Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Łysienie Yorka i nadmiar skóry  (Przeczytany 5207 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewax100

  • *
  • Wiadomości: 1
Łysienie Yorka i nadmiar skóry
« : 2009-03-24, 15:43 »
Byłam już u 4 weterynarzy i zaden psu nie pomógł.Zaden nie zrobił badań kierunkowych.Owszem pobrano mu krew ale nakapało bardzo mało i tylko zrobił mu chemię.Piesek jest mały ok.2kg więc nie jest łatwo pobrac tą krew.Nadal nie wim co psu jest.
Jedne weterynarz powiedział ze Cushig a drugi to absolutnie wykluczył jako że pies nie ma duzego brzucha nie sika i nie pije nadmiernie.Włosy nadal traci jak tak dalej pójdzie to calutki będzie łysy jak kolano.całe podbrzusze jest zupełnie łyse,na grzbiecie jest meszek,ogon jak ogolony.No ale po czym ma mu być lepiej jak nie jest leczony poza kilkoma zastrzykami antybiotyku.
Wydałam tyle kasy i nie wiem jaka jest przyczyna.
Zauważyłam do tego że jego skóra jest dziwna jakby miał jej za wiele,nie spręzysta,taka wiotka jakby był jej nadmiar,jakby był odwodniony ale z czego jak normalnie się załatwia nie ma biegunek,je karmę Hepatic .Jak się weżmie w palce to jest sporo tej skóry co to za objaw?
Wyniki które mu zrobiono to takie:
mocznik 50,3mg/dL kreatynina 1,0 mg/dL,ALAT 92U/L ASpat-73 Amylaza-553 Glukoza-120
Czy badanie np. na tarczyce robia tylko ośrodki w miastach wojewódzkich? bo pomimo moich sugesti nie zrobiono mu nic więcej.Proszę o radę bo jestem już bezsilna a nie mam kasy na nastepnych weterynarzy tymbardziej że jak dotżad zaden mu nie pomógł i nie dał diagnozy jednoznacznej.
Zapisane

salli

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Łysienie Yorka i nadmiar skóry
« Odpowiedź #1 : 2009-06-24, 01:28 »
witaj:)ja niestety:(tez zmagam sie z takim problemem i rece mi opadaja!!!moja psina ma 6lat,wypadywanie wlosow zaczelo sie od ogonka.Poczatkowo myslalam ze ktos moze jej przez przypadek depnal i wyrwal pare wloskow z ogonka i zbytnio sie tym nieinteresowalam.Ale po jakims czasie ogonek zaczal dalej lysiec...od ok.3miesiecy zauwazylam coraz mniej wloskow na glowie,nad oczami,a dwa dni temu zauważyłam brak wlosow z jednej strony mordki i na tylnych lapkach.Wogole ma dziwna skóre-cala w krostach,podskórnych czarnych.Martwie sie o moja Salli!!!a z nikad pomocy!!!!bylam u 3 weterynarzy,zaden niepomogl i niepowiedzial nic konkretnego!!!pobierali jej wymaz no i ma na skorze podobno...taka bakterie jaka kazdy pies ma!tak mi powiedzieli.Ostatnio mi wet powiedzial ze to leczenie metoda prob i bledow...dziekuje bardzo za takie leczenie!!!bo wkoncu moj pies bedzie wygladal jak mala zabka:(POMOCY!!!
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Łysienie Yorka i nadmiar skóry
« Odpowiedź #2 : 2009-06-24, 08:29 »
Choroby skórne są bardzo trudne do diagnozowania i leczenia, wiem coś o tym bo mam nadreaktywność skórną i wszyscy rozkładają ręce, a czasami tak swędzi, że mam ochotę się zastrzelić. Gdy dzieci były małe piesek mamy Babinka zmagała się ponad 6 lat z egzemą skóry, niestety nie dało się wyleczyć, pomimo badań, leków, choroba postępowała i łysienie objęło cały grzbiet. Może trzeba zrobić testy alergiczne, zmienić karmę, Gaja na skutek alergii dostał grzybicy, bo skóra była osłabiona, i wszystkie choroby wówczas się łapie, niestety okresowo ma zaczerwieniony brzuszek w wysypce (np. jak trawy się pylą), ale po zmianie karmy jest ogromna poprawa. Suche karmy po otwarciu są zanieczyszczone roztoczami, by zapobiec można jedynie suchą karmę mrozić, lub tak jak w przypadku Gai przejść na gotowany ryż z mięsem!
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Łysienie Yorka i nadmiar skóry
« Odpowiedz #2 : 2009-06-24, 08:29 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Łysienie Yorka i nadmiar skóry
« Odpowiedź #3 : 2009-06-30, 15:26 »
w 1 kolejnosci - zmienic wteerynarza, bo taki, ktory od psa kriw pobrac nie potrafi nie wrozy zbyt dobrze. (niewazne jakiej wielkoscii jest pies - pobranie krwi to latwiza)

2. mocznik podwyzszony - moze to swiadczyk o odwodnieniu, transaminazy tez nieco podwyzszone - ale tragedii nie ma.

3. odwodnienie moze wynikac z BARDZO wielu rzeczy.

4. powtorne badanie krwi - pelne, u DOBREGO weterynarza, ktory krew wysle do laboratorium .

5. zeskrobiny

 
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 28 zapytaniami.