Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: A mam pytanie???  (Przeczytany 1508 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
A mam pytanie???
« : 2006-02-14, 18:26 »
Jak najlepiej pozbyc sie u psa lupiezu czy tylko szampon jest wskazany czy cos jeszcze
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #1 : 2006-02-14, 18:27 »
możesz skorzystać z apteczki Dr. Seidla, ma bardzo dużo preparatów związanych z chigieną sierści psa ;) polecam też abyś skorzystał z usług weterynarza :P
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #2 : 2006-02-14, 18:30 »
Głowną przyczyną może być pożywienie nieodpowiednie. Czym karmisz psa? Mozesz mu tez dodawac oleju z oliwek czy z pestek winogron. Moze kapales go czy uzywales jakis nowych preparatow do higieny psa ostatnio?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedz #2 : 2006-02-14, 18:30 »

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #3 : 2006-02-14, 18:38 »
zakla to nie moj pies tylko sasiadow a ja z nim wychodze ale niepokoi mnie ten lupiez 
bym powiedzial wlascicielom jedynie co maja zrobic
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...

zakla

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #4 : 2006-02-14, 18:40 »
A nie wiesz czym go karmia? Moze przydaloby sie go pozadnie wyczesac, i jesli pies dostaje jakie pedigree czy cos to zmienic karme na lepsza.   A jak to nie pomoze to zasotsowac szampon leczniczy.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #5 : 2006-02-14, 18:53 »
jeżeli właściciele nie bądą karmić taka karmą jak Acana czy Nutra bo powiedzą za drogie to też możesz im doradzić Brit.. ale pedigree i chapi to ochydne świństwa :? a może jest jeszcze tego przyczyna że niejest odrobczany, a jaką ma sierść pies? i w jakim jest wieku?
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #6 : 2006-02-14, 19:17 »
denerwuje mnie cos takiego na forach ze ludzie pisza ze pedegree do swinstwo a sami tym karmią taka jest prawda
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #7 : 2006-02-14, 19:28 »
A skąd wiesz że karmią? :roll: dochodzenia robisz? ci co piszą że jest do niczego napewno tego nie dają, przeciez wiadomo jakie są skutki...

Moja sunia też miala problemy z sierścią i skórą, zmieniłam jej karmę (aktualnie Brit) i wszystko wróciło do normy. Tak jak wyżej dziewczyny napisały, dietka no i jakiś dobry szampon ;) no i dowiedz się co dają psiakowi do jedzenia.
« Ostatnia zmiana: 2006-02-14, 19:30 autor *MoNa* »
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #8 : 2006-02-14, 19:30 »
Wiesz Steffan ja swojego psa karmię Bento Kronen, kosztuje 12 złotych za kg jest niewiele droższe od pedigree a duzo lepsze i dowiedziałam sie o nim własnie przez forum. Więc myślę, że nie są to bzdury wyssane z palca :|
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedz #8 : 2006-02-14, 19:30 »

zakla

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #9 : 2006-02-14, 20:05 »
Tia, pewno. Ja swoje psy karmilam takimi gownami i dopiero jak calkiem niedawno zmienilam na dobra karme(brit), a hurtowo cene ma prawie identyczna jak pedigree, to moj mlodszy pies ktory mial zawsze brzydka, smierdzaca i tlusta siersc ma futerko sliczniusie i puchate ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #10 : 2006-02-14, 20:36 »
Psiara karmiłam bentonem i powiem że super karma :mrgreen: co do pedigree to niektórzy znają skutki co ja niewiadomo skąd szczeliłam z tematem ,,pedigree czy frieskies" moja sunia miała po tym biegunke, wypadała sierść, i inne dolegliwości, np. była osowiała. potem chciałam sie przeżucić na brit, ale czekałam tak długo na przesyłke bo ciagle im sie auta psuli ch zdaniem :roll: to w końcu nie odebrałam przesyłki bo w tym samym dniu mój tata przywiuzł mi RC :mrgreen: zapłacił 244zł dość drogo, ale on o tym nie wiedział więc mu naisałam na kartce możliwe karmy i kupił tą (ale ja wredna :evil: )
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #11 : 2006-02-14, 20:40 »
Ja mojego psa też karmiłam byle czym, wogóle nie wyglądała na collaka i co dziwne po zaledwie t2 tyg. podawania Britu (ja kupuje 6zł/kg) ma gęstą i błyszczącą sierść :) cena bardzo niska, a naprawde polecam tak jak Zakla ;)
PS. Zakla po ile kupujesz 15kg? :> sory ze nie ten temat ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

zakla

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #12 : 2006-02-14, 21:32 »
Za 15kg large breeda daje cos okolo 56zl, wiec malutenko :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #13 : 2006-03-05, 13:25 »
Ja mysle, ze na 99% jest to sprawa karmienia. Spytaj sie co sasiadka podaje psu, bo to bardzo wazne. Napewno nie ma lupiezu dlatego ze jest zadko kapany(Lukas byl kapany ostatni raz z 8 miesiecy temu i ani razu w zyciu nie mial lupiezu)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

misiunia

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #14 : 2006-03-06, 14:34 »
Wg mnie to wina karmienia. Kapiel nie ma duzego wplywu, natomiast od tego, czym sie psa karmi zalezy bardzo duzo. My Figla karmimy teraz pro planem i jestesmy bardzo zadowoleni. Po takie rzeczy jak pedigree siegamy, bardzo, bardzo rzadko, np. kiedy karma sie skonczyla, my zapomnielismy kupic nowej i wtedy nie pozostaje nam wieczorem nic innego jak kupienie w spozywczym 0,5kg pedigree albo innego swinstwa. Nie wyobrazam sobie nawet jak on mialby jesc to przez dluzszy okres czasu, jego siersc stracilaby blask i w ogole byloby mi go zal, ze je takie swinstwo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedz #14 : 2006-03-06, 14:34 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #15 : 2006-03-06, 16:23 »
Przyczyną łupieżu może być również stres - pomyśl o tym.
Moja niuńka na pierwszej wystawie była tak zestresowana, że od razu łupieżu dostała. Momentalnie.
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #16 : 2006-03-06, 18:56 »
Łupież nie zawsze jest związany z niewłaściwą dietą.Nie piszesz,gdzie ten łupież występuje,czy pies linieje,jaki to rodzaj łupieżu(tłusty,suchy).Ile lat ma pies.Czasem to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi,czasem zchorobami układu trawiennego.Jeśli Lupież będzie jednym z objawów choroby to nie pomogą diety.Doradzam jednak natychmiast wprowadzenie do jedzenia oleju i siemienia.Zwróć uwagę,czy pies nie ma wyłysień.
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: A mam pytanie???
« Odpowiedź #17 : 2006-03-07, 19:18 »
Bronczyk, obawiam sie jednak że on może nie wiedziec wszystkiego w końcu to pies sąsiadów a on z nim tylko wychodzi, ja wychodze z suczka rasy labrador i nie wiem co sie dzieje po oddaniu jej ze spaceru do domu...to juz jest dla mnie wielka niewiadoma.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.129 sekund z 27 zapytaniami.