Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Powinna biegać?  (Przeczytany 1514 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Powinna biegać?
« : 2006-03-13, 14:50 »
Mój pies równo rok temu miał operację. Miała zerwane wiązdła w kolanie. Doszła dość szybko do siebie, już po zdjęciu opatrunku chciała biegać. Obecnie Kama ma się już dobrze, tylko teraz chciałabym (wiem, że późno, ale lepiej później, niż wcale), aby miała się jeszcze lepiej.
To głupie, że zauważłam to dopiero niedawno, ale fakt jest taki- ten pies jest mały, krepy i ma nadwage, ale kocha biegać. Chciałabym, aby mogła biegac codziennie. Tylko stoi pytanie: czy powinna? Naprawdę szkoda tego psa, by leżał całymi dniami na kanapie, jak do tej pory, z niewielkim wysiłkiem intelektualnym (bo jeśli ja akurat jej czegoś nie każę zrobić lub nie ucze czegoś, to nic nie robi, tylko śpi). Była dwa razy n a treningach agility, szło jej bardzo dobrze, jest tylko jedna przeszkoda- ta nadwaga. Ze 3 kilo powinna zrzucić, to kolejny powód, że potrzeba jej ruchu. Na karmę odchudzającą nie ma co liczyc, wątpię, by mama chciała ją kupować -.-

Czy ona może biegać? Widze, że to lubi, potrafi długo biec. Prosze o odpowiedź :)
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #1 : 2006-03-13, 15:09 »
Czy ona może biegać? Widze, że to lubi, potrafi długo biec. Prosze o odpowiedź :)

Najlepiej zapytaj się weterynarza, który operował twojego psa on będzie wiedział najlepiej.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #2 : 2006-03-13, 15:14 »
Dzięki:D Jest tylko jeden problem: operacja była w Warszawie... Może być weterynarz, który nas odesłał do Warszawy? W końcu widział tę jej nogę :|
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedz #2 : 2006-03-13, 15:14 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #3 : 2006-03-13, 15:17 »
A nie masz jego wizytówki gdzieś? Poszukaj w internecie może znajdziesz tą lecznice. Jak nie to skonsultuj się z tym co was odesłał.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #4 : 2006-03-13, 15:24 »
Dzięki:D Jeśli gdzieś jeszcze mamy tę jego wizytówkę : |
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

zakla

  • Gość
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #5 : 2006-03-13, 15:47 »
Na poczatek na pewno trzeba ja odchudzic. Czemu mama nie bedzie jej kupowac lighta? Przeciez cena jest bardzo podobna do ceny normalnego amu, czasem nawet nizsza. No i jest wiele zabaw niezbyt obciazajacych kosciec, a za to meczacych ;)
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #6 : 2006-03-13, 16:53 »
Zakla, wątpię, by chciała;/ Woli iśc na łatwiznę niestety i kupowac Darlinga albo Chappi. Cena lajta jest niższa? Ile około? (Może cena skusi). Kupowaliśmy kiedyś Purinę, ale krótko :/
A że trzeba ją odchudzić- wiem. Tylko co? Odchudzić biegając czy najpierw odchudzić, a potme z nią latac? Jeśli najpierw odchudzić, to jak? Ograniczyć tylko do karmy? (Pytania godne laika, ale sama już nie wiem, co robić :/)
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #7 : 2006-03-13, 17:00 »
najpierw odchdzić - bieganie naprawde nic nie fdaje, bez diety, a co do tuszy - skoro jest gruba, to większe istnieje ryzyko, że więzadła znów się zerwą. Co do tego czy z nią biegać - na to nie odpowiem, bo może to powiedzieć, tylko osoba, która oglądała psa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zakla

  • Gość
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #8 : 2006-03-13, 17:10 »
Kaira, a do jakich karm macie dostep?
W cenach sklepowych to ok.:
brit light/senior, 15kg, 70zl
Acana adult light, 15kg, 125zl
Arion adult light, 15kg, 105zl
Bosch light, 12,5kg, 110zl
Nutra Nuggets lite/senior, 15kg, 130zl
To tyle, ceny sa mneij wiecej, bo wiadomo ze wszedzie ejst inaczej, a w hurtowni to ok 2/3 ceny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedz #8 : 2006-03-13, 17:10 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #9 : 2006-03-13, 17:22 »
Zakla, na takie karmy nas nie stać -.-
Karmy, do jakich mamy dostęp- nie licząc Chappiów, Pedigeech i im podobnych, to Purina w sklepach ZOO, innych nazw nie znam. Wezmę ją jutro do weterynarza :/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #10 : 2006-03-13, 17:46 »
Jak was nie stać na lepsza karmę to najlepiej samemu jej gotować. Purina może być, chociaż karma z dodatkowymi składnikami chroniącymi stawy byłaby wskazana. Jeśli jednak karma jest "zwykła" to przy najbliższej wizycie u weta zapytaj o jakieś preparaty wzmacniające stawy. Może być Caniviton, chociaż Arthroflex wg mnie jest lepszy. Jest to duży wydatek, ale starcza na naprawdę bardzo długo (ja miałam dużą butelke ponad pół roku).
Ograniczcie jej ilość jedzenia i absolutnie mnie można jej dokarmiac między posiłkami. Waga psa ma bardzo zły wpływ na stawy, nadwaga bardzo je obciąża - dieta jest konieczna.
Co do ruchu - jets on jak najbardziej wskazany, ale to trzeba robić "z głową", czyli żadnego Agility - skoki sa główną przyczyną naderwań i zerwań więzadeł.
Przede wszystkim spacery. Kama nie musi intensywnie biegać, ale może spacerować - czym więcej tym lepiej. Możesz zacząć jeździć z nią na rowerze - powoli, jednostajny trucht na pewno nie zaszkodzi jak już troche zrzuci nadwage. W lato pływanie (bez ograniczeń) - szkoda że w zime psy nie mają jak pływać.
Napisz jeszcze jakiego masz psa, w jakim wieku i ile waży.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #11 : 2006-03-13, 19:47 »
Pudel nizinny ;) (krzyżówka pudla z PONem). Waży ok. 15- 16 kilo. Ma 7 lat.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #12 : 2006-03-13, 20:17 »
Dlaczego on sobie zerwał wiezadło? jak to sie stało?
Mój pies miał naderwane więzadło i na szczeście obyło sie bez operacji.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #13 : 2006-03-14, 17:08 »
Mnie przy tym nie było. Mam i tata byli na cmentarzu z Kamą. Pies pobiegł gdzieś między groby, tata ją zawołał, ona najwyraźniej musiała się za szybko zerwać, a że gruba, to wiązadełka łatwiej chrupnęły. Tyle tylko, że jak już doszła do rodziców, to jej tylna noga wisiała w powietrzu:P Nic dokładniej nie wiem.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #14 : 2006-03-14, 18:37 »
Takie gwałtowne ruchy są najbardziej niebezpieczne - podczas skakania, nagłego zerwania się do biegu, hamowania np. podczas łapania piłki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedz #14 : 2006-03-14, 18:37 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #15 : 2006-03-15, 15:02 »
No to załatwione -.-
Ten pies kocha robić wszystko, czrgo teraz najwyraźniej nie powinien -.-
Wiem, że to jest niebezpieczne. mi się wydaje, że dużo ma tu do powiedzenia tłuszczyk. Ale to już nie moja wina. Nikt mnie nie słucha jak mówię, że pies nie może resztek z obiadku itp:/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #16 : 2006-03-15, 19:41 »
pies do zapotrzebowania bytowego jesli niebiega potrzebuje dosc malo. Mysle ze powinnas sprobowac przekonac rodzine by nie dokarmiala psa. Ja tez z tym dlugo walczylam i na szczescie sie udalo.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #17 : 2006-03-15, 20:31 »
Betty, ja z tym walczę, od kiedy mi wpadła mi w ręce bardziej fachowa psia literatura (Kama miała dwa lata). BEZ SKUTKU. Żadne argumenty nie trafiają.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

zakla

  • Gość
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #18 : 2006-03-15, 22:13 »
A to ze dokarmianiem szybciej ja do ziemi wpedzac tez nie dziala? Ze pomijajac minusy wiekszej tuszy ze wzgledu na stawy, to jeszcze serce wysiadzie jej znacznie szybciej niz szczuplemu psu?
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #19 : 2006-03-16, 16:32 »
Zakla, mi nie tłumacz, może nie wyglądam, ale doskonale o tym wiem. Ale mama nie rozumie -.-
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

zakla

  • Gość
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #20 : 2006-03-16, 16:47 »
Nie tlumacze i cie nie opsadzam, tylko probuje jakos pomoc Ci przekonac rodzicow...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedz #20 : 2006-03-16, 16:47 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #21 : 2006-03-16, 19:01 »
Co sądzicie o karmie Brit? Pytałam o karmę odchudzająca, powiedziała kobita, że to jest lajt?
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

zakla

  • Gość
Odp: Powinna biegać?
« Odpowiedź #22 : 2006-03-17, 18:14 »
Ja polecam. Troche o tej klarmie ejst jeszcze na innych topicach i tutaj- http://www.[....]ania.pl/forum/showthread.php?t=12132
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.