wyższej półki. Jeśli może psu dawać lepsza karmę niech to bedzie Pro plan niż Dog Chow.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #6 : 2005-12-18, 21:53 »
Ja powiem tak ;) Dog chow to nie jest to samo co royal, pro plan, ale tez nie do końca jest to to samo co pedigree, chociaz i tak duzo blizej jest tych gorszych ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #7 : 2005-12-18, 22:56 »
kacpi, zimą sie psów nie kapie... a co do karmy...ja swoim najczęściej gotuję...szczególnie zimą. Suche karmy podaję latem.
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #8 : 2005-12-18, 23:00 »
Hymm.. nie dawałam swoim na szczęście dog chowa, wogóle puriny nie znoszą...
A w czym jest podoba do pedigree? Składem?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żywienie
« Odpowiedz #8 : 2005-12-18, 23:00 »

darek

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #9 : 2005-12-19, 10:31 »
Witam!
Odnosnie karmy i ogólnie diety dla psa-karm tym,co psu smakuje i służy,jeżeli nie ma biegunek,wymiotów,stan sierści sie nie pogarsza,kupy są zbite  ale nie twarde,to takie,a nie inne jedzenie psu słuzy.Co do ilości posiłków-optymalnym rozwiązaniem jest dawanie psu dwa razy jeść tzn dzienną dawke(w zalezności od wieku i od wagi psa) rozkłada sie na dwa posiłki,poza tym ON-ki są to psy duże,ze skłonnoscia do skretu żołądka większą,niz inne rasy psów.Ja podaje psu 1-2 razy na dzień jeść i to wystarcza.
Woda-najlepiej przegotowana(chłodna),oczywiście po wypiciu kranówki nie powinno sie psu nic niepokojacego dziać,bo mój pije nawet na spacerze z kałuzy(jak nie widze)i jakos jest ok.Mineralna tez moze byc,ale niegazowana.
Jeszcze pare słów do oczu-te"czerwone"oczy,to wynik podraznienia spojówek,być moze spowodowane jest to  brudem na chodnikach,ulicach itp(piach i inne dziadostwo które lezy teraz zimą)Możesz zakupić  w aptece zioła świetlika do zaparzania(tak jak rumianek) i przemywac oczy -naprawde działa,sprawdzone na wielu psach włącznie z moim.A jeżeli to nie da widocznej poprawy,to idź do weta-moze byc to wtedyzapalenie trzeciej powieki(grudki pod okiem,likwiduje sie je poprzez prosty zabieg zwany wyłyżeczkowaniem)
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 2005-12-19, 10:33 autor darek »
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #10 : 2005-12-19, 16:01 »
No wiadomo ze jest "troche" lepsze od pedegree porównaj skłąd obu produktow i zobacz ze to prawie to samo
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #11 : 2005-12-20, 16:07 »
A polecacie Royal Canin German Shepherd ?? czy lepszy jest normalny Royal dla psów po 5 roku życia?


Data wysłania: 2005-12-19, 21:11
Jeszcze jedno widział ktoś może Royal Canin German Shepherd  12kg +2kg w jakimś sklepie internetowym lub na allegro bo ostatnio widziałem że do labradora dodwali i dla psów starszych 3 kg. więc jak ktoś widział to czy mógłby podac adres strony. Bo będę zamawiał i po co tracić 2 kg jak można zyskać
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #12 : 2005-12-20, 20:19 »
Nefra, psa można w zime kąpać, jeśli jest to konieczne. Tylko treba uważać, żeby pies nie wychodził ma dwór mokry. Więc najlepiej zrobić to po ostatnim spacerze.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Żywienie
« Odpowiedź #13 : 2005-12-20, 22:40 »
ja polecam Purine pro-plan..mam labradorka 8 miesiecznego..
i jestesmy zadowoleni z rodzaju salomonrice...dla owczarka mozesz tez adult large breed dla ras duzych

a na czerwone oczka to swietlikiem smarowac lub kropic moze zwykle podraznienie
jak chcesz to pisz na gg 4785064
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.